Florida – Chicago 4:3 (po pr.) | Calgary – Anaheim 1:3 (kon.) | Boston – Detroit 3:2 (kon.)
Pittsburgh – Philadelphia 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:2 (po pr.)
Calgary Flames
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Anaheim Ducks
Sobota 11.03.2023, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

I přes obrovskou aktivitu Calgary, se domácí hráči nedokázali prosadit natolik, aby utkání zdramatizovali. Naopak Anaheim velmi dobře pokrýval prostory obranné třetiny, ale hlavním hrdinou je brankář John Gibson, který eliminoval více jak 30 střel.

Anaheim právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto. Silfverberg zasáhl do přihrávky a pasem o hrazení poslal na steč DEREKA GRANTA, jenž i přes faul Anderssona dokázal udržet nervy a bekhendem poslal puk do prázdné branky. Asistence: Jakob Silfverberg a Simon Benoit.

Oddechový čas pro tým Calgary Flames.

59:31
    Po přihrávce na levý kruh pálil Lindholm. Puk se snažil ještě vyšťourat Coleman.

59:00
    Běží poslední minuta základní hrací doby. Weegar pálil od modré, ale střela byla sražena mimo.

58:34
    Domácí hrají s prázdnou brankou.

58:16
    Icing domácích. Markström už komunikuje se střídačkou.

58:09
    Další nepřesná střela a Hanifin spěchá pro kotouč.

57:43
    Další odevzdání kotouče za domácí branku dává Anaheimu cenné vteřiny.

57:08
    Po vyhraném vhazování přišla střela mimo, která navíc domácí celek vykazuje ven z útočné třetiny.

56:12
    Weegar přistrčil puk na pravý kruh, kde měl napřaženo Pelletier. Ale ten branku netrefil a navíc skončil puk v ochranné síti.

54:43
    Coleman se prohnal kolem levé tyče a Gibson zůstal na malou chvíli sedět v brance, jakoby sám nevěděl, kde je kotouč.

53:59
    V bruslařském souboji se Grant natlačil před hráče Calgary, ale už neměl potřebný prostor pro zakončení!

53:08
    Na druhé straně Toffoli pálil z vnitřní strany levého kruhu, ale trefil pouze lapačku Gibsona.

52:35
    Strome zajel za pravou tyč a Markströma doslova položil. Jeho snahu o vrácen puku před branku si brankář Calgary málem srazil za brankovou čáru a puk malou chvíli zůstal hratelný před zcela prázdnou brankou.

51:50
    Rozhodčí rozpažují a ploužící se puk musí dojet k vlastní brance Hanifin.

51:17
    Calgary Flames už více otevírají hru a snaží se vytvářet potřebný tlak, ale Anaheim své pásmo zatím brání bez větších chyb.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 27. Backlund (E. Lindholm, Toffoli) – 28. Comtois (Vatrano, Fowler), 32. Leason (Comtois, Grant), 60. Grant (Silfverberg, Benoit)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Weegar, R. Andersson, Hanifin, C. Tanev, Zadorov, Stecher – Pelletier, E. Lindholm, Toffoli – N. Ritchie, Kadri, Huberdeau – Mangiapane, Backlund, Coleman – Lucic, Dubé, Lewis.
    Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Fowler, Harrington, Benoit, Shattenkirk, Colt. White, Beaulieu – Max Jones, McTavish, Terry – R. Strome, Zegras, McGinn – Vatrano, Lundeström, Silfverberg – Comtois, Grant, Leason.