HC UP Olomouc – Black Dogs Budweis 2:6 (kon.) | BO Ostrava – Riders Univerzita Pardubice 6:7 (po pr.) | UK Kings Prague – Akademici Plzeň 0:2 (kon.)
North wings Ústí – HC MUNI 4:3 (kon.)
UK Kings Prague
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Akademici Plzeň
Pondělí 12.12.2022, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha 10–Vršovice • Univerzitní liga ledního hokeje • 17. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (20:34:54)

Eden patří Akademikům! Plzeň dnes v Praze předvedla velmi zodpovědný výkon a po dvoubrankovém vítězství nad dosavadním lídrem soutěže se posouvá na samotné čelo ULLH. Hru UKáčka dnes doprovázelo trápení v koncovce, které za celých šedesát minut nepřekonalo, a Štekr si tak z metropole odváží zasloužený shutout.

60:00
    Dvacet trestných minut za napadání rozhodčích si do statistik po siréně zapisuje David Volf (UKA).

59:42
    Akademici teď drží puk u mantinelu vedle svého brankoviště a nehodlají k němu pustit protihráče, kteří se jej zoufale a bezúspěšně snaží zmocnit.

59:07
    V Edenu už běží poslední minuta. Domácí jsou s rozumem v koncích, hosté mají dění pod kontrolou.

58:33
    Plzeňští na domácí nápor reagují vyhozením kotouče na zakázané uvolnění, do konce zbývá minuta a půl.

58:19
    Volf se protáhl až do bezprostřední blízkosti hostujícího brankoviště, Štekr ale zachoval chladnou hlavu a ani tentokrát nepustil pryž za svá záda.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:38
    Domácí si vzali timeout, při kterém odvolali Michala Pícla! Jejich klec tak zeje prázdnotou.

57:38
    Viktor Martínek (UKA) a Dominik Beer (AKP) míří po svém tanečním vystoupení předčasně do sprch s většími tresty za bitku, Jan Vávra (UKA) a Jakub Šucha (AKP) pak inkasují dvě minuty za hrubost.

57:38
    Závěr utkání o první místo v ULLH ještě okořenily dvě menší šarvátky u hostující střídačky! Asi se nedá úplně říct, že šlo o bitky, ale trestat se zcela jistě bude.

56:58
    Domácím na překonání střelecké impotence zbývají jen tři minuty. Hraje se sice před plzeňskou klecí, hostující obrana ale protihráče vůbec nepouští ke střele.

56:23
    UKáčko teď ostřeluje hostující klec z modré čáry a od mantinelů. Pícl prozatím zůstává v brankovišti.

55:52
    Sledujeme bitvu o kotouč za pražským brankovištěm, do které je zapojeno hned několik hráčů.

55:26
    Na druhé straně kluziště se pokusil snížit Krchňák, Štekr ale puk znovu zastavil a následně se rozhodl průběh třetí třetiny na malý moment pozastavit.

54:56
    Mohlo být definitivně rozhodnuto, Markov ale tentokrát trefil jen tyč domácí klece!

54:20
    Rejzkovu střelu někdo na kruhu tečoval přímo mezi tři tyče, přičemž překvapený Pícl se jen tak tak natáhl a pryž udržel před čarou!

53:44
    Nepřesná přihrávka na modrou čáru připravila UKáčko o útočné pásmo. Domácí se pak sice rychle vrátili zpět, ani tentokrát se ale před Štekrem dlouho neudrželi.

52:58
    Oba celky hrají v plném počtu. Pícl teď musel řešit střelu jen pár sekund po vhazování před svým brankovištěm, přičemž projektil bez obtíží vyrazil.

52:35
    Morawetz byl propuštěn z trestné lavice, za pár sekund na ledovou plochu vyrazí také David Volf.

51:58
    Hraje se nahoru dolu. Častěji jsou na kotouči domácí, hosté jim ale brání zakončit na Štekrovu klec.

51:19
    Čmejla z mezikruží mířil na levou stranu branky, kam Štekr včas nastrčil beton. Střelecké trápení domácích nebere konce, gólman Plzně je dnes famózní.

50:55
    David Volf (UKA) vysokou holí připravil svůj tým o šanci snížit, poměr sil na ledě se rychle srovnává.

50:31
    Pražané si znovu zahrají přesilovku, za podrážení stráví dvě minuty na trestné Matěj Morawetz (AKP).

50:15
    Krátce po vyhraném vhazování v útočném pásmu pálil z modré Dlabola, jehož zblokovaný projektil rozvlnil ochrannou síť nad brankovištěm Michala Pícla.

49:58
    Odehnal nahodil puk za hostující svatyni, kde si jej vzal na hůl Martínek. Ten následně najel na kruh a zkusil štěstí, Štekr byl ale znovu ve střehu.

49:25
    Jonáš Štekr si poradil s další propagační ranou domácích hráčů, kterým se už delší dobu nedaří plzeňského gólmana pořádně potrápit.

48:55
    Domácí rozjíždí kombinaci před hostujícím brankovištěm, jejich pobyt v útoku zatím ke střele nevedl.

47:56
    Prachařova rána z druhé vlny jen orazítkovala mantinel za Píclem. Hosté stále nemají dost a chtějí si ještě pojistit svůj nedávno rozšířený náskok.

47:20
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku!
    Tak teď už to domácí budou mít pořádně těžké, pokud stále pomýšlí na bodový zisk! Poněkud laxní přístup UKáčka potrestal DAVID MARKOV, který vybojoval puk v rohu kluziště, přesunul se před brankoviště a zakončil přesně za nepřipraveného Pícla – 0:2! Bez asistence.

Dnešní utkání sleduje 156 diváků.

46:32
    Plzeňský gólman si se střelou do dolní části branky hravě poradil a rukavicí jí bez obtíží zneškodnil.

46:13
    Nebezpečná souhra hostů před brankovištěm Karlovky nakonec k zakončení nevedla, domácí obrana totiž donutila protihráče chybovat. UKáčko jde dopředu.

45:40
    Štekr se blýskl zákrokem lapačkou, po krátké přestávce uvidíme vhazování před jeho brankovištěm.

44:56
    Znovu byl k vidění Limanovský, který tentokrát poslal puk za sebe. Následná střela šla do plexiskla.

44:29
    Limanovský se po křídle dostal do útoku a vzal věci do svých rukou, jeho zakončení ovšem šlo mimo tři tyče svatyně plzeňských Akademiků.

43:36
    Domácí teď mají problém se prokousat ven ze své obranné zóny, Akademici se kvalitním forčekem drží v útoku a vyvíjejí čím dál tím větší nápor na Pícla.

42:49
    Štekr vychytal Volfův bekhend betonem, nepřekvapila ho ani další rána některého z hráčů UKáčka.

42:16
    Pícl má na svém kontě další zákrok. Úvodní vteřiny třetí třetiny zatím nabízí daleko pohlednější a akčnější podívanou než tu, která byla k vidění před pauzou.

41:58
    Adamec nahrál z křídla na střed na Limanovského, na kterého byli nalepení snad všichni protihráči na ledě. Následná střela byla nepřekvapivě zblokována.

41:44
    Krchňák neunesl souboj u mantinelu a z ledu se zvedá jen s pomocí dvou spoluhráčů. Tohle nevidíme rádi, snad bude domácí borec v pořádku...

40:55
    Štekr na druhém konci hrací plochy včas zasáhl, po jeho zákroku uvidíme vhazování před plzeňskou svatyní.

40:20
    Reitspies se hned zkraje periody ocitl v obrovské šanci, z úniku ale přestřelil! Obrovská škoda pro Akademiky, obrana UKáčka úvod nezvládla!

40:01

Druhých dvacet minut nám v Edenu gól nenabídlo, hosté si tak stále drží jednobrankový náskok. O něco málo více ze hry měli v uplynulé periodě domácí, kterým se ale nepodařilo hned několik velkých šancí přetavit ve vyrovnávací trefu. Plzeňští se pak soustředili hlavně na obranu. Uvidíme, co jak se dění bude vyvíjet ve třetím dějství. Bude mít ULLH po dnešku nového lídra?

Další třetina začne přibližně v 19:37.

40:00

39:51
    Hra se sice drží před brankou Michala Pícla, UKáčko má ale dění pod kontrolou a nepouští své protihráče dál od mantinelu. Prostřední část končí.

39:29
    Jednatřicet sekund před koncem se bude vhazovat po pravé straně pražské svatyně, Akademici zatím v dlouhé početní výhodě nepředvedli takřka nic.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:58
    Domácí znovu vyhazují puk až za Štekrovo brankoviště, oslabení zatím zvládají ukázkově.

38:26
    Kalus chtěl přihrávkou zpoza branky připravit ránu z voleje pro Foldu, který ale kotouč v mezikruží nezachytil. Karlovka se následně vysvobodila.

37:59
    Ale pozor, domácí jdou na půl minuty do tří! Odehnalovi bude dělat společnost Prokop Limanovský (UKA), který je sudím trestán za krosček.

37:44
    Rejzkův zblokovaný projektil vyletěl mimo hrací plochu, Akademici hrají zkrácenou přesilovku.

37:20
    Situaci nakonec s vrtačkou v ruce řeší sám rozhodčí, kterému ještě pomáhá Štekr. Po vynucené přestávce se bude vhazovat před hostující modrou čarou.

37:20
    Souboj před plzeňským brankovištěm mezi Martínkem a jedním z protihráčů končí vyhozenou hostující klecí, na hrací plochu bude muset vyrazit ledař.

36:34
    Poměr sil na ledě se vyrovná, po hákování Matěje Odehnala (UKA) uvidíme hru čtyři na čtyři.

36:06
    Rudolph z prostoru pro vhazování mířil na vzdálenější tyč, brankář Plzně proti kotouči vytáhl beton.

35:13
    O první střelu v přesilovce se postaral Odehnal, který z pozice mezi modrou a kruhem poslal puk jen do středu branky. Štekra tak moc nepotrápil.

35:01
    Další početní výhoda pro Karlovku, Jakub Šucha (AKP) je po zákroku na Volfa vyloučen za faul kolenem.

34:29
    Pícl na druhé straně převedl rutinní zákrok proti Reitspiesově střele, domácí míří do protiútoku.

33:58
    Martínek z ideální příležitosti nastřelil jen tyčku! Štekr byl mimo brankoviště a na domácího forvarda zívala prázdná klec, útočník ale velkou šanci v gól nepřetavil!

33:20
    Nebezpečná skrumáž před Štekrem k vyrovnávací trefě nevedla, hostující brankář udržel neposednou pryž před brankovou čarou!

32:33
    Švagr se po křídle protáhl až za Píclovu branku, kde si na něj počíhali dva protihráči a odzbrojili ho.

31:57
    Čmejla pronesl puk po pravé straně dopředu, jeho výpad ale bleskově zastavil čárový sudí. Jeden z jeho spoluhráčů totiž modrou překročil o sekundu dříve.

31:14
    UKáčko drží hru v útoku, Akademici ale houževnatě brání. Na ledě se bojuje o každý centimetr.

30:58
    Štekr podruhé v rozmezí několika málo sekund podržel puk, tentokrát se bude vhazovat po jeho pravici.

30:27
    Plzeňští málem ve Vršovicích vedli o dvě branky! Soukup se uvolnil na pravém kruhu a následně nastřelil vzdálenější tyč domácí branky!

29:50
    Kovaříkovu rozehrávku na modré čáře zachytil Soukup, hosté se rychle přesouvají do protiútoku.

29:22
    Vavřička se dobrým forčekem dostal ke kotouči, u mantinelu vedle Píclovy branky je teď k vidění tuhá bitva o puk. Akademici se snaží se udržet v útoku.

28:35
    Čmejlova střela z voleje končí ve Štekrově výstroji, hostující gólman je dnes v Edenu stále stoprocentní.

27:47
    Slibnou souhru mezi dvěma hráči Akademiků zhatila domácí defenzíva, Pražané následně hru rychle přesouvají na opačný konec kluziště.

27:03
    Po rychlé šňůře přihrávek z pravé strany vypálil Dlabola, brankář Plzně byl i tentokrát připraven.

26:15
    Jeden z obránců UKáčka trpělivě střeží kotouč za svou svatyní a čeká, až jeho spoluhráči dokončí střídání.

25:47
    Tomáš Soukup vybojoval puk za domácí klecí a pokusil se posunout puk před brankoviště, kde ale v té době nebyl ani jeden jeho spoluhráč.

25:12
    Martínkova střela z mezikruží byla zblokována, puk rozvlnil jen ochrannou síť nad Štekrem.

24:31
    Pícl bez obtíží zastavil Prachařovo nahození ze středního pásma, hra je na pár sekund přerušena. Vhazovat se bude po pravé straně pražské klece.

23:58
    Po Volfově přihrávce se na kruhu uvolnil Rudolph, jenž ale následně ze skvělé pozice minul hostující klec.

23:24
    Nahození za domácí svatyni k zakázanému uvolnění nevedlo, domácí tak musí svou další útočnou akci zakládat až zpoza Píclova brankoviště.

22:38
    Zatím se hraje bez jediného přerušení. Hosté ani tentokrát svůj pobyt v ofenzivní třetině nepřetavili ve střelu na klec, Pícl byl znovu úplně bez práce.

21:58
    Hraje se nahoru dolu, v úvodu prostřední periody zatím v Edenu kralují hlavně obrany obou výběrů.

21:29
    Plzeň se pokusila se usadit u Pícla, UKáčko ale své soupeře rychle vyhnalo zpět za modrou čáru.

20:53
    Čmejlova střela jen orazítkovala plexisklo za Štekrovou brankou, domácí mají celkem jasně více ze hry.

20:14
    Druhá třetina budiž zahájena. Pražané se pár sekund drželi v útočném pásmu, Akademici se ale nakonec zmocnili kotouče a vyhodili ho až za Pícla.

20:01

Jak již bylo níže zmíněno, od začátku prostřední části bude utkání doprovázet i podrobný textový komentář. Omlouváme se za stručnou úvodní periodu a ještě jednou děkujeme za pochopení.

První třetina je v Edenu minulostí, přičemž o něco málo spokojenější se svým výkonem zatím mohou být hráči Plzně. Ti nejdřív ubránili oslabení a pak se dostali do vedení ranou Štochla. Následně mohli odskočit do dvoubrankového náskoku po vyloučení Martínka, ale UK početní nevýhodu zvládlo. Po úvodní části tak platí skóre 1:0 z pohledu hostů, vše je tedy otevřené.

10:27
    Viktor Martínek (UKA) se vrací na trestnou lavici, tentokrát míří ven z hrací plochy za vysokou hůl.

09:20
    Hosté se v polovině desáté minuty ujímají vedení, po souhře s Reitspiesem a Kalusem Pícla střelou pod víko o čisté konto připravil JAKUB ŠTOCHL! Asistence: Jan Kalus, Vít Reitspies.

06:05
    Akademici hrají v plném počtu.

04:05
    Po čtyřech minutách hry přichází první vyloučení. David Prachař (AKP) a Viktor Martínek (UKA) dostávají shodné tresty za hrubost, přičemž první jmenovaný inkasuje ještě dvě minuty za držení. Ty odsedí Filip Králíček, domácí si tedy vyzkouší přesilovku.

00:01

V první třetině utkání vám z technických důvodů poskytneme pouze informace o důležitých událostech, od té druhé vám již z utkání přineseme podrobný komentář. Děkujeme za pochopení.

UK Hockey Prague: Pícl (Novák) – Odehnal, Dlabola, Kopenec, Vávra, Málek, Adamec, Lelek – Šimanský, Rudolph, Martínek, Jindra, Glitta, Čmejla (C), Velas, Kovařík, Krchňák, Limanovský, Volf (A), Kulda.
    Trenér: Filip Čmejla.

Akademici Plzeň: Štekr (Černý) – Jankovský, Kala, Houdek, Švagr, Prachař (A), Štochl, Soukup, Beer (C) – Markov, Rejzek, Vavřička, Morawetz, Králíček, Kalus (A), Princl, Říha, Reitspies, Folda, Šucha.
    Trenér: Tomáš Cerepko.

Rozhodčí: Glanc – Jurak, Pěkný.

AKADEMICI PLZEŇ (3. místo)
    10 Z, 8–0–0–2, 45:23 (+22), 24 bodů

Jak již bylo zmíněno níže, Akademici nemají ke špičce tabulky zrovna dvakrát daleko. Pokud se jim dnes ve Vršovicích podaří zvítězit, minimálně do 21. prosince, kdy hrají svůj další zápas Engineers, se posunou na první místo. Své postavení si pak navíc mohou upevnit ještě ve středu, kdy se představí proti Cavaliers.

Plzeňští naopak ve svém dosud posledním odehraném utkání museli rozdýchávat porážku, a to právě v souboji s Inženýry. Ti na západě Čech minulou středu vedli v polovině utkání už 4:0 a ač se domácí snažili jejich náskok smazat, nepodařilo se jim to. Porážku 2:5 jen svými góly mírnili Reitspies s Hanzlíkem.

10 Z, 7–2–0–1, 47:21 (+26), 25 bodů

Pražané zatím soutěží kráčí takřka suverénně, dosud padli jen jednou a s pětadvaceti nasbíranými body kralují tabulce. Nutno ovšem podotknout, že jim s naprosto minimální ztrátou nepříjemně šlapou na paty Engineers a právě Akademici. Pokud si tedy nechtějí zkomplikovat život, budou muset dnes vyhrát.

Karlovka se veze na sérii pěti výher, když postupně porazila Black Dogs, Cavaliers, MUNI, Riders a dosud naposledy Ostravu, kterou minulý týden na jejím ledě zneškodnila 5:2. Před poslední částí přitom prohrávala o gól, ale pak dvěma zásahy Martínka a brankami Lelka s Limanovským zvrátila skóre na svou stranu.