Brno – Zlín 1:1 (kon.) | Pardubice – Ostrava 1:1 (kon.) | Hr. Králové – Jablonec 1:4 (kon.)
Plzeň – Olomouc 1:1 (kon.) | Sparta – Teplice 4:1 (kon.)
FK Pardubice
1:1 (1:1)
FC Baník Ostrava
Sobota 04.03.2023, 15:00 • CFIG Arena • FORTUNA:LIGA • 22. kolo

Z Pardubic se loučím a přeji hezký zbytek víkendu. (17:01:04)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:20.

Po skončení zápasu ještě museli rozhodčí řešit několik šarvátek a hádek. Na hřišti plály emoce a jeden z funkcionářů Baníku dokonce inkasoval od rozhodčího červenou kartu. Závěr duelu tedy provázely ještě mírné problémy, ale na výsledku 1:1 už to nic nemění. Jen asi klubová pokladna Baníku a možná i Pardubic bude o něco chudší. To už bude práce disciplinárky.

Byl to ostravsky fyzioterapeut Radek Havala a cituji ze zápisu: Červená karta, hrubé nesportovní chování, po skončení utkání vstoupil na hrací plochu cca 20m a prudce vrazil do brankáře domácích.

Je hotovo. Druhý poločas celou dobu směřoval k tomu, že se budou body dělit. Mnoho zajímavých akcí k vidění nebylo, Pardubice byly sice o něco lepší, svou mírnou převahu ale nedokázaly přetavit v důležité vedení. První poločas nabídl pohlednou kopanou plnou šancí, druhá část hry nenabídla prakticky nic. Asi největší příležitost měl Kostka, jehož hlavičku vytáhl s pomocí břevna Laštůvka nad bránu.

90+5

90+5
    Poslední možnost pro Baník, do zakončení se dostal Boula, ale jeho střela z dálky pozdravila fanoušky na tribuně za bránou Florina Nity.

90+4
    Střídání v týmu FK Pardubice:
    ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Denis Darmovzal.

90+3
    Před Buchtou dobře vystoupil Vacek a Nita si pro míč v pohodě došel.

90+3
    Pro oba týmy se tak rýsuje nic neřešící bod, otázka je, kdo z něj bude mít větší radost.

90+2
    Na rohy 7:7, ale mnoho zajímavých situací se z nich neurodilo. Už se hraje třetí nastavená minuta a nevypadá to, že by dnes měl někdo vyhrát.

90+1
    Bitri znovu chybuje v rozehrávce, Laštůvka musel míč uklidit za čáru a bude z toho další roh.

90
    Už vypršela normální hrací doba, bude hrát ještě pět minut.

90
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Eldar Šehić.

88
    Kuzmanovič zahrál roh, který mířil na malé vápno. K hlavičce se dostal Buchta, ale jeho slabý pokus Nita kryje do svých rukavic.

87
    Kuzmanovičův přetažený centr Nita neměl, nedosáhl na něj a tak Kostka musel odehrát míč do bezpečí. Bude z toho roh pro Baník.
    86. Laštůvka vytáhl míč na břevno! Kostkova hlavička málem zapadla do sítě

86
    Pardubice mohly jít do vedení z docela nenápadné akce. Byl to Kostka, který se v záklonu dostal k hlavičce a byť jeho pokus byl docela krkolomný, Laštůvka se musel natáhnout a s pomocí břevna vytáhnul míč těsně nad svou bránu.

85
    Huf se hlásil o míč před pokutovým územím, centr k němu neprošel. Závěr zápasu patří domácím.

84
    ze hřiště odchází Matěj Šín, přichází David Buchta,
    ze hřiště odchází Cadu, přichází Petr Jaroň.

82
    Pavel Hapal chystá další střídání, aby oživil výkon svého týmu.

81
    Pojezný v poslední chvíli zabránil vystřelit Janoškovi, každopádně tlak Pardubic stále roste. Domácí tlačí a jsou stále usazeni před ostravským vápnem.

80
    Janošek se chystal ke střele, míč si šteloval na pravačku, ale do zakončení se nakonec nedostal. Pardubicím patří poslední minuty zápasu, jsou aktivnějším mužstvem.

79
    Dnešní utkání sleduje 4527 diváků.

78
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Jiří Fleišman).

78
    Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Ladislav Krobot).
    77. Nakopl Cadu v tutovce Hlavatého? Sudí penaltu domácím nepřisoudil

77
    Máme tu pořádný šrumec v pokutovém území, Pardubice po rohu nebezpečně zahrozily a Laštůvka musel v tísni míč vyboxovat. Ve vápně následně upadl Hlavatý a Fleišman s Krobotem se začali postrkovat a něco si vysvětlovat. Oba kohouti dostávají po žluté kartě.

75
    Janoškova tvrdá střela trefila pouze zeď, od které se míč vykutálel k rohovému praporku.

74
    Do míče se chystá opřít Dominik Janošek.

73
    Faul těsně před pokutovým územím, Kuzmanovič šlápl na kotník Krobotovi a tohle by mohla být velká šance.

72
    Zhruba dvacet minut do konce dnešního mače, první poločas velmi kvalitní, druhý už je spíše průměrný.

71
    Pas Plavšiče z levé strany propadl na malé vápno, kde operoval Almási a Šín, jenže se míč odrazil od paty jednoho z pardubických fotbalistů a Nita tak nemusel nic nebezpečného řešit.

70
    Bitri nerozehrál dobře, ale domácí toho nedokázali využít a urodil se brejk na druhé straně.

70
    Druhý poločas toho stále mnoho nenabízí, velká nuda. Oba týmy nechtějí chybovat a tak se soustředí spíše na obranu.

68
    Nita se musel pořádně protáhnout. To nebyl lehký centr, ale rumunský zkušený brankář stáhl míč do rukavic.

67
    Plavšičův centr skončil pouze na hlavě Vacka. Místo slibného brejku Huf přišel o balon.

66
    Kuzmanovič hledal Almásiho, ale kdepak, Nita si situaci pohlídal. Stále čekáme na nějakou solidní příležitost.

65
    Takže i Pavel Hapal změnil rozestavení a učinil dvě úpravy v sestavě. Uvidíme, co předvede Almási.

64
    ze hřiště odchází Muhamed Tijani, přichází Ladislav Almási,
    ze hřiště odchází Robert Mišković, přichází Nemanja Kuzmanović.

64
    Pardubice si poradily, žádné drama se nekoná. Druhý poločas je hodně opatrný oproti tomu prvnímu. Zatím jsme neviděli žádnou kloudnou akci a šanci.

63
    Vlček fauloval Tijaniho a bude se zahrávat trestný kop.

63
    Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Tomáš Vlček).

61
    Pavel Černý jakožto zkušený matador odehrál dnes velmi kvalitní utkání, ale zbytek bude sledovat ze střídačky. Domácí trenéři už třikrát střídali, zatímco na straně Baníku je zatím klid.

60
    ze hřiště odchází Emil Tischler, přichází Ladislav Krobot,
    ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.

60
    Bude střídat a poté budou domácí zahrávat rohový kop.

60
    Hodina hry je za námi, u střídaček obou týmů je rušno, přijdou určitě v brzké době nějaké změny.

58
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Muhamed Tijani).

57
    Hezký centr Hlavatého, který našel hlavu Pavla Černého. Výborně hrající domácí kapitán hlavičkoval těsně vedle a ještě se prohlíželo video, jestli nedošlo k ruce Bitriho. Nedošlo.

56
    Nita po malé domů trošku zariskoval, ale dopadl o něco lépe než v minulém týdnu brankář Sparty Kovář.

55
    Rozhodčí Petr Hocek uklidňuje Plavšiče, který chtěl ihned rozehrát, ale nepočkal na hvizd sudího.

54
    Totéž platí i pro Pardubice, kterým tabulkové postavení komplikuje situace v Brně, kde Zlín vede 1:0.

53
    Teď už je zase v útoku Baník, který se snaží něco s výsledkem udělat. Přece jen bod je v jeho situaci málo.

51
    Prudký centr do vápna kryje Laštůvka. Znovu se po míči natahoval Pavel Černý, ani tentokrát s k němu nedostal. Slušný úvod Pardubic, které se i ve druhém poločase snaží hrát natlakový fotbal.

51
    Šín fauloval a bude to standardka pro Pardubice. Hostující fotbalista může být rad, že nevyfasoval druhou žlutou.

50
    Zajímavý centr do šestnáctky, kde se chystal zakončit Černý, kousek mu chyběl, aby ohrozil Laštůvku.

49
    Útok Baníku zastaven, Tijani se dopustil útočného faulu.

48
    Vacek fauloval, bude se kopat směrem k Nitově bráně.

47
    Samuel Šimek nahradil ve druhém poločase Sychru, další střídaní jsme neregistrovali. Tedy pouze jedno u Pardubic.

46
    ze hřiště odchází Vojtěch Sychra, přichází Samuel Šimek.

46
    Baník rozehrál a jde do svého prvního útoku ve druhém poločase.

46

Máme za sebou první poločas, který rozhodně nenudil. Pardubice šly rychle do vedení, už ve 3. minutě vystřihl nůžky Pavel Černý a Laštůvka byl bez šance. Východočeši i nadále zlobili, měli velké šance, trefili i tyčku, ale své možnosti zahodili a tak se ke slovu dostal Baník. Ten nehrál do té doby nějak špatně, ale chyběla lepší koncovka. Až přišla penalta a vyrovnání Cadua. Od té doby byli ostravští hráči lepší a zbytek poločasu jim patřil.

Druhý poločas začne přibližně v 16:03.

45+1

45+1
    V závěru ještě přišla slušná šance pro Matěje Šína. Ostravský talent z hranice velkého vápna zkusil střelu placírkou, ale tento technický pokus Nita viděl a připsal si důležitý zákrok, kterým končí první poločas.

45
    Nastavuje se jedna minuta nad rámec prvního poločasu.

45
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Matěj Šín).

45
    Centr Plavšiče byl pro Nitu lahůdkou. Pardubice mohou rozehrát od své brány.

43
    Centr Cadua prošel až přes Nitu, který si poradil včasným zákrokem. Pak byl faulován Fleišman a celá situace z předchozích vteřin se bude opakovat. Další trestný kop pro Ostravany.

42
    Miškovič faulován těsně před vápnem Vackem, Baník bude zahrávat v závěru poločasu hodně zajímavou standardku.

40
    Pět minut do konce prvního poločasu, který můžeme hodnotit tak, že domácí fotbalisté jsou mírně lepší, ale dojeli na neproměněné šance. Baník si je vědom důležitosti utkání a pokud bylo potřeba dokázali přitlačit. K vyrovnání jim hodně pomohla smůla Hranáče, jenž zahrál rukou ve vápně.

39
    Janošek hýří dobrým pohybem a aktivitou. Ale co Pardubice v prvním poločase nedaly, to je musí mrzet. Janošek kličkoval, měl chvíli ideální prostor k zakončení, jenže nakonec si obrana Baníku poradila a jeho pokus zablokovala. Po rohu pak ještě střílel hodně nepřesně Černý.

37
    Domácí se po obdržené brance dostali pod tlak a teď musí zabrat tým Radoslava Kováče.

36
    Šín vybojoval další roh pro své mužstvo. Baník gól potřeboval a i když přežil několik horkých chvil, je zpátky ve hře o důležité body.
    35. CADU - 1:1

35
    Baník právě vstřelil branku! Penalta zhodnocena a je vyrovnáno. Nita sice šel správným směrem, ale CADU to trefil parádně, k levé tyči a správně do vyšších pater brány, kam rumunský gólman mohl jen těžko dosáhnout. Takže máme vyrovnáno 1:1.
    34. Tijani trefil Hranáčovu ruku, penalta!

34
    Vypadá to na Hranáče, kterého trefil Tijani do ruky, ta byla v pohybu a ačkoliv byla nechtěná, tady se píská pentle.

34
    Penalta pro Baník Ostrava. Pardubice zahrály ve vápně rukou.

34
    Pardubice díky tomu zahrávaly roh, respektive dva, Laštůvka mohl zůstat v klidu.

33
    Tohle byla ovšem velká šance. Pardubice po delší době zahrozily a byl u toho ve formě hrající Janošek. Někdejší hráč Zbrojovky se dostal do ideální palebné pozice, do jeho střely se ale vložil padající Boula a zabránil takřka jasné brance.

32
    Kdepak rohy na krátko, tohle ovoce většinou nepřináší. Cadu s Plavšičem kombinovali, kombinovali, až všechno překombinovali a míč odletěl kamsi v dál.

31
    Plavšičův střílený a prudký centr Nita viděl a vyboxoval. Nicméně z toho bude už šestý roh pro Ostravské.

30
    Baník po delší době na území soupeře a bude zahrávat už pátý roh. Zatímco domácí ještě neměli ani jeden.

28
    Východočeši jsou momentákně častěji u míče, Baník se snaží držet daleko od svého brankáře.

27
    A ubránili se i znovu, Tischlerův centr šel do ofsajdové pozice. Zároveň na place leží Tijani, bude zřejmě ošetřován.

26
    Hlavatého zblokovaná střela z dálky nemohla mít úspěch. Ostravští se na chvíli ubránili.

25
    Caduho centr do vápna, kam si v pohodě došel pardubický brankář.

24
    Centr Plavšiče sice přes Kostku neprošel, ale Baník bude kopat další roh.

23
    Z pětadvaceti metrů se opřel do míče Miškovič a nebyl to vůbec marný pokus. Šel sice kousek vedle, ale Nita musel celou situaci bedlivě sledovat.

21
    Výborná akce Plavšiče, který jednoznačně patří k tahounům svého týmu. Dlouho se nenechal obrat o míč a nakonec to zkusil z ostrého úhlu sám, jeho někdejší spoluhráč ze Sparty byl ale na brankové čáře připraven.

20
    Tischler otravoval Bitriho, tentokrát se hostující fotbalista nenechal obalamutit.

19
    O zajímavé momenty tedy rozhodně není nouze, velké šance na obou stranách a také po jedné tyčce na jedné či druhé straně.

17
    A skutečně vymyslel. Mohlo být vyrovnáno, když se Plavšič dostal nekrytý na malé vápno a z jasné pozice trefil pouze levou Nitovu tyčku. Pěkný centr z pravé strany vyslal Cadu a pro srbského fotbalistu už to měla být jen třešnička na dortu, vyrovnání ale nepřišlo. Pak ještě přišla střela z dálky od Bitriho, leč vysoko nad.

16
    Na tahu je jednoznačně Baník, který přežil těžké momenty a sám musí konečně něco vymyslet.

15
    Pardubice mohly přidat po dvou velkých šancích druhý gól a to by už byl Baník hodně v nesnázích. Fanouškům Baníku se to příliš nelíbí a tak dali o sobě vědět ve své sektoru, odkud se nám valí hustý dým.
    13. Obří minela v rozehrávce hostů, Janošek trefil tyč!

13
    Dvě super šance Pardubic. Bitriho fatální chyba málem stále Baník již dvoubrankové manko. Nejprve po špatné přihrávce pálil ostrými Černý, jeho pokus Laštůvka dokázal vyrazit, jenže pouze na kopačky Janoška, který pro změnu orazítkoval tyč ostravské svatyně!

13
    Vlček s Hranáčem v klidu pokryli Tijaniho, ten neměl žádný prostro vyslat nějaký střelecký pokus.

12
    Na druhé straně přetáhl svůj centr Helešic, Laštůvka se musel proběhnout, situaci zvládl s přehledem.

11
    Další zákrok pro Nitu. Z velké dálky to zkusil Boula, ale tohle byl spíš pokus na rozehřání promrzlého rumunského internacionála. Každopádně Baník se snaží s výsledkem něco udělat.

10
    Fleišman musel zahrát na jistotu a poslat míč razantně do bezpečí, už se na něj totiž sápal Sychra.

9
    Rychle ale o něj přišli a balonu se chopil Plavšič. Po levé straně chtěl potáhnout míč a nebezpečně zahrozit. Přízemní střelu k levé tyči ale v pohodě kryje Nita.

9
    Cadu nerozehrál dobře na Plavšiče, pánové v červených dresech v klidu kontrolují míč.

8
    Cadu poslal přetažený centr na zadní tyč, kde ale stáli hráči domácích. Situace se ale bude opakovat, další roh pro Ostravu.

7
    Baník má k dispozici první roh zápasu.

6
    Pro Pavla Černého je to třetí letošní gól a tento stál rozhodně za to.

4
    Domácí jen potvrzují, že momentálně hrají ve velké pohodě.To Baník přesně naopak, pro psychiku svěřenců Pavla Hapala nic příjemného.
    3. Pavel ČERNÝ - 1:0

3
    Pardubice právě vstřelily branku! Tak to pozor. Sledovali jsme velkou parádu domácího kapitána. PAVEL ČERNÝ dostal ideální přihrávku hlavičkou na malé vápno od Kostky, zkušený útočník se vůbec s ničím nepáral a vystřihl exkluzivní nůžky. Laštůvka zůstal stát jako opařený a Baník hned v úvodu inkasuje těžký direkt.

3
    Sychra udržel míč na útočé polovině.

2
    Na druhé straně si musel dávat pozor i rumunský gólman Nita, ale neměl to nikterak složité s pokusem Tijaniho.

1
    Janošek si vzal míč na starost a zkusil zahrát dlouhý trestný kop. Ten nakonec doputoval až k Laštůvkově bráně.

1
    Hned je tu faul ve středu hřiště, na studeném pažitu zůstal ležet po ostrém souboji Bitriho s Černým domácí kapitán.

1

Vše je připraveno k úvodnímu hvizdu, Pardubice budou rozehrávat.

Stadion je velmi slušně zaplněný, i hosté zcela naplnili svůj sektor. Atmosféra je zatím velmi dobrá.

Ještě jednou příjemné odpoledne přeji z Pardubic, kde budeme sledovat utkání 22. kola nejvyšší soutěže. Z tribuny ho bude sledovat také distancovaný trenér Pardubic Radoslav Kováč. V chladném počasí tak bude muset společně s fanoušky sledoval z netradiční pozice.

FK Pardubice: Nita – Kostka, Vlček, Hranáč, Helešic – Hlavatý, Vacek, Janošek – Tischler, Černý (C), Sychra.
    Náhradníci: Markovič – Icha, Pikul, S. Šimek, Koukola, Darmovzal, Krobot, Huf, Rosa.
    Trenér: Radoslav Kováč

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Sanneh, Bitri, Pojezný, Fleišman – Boula – Cadu, Mišković, Šín, Plavšić – Mu. Tijani.
    Náhradníci: M. Hrubý – Měkota, Šehić, Svozil, J. Juroška, Jaroň, Buchta, Almási, Kuzmanović, Ji. Klíma.
    Trenér: Pavel Hapal

Rozhodčí: P. Hocek – L. Ratajová, M. Vyhnanovský (D. Vokoun) | VAR: J. Adámková | AVAR: J. Pečenka.

První vzájemné měření sil dopadlo jednoznačně lépe pro Baník Ostrava. Ten byl ještě v té době vedený koučem Pavlem Vrbou. Jeho svěřenci vyhráli 3:0 a celé utkání kontrolovali. O góly se postaral Daniel Tetour, Tijani a Kuzmanovič.

Pardubice čeká další domácí zápas na novém stadionu a má být znovu vyprodáno. „Nikdo si ani nedokáže představit, jak složité bylo dojíždět na Bohemku. Člověk se zase cítí, jako když hraje fotbal na ligové úrovni. V posledním domácím utkání se Zlínem byli fanoušci naším dvanáctým hráčem. Každý zápas je pro nás ohromně složitý. Jakákoliv pomoc je pro nás důležitá. Všichni se těšíme a doufám, že to společně s diváky zvládneme tak, abychom se po zápase mohli potkat a společně si zakřičet," řekl pro klubový web Kamil Vacek.

Do Pardubic zajíždí Baník Ostrava a pro oba celky to bude nesmírně důležitý duel. Domácí se mohou odlepit z předposledního místa tabulky, Baník se naopak potřebuje zvednout především psychicky, svými možnostmi a kádrem by měl jistě hrát v jiných patrech tabulky.

„Máme ještě několik dní na to, abychom se nachystali. Trenéři jsou v tomhle skvělí. Vždy dokáží vypíchnout ty nejdůležitější aspekty hry soupeře, na které si dát pozor. Už teď víme, že Baník dává nejvíce branek z centrovaných míčů. Mají v týmu Almášiho, který má ve vápně výborný pohyb," dodal pardubický fotbalista.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké sobotní odpoledne, vítejte u sledování zápasu mezi Pardubicemi a Baníkem Ostrava. Budeme sledovat duel dvou týmů s rozdílnou formou. Zatímco Východočeši z pěti posledních zápasů prohráli jen jednou, a to ještě se Slavií, Baník ze stejného počtu odehraných duelů vyhrál pouze jednou. Aktuálně má tři prohry a nelichotivou formu, která vygradovala pádem do skupiny o udržení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.