Slavia – Šumperk 7:2 (kon.) | Prostějov – Sokolov 2:1 (kon.) | Litoměřice – Vsetín 3:0 (kon.)
Přerov – Zlín 3:4 (po pr.) | Kolín – Poruba 2011 4:3 (po pr.) | Frýdek-M. – Pardubice B 2:4 (kon.)
Třebíč – Jihlava 3:1 (kon.)
HC Sparta Praha
5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 07.01.2023, 15:30 • Sportovní hala Fortuna, Praha 7–Bubeneč • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 10. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (17:30:13)

Máme dobojováno! Po sparťanské juniorce dnes na domácí půdě vítězí i dorost, který bere tři body za výsledek 5:3. Z ani jedné strany to dnes nebyla zrovna dvakrát pohledná podívaná, domácí strhli výhru na svou stranu až v posledních minutách.

59:52
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, technický gól pro Pražany! Po hození hole jednoho z protihráčů je připsán zásah FRANTIŠKU NETUŠILOVI, na kterého zívala prázdná klec – 5:3! Bez asistence.

59:37
    Lukáš Kříž zamířil na střídačku, hosté hrají vabank! Karlovarští v šesti!

58:54
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Naděje umírá poslední, energetici jsou vyrovnání opět na dostřel! Tvrzník loví ze své klece kotouč po zakončení lídra karlovarské produktivity VÍTA ZÁHEJSKÉHO – 4:3! Asistence: Pavel Kůrka.

58:09
    Dovolím si říct, že je rozhodnuto! RICHARD ŽEMLIČKA si po další rychlé akci Sparty zadělává na hattrick a posouvá domácí do dvoubrankového vedení, které Západočeši už velmi pravděpodobně nebudu schopni dorovnat – 4:2! Asistence: Matei Bolocan.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:55
    Domácí mají dění pod kontrolou a znovu míří dopředu, Energii se nedaří na zásah jakkoliv odpovědět.

57:20
    Nastavení nakonec možná nebude třeba, Pražané dvě minuty a čtyřicet sekund před sirénou skórují! Pod potenciálně rozhodující zásah se podepisuje RICHARD ŽEMLIČKA, který přesouvajícího se Kříže překonal z bezprostřední blízkosti brankoviště – 3:2! Asistence: František Netušil, Jan Janský.

56:56
    Rozehrávka na Poizla šla mimo, kotouč následně skončil až za Tvrzníkem. Icing Karlových Varů.

55:57
    Dění se rychle přelévá z jedné strany na druhou. Zdá se, že o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení.

55:18
    Přesilovku nevyužili ani Karlovarští, byť si v ní počínali výrazně lépe než sparťané. Hra se nyní drží před Tvrzníkem, respektive za ním u mantinelu.

54:26
    Mähler našel na straně volného Záhejského, který z ostrého úhlu mířil ke vzdálenější tyči, ale z dobré šance nakonec domácí klec přestřelil!

53:57
    Kůrka drží puk za svým brankovištěm, oba celky využívají klidnější pasáže hry a střídají formace.

53:17
    Ve čtyřech budou na ledě tentokrát sparťané, Akradiy Byakov (SPA) dostává menší trest za podrážení.

52:58
    Energetici dlouhé oslabení zvládli naprosto ukázkově, Pražanům to dnes v přesilovkách nevychází.

52:24
    Janský zachytil vyhozenou pryž za svou brankou. Sparta sice nějakou dobu operovala před Křížem, větší šanci ale ze svého pobytu ani nyní nevykřesala.

51:28
    Čihař vybojoval puk v útoku, Vary nyní ve čtyřech několik sekund držely dění v domácím pásmu.

50:49
    Hosté půjdou na devět sekund do tří! Cipkovi bude dělat společnost Pavel Kůrka (KVA), kterého rozhodčí posílá ven ze bojiště za podrážení.

50:32
    Karlovy Vary drží puk velmi daleko od své branky. Pražané sice do početní výhody vstoupili kvalitně, teď se ale na ledové ploše znovu beznadějně trápí.

49:42
    Zeman dobrým forčekem málem donutil Martona chybovat, sparťanský zadák ale nakonec udržel puk na své holi a rozehrál ho dopředu.

49:13
    Sparta se blýskla kvalitním zakončením z kruhu, které Kříž zastavil hrudníkem. Kotouč následně schoval do své rukavice. Pražané přesilovku začali dobře.

48:58
    Dvířka hostující trestné lavice se znovu otevírají, Pavol Cipko (KVA) na ní dnes usedá už podruhé. Místo hákování byl nyní vykázán za hrubost.

48:15
    Poláček hezkou přihrávkou připravil střelu z voleje pro Bolocana, rumunský útočník ale následně z prostoru pro buly karlovarskou svatyni přestřelil.

47:46
    Dyk se dostal k vyhozené pryži za svou brankou, Energie teď hledá cestu ven z vlastního pásma.

47:08
    Byakov vyslal na Kříže puk až z neutrální zóny, přičemž karlovarský gólman jej ve vzduchu vyhmátl lapačkou a na malou chvíli přerušil průběh hry.

46:29
    Nahozená pryž nyní doklouzala až k Tvrzníkovi, který jí hokejkou sklepl do rohu. Sparta je na puku.

45:55
    Kříž bez větších obtíží zastavil možná trochu nepromyšlené zakončení takřka z rohu kluziště, které nemělo sebemenší potenciál ho potrápit.

45:17
    Zeman je zpět na hrací ploše, hosté hrají v plném počtu. Opět se hraje nahoru dolu, střel na kteroukoliv z branek je v Bubenči k vidění naprosté minimum.

44:45
    Sparta se snaží co nejrychleji odpovědět, nedaří se jí však se usadit v útočném pásmu. Hrubý teď na pravé straně ztratil balanc a krátce poté i kotouč.

43:35
    Déjà vu! Hosté se stejně jako domácí prosazují ve vlastním oslabení, a to dokonce velmi podobným způsobem. VIKTOR WARDAS se uvolnil na mezikruží a překvapil Tvrzníka střelou k tyči – 2:2! Asistence: Nick Mähler, Vít Záhejský.

43:04
    Na trestnou tentokrát putuje právě Matěj Zeman (KVA), a to za podrážení. Sparta bude mít přesilovku.

42:37
    Zemanovi se na modré nabízel volný Dyk, hostující forvard se ale rozhodl vzít věci do vlastních rukou. Jeho projektil na Tvrzníka přes protihráče neprošel.

41:57
    Sparta vyhazuje puk až za Kříže, do konce jejího oslabení zbývá už jen několik sekund.

41:32
    Karlovy Vary toho zatím v přesilovce moc nepřevedly, při pokusu se vrátit dopředu se dostaly do ofsajdu.

40:55
    Mählerovo nahození z modré čáry bylo zblokováno. Energie se nicméně nadále drží v útočném pásmu.

40:17
    Hosté dostávají hned zkraje periody šanci srovnat, Petr Poláček (SPA) je vyloučen za podrážení.

40:01

Sparta po dvou třetinách velmi vlažného hokeje z obou stran vede o gól, a má tak nakročeno ke svému čtvrtému vítězství v nadstavbě. V polovině utkání domácím z úniku náskok vrátil Netušil, jehož zásah je tak prozatím ten rozhodující. Dokážou Pražané slibně rozehraný duel dotáhnout do vítězného konce, nebo jim Energie ještě po pauze znepříjemní život?

Další třetina začne přibližně v 16:57.

40:00

39:48
    Po souboji o kotouč u mantinelu chtěl dopředu vyrazit Poláček, který se ale nakonec pryž neudržel.

39:28
    Tvrzník vyrazil nepříjemné zakončení jednoho z hostů z hranice brankoviště a padl na odražený kotouč, ve druhé části uvidíme ještě aspoň jedno vhazování.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:22
    Nyní se sparťanům už podařilo projít do útočného pásma, a dokonce i ohrozili Křížovu branku. Gólman Energetiků byl nicméně ve střehu.

37:53
    Byakov našel Bolocana, ten ovšem dopředu neprorazil. Obrana Energie je v závěru prostřední části pevná a likviduje jeden domácí výpad za druhým.

37:44
    Icing Sparty, Tvrzník bude čelit vhazování po jeho levici. Do konce části zbývá něco přes dvě minuty.

36:55
    Hlinku výborně připravil o puk Kůrka, který se s ním nemazal a následně vyhodil pryž až za Tvrzníka.

36:16
    Marton poslal puk podél modré čáry Malínkovi, který na kruhu ztratil balanc a přišel o pryž. Následný rychlý protiútok Karlových Varů Tvrzník zneškodnil.

35:53
    Marek nahodil puk za Křížovo brankoviště a vyrazil střídat, zbytek jeho formace ho následuje.

35:12
    Poněkud ukvapené zakončení Čihaře z hodně nešikovného úhlu se neujalo, Tvrzník se nalepil na tyč a letící puk se od něj odrazil za brankoviště.

34:57
    Zakázané uvolnění Sparty připraví buly před Tvrzníkem, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

33:57
    Michalov se nedostal přes Janského, který jej za hranicí pásma hravě oddělill od kotouče.

33:37
    Hosté se už několik desítek sekund drží v útočném pásmu, dosud ale na Tvrzníka nevystřelili. Oba týmy se dnes v koncovce neskutečně trápí.

32:18
    Marek udržel puk v mezích třetiny a rovnou jej zkusil nahodit na karlovarskou branku, kterou ale těsně minul. Kotouč sbírají Energetici.

31:48
    Utkání se přelilo do své druhé poloviny. Sparta nyní operuje v útočné třetině, Kříž je ale zatím bez práce.

31:18
    Hosté si do statistik zapisují postavení mimo hru, další buly proběhne před hranicí domácího pásma.

30:42
    Adamec byl zastaven za hostující svatyni, Vary si berou kotouč a míří do útočného pásma.

29:58
    Sparťané jsou opět v plném počtu, ještě před koncem oslabení se jim podařilo hru přesunout před Kříže. Energie se brání a snaží se domácí odzbrojit.

29:29
    Nedáš? Dostaneš! Pražané se prosazují ve vlastním oslabení a vrací se do vedení zásluhou FRANTIŠKA NETUŠILA, který se dostal za karlovarskou obranu a svůj únik uzavřel zakončením pod lapačku – 2:1! Bez asistence.

28:56
    Domácí obrana zapomněla na Čihaře, který z prostoru pro vhazování vyslal projektil z voleje! Nicméně přestřelil, Sparta měla štěstí!

28:29
    Slavík z pravé strany zvolil lehké nahození, které se před brankovištěm ještě neúspěšně pokusil tečovat Zeman. Tvrzník kotouč hravě zachytil do rukavice.

27:49
    Dění na ledě by mohlo rozproudit vyloučení, Tadeáš Mack (SPA) je trestán za nedovolené bránění.

27:22
    Po přerušení teď před Tvrzníkem vznikla menší strkanice, kterou ale sudí rychle dostal pod kontrolu. Zdá se, že se celý incident obejde bez vyloučení.

26:44
    Znovu je k vidění bitva v rohu za brankou Varů. Dění je vyrovnané, ale chybí mu nějaké pohledné akce.

25:37
    Na útočícího Trachtu si ve středním pásmu počíhali dva protihráči, kteří jej takřka okamžitě odzbrojili. Sledujeme hru nahoru dolu bez větších střeleckých šancí.

24:55
    Energetici rozehrávají puk zpoza vlastního brankoviště a znovu přesouvají před domácí klec.

24:34
    Markova krátká přihrávka na Netušila nenašla svého původně zamýšleného adresáta. Pryž se odrazila do rohu kluziště, kde o něj bojuje hned několik borců.

23:48
    Tvrzník teď musí být ve střehu, Karlovy Vary jsou od začátku prostřední části na ledě lepším týmem a snaží se zatlačit na jeho klec. Zatím ovšem bezúspěšně.

22:56
    Zeman pronesl puk za modrou čáru, jeden ze sparťanů ho ale o něj následně připravil na kruhu.

22:19
    Sledujeme sérii hostujících přihrávek v útočné třetině, domácí ale protihráče nepouští do zakončení.

21:37
    Cichoň v obranném pásmu přišel o helmu, Sparta tak byla ve vlastním pásmu pár sekund ve čtyřech. Domácí zadák ale stihl vystřídat velmi rychle.

21:16
    Cipko se vrací na ledovou plochu, Energie oslabení zvládla ubránit bez větších obtíží a je znovu v pěti.

20:43
    Sparta se neúspěšně snaží rozjet kombinaci před Křížem, který zatím nebyl nucen zasáhnout.

20:03
    Prostřední dějství budiž zahájeno, Sparta do něj vstupuje početní výhodou. Cipko bude na trestné sedět ještě minutu, pokud jej někdo nevysvobodí dříve.

20:01

Poněkud ospalé úvodní dějství, které nám nabídlo po jedné brance na obou koncích hrací plochy, je minulostí. Opticky byli po většinu doby na ledě lepší domácí hráči, hosté ale nezůstávali o moc pozadu. Hru obou celků nicméně doprovázely nepřesnosti, některé menší, některé větší, a zatím je tedy rozhodně co zlepšovat. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet po přestávce.

Další třetina začne přibližně v 16:14.

20:00

19:44
    Ofsajd nyní pískán pro změnu proti Spartě. Do konce úvodní části chybí posledních pár sekund.

19:13
    Hosté první třetinu dokončí ve čtyřech, Pavol Cipko (KVA) je na dvě minuty vykázán za hákování.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:56
    Na jednoho z hostujících hráčů teď zívala prázdná branka, kterou ale minul! V ochozech to zašumělo, velká škoda pro Energii!

18:23
    Žemlička chtěl od mantinelu poslat puk na střed, kde byl volný Poláček. Do trajektorie přihrávky ale na poslední chvíli vložil hůl vracející se protihráč.

17:58
    Karlovy Vary se s obtížemi dostaly ven z vlastní obranné třetiny, ale jen na pár vteřin. Další výpad Sparty vedl k nahození z modré které Kříž lapil.

17:29
    Energetici se tentokrát dostali do postavení mimo hru, dění je tak znovu na chvíli zastaveno.

16:58
    Tři minuty před koncem se bude vhazovat u Tvrzníka, Sparta se dopustila zakázaného uvolnění.

16:09
    Rozjetého Váňu zastavil protihráč, který jej nasunul na brankoviště. Pár sekund nato byl na druhém konci podobně odzbrojen také Poláček.

15:26
    Novotný se dostal přes bránícího protihráče, po kontaktu s dalším ale kotouč ztratil. Sparta je nyní aktivnějším týmem na hrací ploše, Vary jsou v defenzívě.

14:50
    Kříž zatím podává velmi slušný výkon a likviduje jednu domácí střelu za druhou, tentokrát vyzrál na projektil k bližší tyči. Znovu k tomu využil lapačku.

14:13
    Žemlička vybojoval pryž u mantinelu a posunul jí na Macka, jehož nahození zpoza kruhu přistálo přesně v nastražené rukavici karlovarského gólmana.

13:43
    Hosté se snaží rychle odpovědět a kombinují v útoku, série přihrávek ale zatím zakončení nepřinesla.

12:43
    Máme vyrovnáno! Domácí vyhráli vhazování před hostující klecí, přičemž následnou akci v první sparťanskou trefu dnešního utkání přetavil ALEX MAREK – 1:1! Asistence: David Hrubý.

12:36
    Bleskový protiútok kýžený efekt neměl, Lukáš Kříž si na své konto zapisuje další povedený zákrok.

11:58
    Pelikán udržel puk v útočném pásmu, Energie se usadila v útoku a tlačí na Tvrzníkovu klec.

11:22
    Na utkání dorostenecké extraligy početný a hlasitý kotel hostujících fanošků slaví, Vary v polovině dvanácté minuty odskakují do vedení! V bezprostřední blízkosti branky se zjevil MATĚJ ZEMAN, na jehož zakončení Tvrzník neměl šanci zareagovat – 0:1! Asistence: Vojtěch Čihař.

10:39
    Cipko se blýskl první větší šancí, když se z pravého křídla přesunul před brankoviště a navzdory dotěrnému protihráči zkusil zakončit do horní části klece. Tvrzník kotouč ovšem hravě vykryl, přerušuje se.

09:44
    Karlovarská rozehrávka nyní přistála na hokejce Martona, následný protiútok Sparty byl pak bleskově rozebrán. Z obou stran je to zatím hodně nesmělé.

09:27
    Kotouč nyní vyletěl mimo hrací plochu, hra bude pokračovat vhazováním po Tvrzníkově pravici.

08:47
    Postl vyslal krátkou přihrávkou do útoku Zemana, který neustál souboj s protihráčem u mantinelu. Výpad Energie se i tentokrát obešel bez střely na klec.

07:58
    Netušil se nyní snažil z kruhu posunout puk před brankoviště, kde ale v té době nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů. Kotouč si tak na své hole berou hosté.

07:36
    Sparta kvalitním forčekem na malou chvíli vybojovala puk v útoku, jen aby ho vzápětí zase ztratila.

06:39
    Váňu jen těsně za modrou čarou zneškodnila dvojice protihráčů. Už celkem dlouho jsme neviděli střelu na kteroukoliv branku, na ledě dominují obrany.

05:52
    Záhejský dlouhou nahrávkou našel ve středním pásmu Zemana. Tvrzník bude muset po delší době zpozornět, Energie míří do ofenzívy.

05:17
    Sparťané mají na ledě celkem jasnou převahu, Kříž proti další domácí střele zakročil lapačkou.

04:35
    Marton na modré čáře číhal na přihrávku z rohu, kterou ale nakonec nezvládl zpracovat. Kotouč opouští hranice třetiny, Sparta se musí stáhnout.

03:53
    Cichoň byl hostující obranou odzbrojen už na hranici útočné třetiny, Sparta si ale následně rychle vybojovala puk zpět a snaží se se usadit před Křížem.

03:33
    Kříž je stále stoprocentní, po dalším zásahu nyní na malý moment přerušil hru. Buly po jeho pravici.

02:56
    Energetici jsou v plném počtu, jejich gólman musel v oslabení zasahovat všehovšudy snad jednou. Hosté jsou na puku a přesouvají hru do útočného pásma.

02:33
    Bolocan se uvolnil na pravém kruhu a vypálil, jeho projektil zasáhl Kříže přímo do hrudníku.

01:58
    Nyní se domácí zakázané uvolnění už opravdu píská, vhazovat se tak bude před Tvrzníkovou klecí.

01:32
    Netušil se vrací pro vyhozený kotouč, Sparta svou první početní výhodu nezačala úplně dle představ.

00:53
    Domácí si jen pár sekund po startu vyzkouší přesilovku, Vojtěch Čihař (KVA) jde ven za vražení na hrazení.

00:12
    První rozehrávka Sparty skončila za Křížem, icing ale odpískán nebyl. Kotouč za svou klecí tak sbírá Záhejský, Energie hledá cestu ven z vlastního pásma.

00:01

Sudí svolává hráče do kruhu, jdeme na věc!

Oba celky vyráží na hrací plochu, spolu s nimi se mezi mantinely vydává i čtveřice rozhodčích.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné sobotní odpoledne, bitva začíná zhruba za tři čtvrtě hodiny! Níže jsou pro vás připraveny dnešní zahajovací sestavy.

HC Sparta Praha: Tvrzník (Kogler) – Cichoň, Marton (A), Mack, Byakov, Hašek, Janský, Malínek – Poláček (C), Hrubý, Netušil, Žemlička (A), Novotný, Hlinka, Adamec, Trachta, Marek, Bolocan.
    Trenér: František Ptáček.

HC Energie Karlovy Vary: Kříž (Oršulák) – Postl, Kůrka, Pelikán, Cipko, Mähler (C), Dyk – Zeman, Čihař, Slavík, Wardas, Váňa, Poizl, Záhejský, Michalov.
    Trenér: Martin Gombár.

Rozhodčí: Trnka – Kučera, Bublová.

DOSAVADNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Dnešní soupeři na sebe narazili již dvakrát v rámci podzimní základní části, přičemž v obou případech bral výhru domácí tým. Nutno ovšem podotknout, že ani jeden souboj se nerozhodl v základní hrací době. Bude se prodlužovat i napotřetí?

28. 9.: K. Vary – Sparta 8:7pp. (2:3, 3:3, 2:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 9. Wardas (Záhejský), 15. Galnor (Zeman, Pastor), 24. Galnor (Zeman), 29. Šuma (Skuhravý, Váňa), 38. Wardas (Záhejský, Čihař), 51. Zeman (Galnor, Postl), 55. Holejšovský (Záhejský, Wardas), 62. Záhejský (Cipko, Pastor) – 4. Novotný (Nestrašil, Dufek), 17. Novotný (Janský, Žemlička), 18. Novotný (Netušil), 24. Poláček (Byakov, Marek), 28. Žemlička (Nestrašil), 33. Netušil (Žemlička, Hašek), 44. Žemlička (Novotný, Nestrašil).
    Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6, 5:7, 8:7.

29. 10.: Sparta – K. Vary 3:2pp. (2:0, 0:0, 0:2 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 5. Netušil, 6. Nestrašil (Netušil), 63. Hrubý (Poláček) – 47. Čihař, 53. Zeman (Čihař, Galnor).
    Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC ENERGIE KARLOVY VARY (4. místo)
    9 Z, 3–3–2–1, 35:23 (+12), 17 bodů

Karlovarští jsou ve druhé fázi sezóny o poznání úspěšnější než jejich dnešní soupeř. Z devíti dosud odehraných utkání zatím vyšli bodově naprázdno jen z jediného, přičemž stav svého konta si vylepšili i včera v nedalekém Edenu. Po gólech domácího Kubánka a hostujícího Záhejského se šlo do prodloužení, ve kterém Slavia definitivně strhla vítězství na svou stranu. Jak se Energii bude dařit dnes v Bubenči?