Florida – Chicago 4:3 (po pr.) | Calgary – Anaheim 1:3 (kon.) | Boston – Detroit 3:2 (kon.)
Pittsburgh – Philadelphia 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:2 (po pr.)
Calgary Flames
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Anaheim Ducks
Sobota 11.03.2023, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

I přes obrovskou aktivitu Calgary, se domácí hráči nedokázali prosadit natolik, aby utkání zdramatizovali. Naopak Anaheim velmi dobře pokrýval prostory obranné třetiny, ale hlavním hrdinou je brankář John Gibson, který eliminoval více jak 30 střel.

Anaheim právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto. Silfverberg zasáhl do přihrávky a pasem o hrazení poslal na steč DEREKA GRANTA, jenž i přes faul Anderssona dokázal udržet nervy a bekhendem poslal puk do prázdné branky. Asistence: Jakob Silfverberg a Simon Benoit.

Oddechový čas pro tým Calgary Flames.

59:31
    Po přihrávce na levý kruh pálil Lindholm. Puk se snažil ještě vyšťourat Coleman.

59:00
    Běží poslední minuta základní hrací doby. Weegar pálil od modré, ale střela byla sražena mimo.

58:34
    Domácí hrají s prázdnou brankou.

58:16
    Icing domácích. Markström už komunikuje se střídačkou.

58:09
    Další nepřesná střela a Hanifin spěchá pro kotouč.

57:43
    Další odevzdání kotouče za domácí branku dává Anaheimu cenné vteřiny.

57:08
    Po vyhraném vhazování přišla střela mimo, která navíc domácí celek vykazuje ven z útočné třetiny.

56:12
    Weegar přistrčil puk na pravý kruh, kde měl napřaženo Pelletier. Ale ten branku netrefil a navíc skončil puk v ochranné síti.

54:43
    Coleman se prohnal kolem levé tyče a Gibson zůstal na malou chvíli sedět v brance, jakoby sám nevěděl, kde je kotouč.

53:59
    V bruslařském souboji se Grant natlačil před hráče Calgary, ale už neměl potřebný prostor pro zakončení!

53:08
    Na druhé straně Toffoli pálil z vnitřní strany levého kruhu, ale trefil pouze lapačku Gibsona.

52:35
    Strome zajel za pravou tyč a Markströma doslova položil. Jeho snahu o vrácen puku před branku si brankář Calgary málem srazil za brankovou čáru a puk malou chvíli zůstal hratelný před zcela prázdnou brankou.

51:50
    Rozhodčí rozpažují a ploužící se puk musí dojet k vlastní brance Hanifin.

51:17
    Calgary Flames už více otevírají hru a snaží se vytvářet potřebný tlak, ale Anaheim své pásmo zatím brání bez větších chyb.

48:45
    Ritchie pálil z levého křídla, ale jeho střela na Gibsona neprošla díky bloku bránícího hráče.

48:20
    Střelu z ostrého úhlu vyrazil Gibson před sebe, kde mohl doklepnout puk Andersson. Neposedný kotouč ale nedokázal správně trefit.

47:33
    Weegaovu střelu od modré udržel Gibson ve své výstroji a dává oddychnout svým spoluhráčům.

46:22
    Odražený puk od zadního hrazení vyplaval před pravou tyčí, kde mohl dorážet do odkryté branky Lindholm. Na poslední chvíli mu soupeř ale zablokoval hůl.

46:00
    Špatně to nemyslel Mangiapane. Ten obkroužil branku a z pravého kruhu se pokusil pálit z otočky. Před brankou se snažil ještě dorážet Lucic.

44:33
    Terry měl dobrou rychlost a snažil se napadat Zadorova. Ten si vytvořil prostor tělem a od zadního hrazení dokázal rozehrát.

44:22
    Další odpískaný ofsajd nám ve třetí části přerušuje hru.

43:38
    Krátce na to Calgary opět ohrozilo z bezprostřední blízkosti, ale Gibson dnes Anaheim opravdu drží skvělými výkony.

43:16
    Gibson dobře zareagoval na Pelletierovu střelu z otočky.

41:36
    Ducks nyní uspěchali přechod přes útočnou modrou.

41:27
    Colemanova střela z levé strany skončila sražena obráncem do ochranné sítě.

40:01

Ve druhé části se Calgary dočkalo po střelecké převaze úvodní branky. Nicméně vedení nevydrželo ani dvě minuty a naopak Anaheim v krátkém rozmezí otočil vývoj na svou stranu.

40:00

39:56
    Poslední vteřiny se odehrávají kolem hostující branky, ale Calgary i při střelecké převaze nemůže najít lepší recept na soupeře z Anaheimu.

39:27
    Lundeström se natlačil před branícího hráče a střílenou přihrávku z pravé strany tečoval vedle levé tyče.

37:54
    Icing Anaheimu vrátí hru před Gibsona.

37:09
    Za brankou získal kotouč Jones, který vybruslil na spodní část pravého kruhu. Sám Jones se nejprve neměl ke střele, jakoby byl překvapen, že má tolik prostoru. Na jeho střelu měl Markström dost času.

36:45
    Střely na branku 20:9.

35:59
    Markström se za brankou dostal pod mírný tlak napadajícího hráče protože neměl kam rozehrát. Nakonec však domácí dokázali protečovat hru podél hrazení do střední třetiny.

35:37
    U nahozeného kotouče byl Andersson první, ale po rozehrávce jsou na puku hráči Anaheimu.

33:00
    Úprk domácího hráče zastavili hosté ještě na modré čáře a žádné přímé ohrožení nenastalo.
    31:33 Brett LEASON - 1:2

31:33
    Hosté obrací vývoj utkání na svou stranu. Poté co nedokázali vyvést hru z obranné třetiny se na puk dostal Comtois, jenž z ostrého úhlu nastřelil Markströma, jen vyrazil puk na dorážejícího BRETT LEASON u levé tyče. Asistence: Maxime Comtois a Derek Grant.

30:00
    Je za námi polovina základní hrací doby. Calgary vede na střely 19:8.
    27:47 Maxime COMTOIS - 1:1

27:47
    Blesková odpověď dokazuje jak je to jednoduché. Vatrano si kryl kotouč z modré vyslal prosté nahození na branku. Tam clonil MAXIME COMTOIS, jenž kolenem přesměroval puk do protipohybu Markströma. Asistence: Frank Vatrano a Cam Fowler.
    26:45 Mikael BACKLUND - 1:0

26:45
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domcí využívají střeleckou převahu v přesilové hře a jdou do vedení. Střelu Lindholma z levého křídla tečoval v předbrankovém prostoru MIKAEL BACKLUND svým tělem. Asistence: Elias Lindholm a Tyler Toffoli.

25:52
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Mason McTavish – 2 min., sekání.

25:52
    Huberdeau dostal přihrávku přímo před branku, kde byl naprosto sám! McTavish se k němu ale dokázal dostat a za pomocí faulu mu nedovolil přejít do bekhendové kličky.

21:40
    Toffoli si přebruslil do brankového prostoru a dvěma pokusy zaměstnal brankáře Anaheimu. Ten se na dorážku dokázal přilepit k tyči.

21:19
    Hráči Calgary kombinovali blízko branky, ale přímo ohrozit Gibsona se jim nepodařilo.

20:01

V první třetině mělo mnohem nebezpečnější šance domácí Calgary, ale Gibson si se všemi pokusy zatím poradil a do druhé třetiny nastoupí oba celky za nerozhodného stavu 0:0.

20:00

19:40
    Lindholm byl u puku za brankou Ducks první a hned jej zkoušel dostat do předbrankového prostoru. Tam si oba hráče Calgary hosté pečlivě pohlídali.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:56
    Gibson kryje střelu z pravého křídla a okamžitě přerušuje hru před dotírajícím Huberdeauem a Tofflim.

18:00
    Střely na branku 10:6.

16:46
    Po získání kotouče Kadri vyvezl hru až na druhý pokus, ale rozehrávka skončila až na zakázaném uvolnění.

16:27
    Nyní už hraje Anaheim kolem branky soupeře.

15:38
    Lucic z levého kruhu měl před sebou pouze Gibsona, kterého mezi betony neprostřelil.

15:15
    Anaheimu se nepodařilo obsadit útočné pásmo, ale to ani domácím.

13:23
    Lindholm už se chystal pálit z prostoru mezikruží, ale puk mu na poslední chvíli přeskočil čepel hole.

12:50
    Na malou chvíli byl osamoceně na hranici brankoviště Coleman, ale ten nedostal příležitost z těsné blízkosti zakončit.

12:30
    Strome si nabruslil na zachycení případné zadovky, ale domácí zatahují hru blíže k brance.

10:52
    Vyloučený Leason už je sice ve hře, ale Calgary stále drží aktivní hrou útočnou třetinu.

10:35
    Z levého křídla už mohl pálit Huberdeau, ale tomu se otevřela ulička, kam vyslal křižnou přihrávku na pravý kruh. Rychlá střela křídelníka Flames šla mimo branku.

09:59
    Nastřelená tyč z Huberdeaua z vrchu levého kruhu rozezvučela arénu v Calgary.

09:38
    Obranné čtyřce se podařilo získat kotouč a pohotově vyhodit.

09:18
    Toffoli pálil po Anderssonově přihrávce, ale val před brankou prostřelit nedokázal.

08:52
    Brett Leason – 2 min., hákování.

08:52
    Rozjetý Kadri si dovolil na modré ještě kličkou, ale to už jeho spoluhráči vjeli do útočné třetiny, ofsajd.

08:33
    Zegras vyslel jedovatou střelu přes bránícího hráče a trefil Markströma do masky.

07:06
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba celky hrají otevřený hokej.

06:36
    Přihrávka na obsazeného Backlunda neměla šanci na úspěch. Útočník Calgary byl dobře ohlídán.

05:38
    Benoit teď skvěle podpořil útok tím, že si sjel na levý kruh. Comtois totiž vybojoval kotouč v pravém rohu a za spolupráce jej předal právě sjíždějícímu Benoitovi, kterého vychytal Markström.

04:39
    Hru do útočné třetiny zavezl Pelletier, ale soupeř ho u hrazení zdvojil. Pokus o přihrávku podél mantinelu Anaheim zastavil a vyváží hru ven z pásma.

02:11
    Před brankou hostí se z čista jasna objevil Huberdeau, který se kličkou podél brankoviště snažil roztáhnout a najít škvíru mezi betony Gibsona.

00:01

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Weegar, R. Andersson, Hanifin, C. Tanev, Zadorov, Stecher – Pelletier, E. Lindholm, Toffoli – N. Ritchie, Kadri, Huberdeau – Mangiapane, Backlund, Coleman – Lucic, Dubé, Lewis.

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Fowler, Harrington, Benoit, Shattenkirk, Colt. White, Beaulieu – Max Jones, McTavish, Terry – R. Strome, Zegras, McGinn – Vatrano, Lundeström, Silfverberg – Comtois, Grant, Leason.

Vítám Vás u hokejové NHL.

Oba týmy v Západní konferenci mají odehrán stejný počet zápasů. Rozdílem je, že Calgary má na svém kontě o dvacet bodů více, tudíž 71 a setrvává na deváté pozici. Anaheim je naopak s 51 body na pozici čtrnácté.

Celek Calgary zastavil sérii pěti porážek řadě utkáním proti Dallasu, který porazil 5:4. Výhru potvrdili v následujícím zápase proti Minnesotě, což bylo na góly velmi chudé utkání. Za bezbrankového stavu totiž rozhodly až samostatné nájezdy.

Hráči Anaheimu jsou po výhře nad Montrealem (3:2) na dvou porážkách, když nestačili na Seattle (2:5) a Vancouver (2:3p). Jak si povedou Kačeři proti týmu, který naposled porazili 19.10.2021 (2:3p)?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 27. Backlund (E. Lindholm, Toffoli) – 28. Comtois (Vatrano, Fowler), 32. Leason (Comtois, Grant), 60. Grant (Silfverberg, Benoit)