Kopřivnice – Val. Meziříčí 3:5 (kon.) | Ústí n/L – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Vyškov – SHKM Hodonín 5:3 (kon.)
Letňany – Děčín 4:1 (kon.) | Chomutov – Mostečtí Lvi 3:1 (kon.) | Znojmo – Nový Jičín 6:0 (kon.)
Havířov – Havlíčkův Brod 5:2 (kon.) | Tábor – Příbram 5:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2 (1:0, 1:1, 1:1) Stav série: 1:0
HC Stadion Vrchlabí
Sobota 11.03.2023, 16:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Play-off 2. ligy, skupina Západ • Osmifinále

První zápas nám hne přinesl veliké drama. Ve třetí třetině totiž dokázal na 2:2 vyrovnat Hlaváč. Pět minut před koncem ale zařídil tři body domácím svou druhou trefou Martin Bláha. Série se tak za stavu 1:0 stěhuje do Vrchlabí, kde se týmy střetnou již v pondělí.
    Já Vám děkuji za pozornost a někdy zase napočtenou. (18:19:29)

59:49
    Kordule skvěle zavezl puk, Roubík se dostal k puku a vypálil z bezprostřední blízkosti, trefil pouze tyč.

58:55
    Costa byl teď viditelně zasažen do hlavy jedním z hostujících hráčů, sudí ale zůstávají v klidu.

57:37
    Smola vypálil pořádnou dělovku od modré, netrefil ale bránu.

56:08
    Slovan v další dobré šanci, Vrchlabí vyhazuje na zakázané uvolnění.
    55:50 Martin BLÁHA - 3:2

55:50
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Slovan byl v posledních minutách lepším týmem a nakonec se dokázal i prosadit, MARTIN BLÁHA získal puk před brankou hostí a dokázal přelstít Vacka – 3:2 Asistence: Jaroslav Roubík a Jiří Drtina.

54:58
    Šefl krásně tečoval nahození před bránu, těsně minul bránu, domácí jsou teď ve velkém tlaku.

54:18
    Icing Stadionu.

54:01
    Moník ujížděl sám na Cikánka, skvělou práci ale odvedl domácí Záruba, který stihl tuto akci dobruslit a rozhodit Moníka v zakončení.

53:14
    Hlaváč obkroužil více než 360 stupňů, jeho zakončení ale nebezpečné nebylo.

52:25
    Tůma šikovně tečoval Drtinovo nahození, těsně minul bránu soupeře. Domácí fanoušci teď ženou svůj tým.

51:55
    Bláha se se štěstím dostal až před Vacka, ani jeho střela ale nenadělala vrchlabskému gólmanovi větší starosti.

51:01
    Záruba to vzal na sebe, projel až do útočné třetiny a švihem zakončoval na vyrážečku Vacka, ten tento pokus zlikvidoval.

50:29
    Na druhé straně to zkoušel Drtina, Vacek vyrazil. Následuje ofsajd hostí.

49:54
    Dvě dobré šance mělo teď Vrchlabí, Cikánek sice zatím odolává, spoluhráči mu to ale příliš neulehčují.

48:53
    Ofsajd domácích.

48:13
    Další zakázané uvolnění hostů, hra teď trošku ztratila tempo.

Jan Koudelka

Branky a nahrávky: 12. Roubík (Tůma, Drtina), 24. Bláha (Drtina, Roubík), 56. Bláha (Roubík, Drtina) – 28. Chrtek (Chalupa, Hlaváč), 46. Tatar (Urban, Kozák)

HC Slovan Ústí nad Labem: Cikánek (Stahl) – Drtina (A), Vacík, Trefný (C), Záruba, Funk, Šefl, Bartoš – Bláha M., Roubík, Tůma (A) – Kordule, Costa, Kuchynka – Horký, Smola, Berčík – Damašek, Daniel
    Trenér: Čaloun

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – Horáček, Duran, Fiala, Kozák, Kynčl, Bendík (A), Pelda, Perička – Bláha T. (A), Moník, Cerman, Chalupa, Krsek, Hlaváč, Tatar, Chrtek, Šlaicher, Urban (C)
    Trenér: Jirků

Rozhodčí: Barek, Valda – Janíček, Jurak