Motor ČB – Pardubice 3:7 (kon.) | K. Vary – Sparta 3:6 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Litvínov 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:0 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Liberec – Třinec 3:2 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Středa 15.02.2023, 18:00 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga • 46. kolo

Je dobojováno! Kometa ve třetí třetině předvedla skvělý taktický výkon a stejně jako v předcházejících dvou částech hry se dokázala brankově prosadit. Brněnský tým uklidnil a nasměroval za dalším cenným tříbodovým ziskem povedeným samostatným nájezdem Kim Strömberg. Kometa tak na domácím ledě vítězí počtvrté v řadě, naopak plzeňské venkovní trápení nebere konce.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a zase příště napočtenou.

Nejlepší hráči utkání:

Dominik Pavlát (PLZ)

Dominik Furch (KOM) (20:28:31)

59:39
    Brněnské publikum ve stoje tleská domácím hráčům za předvedený výkon, tři body zůstanou na jihu Moravy.

59:21
    Šalé v přečíslení překládal puk Zbořilovi, tomu na poslední chvíli puk přeskočil čepel hole.

58:16
    Pavlát teď musel vytáhnout pohotový zákrok betonem proti prudké přízemní střele v podání Hrbase.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Brněnští jsou stále na puku, Pospíšil zkusil vypálit po individuální akci, ale branku minul, vše však nasvědčuje tomu, že ho to příliš mrzet nemusí.

56:31
    Zaťovič napřáhl v útočném pásmu k prudké střele příklepem, Pavlát měl mírné problémy, ale nakonec puk dokázal zpacifikovat.

56:02
    Brňané znovu bez problémů odrazili útok Plzně, domácí už hrají také o čisté konto pro brankáře Furcha.

55:07
    Dnešní utkání sleduje 6091 diváků.

54:38
    Navíc se rodil další slibný brejk, když Pospíšil vyzval ke skórování v mezikruží Ďalogu, tomu však koncovka nesedla dle představ.

54:10
    Kometa znovu bez problémů kontroluje hru, Plzeň jakoby ve třetí třetině neměla recept na dobrou organizaci brněnské hry.

53:20
    Byla nařízená poslední komerční přestávka dnešního utkání.
    52:36 Kim STRÖMBERG - 3:0

52:36
    Kometa právě vstřelila branku! Zdá se, že s plzeňskými nadějemi je konec. Tomáš Vincour povedeným pasem z obranného pásma poslal do samostatného úniku KIMA STRÖMBERGA a finský útočník ve službách Komety zasunul puk bekhendem mezi Pavlátovy betony. Asistence: Tomáš Vincour, Marek Ďaloga.

51:27
    Plzeň se dostává pouze k nahazování kotoučů, které navíc brněnští obránci stačí blokovat, závěrečný nápor hostů se zatím nerodí.

50:06
    Houdek zkusil vypálit z voleje, ale branku Brna těsně minul, následně domácí vyprovodili hosty z obranné třetiny.

50:02
    Hra se nadále kouskuje, není to zrovna atraktivní pohled, ale Brnu to vyhovuje, čas se totiž pomalinku ale jistě bezzubým hostům krátí.

48:56
    Vincour narušil rodící se kombinaci Plzně a hosté musejí znovu pro puk do obranného pásma.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 10. Zbořil (Kundrátek, Holík), 30. Pospíšil (Kučeřík, Ščotka), 53. Strömberg (Vincour, Ďaloga)

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ďaloga, Kundrátek (A), Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka – Ondráček, Holík, Horký – Zaťovič (C), Zbořil, Šalé – Flek, Kollár, Pospíšil – Vincour (A), Strömberg, Koblížek – Okál.
    Trenér: Martinec

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Mi. Svoboda) – Baránek, Zámorský, Jaroměřský, Piskáček (A), Houdek, Kvasnička – Hrabík, Suchý, Pour – Schleiss (C), Mertl (A), Rekonen – M. Beránek, Bitten, Blomstrand – A. Dvořák, M. Soukup, Adamec – Honejsek.
    Trenér: Kořínek

Rozhodčí: Hradil, Kika – Blažek, Lederer