Boston – Washington 1:2 (kon.) | Florida – Colorado 3:5 (kon.) | Toronto – Columbus 3:4 (kon.)
Carolina – NY Rangers 2:6 (kon.) | St. Louis – Arizona 6:5 (po pr.) | Minnesota – New Jersey 3:2 (2:0 po s.n.)
Winnipeg – Chicago 4:1 (kon.) | Los Angeles – Pittsburgh 6:0 (kon.) | Montreal – Edmonton 6:2 (kon.)
Philadelphia – Seattle 3:4 (kon.) | Washington – San Jose 1:4 (kon.) | Vegas – Anaheim 7:2 (kon.)

3. Kirill Marčenko (CBJ) 1+1 (03:58:07)

Ale vyrovnat se jim nepovedlo! Po výhře 3:0 na ledě Columbusu Toronto před vlastním publikem o den později selhalo a padlo 3:4. Blue Jackets prohrávali po první třetině 0:2, třemi góly ve druhé třetině však skóre otočili a ve třetí třetině, přestože domácí srovnali na 3:3 po přesilovkové trefě Riellyho, tak dokázali nakonec strhnout vítězství na svou stranu. Šťastným gólem ve 46. minutě se o to postaral Kent Johnson. Jelikož Chicago v noci na sobotu uspělo proti Arizoně, výhra Columbusu pořadí na posledním místě nemění a Blue Jackets dál zůstávají na chvostu celé soutěže.

59:49
    Až teď se domácí vrátili do útočného pásma!

59:25
    Columbus dostal puk do středního pásma a už je velmi blízko k vítězství!

59:20
    A už zase míří na led.

59:20
    Po ráně Nylandera zpoza pravého kruhu vyhazuje Columbus na zakázané uvolnění. Toronto si bere oddechový čas, hlavní střelci týmu potřebují oddech. Ostatně, Marner byl na ledě dlouhé čtyři minuty!

58:56
    Obrovská šance domácích, kterou spálil u brankoviště Kerfoot, jenž nedokázal překonat ležícího Merzlikinse!

58:40
    Toronto je sice v útočném pásmu, ale marně hledá prostor ke střele proti poměrně aktivně hrající obraně.

58:01
    Až teď dostali hosté puk ze svého pásma a mohou prostřídat. Pětice Columbusu je po dvou zakázaných uvolněních hodně unavená.

57:33
    Columbusu se nedaří osvobodit a dál musí bránit nápor Toronta. Gavrikov je na ledě už přes dvě minuty!

57:13
    Nylanderovu střelu z voleje z levého kruhu srazil Gavrikov na zadní mantinel.

57:03
    Icing Columbusu.

56:56
    Toronto hraje bez brankáře!

56:56
    Blue Jackets vyhazují na zakázané uvolnění.

56:45
    Dva střelecké pokusy domácích, které ale nezamířily mezi tři tyče.

56:30
    Toronto je sice v útočném pásmu, ale v tuto chvíli nestřílí. Čas poměrně rychle ubíhá.

55:44
    Marner našel prostor k zakončení útočné akce svého týmu, Merzlikins ale jeho projektil zastavil. Byla to už čtyřicátá střela Toronta v utkání.

55:28
    Columbus se snažil po dobré obraně svého pásma o protiútok, který byl ale zastaven postavením mimo hru.

54:40
    Icing Toronta, který už riskuje i dlouhé přihrávky na útočnou modrou čáru.

54:20
    Poslední komerční přestávka v utkání.

53:41
    Ranou od modré nutí Rasmus Sandin Elvise Merzlikinse k přerušení hry. Vybojoval vhazování v útočném pásmu.

52:45
    Marčenko cílil na svůj patnáctý gól v sezoně, zpoza pravého kruhu ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

52:19
    Komerční přestávka.

51:55
    Blue Jackets ani zdaleka nepřipomínají zakřiknutý tým z první třetiny. Už jejich obrat ve druhé třetiny byl obdivuhodný a nyní ve třetí třetině hrají proti naplno bojujícím domácím jako rovný s rovným.

51:15
    V hledišti to jen zašumělo po dvou nepřesných střelách domácího týmu. Publikum se snaží povzbudit své favority, kteří se zatím marně snaží vyrovnat skóre střetnutí.

50:55
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Oba týmy se prohání po celé délce kluziště, třetí třetina je prozatím strhující.

49:31
    Berniho střela zamířila jen do plexiskla a posléze do hlediště. Woll mohl být v brance Toronta nyní v klidu.

49:12
    Nyní se hraje v hodně rychlém tempu ze strany na stranu. Oba týmy se snaží získat po skončení přesilovky Columbusu převahu ve hře pět proti pěti.

48:48

48:29
    Znovu se Maple Leafs povedlo dostat puk alespoň do středního pásma. Příliš času na vydýchání ale nemají.

48:01
    Holl zblokoval dělovku soupeře z levého kruhu a Torontu se daří díky tomu následně osvobodit. Domácí mohou prostřídat.

47:25
    Boqvist z pravého kruhu velmi dobře mířil na bližší tyč, puk ale nakonec zamířil jen na zadní hrazení.

46:48
    Komerční pauza.

46:48
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
    Michael Bunting – 2 min., nesportovní chování.

46:48

45:46
    Ale nestalo se tak, rozhodčí branku uznávají!

45:46
    Rozhodčí jsou u videa, Johnson možná své branky dosáhl vysokou holí.
    45:46 Kent JOHNSON - 3:4

45:46
    Columbus právě vstřelil branku!
    Jenže v pokračující akci se Columbus přeci jen prosadil a vrací se do vedení! Pár sekund po návratu Tavarese na led se povedlo Sillingerovi z pravé strany napálit u brankoviště přizvednutou hokejku KENTA JOHNSONA, jenž dostal puk za záda Wolla. Asistence: Cole Sillinger, Jack Roslovic.

45:41

45:27
    Toronto po buly vyhazuje přes všechny čáry a toto oslabení už zvládne.

45:20
    Další prudká střela Columbusu, o kterou se z pravého kruhu postaral Bemstrom. Woll opět dokázal svou lapačkou zastavit letící puk.

44:15
    Domácí po vyhraném buly poslali puk mimo své pásmo.

44:09
    Jenner napálil kotouč přímo na Wolla, který chytá letící projektil přímo do své lapačky.

43:41
    John Tavares – 2 min., hákování.

42:02
    Giordano ránou od modré čáry nutí Merzlikinse k dalšímu zákroku a přerušení hry.
    41:20 Morgan RIELLY - 3:3

41:20
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A domácí nakonec početní převahu využívají! Výborný pohyb kotouče, který byl naposouván až do pravého kruhu k MORGANU RIELLYMU, jenž ránou z voleje překonal přesouvajícího se Merzlikinse a využil zčásti odkryté klece. 3:3! Asistence: Mitchell Marner, William Nylander.

41:13
    Bunting a Kuraly se vrací na led, pokračuje klasická přesilovka Toronta.

40:37
    Po další střele domácích se Columbusu povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

40:29
    Nylander otřel svou střelu o Merzlikinsovo rameno a nepovedlo se mu překonat brankáře Columbusu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:07.

Tuto přesilovku si domácí přenesou do třetí třetiny, ve které se budou snažit napravit ze svého pohledu tragickou druhou třetinu. V té totiž hned třikrát inkasovali a zatímco po dvaceti minutách vedli 2:0, po čtyřiceti minutách prohrávají 2:3.

40:00

39:46
    To je ovšem velmi zajímavá příležitost pro Toronto. Dvě minuty za podražení dostává Gaudreau, což přináší přesilovku čtyř proti třem.

39:13
    Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

39:13
    Michael Bunting – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Sean Kuraly – 2 min., hrubost.

38:53
    Icing Toronta, kterému nepřišla sehrávka skrz střední pásmo.

38:10
    Riellyho dělovku od modré čáry má Merzlikins pod kontrolou a přerušuje hru.

37:20
    Najít dobrou střeleckou pozici však nyní proti rozjetému soupeři není nic snadného. A když už se najde, dobré se rozchytal také Merzlikins.

36:09
    Ledová sprcha, která pokropila jinak velmi aktivní hráče Toronta, nyní nutí domácí ke zvýšení aktivity. Takový vývoj skóre rozhodně nečekali.
    35:58 Sean KURALY - 2:3

35:58
    Nečekaný obrat ve skóre! Woll sice dělal, co jen mohl, držel zkrátka zakončujícího Oliviera, puk se ale za přispění dalšího hráče Columbusu dostal ze strany až ke středu brankoviště, kam bleskově najel SEAN KURALY a doklepl ho za záda domácího gólmana. Asistence: Kent Johnson, Mathieu Olivier.

35:11
    35:01 Kirill MARČENKO - 2:2

35:01
    A máme vyrovnáno! Jenner si přejel na pravou stranu brankoviště, bekhendem vyslal puk na brankáře Merzlikinse, který svým betonem odrazil střelu pouze na levou stranu ke KIRILLOVI MARČENKOVI. A pro něj nebyl problém dorazit kotouč do odkryté klece. Asistence: Boone Jenner, Johnny Gaudreau.

34:38
    Columbus byl i po konci přesilovky dál usazen v útočném pásmu. Toronto nakonec situaci řeší po střele Peeka od modré čáry vyhozením na zakázané uvolnění.

33:40

33:28
    Jenner před brankovištěm dokázal i v pádu zakončit útočnou akci svého týmu, Woll ale tentokrát nekapituloval a puk udržel v prostoru před sebou.

32:39
    A ještě se dostali domácí do přečíslení dvou proti jednomu, trestuhodně však tuto šanci spálili, když Merzlikins zachránil Columbus od pohromy!

32:30
    Už dvakrát se povedlo Torontu dostat kotouč pryč ze svého pásma.

31:40
    Zvažovalo se, že Nylander obdrží pětiminutový trest a možná zamíří do kabiny, nakonec ale rozhodčí po kontrole u videa rozhodli, že půjde jen o dvouminutový trest za hrubost.

31:29
    Nylander se prodral za obranu Columbusu, ale střela mu nevyšla. Kotouč po sjel po čepeli a zamířil na zadní mantinel. Pak jej atakoval Blankenburg, po kterém se Nylander ohnal a půjde na trestnou lavici.

30:42
    O poznání úspěšnější byl v pravém kruhu Jenner, který ale pro změnu narazil na brankáře Wolla.

30:27
    Marčenko byl v dobré střelecké pozici, trefil ale v levém kruhu pouze bránícího Riellyho.

30:11
    Buly ve svém pásmu vyhráli hráči Columbusu, kteří se rychle přesunuli do útoku a přinutili Wolla přerušit hru. Komerční pauza.

29:58
    Merzlikins přerušuje hru po střele Holla z pravé strany brankoviště. Toronto se snaží znovu vybudovat dvougólový náskok a snaží se střílet ze všech možných pozic.

28:55
    Sandin měl příležitost ke střele z levého kruhu, puk ale srazil bránící Peeke až do ochranné sítě.

28:02
    Icing je následně odpískán také Torontu.

27:35
    Columbus se dopustil icingu.

27:10
    Kotouč skončil v hledišti. Komerční pauza.

26:51
    Steeves měl na holi svůj první gól v NHL, z okraje levého kruhu však napálil tyč za zády Merzlikinse!

25:33
    Maple Leafs ale po inkasovaném gólu hodně ožili. Jarnkrok se prodral před brankoviště, těsně však minul Merzlikinsovu klec.

24:52
    Tavares mohl hodně rychle na inkasovaný gól odpovědět, ale neprosadil se přes bránícího Peekeho, který kotouč ještě před brankovištěm srazil do strany.
    24:21 Boone JENNER - 2:1

24:21
    A hostům se daří vsítit dokonce i kontaktní gól! Torontu se nepovedlo vyhodit puk ze svého pásma, když kotouč na modré čáře zachránil Gaudreau, jenž následně rozehrál rychlou akci, na jejímž konci BOONE JENNER prostřelil Josepha Wolla. Asistence: Kirill Marčenko.

23:15
    Columbus rozhodně hraje na začátku druhé třetiny mnohem živěji a ukazuje, že hokej umí.

22:21
    Kotouč skončil v ochranné síti za brankou Columbusu.

21:52
    Domácí se dokázali vymanit z menšího tlaku soupeře a sami zaútočili. Kerfoot dokonce zakončil útočnou akci svého týmu bekhendovou střelou, Merzlikinse ale nepřekonal.

21:11
    Aktivní přístup Columbusu zkraje druhé třetiny dělá obraně Toronta problémy. Kuraly ale tentokrát z levé strany minul branku soupeře.

20:42
    Po buly, které vyhráli hosté, střílel od modré Boqvist a Woll opětovně přerušuje hru.

20:37
    Kuraly z těžké pozice u pravého mantinelu dokázal přeci jen vystřelit na branku Wolla, jenž přerušuje dění na hřišti.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:08.

S výkonem v první třetině mohou být hráči Toronta spokojení. Po brankách Nylandera a Buntinga vedou 2:0, soupeře přestříleli 11-4 a dávají jasně najevo, že míří za druhým vítězstvím za sebou nad Columbusem, který dokázali porazit už včera 3:0. A tentokrát by skóre mohlo být i vyšší.

20:00

19:25
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, ale nepřesným pasem na modrou čáru se sami vyhnali z útoku.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:30
    Že má Toronto mnohem více ze hry, dokazuje statistika střel na branku, ve které Maple Leafs vedou 11-4.

17:55

17:35
    Blue Jackets se tato přesilovka nedaří. Prozatím nikterak výrazněji neohrozili brankáře Wolla v kleci Toronta.

17:02
    David Kampf se vydal v oslabení do útoku, byl ale zastaven na hranici pravidel. Publikum se dožaduje vyloučení hráče Columbusu, ale rozhodčí zachoval klid a mlčí.

16:03
    Maple Leafs rychle vyhazují puk ze svého pásma do bezpečí.

15:55
    Justin Holl – 2 min., podrážení.

15:41
    Další přerušení hry, tentokrát po střele Buntinga, kterou Merzlikins dokázal zastavit.

15:25
    Lijegren vystřelil od modré čáry a nutí Merzlikinse k těžkému zákroku. Brankář Columbusu ale uspěl a přerušil hru.

15:03
    Johnson se prodral ke střele zpoza levého kruhu a nutí brankáře Wolla přerušit hru. Komerční pauza.

13:56
    A když už se povede vypálit, je kotouč zblokován, jako nyní v případě pokusu Foudyho.

13:30
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Columbus se sice osmělil a trochu se také snaží útočit, ale nedostává se vůbec ke střelbě.

12:35
    Domácí vedou na střely 7-2, mnohem podstatnější ale je, že vedou 2:0 na góly.

12:15
    Maple Leafs pokračují v nátlakové hře, jsou jasně lepším týmem v kluzišti. Columbus se snaží bránit své pásmo a alespoň pomáhat Merzlikinsovi, aby nečelil nebezpečným střelám.
    10:40 Michael BUNTING - 2:0

10:40
    Hostům se nepovedlo odehrát kotouč ze svého pásma. Dobrým forčekingem se Marner dostal k puku, který odrazil do levého kruhu, odkud se jej zhostil MICHAEL BUNTING, jenž svou střelu poslal pod horní tyč Merzlikinsovy klece. Asistence: Mitchell Marner.

10:03
    Tyč zazvonila za zády Elvise Merzlikinse, než se mu povedlo kotouč po střele Engvalla uschovat pod svůj beton! Komerční pauza.

09:05
    Gavrikov z mezikruží mířil sice dobře, ale pro změnu trefil jen bránícího Kerfoota.

08:17
    Peeke dalekonosnou střelou od modré čáry netrefil branku, kterou stráží Joseph Woll.

07:30
    Dva střelecké pokusy domácích z levé strany, respektive levého kruhu. Holmberga i Steevese dokázal Merzlikins vychytat. Hra pokračuje.

07:15
    Se střelbou na branku se celkově v posledních minutách dost šetří. Trochu více ze hry ale mají nyní hráči Toronta, kteří jsou usazeni v útočném pásmu.

06:32
    Joey Anderson byl v dobré pozici před brankovištěm, svou střelu ale neusměrnil mezi tři tyče a Merzlikinse nedokázal ohrozit.

05:34
    Další přerušení hry, tentokrát na zadním mantinelu v pásmu Toronta.

05:02
    Toronto se provinilo postavením mimo hru.

04:33
    Hra je přerušena ve středním pásmu, v němž se bude také vhazovat.

03:30
    Oba týmy se střídají ve vedení puku, usadit se v útočném pásmu se nedaří ani jednomu.
    02:39 William NYLANDER - 1:0

02:39
    Domácí otevírají poměrně rychle skóre utkání! WILLIAM NYLANDER zachytil dlouhý pas z hloubi vlastního pásma, přejel útočnou modrou čáru a zpoza levého kruhu prostřelil brankáře Merzlikinse! Asistence: Alexander Kerfoot, Calle Järnkrok.

01:53
    Icing Toronta po nepřesné a nezachycené přihrávce.

01:07
    Záhy je ale přerušeno. Kotouč se obloučkem snášel poblíž brankoviště a brankář Columbusu jej nechal spadnout do lapačky.

00:43
    Rielly vypálil od modré čáry a nutí Merzlikinse k prvnímu zákroku v utkání. Hra pokračuje.

00:01

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Brodie, Rielly, Holl, Giordano, Liljegren, Sandin – Bunting, Tavares, Marner – Kerfoot, Nylander, Järnkrok – Joe. Anderson, Kämpf, Engvall – Steeves, Holmberg, Aston-Reese.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Peeke, Gavrikov, Gudbranson, Berni, Blankenburg, A. Boqvist – J. Gaudreau, Jenner, Laine – Sillinger, Marčenko, K. Johnson – L. Foudy, Bemström, Roslovic – E. Robinson, Olivier, Kuraly.

Rozhodčí: Pollock, Pochmara – Flemington, Cherrey.

Columbus už má de facto po sezoně. Je nejhorším týmem ligy a ze své pozice se bude snažit nejspíš vytřískat maximum. Ve zbytku sezony nebude chtít rozhodně sbírat výhru za výhrou a naopak, když už to musí být, se pokusí zvýšit své šance na vítězství v draft lottery a možnost získat první volbu na draftu.

Samozřejmě, nějaké výhry ještě Blue Jackets posbírají, ale Torontu bude hrát v noci na neděli vše do karet.

Poté, co Toronto v noci na sobotu zvítězilo na ledě Columbusu, povedlo se mu bodově dotáhnout na New Jersey, které drží třetí místo ve Východní konferenci. Maple Leafs opět prožívají v základní části velmi dobrou sezonu, nutně ale potřebují skončit co nejvýše v tabulce, aby měli relativně slabšího soupeře pro play-off, v němž se naopak kanadskému týmu dlouhodobě nedaří. Zatím pro to hráči Toronta dělají maximum a především na svém ledě sbírají vysoký počet výher. A v noci na neděli na to budou chtít navázat.

Hokejisté Toronta a Columbusu spolu absolvují druhý zápas ve dvou dnech. V noci na sobotu dokázalo Toronto vyhrát na ledě Columbusu 3:0, o den později přivítají Maple Leafs své soupeře pro změnu na svém kluzišti.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 3. Nylander (Kerfoot, Järnkrok), 11. Bunting (Marner), 42. Rielly (Marner, Nylander) – 25. Jenner (Marčenko), 36. Marčenko (Jenner, J. Gaudreau), 36. Kuraly (K. Johnson, Olivier), 46. K. Johnson (Sillinger, Roslovic)

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), Holl, Giordano, Liljegren, Sandin – Bunting, Tavares (C), Marner (A) – Kerfoot, Nylander, Järnkrok – Joe. Anderson, Kämpf, Engvall – Steeves, Holmberg, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Peeke, Gavrikov, Gudbranson, Berni, Blankenburg, A. Boqvist – J. Gaudreau (A), Jenner (C), Laine – Sillinger, Marčenko, K. Johnson – L. Foudy, Bemström, Roslovic – E. Robinson, Olivier, Kuraly.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Pollock, Pochmara – Flemington, Cherrey

Diváci: 18893