Litoměřice – Zlín 1:4 (kon.) | Třebíč – Poruba 2011 5:3 (kon.) | Prostějov – Vsetín 5:2 (kon.)
Slavia – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Kolín – Pardubice B 4:2 (kon.) | Přerov – Šumperk 8:5 (kon.)
konec
HC ZUBR Přerov
8:5 (3:0, 4:2, 1:3)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 15.02.2023, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 47. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Gólové hody jsou u konce. Byť Šumperk dokázal ovládnout třetí třetinu 3:1, kvůli velkému manku, které si do ní přenesl, už s výsledkem nemohl nic udělat. Na start třetí třetiny se pro osmý gól drala první formace, Lackovič ale s vypětím všech sil kotouč proti Süssovi udržel a prosadil se nakonec Šumperk. Kunst z dobré pozice sice namísto Krejsovy hole trefil pouze chumel hráčů před Postavou, odtud ale puk vypadl na volného Jakuba Slusarczyka. MEO zanedlouho sehrálo bleskově využitou přesilovku. Černého nahození po buly dokázal v gól z předbrankového prostoru přetavit Tomáš Doležal. Zpátky na čtyřbrankový rozdíl přiblížil Draky ve 49. minutě Matěj Svoboda, jenž potrestal Postavovu chybu v rozehrávce a nastartoval pasáž, ve které hráli až do konce aktivněji hosté. Více než na stanovení konečného výsledku 8:5 Filipem Eliášem už se ovšem nezmohli. Já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím a budu se těšit příště. Na počtenou! (20:23:48)
   
  Konec zápasu.
   
  59:30
  Skvělá práce šumperské defenzivy, která po průniku Pechance dokázala uhlídat Březinu!
   
  59:11
  Poslední minuta se i za stavu 8:5 nestává pouhým dohráváním. Šumperk se ještě snaží nabudit do posledních pěti zápasů, které ho čekají.
   
  58:36
  A nyní si Postava skvěle povyjel proti střele Hrachovského.
   
  58:22
  Ještě to ale mohlo být zajímavé! Ve skvělé pozici našel Průžek Žálčíka, tomu ale kotouč sjel z hokejky!
   
  58:00
  Poslední dvě minuty dnešního utkání se rozeběhnou s vhazováním před Postavou. Zvrat v podobě tří gólů už od Šumperka asi čekat nemůžeme.
   
  56:45
  Pro postavení útočícího hráče v Postavově brankovišti je hra vykázána do středního pásma.
  56:12 Filip ELIÁŠ - 8:5
   
  56:12
  Draci právě vstřelili branku!
  Mé proroctví se naplňuje a přestřelka nekončí! V posledních minutách poměrně laxní Zubři si nechali z levého kruhu až před branku sjet FILIPA ELIÁŠE a ten se bekhendem nemýlil! Asistence: David Bartoš, Lukáš Žálčík.
   
  56:05
  Šumperk je v posledních minutách výrazně aktivnější a Zubři si koledují.
   
  55:20
  Krejsa dobrou střelou o beton málem vypracoval snadnou dorážku pro Bartoše, šumperskému forvardovi ale chyběl kousek štěstí!
   
  54:44
  MEO hraje v plném počtu.
   
  54:33
  Šumperk si ve vlastním pásmu opět zkomplikoval situaci. Po nepřesném pasu se ke střele přes obránce dostal Macuh, Lackovič dobře zakročil.
   
  54:16
  Jelínek nastřelil pouze Dvořáka, Zubři vyhazují.
   
  53:37
  S dobrou ranou Šuhaje měl Postava štěstí. Dokázal ji vyrazit mimo tři tyče, o nejjistější zákrok ovšem nešlo.
   
  53:20
  Nyní už si ale posílají kotouč podél hrazení v útočném pásmu.
   
  53:00
  Hosté jsou ihned vyhnáni za modrou čáru.
   
  52:44
  Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
  Jiří Krisl – 2 min., nedovolené bránění.

  Daniel Doležal

  Branky a nahrávky: 6. Ministr (Goiš, Macuh), 7. Jak. Svoboda (Indrák, Ševčík), 19. Macuh (Doležal), 21. Březina, 27. Pechanec (Březina, Süss), 33. Březina (Pechanec, Süss), 35. Macuh (Kudělka, Ministr), 48. Doležal (Jak. Svoboda, Kratochvil) – 28. Žálčík (Bartoš), 35. Š. Jelínek (Drtil, Kunst), 44. Slusarczyk (Kunst), 49. Matě. Svoboda, 57. Eliáš (Bartoš, Žálčík)


  HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – R. Černý, Chroboček, Hrdinka, Kudělka (A), Krisl (C), Ševčík, Gréč – Březina, Pechanec, Süss – Doležal (A), F. Dvořák, Jan Svoboda – Indrák, Kratochvil, Jak. Svoboda – Goiš, Ministr, Macuh.
  Trenér: Robert Svoboda

  DRACI PARS ŠUMPERK: Hamalčík (Lackovič) – Drtil (A), Eliáš, Kadeřávek, Dudycha, Hrachovský, Kunst, Smolka – Žálčík (C), Bartoš (A), Průžek – Š. Jelínek, Šuhaj, Mácha – Vildumetz, Nedvídek, Maciaś – Slusarczyk, Matě. Svoboda, Krejsa.
  Trenér: Josef Málek

  Rozhodčí: Skopal, Cabák – Kleprlík, Komínek
  www.ibrshop.com