Montreal – Calgary 2:1 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Dallas 2:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:3 (po pr.)
Ottawa – Anaheim 3:0 (kon.) | Minnesota – Edmonton 2:1 (kon.) | St. Louis – Nashville 1:0 (po pr.)
Minnesota Wild
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Edmonton Oilers
Úterý 13.12.2022, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji krásné úterý a všem Luciím vše nejlepší k svátku! (04:53:54)

Tři hvězdy utkání

1. Matthew Boldy (MNS) – 1+1
    2. Jonas Brodin (MNS) – 0+0
    3. Jared Spurgeon (MNS) – 0+0

Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Kdo se postavil do brankoviště?

Marc-Andre Fleury (MNS) – 20 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,2 %, odchytal 59:43

Stuart Skinner (EDM) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3 %, odchytal 59:08

Statistiky

Střely na bránu: 30 – 21 | Přesilová hra: 1/3 – 1/5 | Trestné minuty: 6 – 10

Utkání začalo poměrně vyrovnaně, Minnesota sice od začátku působila aktivněji, ale v první třetině ještě především kvůli oslabením neměla jednoznačnou převahu. Ve druhé části už si ji ovšem vytvořila, vstřelila svůj druhý gól a Edmonton téměř k ničemu nepustila. To se nezměnilo ani v poslední třetině, v níž Oilers byli překvapivě zcela bezradní, a místo toho, aby ostřelovali Fleuryho branku z jakékoli pozice, na ni za posledních 20 minut vystřelili pouze šestkrát. Minnesota skvěle bránila a zcela zaslouženě tedy bere vítězství, ovšem sama dnes nebyla zrovna perfektní v zakončení, což se jí mohlo nakonec vymstít, neboť do konce utkání stačil Edmontonu jediný gól k vyrovnání.

Utkání v Xcel Energy Center sledovalo 17 707 diváků.

59:38
    Po šavlovačce před Fleurym v pádu odmetl puk Gaudreau ven z pásma.

59:08
    Bude se vhazovat před Fleurym, a tak Oilers rovnou odvolávají brankáře, zkusí to v šesti proti čtyřem.

59:08
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Mats Zuccarello – 2 min., podrážení.

58:51
    Stuart Skinner ani nemá šanci odjet na střídačku, naopak musí sám hasit šance Zuccarella a Kaprizova.

57:43
    Fleury zachytil nahozený puk do lapačky, jeho spoluhráči poté vyhodili poměrně snadno, neboť na ně nebyl vytvořen téměř žádný tlak ze strany edmontonských útočníků.

56:18
    Oilers jeli ve třech proti dvěma, McDavid udělal manévr na střed, aby poté přihrával pod sebe Draisaitlovi. Na něj nepropustil kotouč Jared Spurgeon.

55:53
    Hra se moc nepřerušuje, Draisaitl čekal na puk před Fleurym, ale přihrávku nedostal.

54:32
    První útok Minnesoty se nicméně dostal do útočného pásma, kde mu hostující obrana nechala nepochopitelně hodně prostoru a času na pohodovou kombinaci.

53:50
    Domácí už si nekomplikují život, klidně jen posouvají puky do středního pásma a rozhodně se nijak bezhlavě nepouštějí do útočení.

52:42
    McDavid sice na koncové čáře vymyslel hezkou otočku, jenže pak neměl kudy střílet ani kam přihrát. Puk poté vyjel z útočného pásma.

51:40
    Bezradné dobývání Fleuryho branky ze strany hostů pokračuje, stále beze změny a bez většího počtu střel.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 13. Boldy (Kaprizov, Zuccarello), 30. F. Gaudreau (Boldy) – 15. Hyman (Barrie, McDavid)

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Addison, Merrill – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Sa. Walker – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Shaw, Dewar, Reaves.
    Trenér: Dean Evason.

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg – Hyman, McDavid (C), Draisaitl – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Janmark – Puljujärvi, Hamblin, Holloway – Ryan, Shore, Kostin.
    Trenér: Jay Woodcroft.

Rozhodčí: Rooney, Hebert – Cormier, Murray.

Diváci: 17 707.