NY Rangers – Montreal 1:2 (kon.) | Carolina – Vancouver 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Arizona 2:1 (kon.)
Buffalo – Florida 1:4 (kon.) | Boston – Philadelphia 6:0 (kon.) | Colorado – Detroit 6:3 (kon.)
Seattle – Tampa 1:4 (kon.) | San Jose – New Jersey 3:4 (0:1 po s.n.)
Colorado Avalanche
6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
Detroit Red Wings
Pondělí 16.01.2023, 21:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Poslední třetinu Detroit sice vyhrál poměrem 2:1, ale náskok Colorada byl už příliš vysoký a Laviny tak vítězí 6:3 a získávají další cenné body.

Filip Hronek (DET) – 0+1, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:39
    Dominik Kubalík (DET) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:04

Detroit právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen to hostům od modré vyšlo. MORITZ SEIDER využil clony Rasmussena a přízemní střelou k pravé tyči ještě překonává Francouze. Asistence: Michael Rasmussen a Andrew Copp.

59:00
    Začaly se odpočítávat poslední vteřiny utkání.

57:50
    Ani Chiarotův projektil ze středu modré neskončil za zády Francouze, který se potýká s nepříjemným cloněním soupeřem.

56:45
    V akci znova Määttä. Tentokrát střílenou přihrávkou od modré trefil brusle projíždějícího Coppa a Francouz musel dávat pozor, neboť odražený puk šel přímo na něj.

56:13
    Taženou střelu zápěstím Määttä nastřelil jen hromadu hráčů před sebou, ale i přesto se puk zajímavě odrazil a proletěl kolem pravé tyče.

55:28
    Rantanen teď trochu zazmatkoval před vlastní brankou. Vyražený puk chtěl odehrát do bezpečí ale trefil jen soupeře před sebou.

54:56
    Ničuškin zaskočil rozehrávajícího Seidera, který využil své postavy a útočníka Colorada vytlačil z pásma.

54:27
    Blesk MacKinnon si připravil střelu na ose hřiště. Bránící Walman střelu zápěstím srazil do ochranné sítě.

53:47
    Hronek měl chvilku pro sebe na levém kruhu, přihrávku dostal ale na paty a po zpracování ještě zkusil rychle vystřelit. To už byl Francouz ale připraven zakročit.

53:15
    Englung podpořil obranu v pravém rohu a hosté musí opět vyklidit útočné pásmo.

52:00
    Francouz zastavuje nahození za brankou a jeho spoluhráči pouze prodlužují puk do střední třetiny.

49:30
    Těsně před útočícím O'Connorem zasáhl bek Red Wings. Hellberg by jinak čelil nebezpečné koncovce z prostoru mezikruží.

49:03
    Na druhé straně individuálně procházel MacKinnon, ale puk se mu zamotal mezi bruslemi.

48:42
    Rasmussen už je na ledě dlouho a na souboj za Francouzovou brankou neměl sílu.

48:19
    Nahození Perrona končí sražené na hrazení a domácí obloučkem vyhazují do střední třetiny.

47:52
    Rodrigues ani Makar Hellberga nedokázali překonat a dopředu může vystartovat Rasmussen.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 6. Lehkonen (Makar, D. Toews), 19. Makar (MacKinnon, Ničuškin), 24. Makar (MacKinnon, Compher), 31. Compher (Rodrigues, Girard), 36. MacKinnon (Rodrigues, D. Toews), 46. MacKinnon – 39. Copp (Perron, Rasmussen), 44. Chiarot (Hronek, Larkin), 60. Seider (Rasmussen, Copp)

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – D. Toews, Makar, Girard, E. Johnson, Englund, B. Hunt, MacDermid – Lehkonen, MacKinnon, Ničuškin – Newhook, Rodrigues, Rantanen – Cogliano, Compher, L. O'Connor – MacDonald, Meyers.
    Detroit Red Wings: Husso (41. Hellberg) – Walman, Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Oesterle – Bertuzzi, Larkin, Raymond – Kubalík, Rasmussen, Perron – Fabbri, Copp, Berggren – Erne, Veleno, Sundqvist – P. Suter.