Salernitana – AC Milán 1:2 (kon.) | Sassuolo – Sampdoria 1:2 (kon.) | Spezia – Atalanta BC 2:2 (kon.)
Turín – Hellas Verona 1:1 (kon.) | AS Řím – Bologna 1:0 (kon.) | Lecce – Lazio 2:1 (kon.)
Cremonese – Juventus 0:1 (kon.) | Fiorentina – Monza 1:1 (kon.) | Inter – Neapol 1:0 (kon.)
Udinese – Empoli 1:1 (kon.)
ACF Fiorentina
1:1 (1:0)
AC Monza
Středa 04.01.2023, 18:30 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Italská Serie A • 16. kolo

Je konec! Monza nakonec na půdě Fiorentiny uhrála cennou remízu 1:1. První možnost měli domácí po patnácti minutách, kdy se centr z pravé strany snesl do tyče. O pět minut později ale z rychlé akce udeřil Arthur Cabral. Ve zbytku poločasu se hra kouskovala fauly. Hosté se dostali zpět do zápasu v 62. minutě zásahem Augusta. Ve zbytku duelu byla Monza lehce aktivnější, ale další šance už jsme neviděli. (20:29:53)

90+4

90+3
    Fiorentina zahrávala přímý kop. Exekuce se ujal Kouamé, jehož technický projektil skončil vysoko nad břevnem.

90+2
    Dodô náběhem po pravé straně podpořil ofenzivu Fiorentiny, jenže jeho pokus o odcentrování skončil blokem prvního rivala.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

90
    Dodô dostal prostor na pravé straně, přehodil si míč na pravačku a odcentroval. Ani jeho pobídka ale nikoho ve fialovém dresu nenašla.

89
    Žlutá karta pro tým AC Monza (José Machín).

88
    Střídání v týmu ACF Fiorentina:
    ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Luka Jović,
    ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Gaetano Castrovilli.

87
    Žlutá karta pro tým AC Monza (Samuele Birindelli).

86
    Po pravé straně útočil Marlon, který si troufl na odcentrování, jenže jeho pobídka byla nepřesná a skončila v moci brankáře.

85
    Střídání v týmu AC Monza:
    ze hřiště odchází Patrick Ciurria, přichází Samuele Vignato.

84
    Do pokutového území na opačné straně vlétl střídající Machín, jenže jeho zakončení z ostrého úhlu skončil blokem domácího obránce.

83
    Arthur Cabral poslal přihrávku za obranu hostující Monzy, ale nikdo ve fialovém na jeho pobídku nedokázal zareagovat.

82
    Domácí fanoušci se také probudili a hlasitým skandováním ženou Fiorentinu vpřed. Hráči ve fialovém ale těžko dobývají obranu soupeře.

81
    Jonathan Ikoné poslal přihrávku z pravé strany do pokutového území, ale před Cabralem znovu zakročil Pablo Marí.

80
    ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Giacomo Bonaventura.

79
    Vedení mohl domácímu celku vrátit Antonín Barák, který si míč navedl na pravačku a vypálil. Jeho rána ale prosvištěla kolem zadní tyče!

78
    Fiorentina kombinuje v zadních řadách a hledá si cestičku skrz defenzivu Monzy. Nikdo ve fialovém ale nehýří aktivitou.

77
    Domácí se drali vpřed nákopem za obranu Monzy, jenže nikdo ve fialovém dresu se k pobídce nedostal. Pro míč si tak dokráčel připravený gólman.

Tomáš Kubečka

Branky: 20. Cabral (Lu. Martínez) – 62. Augusto (Ciurria)

Karty:   58. Igor (FIO) – 87. Birindelli (MOA), 89. Machín (MOA)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 10:5. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:13.
    ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Igor, Biraghi – Bianco (65. Kouamé), Duncan (88. Castrovilli) – Ikoné, Barák (80. Bonaventura), Saponara (65. Amrábat) – Cabral (88. Jović).
    Náhradníci: Cerofolini – Distefano, Milenković, Ranieri, Terzić, Venuti.

AC Monza: Di Gregorio – Marlon, Caldirola (68. Marí), Izzo – Ciurria (85. S. Vignato), F. Ranocchia (64. Machín), Pessina, Augusto – Colpani (46. Petagna), Caprari (46. Birindelli) – Mota.
    Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, Bondo, A. Carboni, D'Alessandro, Gytkjaer, Valoti.