North wings Ústí – Black Dogs Budweis 3:0 (kon.) | Riders Univerzita Pardubice – Engineers Prague 5:8 (kon.) | HC MUNI – UK Kings Prague 3:2 (po pr.)
HC MUNI
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 1:1
UK Kings Prague
Pondělí 27.02.2023, 20:15 • Hokejové haly dětí a mládeže, Brno • Univerzitní liga ledního hokeje • Čtvrtfinále

Masarykova Univerzita do zápasu naskočila jako uragán. Rychle si vybudovala dvoubrankové vedení, pak už ale hru režírovali Pražané. Ti dokázali poslat zápas až do prodloužení, kde byl však hrdinou brněnský Štěpán Kučera. Ten vytáhl branku, za kterou by se nestyděl ani Connor McDavid a vystřelil MUNI důležité vítězství – první od roku 27. 11. 2019. Do Prahy se tak série přesouvá za stavu 1:1 na zápasy.

To je ode mě vše, děkuji vám za sledování a budu se na vás těšit i příště! (22:30:54)

60:37 KUČERA - 3:2

60:37
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku!
    Tohle bylo jako z dílny Connora McDavida! ŠTĚPÁN KUČERA na modré čáře udělal rychlou otočku, nabral rychlost a nachytal obranu v nedbalkách. Pak už si jen po pravém křídle sjel do předbrankového prostoru, stáhl si puk na forhend k levé tyči a zavěsil pod víko. Asistence: Hasoň.

60:26
    Vyloučení v týmu UK Hockey Prague:
    Martínek – 2 min., nedovolené bránění.

60:23
    Karlovka prodloužení začíná v početní výhodě i na kotouči, hosté získali i útočné pásmo.

60:01

Šedesát minut o vítězi zápasu nerozhodlo. Domácí v posledních minutách přežili klinickou smrt, brankář Holub vytahoval jeden zákrok za druhým. Třetí třetina suverénně patřila Pražanům. Otázkou je, zda si momentum přenesou i do prodloužení.

60:00

59:54
    Gonos se dostal k nahozenému kotouči a posílá přes všechny čáry.

59:39
    Brno nedokázalo puk vyhodit ze svého pásma, Pražané utahují smyčku.

59:15
    Vyloučení v týmu HC MUNI:
    Vašíček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

59:11
    Jindra z levého křídla hledal kolegu, střela z pravé strany následně rozezvonila brankovou konstrukci.

58:45
    Volf se zjevil před Holubem, z bezprostřední blízkosti puk dorážel, ale bylo mu zamáváno lapačkou.

58:28
    Piskač se vyhnul blokujícímu bekovi, pak dostal příležitost vypálit z pravého kruhu, minul.

57:42
    Mokrohajský pustil do zakončení po skvělém forčekingu Malenovského, na tom však byli nalepeni dva obránci.

57:12
    Černočervení udrželi útočné pásmo, Konopásek opět ukázal svou aktivitu, když pálil z mezikruží, ale jeho pokus byl tečován mimo.

56:33
    Brno nabralo rychlost, Voříšek dirigoval průnik 3 na 2, ale nahrávka z rohu skončila v moci Pražanů.

55:39
    Holubovi byl kolegou zpoza brány podstrčen puk, domácí si nepochybně potřebují vydechnout, taktovku třímají hosté.

Jiří Pudich

Branky a nahrávky: 8. Malenovský (Prokopec, Mokrohajský), 10. Voříšek (Jakubec), 61. Kučera (Hasoň) – 26. Martínek (Piskač, Jindra), 51. Jindra (Volf)

HC MUNI: Holub (Koval) – Uhříček, Kučera, Bláha, Vašíček, Gonos – Staněk, Malenovský, Voříšek, Bazala, Prokopec, Mokrohajský, Jakubec, Háněl, Gergel, Drlík, Kadlic, Tomaník, Bartkovský, Machala, Hasoň
    Trenér: Jiří Čtvrtníček

UK Kings Prague: Novák (Pícl) – Piskač, Lelek, Dlabola, Odehnal, Málek, Glitta, Kopenec, Adamec – Velas, Hakl, Krchňák, Volf, Jindra, Konopásek, Čmejla, Kovařík, Šimanský, Limanovský, Martínek
    Trenér: Aleš Hybner

Rozhodčí: Grygera, Šico – Čelechovský, Blažek