NY Rangers – Montreal 1:2 (kon.) | Carolina – Vancouver 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Arizona 2:1 (kon.)
Buffalo – Florida 1:4 (kon.) | Boston – Philadelphia 6:0 (kon.) | Colorado – Detroit 6:3 (kon.)
Seattle – Tampa 1:4 (kon.) | San Jose – New Jersey 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
San Jose Sharks
3:4 (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)
New Jersey Devils
Pondělí 16.01.2023, 22:10 • SAP Center, San Jose • NHL

Statistika
    Střely na bránu 32:41 (13:4, 6:16, 10:17 – 3:4)

3. Nico Hischier (NJD) (01:00:38)

Dramatický souboj ovládlo favorizované New Jersey, které získává dva body, přestože scházel jen okamžik a nemělo by žádný.
    Kdo si chodil těsně před přestávkami na nějaký ten hot dog a své místo zaujal s malým zpožděním, přišel o většinu gólů. Hosté skórovali ve 29. vteřině první a v 11. vteřině poslední části a poté naopak až 9 vteřin před závěrečnou sirénou. Nezapomínejme ani na gól domácích v přesilovce v čase 19:56. San Jose totiž bleskově inkasovaný gól vyburcoval k velkému náporu a obratu, dokonaném těsně před sirénou (ne však před přestávkou, která se konala již v 17. minutě kvůli proraženým dvířkám pro rolbu).
    Od druhé třetiny patřil led hostům, oba brankáři se předháněli ve skvělých zákrocích a když na vyrovnávací gól na 2:2 odpověděl těsně po vypršení přesilovky Bonino, vypadalo to, že si žraloci cennou kořist nenechají vzít. Nakonec bylo vše jinak, po smolné teči nejprodkutivnějšího hráče NHL Karlssona dospěl zápas do prodloužení plného šancí a poté do nájezdů, v nichž byl jediným úspěšným exekutorem Tomáš Tatar.

65:00 Tomáš TATAR - 3:4

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým New Jersey Devils.
    Autorem vítězné branky je TOMÁŠ TATAR.

3. série
    0:1
    Alexandr BARABANOV šel do výrazného oblouku, střelu z úhlu však Vaněček zneškodnil skokem plavmo a rozhoduje o druhém bodu pro Devils.

2. série
    0:1
    Jesper BRATT neproměňuje. Reimer vystihl jeho bekhend mezi betony po ledě.

2. série
    0:1
    Logan COUTURE neproměňuje. Vaněček chytá jeho střelu do lapačky.

1. série
    0:1
    Tomáš TATAR překonává Reimera švihem k tyči pod vyrážečku.

1. série
    0:0
    Nick BONINO neproměňuje. Při kličce mu kotouč sjel z čepele.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:43
    Hertl si z rohu nabruslil obloukem mezi kruhy a prudkým švihem přinutil k zásahu Vaněčka.

63:01
    Šance střídá šanci, na brankové čáře San Jose čaroval při dvojité šanci Barabanova zblízka nejdříve Reimer hranou betonu a poté sedící obránce Vlasic.

62:46
    Vaněček se natáhl po celé šíři brankové čáry a zneškodnil nájezd Eyssimonta, který si krásně vyměnil za jízdy kotouč se Sturmem.

61:56
    Domácí kiksli ve vlastním pásmu a dva hráči New Jersey najížděli sami na brankáře. Jesper Bratt blafákem překonal Reimera, jenže nedokázal zakončit mezi tyče. Kotouč mu ujel i díky důrazu vracejícího se Karlssona.

61:34
    Oddechový čas pro New Jersey Devils.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 17. Meier (Eyssimont, E. Karlsson), 20. E. Karlsson (Meier, Hertl), 46. Bonino (Eyssimont, Benning) – 1. Graves (Hischier, Šarangovič), 41. Hischier (Palát, Bratt), 60. J. Hughes, rozh. náj. Tatar