Modré Krídla – Martin 3:4 (2:3 po s.n.) | Trnava – Žiar nad Hronom 1:5 (kon.) | Dubnica – Brezno 6:2 (kon.)
Levice – Vlci Žilina 2:3 (kon.) | Humenné – Pov. Bystrica 4:5 (kon.) | Topoľčany – Skalica 3:1 (kon.)
HC 19 Humenné
4:5 (2:1, 2:3, 0:1)
HK 95 Považská Bystrica
sk Středa 15.02.2023, 18:00 • ZŠ Humenné • 1. liga (SR) • 39. kolo

Považská Bystrica si pripisuje cenné víťazstvo nad Humenným! Zápasu nechýbalo vôbec nič, padlo deväť gólov a ten rozhodujúci strelil Matej Kraut. Panteri po sérii prehier získavajú tri body z tohto duelu. Odo mňa je to všetko, ďakujem za pozornosť. Dočítania nabudúce! (20:11:52)

Oddychový čas pre Humenné.

59:49
    Krajňákovi ušiel puk a je už asi rozhodnuté.

59:07
    Hostia v plnom počte.

58:54
    Vyhodenie puku netrafilo opustenú domácu bránu.

58:23
    Na ľade sú šiesti korčuliari Humenného!

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny.

57:18
    Pajpachovi prepadol puk, ale z domácich tam nebol nikto, kto by dorazil puk do brány.

57:03
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
    Cíger – 2 min., vrazenie na mantinel.

57:03
    Aktívny Jacko ani po viacerých tečoch nedostal puk do brány.

56:15
    Ligasova skrytá strela mala dostatočnú razanciu a Krasanovský puk len vyrazil.
    54:20 KRAUT - 4:5

54:20
    Považská Bystrica dala gól! Krásna individuálna akcia MATEJA KRAUTA zakončená bekhendom končí gólom a Považská Bystrica opäť vedie!
    Asistencia: Martiška.

54:06
    Pajpachov výborný reflex, keď sa puk nebezpečne odrazil od jeho spoluhráča Jána Zlochu.

53:39
    Safaraleyev mohol sám strieľať, ale posielal prihrávku zadovkou, ktorá si však nenašla správneho adresáta.

51:43
    Pulščák tesne pred Pajpachom mohol opäť vrátiť vedenie Humennému, ale zápas naďalej smeruje k predĺženiu.

50:15
    Ragan s otvoreným priestorom na ľavom krídle, Pajpach si po jeho strele puk pokryl. Nasleduje reklamná prestávka.

49:19
    Puk tečovaný na ochrannú sieť. Tretia tretina je síce rýchla, ale gólu sme sa v nej ešte nedočkali.

Klaudia Kadlecová

Branky a nahrávky: 5. Borov (Lenďák), 12. Vaško (Lenďák, Kudin), 33. Zahradník (Trandin), 37. Markuš (Vaško, Lenďák) – 3. Cíger (Rufati), 26. Urbánek (Zlocha J.), 30. Zlocha J. (Droppa, Jakubec), 39. Pšurný (Ligas, Kraut), 55. Kraut (Martiška)

HC 19 Humenné: Krasanovský (Balogač) – Jacko, Lenďák – Pulščák, Ťavoda – Zekucia, Kudin – Novota, Legalin; – Vaško, Vrábeľ, Markuš – Borov, Krajňák, Horvat – Zahradník, Trandin, Safaraleyev – Farkaš, Frič, Ragan
    Trenér: Andrey Parfenov

HK 95 Považská Bystrica: Pajpach (Lamper) – Hlinka, Ďurkech L. – Droppa, Cebák – Zlocha A., Martiška – Omelka, Nesterov; – Rufati, Tománek, Cíger – Urbánek, Zlocha J., Jakubec – Kraut, Pšurný, Ligas – Sádecký, Krieger, Švantner
    Trenér: Július Pénzeš

Rozhodčí: Tornay, Smrek – Tomáš, Beniač