Slavia – Šumperk 7:2 (kon.) | Prostějov – Sokolov 2:1 (kon.) | Litoměřice – Vsetín 3:0 (kon.)
Přerov – Zlín 3:4 (po pr.) | Kolín – Poruba 2011 4:3 (po pr.) | Frýdek-M. – Pardubice B 2:4 (kon.)
Třebíč – Jihlava 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)
Mountfield HK
Sobota 07.01.2023, 13:00 • Werk arena, Třinec • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 10. kolo

Z potemnělé třinecké WERK ARENY je to pro dnešek vše. Hezký víkendu vám přeje od klávesnice Rostislav Niedoba. (15:11:06)

Ač to tak v prvních minutách nevypadalo, nabídla nám třetí část jednoznačně nejzajímavější pasáž hry, která vyústila úspěšnou hrou bez brankáře hokejistů Mountfieldu. Přesto to jsou nakonec Oceláři, kteří se radují z vítězství. Zápas ozdobila především dvojice Matěj Kubiesa a Jakub Jón, jenž si do statistik připsali hattrick.

60:36
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři vítězí! Michal Rybníkář krásnou přihrávkou z otočky vyslal do úniku Matěje KUBIESU, který kompletuje hattrick vítěznou brankou. Meišnera překonal střelou mezi betony.
    Asistence: Rybnikár

60:01

60:00

59:19
    Následně se po vstřelení branky strhla před brankou šarvátka. Rozhodčí vylučuje na dvě minuty oba hráče.

59:19
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté dokázali vyrovnat! Po nahozeném puku si vytvořil v brankovišti obrovský závar, který ukončil Jakub JÓN, když dotlačil puk do branky.
    Bez asistence.

59:05
    Teď ale zahráli puk na icing. Mountfield už he v šesti bez brankáře.

58:48
    Domácí vyhráli buly a chvíli drželi kotouč v útočném pásmu.

58:42
    Rozhodčí popohání třineckou střídačku zpátky do hry.

58:42
    Čas na poradu, time out pro hosty.

58:34
    Hosté se zatím do závěrečného tlaku nemohou dostat.

58:01
    Dokonce třetí části zbývá ukrojit poslední dvě minuty.

56:52
    Do branky Mountfieldu se vrací Meišner. Pravděpodobně šlo jen o úpravu výstroje.

56:52
    Zákrok pro Skácela. Ale šlo jen o propagační střelu.

56:05
    Domácí se snaží kontrolovat hru.

53:32
    Překvapivé střídání brankářů na straně Hradce Králové. Místo Samuela Meišnera jde do branky Vojtěch Petřík.

53:32
    Následnou početní převahu pěti proti čtyřem Oceláři využili. Dělovou od modré čáry poslal domácí do vedení Radim MRTKA.
    Asistence: Blaha, Solowski

53:15
    Čtyři vteřiny budou hrát domácí 5 na 3. Dvě minuty pro Matěje Voděrackého za podražení.

52:12
    Přesilovku tráví domácí převážně v útočném pásmu, ale bez náznaku větší šance.

51:19
    Třeba s nudnou pasáži hry pohne přesilovka domácích. Dvě minuty inkasuje Patrik Hendrych za hákování.

49:08
    Chvíli je hra ve středním pásmu, pak se jeden s týmů pokouší o založení útoku. A stále dokola.

47:19
    Ani po vstřelené brance hostí se obraz hry příliš nemění. Na puku jsou stále spíš domácí hokejisté.

46:55
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

46:11
    A pozor, je vyrovnáno! Jako blesk z čistého nebe přišla akce, kterou zakončil střelou mezi betony Jakub JÓN. Prosazuje se podruhé v utkání.
    Asistence: Matěj Voděranský

45:15
    Mírně aktivnější jsou teď domácí, kteří se snaží držet útočné pásmo. Obrana Hradce je ale do žádné příležitosti nepouští.

43:38
    Vypadá to zatím, že se domácí nebudou snažit ani moc napadat. Při založení útoku soupeře se snaží držet hlavně střední pásmo.

42:28
    Ostrý start neměl příliš dlouhého trvání. Následuje opět poněkud hluchá pasáž hry plná nepřesností.

40:15
    Mountfield začal třetinu zostra, pokusil se hned ohrozit Skácela. Kotouč však minul branku.

40:01

Hosté už jsou na ledě zhruba dvě minuty před vypršením přestávky.

Druhá dvacetiminutovka nenabídla bůhví jakou podívanou. Největší šance přišly prakticky hned na jejim začátku. Viděli jsme v ní také po jedné přesilovce na obou stranách, avšak bez využití. Největší aplaus sklidilo fair play gesto hráče Mountfieldu, který odvolal trest. Skóre se ve druhé třetině neměnilo.

40:00

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

37:25
    Nakonec se to podařilo hradeckým, ti si vytvořili i střeleckou příležitost. Pro Skácela byl ale zákrok rutinou.

36:54
    Oba týmy se snaží projít do pásma kombinačně, ale bez efektu.

36:10
    Ofsajd pro hosty.

34:45
    Skvělé gesto fair play! Jeden z domácích hokejistů už seděl na trestné lavici, ale hostující hráč faul odvolal. Prořídlé tribuny WERK ARENY tleskaly.

34:08
    Hned po návratu Černého do hry se Mountfield vtrhnul do útoku. Vytvořil si dvě zajímavé šance, ale skóre zůstává stejné.

33:30
    Kotouč mají na hokejkách hosté. Tohle oslabení už zvládnou.

32:38
    Rybnikár střílel, jeho spoluhráči ještě doráželi puk na brankovišti. Hostující brankář odolal.

31:40
    Tlak domácích sílí a bude nejspíš sílit dál. Štěpán Černý dostává dvě minuty za krosček.

30:55
    Domácí zavřeli soupeře v útočném pásmu. Byrtus nebezpečně nahazoval puk na branku od modré čáry. Meišněr s ním měl co dělat.

29:15
    Už poněkolikáté zkusili domácí využít vzdálenou střídačku ve svůj prospěch. Opět tam jeden z domácích hráčů čekal osamocený na přihrávku. Brankář Meišner tak musel znovu své obránce hlasitě upozorňoval.

27:47
    Teď pro změnu zakázané uvolnění domácích.

27:38
    Už to vypadalo, že se třinečtí dostanou do přečíslení dva na jednoho. Nepřesná přihrávka šla ale do ofsajdu.

26:39
    Oceláři teď mají více ze hry.

26:07
    Zajímavá kombinace domácích v útočném pásmu. Stačilo už jen přesně přihrát před branku. To se ale třineckým nepodařilo.

24:50
    Několikrát teď hostující brankář upozorňoval své obránce na třineckého útočníka, jenž čekal na přihrávku. Granečný ji nakonec dostal, ale hosté se stihli vrátit včas.

23:28
    Teď se Mountfield provinil ofsajdem. Čároví jej vyhodnotili jako úmyslný a posílají hru do útočného pásma Třince.

22:33
    Další velká šance pro Třinec! Andrej Hebar pelášil sám na brankáře Meišnera. Žel pro domácí neuspěl.

21:54
    Teď to zase hořelo na druhé straně. Nikdo z domácích ale nedokázal neposedný puk hraně brankoviště zasáhnout.

20:31
    Velká šance na úvod třetiny pro hosty! Až před brankáře Skácela se protlačil Jakub Jón. Druhou branku v utkaní ale nepřidal.

20:01

Domácí nastartoval povedený úvod, kdy se už po 23 vteřinách prosadil Matěj Kubiesa. Ten stejný hráč dotázal v 15. minutě ještě navýšit skóre. Pohodovou třetinu Ocelářů narušil kapitán Mountfieldu Jakub Jón, jenž gólem do kabiny udržel pro svůj tým nadějný stav.

Po skončení první třetiny ještě následuje menší potyčka v rohu kluziště. Vypadá, že to rozhodčí vyřeší jen domluvou.

20:00

18:49
    Po sérii nepřesností se přece jen hosté prosazují. První trefu Mountfieldu v utkání si připisuje kapitán týmu Jakub JÓN.
    Asistence: Novotný

17:01
    Teď se Mountfieldu vůbec nedaří přechod do útočného pásma.

16:00
    Následnou zkrácenou přesilovku už Oceláři využít nedokázali. Hraje si s pěti na obou stranách.

14:17
    Hra ve čtyřech vyšla domácím na jedničku. Po rychlé souhře se prosazuje Matěj KUBIESA.
    Asistence: Byrtus, Mrtka

13:57
    Je po přesilovce. Dvě minuty pro Vítka za hákování.

13:32
    První půl minutu strávili hosté v útočné třetině. Pak měli problém se do ni dostat.

12:22
    Máme tady první přesilovku utkání. Na 2 min. putuje na trestnou lavici čas Tobias Sajdok za sekání.

11:47
    Propagační středu třineckého útočníka Meišner v pohodě kryje.

10:27
    Následuje série nepřesností ve středním pásmu. Ani jeden tým se nemůže dostat do pokročilejší fáze útoku.

09:56
    Další rychlý přechod do útočného pásma už byl v pořádku, avšak ovoce nepřinesl.

09:45
    Kombinaci domácích teď zastavuje ofsajd.

08:49
    Na druhé straně další zákrok brankáře Mountfieldu, který přerušuje hru.

07:54
    Hostující Vondruška posílal z pozabrány kotouč do brankoviště. Ten však nenašel adresáta.

06:58
    Hosté to teď zkoušeli přes střed útočného pásma, ale obrana domácích odolává.

06:38
    Teď to zkoušel nahozením od modré čáry Dravecký, ale i tento pokus Meišner pokryl.

05:30
    Michal Rybnikár se dostal do zajímavé pozice mezi kruhy. Brankář Mountfieldu ale jeho pokus zneškodnil.

03:35
    Nyní se na chvíli hra otočila a útočí třinečtí. Ale zatím bez zajímavé příležitosti.

02:48
    Hradečtí se snaží odpovědět na rychlý gól domácích tlakem v útočném pásmu.

01:40
    Třinecký brankář David Skácel si připisuje první zákrok.

00:23
    Tak to byla rychlost! Oceláři skórují hned z první střely v zápase. Přesnou střelou k tyči se prosadil Matěj KUBIESA.
    Asistence: Hrček, Holub

00:01

Oba týmy už jsou na ledové ploše.

Extraliga dorostu má dnes na programu své 10. kolo ve druhé fázi sezony, kde se hraje o umístění v play-off. Třinečtí Oceláři přivítají na domácím ledě Moundfield Hradec Králové.

Třinečtí hokejisté mají za sebou méně provedenou pasáž sezony, jelikož počítají aktuálně tři porážky v řadě, ve kterých vydolovali alespoň dva body. V tabulce jim patří 6. místo se ziskem 12 bodů. Sice mají na kontě jen dvě výhry za tři body, v prodloužení a nájezdech ale nasbírali dalších šest bodů. V aktuální části sezony vyšli bodově naprázdno jen ve včerejším utkání doma proti Pardubicím.

Dorostenci Mountfieldu jsou hned jedno umístění a jeden bod za Oceláři. Zatím třikrát brali všechny body a třikrát vyšli naprázdno. V jednom případě brali dva body. Rozdíl mezi dnešními soupeři je taky ten, že Hradec má zatím odehráno o jeden zápas méně. Narozdíl od Třince jsou ale aktuálně ve větší pohodě, protože vyhráli poslední dva zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 1. Kubiesa (Hrček, Holub), 15. Kubiesa (Byrtus, Mrtka), 54. Mrtka (Blaha, Solowski), 61. Kubiesa (Rybnikár) – 19. Jón (Novotný), 47. Jón (Voděranský), 60. Joń

HC Oceláři Třinec: Skácel (Heczko) – Byrtus, Mrtka, Dravecký, Solowski, Holub (A) – Urbánek (A), Barna, Blaha (C), Hebar, Švančara, Mikula, Granečný, Sajdokt, Rybnikár, Kubiesta, Kopačka, Hrček
    Trenér: Marek Malík

Mountfield HK: Meišner (Petřík) – Samek (A), Studnický, Černý, Forejtek, Mráz (A), Pánek, Burda – Vítek, Hendrych, Voděracký, Jón (C), Frolík, Novotný, Vondruška, Páleník
    Trenér: Luboš Dvořák

Rozhodčí: Janda – Přecechtěl, Karpál