Mladá Boleslav – Litvínov 1:2 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 6:1 (kon.) | Plzeň – Třinec 4:5 (po pr.)
Pardubice – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 0:4 (kon.) | Kladno – Sparta 3:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
6:3 (3:3, 2:0, 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 24.02.2023, 17:15 • Svijanská aréna, Liberec • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 19. kolo

Třetí třetina se spíše jen dohrávala. Liberečtí ještě navýšili svůj náskok a nakonec zvítězili poměrem 6:3. Tento zápas nabral obrátky především v první třetině kdy padlo šest gólů. Druhou a třetí periodu pak Liberečtí kontrolovali a došli si pro další vítězství na domácím ledě. (19:23:48)

59:20
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Hlinka – 2 min., faul kolenem.

58:55
    Macourek teď převedl výtečný zákrok proti dvojici sparťanských útočníků.

57:26
    Rozsíval dostal hodně prostoru a vybruslil si až do prostoru mezi kruhy. Jeho střela si cestu mezi tři tyče nenašla.

56:23
    K Macháčkově nahozenému puku se ještě dostal Rozsíval, ale ani ten nevyzrál na Tvrzníka.

55:53

55:46
    Prokůpek se prodral do úniku. Jeho střela si nenašla cestu do sparťanské branky.

54:24
    Liberečtí se osvobozují a vyhazují puk až k brance Tvrzníka.

53:53
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Macháček – 2 min., podrážení.

53:34
    Pekař teď netrefil puk ideálně, tudíž se skóre nemění.

53:10
    Macháčkovo nahození od modré ukryl Tvrzník do své náruče.

51:43

50:44
    Hosté se osvobozují a vyhazují puk přes všechny čáry.

50:10
    Macháček si sjel před branku. Jeho střela trefila horní tyčku branky hostí.

49:43
    Netušil – 2 min., nedovolené bránění.

48:27
    Maxin – 2 min., hrubost.

Mack – 2 min., hrubost.

48:25
    Maxina vyslal spoluhráč do dobré šance, jeho střela ale ztroskotala na bránícím hráči Sparty.

47:38
    Opět sledujeme velmi opatrnou pasáž, není k vidění žádná vyložená šance.

Ondřej Gajdáček

Branky a nahrávky: 2. Pekař (Průšek, Špilka), 5. Špilka (Průšek, Pekař), 19. Průšek (Špilka, Rozsíval), 35. Macháček (Pekař, Průšek), 39. Špilka (Rozsíval, Pekař), 44. Průšek (Špilka) – 4. Marton (Hrubý), 6. Malínek (Jakab, Žemlička), 10. Žemlička (Marton, Byakov)

Bílí Tygři Liberec: Macourek (Pech) – Král, Seidl, Macháček (C), Stromský, Průšek (A), Jarabko, Hrouda, Ehrenberger – Prokůpek, Špilka (A), Pekař, Rozsíval, Kučera, Kratochvíl, Barna, Bajer, Maxin
    Trenér: Milan Plodek

HC Sparta Praha: Tvrzník (Sádlo) – Janský, Byakov, Mack, Cichoň, Marton (A), Malínek – Topol, Bolocan, Hrubý, Trachta, Poláček (A), Hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Marek
    Trenér: František Ptáček

Rozhodčí: Wagner – Serbus, Janíček