Colorado – Ottawa 7:0 (kon.) | Detroit – Columbus 3:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 1:3 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Boston – Toronto 4:3 (kon.) | Florida – Vancouver 4:3 (kon.)
NY Islanders – Montreal 2:1 (kon.) | Minnesota – Arizona 2:1 (kon.) | Nashville – Buffalo 3:5 (kon.)
Chicago – Seattle 5:8 (kon.) | St. Louis – Tampa 2:4 (kon.) | Vegas – Edmonton 3:4 (kon.)
Los Angeles – New Jersey 2:5 (kon.) | NY Rangers – Montreal 1:2 (kon.) | Carolina – Vancouver 3:4 (1:2 po s.n.)

3. Michael Bunting (TOR) 1+1 (04:00:49)

Sledovali jsme zápas, který byl hodný pozici dvou rivalů a nejlepších týmů z Atlantické divize. Souboj Bostonu s Torontem měl veškeré aspekty, které patří například k zápasům play-off a nabídl pořádné drama. O to se postaral hlavně Auston Matthews, který ve 44. minutě srovnal na 3:3 a následovala úporná taktická bitva obou týmů. Když už to vypadalo, že se bude nejspíš rozhodovat až v prodloužení, přišla v 59. minutě rána Matta Grzelcyka, která strhla vítězství na stranu domácích Bruins.

59:50
    Marchand měl na hokejce rozhodující gól, ale chtěl nesobecky počkat na Bergerona. To se nevyplatilo, protože Bergeron byl zblokován.

59:30
    Hosté se musí vracet do útočného pásma po ztrátě puku.

59:10
    Toronto odvolalo brankáře a zkouší to v šesti!
    58:44 Matt GRZELCYK - 4:3

58:44
    Boston právě vstřelil branku!
    Ovšem na vlastní modré čáře přišli hosté o puk a pustili Boston zpět do útoku. A domácí toho dokonale využili! Krejčí sice minul svou střelou branku Murrayho, ale útočná akce pokračovala. Puk se dostal před levý kruh k MATTU GRZELCYKOVI, který vypálil skrz skupinu hráčů u brankoviště a prostřelil i brankáře Murrayho. Asistence: Taylor Hall, Brandon Carlo.

58:23
    Hosté mají puk ve svém držení a vyčkávají za svou brankou s rozehrávkou.

57:42
    Po hodně dlouhé době se Boston dostal do šance. Souhra Bergerona s Pastrňákem přinesla českému hráči příležitost k zakončení z levé strany brankoviště, trefil ale jen beton Murrayho.

57:24
    Hra je přerušena ve středním pásmu, kde se bude vhazovat. Puk skončil na jedné ze střídaček.

57:04
    Změnil to Frederic, který ale střílel ještě ze středního pásma a pro Murrayho nebyla jeho střela moc nebezpečná.

56:24
    Grzelczykova střela od modré čáry neprošla přes skupinu hráčů, kteří byli kolem brankoviště. Boston si nedokáže v posledních zhruba sedmi minutách vůbec najít střeleckou pozici.

55:16
    Hra je přerušena, kotouč byl zasažen vysokou holí ve středním pásmu. V neutrální zóně se také bude vhazovat. Komerční pauza.

54:25
    Giordano se na druhé straně naopak dokázal prosadit a vypálil zpoza kruhů na Ullmarka, který úspěšně zasahuje.

54:15
    Se střelami se dál šetří. Boston vede v této statistice 30-21, ovšem už velmi dlouho nevypálil na Murrayho.

53:27
    Toronto se dostalo sice do útočného pásma, ale Nylanderova střela byla sražena do ochranné sítě. Komerční pauza.

52:55
    Obrany obou týmů v tuto chvíli hrají na jedničku. Soupeřům prakticky nic nedovolují.

52:20
    Stále se hraje bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku a hrají ve vysokém tempu. Ke střelám na branky ale nedochází, celkově se s nimi v posledních minutách dost šetří.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 16. Bergeron (Marchand), 26. Pastrňák, 31. Greer (N. Foligno, Nosek), 59. Grzelcyk (Hall, Carlo) – 5. Bunting (Tavares, Marner), 23. Engvall, 44. Matthews (Bunting, Marner)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Clifton, Forbort – Bergeron (C), Cr. Smith, Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – Frederic, Hall, Coyle – N. Foligno, Nosek, Greer.
    Trenér: Jim Montgomery

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (Samsonov) – Timmins, Rielly (A), Holl, Giordano, Liljegren, Sandin – Nylander, Bunting, Matthews (A) – Tavares (C), Marner, Järnkrok – Kämpf, Engvall, Aston-Reese – Kerfoot, Simmonds, D. Hunt.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: L'Ecuyer, Furlatt – Marquis, McNamara

Diváci: 17850