Pelhřimov – Světlá nS 1:4 (kon.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
HC Světlá nad Sázavou
Sobota 07.01.2023, 17:00 • Pelhřimov, Zimní stadion • Krajská liga: Vysočina • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hráči Světlé již nastupují na ledovou plochu, Poutníci budou každou chvílí následovat. Zdravím všechny, kteří dnes z nějakého důvodu nemohou být přímo u Bělé. Také zdravím fanoušky hostů, kteří neváhali podpořit Skláře přímo v Pelhřimově.

A jde se na hokej :-)

00:01

00:27
    Domácí se nakrátko usadili v pásmu, ale obrana hostů je k ničemu nepustila.

01:10
    Brabec se probojoval do šance, ale z dobré pozice pálí nad branku Koubského.

02:38
    Hraje se rychlý hokej nahoru dolů, ale další šance na skórování moc nepřichází. Nakonec přeci jen útok Pelhřimova donutil Koubského přerušit hru.

03:18
    Štros propagační střelou nenachytal Kaiseršota na švestkách.

04:38
    Bekhend Pokorného Kaiseršot vyráží betonem.

05:13
    Světlá se usadila před Kaiseršotem, domácí obrana ale nedovolila soupeři zakončit.

05:47
    Martin Hadrava svižnou střelou protáhl Koubského.

06:44
    Jakub Doležal mezi kruhy pálí a Kaiseršot chytá.

09:43
    Schovaná střela Martínka od modré minula zařízení.

10:55
    Velká šance Kozlíka, kterému Kaiseršot sebral takřka jistý gól. Střelec hostů si vypracoval pozici na střelu skoro do prázdné, ale Kaiseršot ještě stačil zasáhnout.

11:33
    Kaiseršot má další zákrok, hosté zvyšují obrátky.

12:46
    Jen za cenu zakázaného uvolnění se v posledních okamžicích brání Poutníci.

12:52
    Kaiseršot si našel puk, který vylétl z hole Vály.

13:23
    Sekání a dvě minuty pro Filipa Břízu.

13:27
    Domácí hned vyhazují.

13:39
    Patrik Pokorný dvě minuty za nedovolené bránění.

13:56
    Martin Hadrava v šanci, ale domácí útočník minul zařízení.

14:07
    Martin Hadrava dvě minuty za vysokou hůl.

14:15
    Zámek...

14:26
    Světlá nad Sázanou právě vstřelila branku! Sudí asi nechtěl videt předchozí faul, po němž se k zakončení dostal David Kozlík a nadvakrát překonal KAiseršota. Asistence Jan Kubát.

15:40

16:07

17:47
    Hosté dál útočí, nyní Štros nepropálil Kaiseršotův beton.

19:45
    Ještě jedno vhazování před Kaiseršotem v této třetině.

19:59
    Lední Medvědi právě vstřelili branku! V poslední možný moment domácí vyrovnávají. Ve skrumáži se prosadil MARTIN HADRAVA. Bez asistence.

20:00

Po dvaceti minutách by mělo být skóre vyrovnané, ale na světelné tabuli stále vedou hosté. Počkáme si na druhou třetinu, kdy uvidíme, zda vyrovnávací branka domácích byla uznána či nikoliv. Druhá třetina začne cca v 17:45.

Skóre je skutečně vyrovnané, na světelné tabuli se to projeví až na začátku druhé třetiny, což je čistě technická záležitost.

20:01

20:48
    Tlak Poutníků v pásmu od úvodu druhé třetiny, ale skóre se zatím nemění.

21:36
    Kochrda donutil Koubského k zákroku.

22:16
    Světlá nad Sázanou právě vstřelila branku! Hosté znovu vedou po individuální akci Davida Kozlíka, který obhodil domácího brankáře.

22:52
    Šulákův pokus mířil nad branku.

24:06
    Kalenský v šanci, ale Kaiseršot vyráží.

25:22
    Kaiseršot vyhodil puk mimo hřiště, domácí jdou do oslabení. Trest odsedí Matyáš Machovský.

25:30
    Zámek...ale domácí se osvobozují.

25:39
    Dvě minuty pro Jakuba Adama za držení.

26:25
    Dvě minuty za nedovolené bránění pro Filipa Břízu.

29:50
    Hosté několikrát zahrozili, ale Kaiseršot drží Pelhřimov a domácí obránci několikrát obětavě padají do střel soupeře.

31:24
    Koubský neudržel nahození Dominika Kasalého od modré, ale Kochrda se k dorážce nedostal.

34:00
    Hosté se snaží vymýšlet útočné kombinace, ale obrana Poutníků v těchto okamžicích drží.

35:34
    Opět se domácí v pásmu dlouho neudrželi.

36:09
    Zámek...

36:24
    Hosté vyhazují...

36:40
    Votápkova střela sražena do ochranné sítě.

36:56

37:39
    Martin Hadrava si najel na kruhy a jeho střelu ukryl Koubský kdesi pod svými betony.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jediný gól, bohužel pro Poutníky, puk skončil v domácí brance. Skláři tak vedou nejtěsnějším rozdílem a třetí třetina tak jistě nabídne zajímavou podívanou. Třetí třetina začne cca v 18:36.

40:01

40:49
    Zatím opatrnější starty oproti předchozím dvěma třetinám.

42:04
    Mečiarova tvrdá střela za modrou se nevešla mezi tři tyče.

44:11
    Brabec trefil tyčku hostující branky.

44:50
    Jaroslav Doležal našel přesnou střelou lapačku Kaiseršota. To je první šance hostů v této třetině, jinak snaha domácích vrátit se do zápasu je zřejmá.

46:45
    Hra je nyní neurovnaná na obě strany.

47:42
    Rojení pelhřimovských dresů okolo Koubského ukončil hostující brankář tím, že ukryl puk do lapačky.

49:39
    Brabec pohotovou střelou donutil Koubského k efektivnímu zásahu.

50:05
    Stále mají více ze hry domácí, je to s podivem, protože mají v nohách včerejší zápas.

50:35
    Hákování a dvě minuty pro Jaroslava Doležala.

50:38
    Zámek...

51:30

52:35

54:24
    Dlouhá pasáž bez přerušení. Poutníci jsou stále v zápase, jejich snaha ale nebyla naplněna.

56:40
    Piskačův bekhend se do branky nevešel.

58:05
    Teď si domácí obrana hrála s ohněm, přednost ve vyvezení puku nebyla domácími obránci pochopena a hosté se dostali ke dvěma velkým šancím, které likviduje Kaiseršot.

Timeout domácích.

Powerplay.

58:50
    Světlá nad Sázanou právě vstřelila branku! Domácí tým neudržel puk, hosté o něj zabojovali a Tomáš Kohout velmi pravděpodobně získal pro svůj tým rozhodující náskok. Bez asistence.

59:17
    Domácí to opět zkouší bez brankáře.

59:25
    Mečiarovu dělovku od modré likviduje Koubský.

59:41
    Světlá nad Sázanou právě vstřelila branku! Tomáš Kohout přidává do prázdné další branku hostů, asistence David Kozlík.

Poutníci bojovali až do konce, ale hosté dvěma brankami při risku bez brankáře potvrdili své vítězství. Světlá nad Sázavou vítězí v Pelhřimově 4:1.

Nejlepšími hráči utkání zvoleni Jekub Kaiseršot a hostující David Kozlík. To je pro dnešek z mé strany všechno, v play-off se těším napočtenou. (19:09:17)

Pavel Blažek

Branky a nahrávky: 20. Hadrava Martin – 15. Kozlík (Kubát), 23. Kozlík, 59. Kohout, 60. Kohout (Kozlík)

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Kaiseršot (Jíra) – Bříza, Martínek, Mečiar, Port, Vácha, Kasalý D. – Hadrava Martin, Votápek, Siřiště, Šulák, Kasalý F., Buchta, Machovský, Brabec, Štěrba, Kochrda
    HC Světlá nad Sázavou: Koubský (Drahozal) – Svoboda, Piskač, Adam, Vála, Kořínek, Mendl, Šíma, Kopecký – Kohout, Štros, Doležal Jakub, Doležal Jaroslav, Špatenka, Kubát, Pokorný, Kozlík, Přibyl, Kalenský

Rozhodčí: Marek Honza — Petr Křivohlavý, Jiří Souček