Liberec – Zlín 5:4 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 1:7 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 5:2 (kon.)
HC Litvínov – Pardubice 1:5 (kon.) | Sparta – Plzeň 4:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 2:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:4 (1:1, 2:1, 2:2)
Berani Zlín
Sobota 10.12.2022, 12:00 • Svijanská aréna • DHL Extraliga juniorů • 30. kolo

Hosté závěr zápasu nevypustil a naopak se jim povedlo korigovat nepříjemný výsledek na celkové skóre zápasu 5:4. Ani závěrečná powerplay 6 proti 5 jim vyrovnávací gól nepřinesla. To je ode mě vše a přeji hezký zbytek dne. (14:07:52)

59:42
    Zakázané uvolnění hostů.

59:05
    Hosté odvolali gólmana, zkusí to v 6.

58:50
    Jenčovský se dostal do samostatného úniku. Recept na překonání Synka ale nenašel.

58:35
    Zlínští se nevzdávají a urputně se derou za vyrovnáním.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí periody.

57:38
    Do velké šance se právě dostal domácí Janata. Puk se k němu odrazil, jeho rána z mezikruží ale Synka nepřekonala.

57:16
    Zlín právě vstřelil branku! Po nešikovném přikopnutí jednoho z domácích obránců se na branku hnal JAKUB HEŠ. Svou střelou překonal Krále pod levý beton. Asistence: Laciga, Marek

56:26
    Zlín právě vstřelil branku! Zlín přece jen v závěru zápasu snižuje. Po nepovedeném vyhození se dobře zorientoval jeden ze zlínských útočníků. Jeho střelu ještě Král vyrazil, ale na dorážku PATRIKA NÁBĚLKA už nestačil. Asistence: Šišák, Ramert

55:38
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Janata – 2 min., podrážení.

55:08
    J. Heš vybídl ke skórování Velikovského. Tomu puk sklouzl po hokejce a tak neměl Král větší problém s jeho střelou.

54:30
    Przybyla vybídl ke střele Ehrenbergera. Jeho střela doplachtila do náručí Synka.

53:43
    Patzeltovi se puk zamotal mezi nohy. Svojí pozorností však nenechal ujet hosty do samostatného úniku.

52:30
    Po nahrávce Špilky se do slibné šance dostal domácí kapitán Jenčovský. Recept na Synka ale nenašel.

52:00
    Sledujeme klidnější pasáž, ve které Liberec kontroluje hru.

51:13
    Filip Kříž je dnes hodně vidět. To ukázal i teď proti obraně Zlínských, kterou si šikovně vymíchal. Vsítit gól se mu ale nepovedlo.

50:53

50:53

49:40
    Hosté se svým kontrem snažili rychle odpovědět. Nebezpečnou ránu Kaláča zastavil betonem Král.

49:13
    Po šikovné kličce se dostal do zakončení Špilka, který si však zakončení příliš nevypočítal.

48:45
    Fiala – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
    Marek – 2 min., faul kolenem.

48:34
    Marek schytal nepříjemný hit Hoise.

48:02
    Od modré pálil bez přípravy Patzelt. Synek jeho střelu bez problému kryje.

47:41
    Domácím se daří úspěšně bránit zlínské šance.

46:57
    Do dobré šance se dostal domácí kapitán Jenčovský, jeho střela z mezikruží minula vršek branky.

46:40

45:50
    Od modré vypálil z první Šišák. Jeho střelu si našel pozorný Král a zasáhl lapačkou.

45:14
    Do úniku se dostali domácí Jenčovský a Hladík. Hladík přihrával před branku na Jenčovského, avšak jeho přihrávka byla sražena a vykryta Synkem.

44:44
    Libereckým se podařilo vyhodit.

44:37
    Jakubec – 2 min., podrážení.

44:09
    Liberec právě vstřelil branku! Po pěkné individuální akci Kříže se z dorážky prosazuje VOJTĚCH HOIS. Asistence: Kříž, Janata

43:25
    Hladíkova rána od modré, ke které ho vybídl Špilka, skončila vedle branku Synka.

43:13
    Hladíkovo těsné nahození také putuju na zakázané uvolnění.

43:02
    Jenčovským tečovaný puk doklouzal pouze na zakázané uvolnění.

42:47
    Domácí útočný výpad zastavuje ofsajd.

42:29
    Fiala se z vršku levého kruhu pokoušel prosadit. Pozorný Synek mu to však nedovolil.

41:25
    Liberec právě vstřelil branku! Po závaru před zlínskou brankou se prosazuje, po nahození Culka, PETR PRZYBYLA. Asistence: Culek, Špilka

40:55
    Culek pálil od modré čáry. Jeho rána minula branku.

40:21
    Ofsajd zastavuje Liberecké.

40:01
    Úvodní buly vyhrál domácí Hois.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:29.

Druhá třetina už bylo mnohem živější, než ta první. Začátek byl sice opět plný nepřesností, ale po pěti minutách hry bylo vidět, že oba týmy hrály ve vysokém tempu. Domácí tuto třetinu vyhráli poměrem 2:1 díky brankám Janaty a Kříže. V samotném závěru mohl skórovat zlínský Urban. Král pohotově zasáhl proti jeho výpadu a zabránil tak vyrovnání.

40:00

39:05
    Frömel se hnal na branku Krále. V poslední chvíli ho zastavil Koštoval.

38:25
    Jenčovského rychlý výpad zastavuje ofsajd.

37:42
    Do úniku dva na jednoho se dostal Peréz se Špilkou. První jmenovaný pálil z levého kruhu pro vhazování, ale pouze do náruče Synka.

37:16
    Liberec právě vstřelil branku! Po špatném střídání hostů se puk dostal k FILIPU KŘÍŽOVI. Ten se dostal do samostatného úniku a krásnou kličkou vyzrál na Synka. Asistence: Janata

36:16
    Závar před libereckou brankou. Nejdříve se ke střele dostal Kaláč, poté k dorážce Matúšů. Obě šance kryje pozorný Král.

35:26
    Po nahození Patzelta se ke střele dostal Przybyla. Ani ten svojí ranou neuspěl.

35:02
    Skákavý puk se dostal až k Jansovi, který pálil z mezikruží. Jeho rána minula vršek branky.

34:25
    Hosté se proviňují zakázaným uvolněním.

34:15
    Hois se hnal do samostatného úniku. Stuchlík jeho úprk zastavil včas.

33:17
    Peréz vybídl ke střele od modré Culka, tomu se však rána vůbec nepovedla.

32:55

31:48
    Domácí kapitán Jenčovský pálil z pravého kruhu. Jeho střel těsně minula pravou branku.

31:21
    Zlín právě vstřelil branku! Po neshodě v liberecké souhře se do samostatného úniku dostal RICHARD MAREK, který vyzrál na domácího Krále střelou nad lapačku. Skóroval v oslabení. Asistence: Frömel

30:55
    Nábělek – 2 min., podrážení.

30:35
    Zavřel vyhazuje na zakázané uvolnění.

30:21
    Kříž se dostával do dobré pozice. Zavřel jeho střelu zablokoval.

29:43
    Hosté se snaží rychle zareagovat na inkasovaný gól. Jejich útočnou akci zastavila pozorná obrana domácích.

28:45
    Liberec právě vstřelil branku! Po levém křídle si krásně sjížděl Hois. Poté adresoval nahrávku na volného RADKA JANATU, který trefil odkrytou branku hostí. Asistence: Hois, Kříž

27:54
    Tlak domácí 4. lajny také ke gólu nevedl.

26:40
    Sledujeme pasáž plnou nepřesností. Ani jeden z týmů si nedokáže vybojovat souvislejší tlak.

25:59
    J. Heš nahrával do prostoru mezi kruhy. Zde nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.

25:33
    Od modré pálil švihem Culek. Jeho rána trefila pouze síť nad brankou Synka. Bude se vhazovat na levém kruhu obranného pásma hostů.

24:52
    Domácí se osvobozují od tlaku hostí a hned vyráží na steč.

23:59
    Do zakončení se dral Kaláč. Jeho střelu zastavil beton Král.

23:18
    L. Heš se dostal ke střele od modré čáry. Král puk vyrazil do pravého rohu.

22:19
    Frömel pálil z vrcholku levého kruhu. Jeho střela Královi vypadla. K dorážce už se Zlínští nedostali.

22:06
    Zakázané uvolnění Libereckých.

21:50
    Hosté se na chvíli usadili v libereckém pásmu. Jejich snažení však ke střele nevedlo.

20:52
    Špilka se hnal na Synka. Jeho akci mu na poslední chvíli překazil Burian.

20:19
    Koštoval se proviňuje zakázaným uvolněním.

20:01
    Úvodní buly vyhrál hostující Marek.

20:01

Prvních 10 minut třetiny se neslo spíše v duchu nepřesností, avšak ve velmi dobrém tempu. Do vedení šli hosté, které z přesilovky poslal do vedení J. Heš. Tři minuty před koncem třetiny srovnával domácí Špilka. Liberečtí mohli odskočit do dvoubrankového vedení, ale nepovedlo se jim využít jejich přesilovku v závěru periody.

20:00

19:25
    Jenčovský z levého kruhu nahrával na modrou, na Špilku. Jeho následná rána minula levou tyč Synkovi branky.

18:34
    Peréz posílal puk před branku. Pro něho si od modré sjel Koštoval. Jeho rána netrefila branku.

17:55
    Kříž z levého kruhu adresoval nahrávku na Janatu, Janatova rána trefila Synka do betonů.

17:44
    Šišák – 2 min., nedovolené bránění.

16:52
    Liberec právě vstřelil branku! Po dobré individuální akci se k zakončení dostal Jenčovský, kterému se ještě Synka překonat nepovedlo. Následná dorážka VASYLA ŠPILKY už ale úspěšná byla. Asistence: Jenčovský, Peréz

16:01
    Laciga si vypracoval výbornou pozici na hraně brankoviště. V cestě za druhým gólem Beranů mu stál Král.

15:05
    Koštoval se dostal do dobré situace a pálil od modré. Synek nemusel zasahovat.

14:42
    Druhou přesilovku hosté nevyužili.

13:47
    Frömel střílel z vrcholku levého kruhu. Jeho střelu kryje Král betonem.

12:27
    Hostům se nedaří založit útok. Zatím se hraje na jejich třetině.

11:50
    Vološín – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

11:30
    Babulík se opět dostal do prostoru mezi kruhy. Král zasáhl vyrážečkou.

10:32
    Zlín právě vstřelil branku! Marek adresoval nahrávku z pravého rohu na JAKUBA HEŠE, který protlačil puk pod Královi betony. Asistence: Marek, Burian

09:27
    Jansa – 2 min., podrážení.

08:50
    Následně se do úniku dva na jednoho dostal domácí Jenčovský s Jansou. Jenčovský nenašel svou nahrávku Jansu.

08:24
    Fiala se ocitl v dobré pozici. Svou nahrávkou před branku nenašel nikoho ze spoluhráčů.

08:10
    Hosty zastavuje ofsajd.

07:24
    Burian se hnal na steč a snažil se nahrát před branku svému spoluhráči. Jeho přihrávku zblokoval Hladík.

05:27
    Špilka šikovně vybídl na modré čáře Hladíka. Jeho ránu lapil Synek.

04:39
    Hra je pozastavena z důvodu nepříjemného hitu, který inkasoval Babulík.

03:35
    Do první velké šance domácích se dostal Koštoval. Ten svojí ránou trefil pouze dobře připraveného Synka.

02:30
    Marek avizoval nahrávku zpoza branky na své spoluhráče před brankou. Jeho nahrávka nenašla žádného adresáta.

01:50
    Babulík se ocitl ve velké příležitosti, jeho rána orazítkovala tyč domácí branky.

01:10
    Útok hostů zastavil ofasjd.

00:55
    Do první šance zápasu se dostal Laciga, který však nepřekonal Krále z hranice brankoviště.

00:15
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se hned vrhali na branku domácích. Král nemusel zasahovat.

00:01

Oba týmy nastoupily na rozbruslení.

Rozhodčí

Wagner, Zavřel – Kajínek, Juránek

Sestava Zlína

Sestava Liberce

Jak dopadne souboj o 9. příčku? Dokáže liberecká obrana najít recept na to, jak ubránit nejlepšího střelce ligy? To vše se dozvíme v sobotních 12:00 ve Svijanské aréně.

Poslední vzájemné zápasy

V probíhajícím ročníku na sebe Liberec se Zlínem narazí již po třetí. První zápas dopadl lépe pro Berany, kteří si z libereckého ledu odvezli 2 body za výhru v prodloužení. Druhý zápas zvládli Liberečtí, když ze Zlína vezli plný počet bodů za výhru 4:2.

PSG Berani Zlín

Berani vykazují lehce zhoršenou formu. Z posledních 2 zápasů brali pouze 2 body, a to za prohry v prodloužení s Kometou a Jihlavou. Především poslední zápas si za rámeček nedají. Do třetí periody vstupovali s vedením 3:1, které záhy ztratili a nakonec z toho byla prohra v prodloužení. Zlínští momentálně okupují 10. místo v tabulce.

Kanadské bodování vede sedmnáctiletý útočník Lukáš Heš, který doposud nasbíral 31 bodů. To ho řadí na čtvrté místo v tabulce kanadského bodování v celé lize a také s 20 góly vede tabulku střelců juniorské extraligy. Hned za ním se na druhém místě nachází rovněž útočník Lukáš Chludil, kterému se povedlo nastřádat 28 kanadských bodů (5+23).

Liberečtí vykazují zlepšenou formu po reprezentační pauze, i tak ale střídají výhry s prohrami. Z posledních dvou utkání brali čtyři body, a to za prohru v prodloužení s Vítkovicemi a výhru s Olomoucí. To jim momentálně stačí na celkové 9. místo v tabulce. Tento zápas bude okořeněný také tím, že se bude jednat a přímý souboj o 9. místo.

Lídry kanadského bodování jsou útočníci Lukáš Plos s 24 body (11+13) a liberecký kapitán Mikuláš Jenčovský s 22 body (8+15). V posledním zápase se navíc hattrickem blýsknul útočník Samuel Fiala.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Ondřej Gajdáček

Branky a nahrávky: 17. Špilka (Jenčovský, Peréz), 29. Janata (Hois, Kříž), 38. Kříž (Janata, Culek), 42. Przybyla (Culek, Špilka), 45. Hois (Kříž, Janata) – 11. Jakub (Marek, Burian), 32. Marek (Frömel), 57. Nábělek (Šišák, Ramert), 58. J. (Laciga, Marek)

Bílí Tygři Liberec: Král (Krátký) – Hladík (A), Ehrenberger, Culek, Jakubec, Meisel, Koštoval, Patzelt – Przybyla, Peréz (A), Jenčovský (C), Hois, Kříž, Vološín, Špilka, Janata, Jansa, Brouček, Fiala, Kofroň
    Trenér: Richard Lobo

Berani Zlín: Synek (Málek) – Stuchlík, Burian, Zavřel, Nábělek (C), Špaňhel, Velikovský, Šišák – Heš L. (A), Urban, Ramert, Matúšů, Frömel, Kaláč, Marek, Tomek, Laciga, Babulík, Heš J.
    Trenér: Luboš Jenáček

Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Kajínek, Juránek