Salernitana – AC Milán 1:2 (kon.) | Sassuolo – Sampdoria 1:2 (kon.) | Spezia – Atalanta BC 2:2 (kon.)
Turín – Hellas Verona 1:1 (kon.) | AS Řím – Bologna 1:0 (kon.) | Lecce – Lazio 2:1 (kon.)
Cremonese – Juventus 0:1 (kon.) | Fiorentina – Monza 1:1 (kon.) | Inter – Neapol 1:0 (kon.)
Udinese – Empoli 1:1 (kon.)
AS Řím
1:0 (1:0)
Bologna FC
Středa 04.01.2023, 16:30 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 16. kolo

Fotbalisté AS Řím zdolali Bolognu 1:0 a připisují si tak do tabulky Serie A tři body. O osudu utkání rozhodla už 6. minuta, v níž proměnil pokutový kop po faulu Lucumiho na Dybalu kapitán Lorenzo Pellegrini. Hodně zajímavé věci se pak děly v úvodu druhé půle, kdy si vytvořily několik příležitostí oba celky. Tu největší měl domácí Zaniolo, jenž z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat brankáře Skorupského. Boloňští se pak snažili o vyrovnání, častěji drželi míč na kopačkách. Jejich největší šance však přišla až v úplném závěru, kdy po hlavičce Fergusona po rohu, která už padala za brankáře Patrícia, zachránil Římanům plný bodový zisk Tammy Abraham. (18:33:31)

90+7

90+7
    Žlutá karta pro tým Bologna FC (Nicolás Martín Domínguez).
    90+6. Domácím zachránil výhru Abraham, který zastoupil brankáře Patrícia.

90+6
    Po rohovém kopu měl na hlavě vyrovnání Lewis Ferguson. Míč, který se už snášel za záda Ruie Patrícia, ale vyhlavičkoval nad břevno před brankovou čárou stojící Tammy Abraham!

90+6
    Hodně zajímavá kombinace hostí! Do šance se už dostával Niklas Pyyhtiä, jehož střelu srazil na roh Smalling!

90+6
    Startuje poslední minuta avizovaného nastavení. Bologna zoufale dobývá šestnáctku soupeře.

90+5
    Z dálky to zkusil Nicolás Domínguez. Hostující záložník však střílel hodně nepřesně.

90+4
    Hostům se nechce do nakopávaných míčů, byť musejí pospíchat. Stále sázejí spíše na kombinaci po zemi.

90+3
    Smalling odvracel před Aebischerem do zámezí. Švýcar byl ale v ofsajdu a navíc anglického stopera domácích i fauloval.

90+1
    Utkání bude nastaveno o šest minut!

90
    Andrea Cambiaso při kličce na levé straně zřejmě podklouzl a upadl. Poté přišel hodně nepovedený centr Domíngueze, po němž se kope od brány AS Řím.

88
    Jerdy Schouten si chtěl vymodlit odpískání nedovoleného zákroku. Padal ale příliš ochotně a sudí Santoro nechává hru pokračovat. Balón navíc mají domácí Giallorossi.

87
    Lorenzo Pellegrini se snažil něco vymyslet na levé straně. Jeho úsilí bylo nakonec zbytečné, dodatečně byl odpískán ofsajd.

86
    Domácí rozehrávají po útočném faulu soupeře. Čas utíká.

85
    Michel Aebischer srazil k zemi Edoarda Boveho, který mu unikal podél postranní čáry. Hostující fotbalista za to dostal žlutou kartu.

84
    Hosté už musejí pospíchat směrem dopředu. Snaží se, potřebovali by ale ještě přidat ve finální třetině hřiště.

82
    Pokračovat určitě nebude hostující Stefan Posch. Toho nahrazuje mladý Fin Niklas Pyyhtiä.

82
    Roger Ibañez byl nepříjemně dohrán napadajícím Schoutenem. Domácí stoper zatím kulhá. Uvidíme, zda bude pokračovat.