Seattle – Tampa 1:4 (kon.) | San Jose – New Jersey 3:4 (0:1 po s.n.) | Vegas – Dallas 0:4 (kon.)
Pittsburgh – Anaheim 4:3 (po pr.) | Columbus – NY Rangers 1:3 (kon.) | NY Islanders – Washington 3:4 (po pr.)
Nashville – Calgary 2:1 (kon.) | St. Louis – Ottawa 2:1 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) 0+0, -2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:41

Tři hvězdy utkání
    1. Dmitrij Orlov (WSH) 1+1
    2. Tom Wilson (WSH) 1+0
    3. Matt Martin (NYI) 1+0 (04:23:17)

Ačkoliv Islanders vedli už 3:0, nedokázali své vedení udržet. Ještě ve druhé třetině Washington snížil na rozdíl jediné branky a ve třetí třetině vyrovnal svým devátým gólem v sezoně TJ Oshie. Ten byl také u vítězného gólu svého týmu v prodloužení, když šikovnou přihrávkou našel Dmitrije Orlova, který úspěšně našel recept na brankáře Sorokina.

64:27 Dmitrij ORLOV - 3:4

64:27
    Washington právě vstřelil branku!
    Washington dobře přes dvě minuty nepustil soupeře k puku a nakonec se mu povedlo vymyslet akci, která vedla k vítězné brance. DMITRIJE ORLOVA našel šikovnou přihrávkou za obranou Oshie. Obránce hostů se dostal do souboje se Sorokinem jeden na jednoho a úspěšně brankáře Islanders vykličkoval, načež ho svou střelou přehodil. Asistence: TJ Oshie, Sonny Milano.

63:35
    Capitals drží hodně dlouho kotouč, nedaří se jim ale vymyslet akci, která by vedla ke střele na Sorokina. Ani Ovečkin nic nevymyslel, zastavil ho Cizikas.

62:29
    Mantha to zkoušel z pravého kruhu, ani on ale na Sorokina recept nenašel.

61:43
    Johansson od pravého mantinelu hledal před brankovištěm rozjetého Gustafssona, ale Barzal dobře zasáhl v obraně.

61:20
    Lapačka Kuempera zastavila střelu Nelsona. Hra je přerušena.

61:01
    Postavení mimo hru Islanders. Rozhodčí ho označili za úmyslné a posílají vhazování před Sorokina.

60:35
    Gustafsson byl zpoza kruhů zblokovaný, čímž byl založen bleskový protiútok Pageaua, který se hnal na Kuempera nikým nebráněn. Jenže se mu nepovedlo obehrát brankáře Washingtonu. Zkoušel mířit mezi betony, ale neúspěšně.

60:01

60:00

59:50
    Ale obě střely domácích byly zblokované obranou Capitals.

59:30
    Islanders se dostali do útočného pásma a mají šanci na poslední nápor ve třetí třetině.

59:01
    Poslední minuta základní hrací doby. Vše začíná nemilosrdně směřovat do prodloužení.

58:06
    Lee se nadvakrát dostal do šance před brankovištěm, v obou případech ho ale dokázal Kuemper zastavit! Branka za zády Kuempera je posunuta, hra přerušena a vykázána do středního pásma. Dle rozhodčích totiž vyražení branky způsobil právě Lee.

57:35
    Islanders jsou usazeni v útočném pásmu a snaží se vybudovat si dobrou střeleckou pozici.

56:30
    Wilson se dostal do šance před brankovištěm Islanders. Po předchozí střele Jensena, kterou Sorokin vyrazil, se k němu dostala přihrávka od mantinelu, kterou protečoval na branku soupeře, ale Sorokin dalším zákrokem podržel svůj tým.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 5. S. Aho I (Bailey, Dobson), 14. M. Martin, 24. Fasching (Pageau, Beauvillier) – 31. Hathaway (Ovečkin, M. Johansson), 34. Wilson (Bäckström, Orlov), 46. Oshie (E. Gustafsson, Kuzněcov), 65. Orlov (Oshie, Milano)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Romanov, Mayfield, S. Aho I, Dobson, Pulock, Wotherspoon – Bailey (A), Parise, Barzal – Lee (C), Holmström, Nelson – Fasching, Beauvillier, Pageau – Cizikas, Clutterbuck (A), M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Jensen, Orlov, E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Irwin, Fehérváry – Kuzněcov, Sheary, Ovečkin (C) – Mantha, Oshie (A), Bäckström (A) – Milano, Wilson, D. Strome – Hathaway, Dowd, M. Johansson.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Brenk, Hebert – Shewchyk, Gawryletz

Diváci: 16344