HC UP Olomouc – Black Dogs Budweis 2:6 (kon.) | BO Ostrava – Riders Univerzita Pardubice 6:7 (po pr.) | UK Kings Prague – Akademici Plzeň 0:2 (kon.)
North wings Ústí – HC MUNI 4:3 (kon.)
UK Kings Prague
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Akademici Plzeň
Pondělí 12.12.2022, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha 10–Vršovice • Univerzitní liga ledního hokeje • 17. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (20:34:54)

Eden patří Akademikům! Plzeň dnes v Praze předvedla velmi zodpovědný výkon a po dvoubrankovém vítězství nad dosavadním lídrem soutěže se posouvá na samotné čelo ULLH. Hru UKáčka dnes doprovázelo trápení v koncovce, které za celých šedesát minut nepřekonalo, a Štekr si tak z metropole odváží zasloužený shutout.

60:00
    Dvacet trestných minut za napadání rozhodčích si do statistik po siréně zapisuje David Volf (UKA).

59:42
    Akademici teď drží puk u mantinelu vedle svého brankoviště a nehodlají k němu pustit protihráče, kteří se jej zoufale a bezúspěšně snaží zmocnit.

59:07
    V Edenu už běží poslední minuta. Domácí jsou s rozumem v koncích, hosté mají dění pod kontrolou.

58:33
    Plzeňští na domácí nápor reagují vyhozením kotouče na zakázané uvolnění, do konce zbývá minuta a půl.

58:19
    Volf se protáhl až do bezprostřední blízkosti hostujícího brankoviště, Štekr ale zachoval chladnou hlavu a ani tentokrát nepustil pryž za svá záda.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:38
    Domácí si vzali timeout, při kterém odvolali Michala Pícla! Jejich klec tak zeje prázdnotou.

57:38
    Viktor Martínek (UKA) a Dominik Beer (AKP) míří po svém tanečním vystoupení předčasně do sprch s většími tresty za bitku, Jan Vávra (UKA) a Jakub Šucha (AKP) pak inkasují dvě minuty za hrubost.

57:38
    Závěr utkání o první místo v ULLH ještě okořenily dvě menší šarvátky u hostující střídačky! Asi se nedá úplně říct, že šlo o bitky, ale trestat se zcela jistě bude.

56:58
    Domácím na překonání střelecké impotence zbývají jen tři minuty. Hraje se sice před plzeňskou klecí, hostující obrana ale protihráče vůbec nepouští ke střele.

56:23
    UKáčko teď ostřeluje hostující klec z modré čáry a od mantinelů. Pícl prozatím zůstává v brankovišti.

55:52
    Sledujeme bitvu o kotouč za pražským brankovištěm, do které je zapojeno hned několik hráčů.

55:26
    Na druhé straně kluziště se pokusil snížit Krchňák, Štekr ale puk znovu zastavil a následně se rozhodl průběh třetí třetiny na malý moment pozastavit.

54:56
    Mohlo být definitivně rozhodnuto, Markov ale tentokrát trefil jen tyč domácí klece!

54:20
    Rejzkovu střelu někdo na kruhu tečoval přímo mezi tři tyče, přičemž překvapený Pícl se jen tak tak natáhl a pryž udržel před čarou!

53:44
    Nepřesná přihrávka na modrou čáru připravila UKáčko o útočné pásmo. Domácí se pak sice rychle vrátili zpět, ani tentokrát se ale před Štekrem dlouho neudrželi.