Florida – Buffalo 2:1 (kon.) | Toronto – Columbus 4:2 (kon.) | Montreal – Detroit 0:5 (kon.)
Carolina – Ottawa 3:2 (po pr.) | New Jersey – Pittsburgh 5:1 (kon.) | St. Louis – Philadelphia 4:2 (kon.)
Nashville – Vegas 3:2 (po pr.) | Calgary – Chicago 3:4 (kon.) | Vancouver – Seattle 2:5 (kon.)
San Jose – Colorado 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Edmonton 1:3 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Columbus Blue Jackets
Středa 05.04.2023, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V noci z úterka na středu se odehraje také utkání NHL mezi Torontem Maple Leafs a Columbusem Blue Jackets. Zatímco javorové listy hrají o co nejlepší výchozí pozici do play-off, tak Modré kabáty jako jeden z nejslabších celků soutěže letošní ročník už jen dojíždějí.

Columbus Blue Jackets:
    Hokejisté Columbusu prožívají mizernou sezónu. Ze 76 utkání získali jen 56 bodů a jsou nejslabším celkem Východní konference. V rámci celé soutěže se pak dělí o pozici druhého nejhoršího týmu. Měli by tak mít dobrou pozici v draftové loterii, v níž bude ve hře supertalentovaný Connor Bedard, případně další velká naděje Adam Fantilli. Blue Jackets se potýkají především se špatnou defenzivou. 303 obdržených gólů je druhý nejvyšší počet v lize. Naposledy si hráči Columbusu trochu zlepšili náladu, když doma zdolali 4:3 v prodloužení Ottawu. Tím přerušili předchozí sérii čtyř porážek v řadě.

Toronto Maple Leafs:
    Ambiciózní Maple Leafs se opět snaží zaútočit na Stanley Cup, který tato organizace naposledy získala před dlouhými 56 lety. Toronto má rozhodně kvalitní tým a patří do širšího okruhu kandidátů. V této sezóně nasbíralo rovných 100 bodů ze 76 utkání a v tabulce Východní konference mu patří pátá příčka. Postup do vyřazovacích bojů už má kanadský celek jistý. V poslední době Javorové listy pravidelně střídají výhry s porážkami. Naposledy podlehli doma 2:5 Detroitu, před tím naopak zvítězili 3:0 v Ottawě. Leafs aktuálně nemohou počítat se zraněnými Jakeem Muzzinem, Ryanem O'Riellym či Noelem Acciarim. Poslední duel s Detroitem navíc nedochytal brankář Matt Murray.

Joseph Woll – 4 zápasy, průměr 2,03, úspěšnost 93,4 %, 0 nul

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), Holl, McCabe, Liljegren, Giordano – Järnkrok, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), W. Nylander – Lafferty, Kämpf, Aston-Reese – Kerfoot, Acciari, Abruzzese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Columbus Blue Jackets: Greaves (Hutchinson) – M. Bjork, A. Boqvist, Peeke, Berni, Sweezey, Bayreuther – Marčenko, Jenner (C), J. Gaudreau (A) – Bemström, Roslovic, K. Johnson – L. Foudy, Kuraly (A), E. Robinson – McKown, Dunne, Luoto.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Chmielewski, Syvret – Kovachik, Shewchyk.

00:01

00:28
    Kotouč se odrážel do prostoru před domácí brankou, odkud ho ale odvezl bránící Nicholas Abruzzese.

01:03
    Teď už nápor Toronta, o který se postarala Matthewsova řada. Právě centr první formace se snažil z mezikruží protlačit kotouč směrem na branku. To se mu i povedlo, ale Jet Greaves byl včas v rozkleku.

01:59
    Z ostřejšího úhlu to zkoušel Johnny Gaudreau. Také Joseph Woll v domácí brance má první zákrok.

02:57
    Zakázané uvolnění Toronta.

03:25
    Morgan Rielly podpořil akci Leafs z pozice obránce. Greaves vykopl kotouč doprava k Austonovi Matthewsovi, který si musel skákavý hrací předmět zpracovávat a gólman Columbusu se tak stačil proti jeho dorážce přemístit.

03:42
    Mimochodem, Jet Greaves chytá svůj premiérový zápas v NHL. V hledišti nescházejí jeho rodiče.

04:54
    Lafferty rozehrál na modrou čáru pro Justina Holla. Obránce Toronta vypálil vedle hostující branky.

05:10
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Třetí řada Maple Leafs si vytvořila tlak, který skončil gólem! Justin Holl zavezl z pravé strany puk až na úroveň brankové čáry, odkud našel ZACHA ASTONA-REESE, který střelou z kruhu pro vhazování překonal Greavese. Gólmanovi hostí dobře clonil David Kämpf. Asistence: Justin Holl a Sam Lafferty.
    05:10 Zach ASTON-REESE - 1:0

06:37
    Auston Matthews prověřil Greavese svižnou střelou z mezikruží. Hostující brankář našel puk v lapačce. Reklamní přestávka.

07:13
    Další domácí útok skončil postavením mimo hru.

07:29
    Nyní byl Torontu odpískán icing. Ten byl těsný, Zach Aston-Reese téměř přebruslil posledního hráče Columbusu.

07:35
    Po buly střílel Kirill Marčenko, ovšem kotouč se odrazil do ochranné sítě od obránce Giordana.

08:20
    Columbus teď odehrál poměrně aktivní střídání, ale bez nějaké šance. Hosté stále zůstávají na jediné střele na branku.

09:03
    Sean Kuraly držel Austona Matthewese a je prvním vyloučeným hráčem tohoto duelu. Přesilovka pro Toronto.

09:25
    William Nylander nahrál mezi kruhy Johnovi Tavaresovi. Ten neprostřelil Greavese, jenž pak navíc stačil přikrýt puk před u tyčky číhajícím Nylanderem!

09:54
    Hostům se podařilo vyhodit.

10:21
    Nebezpečná střela Mitchella Marnera z pravé strany. Po zákroku Greavese mohl dorážet z levého kruhu John Tavares, ale kotouč mu skákal. Přesto ho dokázal trefit a jeho padající list musel odrážet gólman Columbusu.

10:32
    Dobrá přesilovka Javorových listů! Proti ráně Johna Tavarese se stačil Greaves přemístit.

11:04

11:06
    Greaves nyní přerušuje hru a zavdává důvod k další reklamní přestávce.

11:37
    Střely na branku – 8:1

12:02
    Z pravého kruhu to zkoušel Johnny Gaudreau. Mířil na bližší tyčku, ovšem Wollova lapačka byla připravena.

12:22
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají! Jedná se ale o poměrně kontroverzní gól. Kotouč se totiž ve středním pásmu odrazil k Liamovi Foudymu od rukavice spoluhráče Roslovice. Rozhodčí však přihrávku rukou neviděli a hra pokračovala. Následné přečíslení 3 na 2 vyřešil Kent Johnson nahrávkou na JACKA ROSLOVICE, který z mezikruží zamířil do protipohybu přesouvajícího se Wolla. Asistence: Kent Johnson a Liam Foudy.
    12:22 Jack ROSLOVIC - 1:1

14:33
    Jake McCabe zasáhl vysokou holí Joshe Dunnea. Hosté si tak zahrají první přesilovku.

14:54
    Johnny Gaudreau individuálně zavezl puk do útočného pásma. Rána z levého kruhu však byla zablokována.

15:32
    Järnkrok v oslabení vyvezl puk a nahodil do rohu za brankou soupeře.

16:21
    Nebezpečná střela Huntera McKowna z levé strany, na kterou Woll reagoval na poslední chvíli. Dokázal ji vyrazit levým betonem.

16:34
    Domácí jsou už v plném počtu.

17:10
    Od modré čáry vypálil Morgan Rielly. Greaves kotouč vyrazil.

17:34
    Auston Matthews dostal nahrávku do předbrankového prostoru. Hosty podržel výborným zákrokem Jet Greaves!

18:33
    Mitchell Marner trefil z mezikruží jen Greavese, který zatím chytá velmi dobře.

18:45
    Od modré čáry vystřelil Mark Giordano. Puk se odrazil od zadního mantinelu zpátky před branku, kde se o něj bojovalo. Nakonec ho přikryl Greaves.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:28
    Marner nahrál zpoza branky Williamovi Nylanderovi. Ten zblízka mířil do betonů Greavese.

20:00

Po první třetině hraje Toronto s Columbusem nerozhodně 1:1. Domácí přitom byli střelecky výrazně aktivnější. V 6. minutě se také ujali vedení, když se po Hollově přihrávce trefil z pravého kruhu Zach Auston-Reese. Další šance a střely Maple Leafs však pochytal hostující debutant Jet Greaves. Ve 13. minutě se naopak radovaly Modré kabáty. Přečíslení 3 na 2, kterému předcházela hraniční situace s přihrávkou rukou, zužitkoval Jack Roslovic.

Statistika
    Střely na bránu: 15 – 5 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2

Další třetina začne přibližně ve 2:03.

20:01

20:13
    Eric Robinson si nebezpečně sjížděl před domácí branku. Tam však nedokázal zasáhnout letící puk.

20:43
    Jet Greaves musel krýt střely Morgana Riellyho z levého a Zacha Astona-Reese z pravého kruhu.

21:44
    Adam Boqvist nahrál na modrou Kirillovi Marčenkovi, který vyzkoušel pozornost Wolla v domácí brance. Ten ztlumil puk ve výstroji.

21:56
    Další zákrok Wolla. Ten pokryl střelu Roslovice od pravého mantinelu.

22:41
    Holl nedokázal odehrát puk před napadajícími hráči hostí. Kotouč se tak dostal ke Kentovi Johnsonovi, který pálil z levé strany a Woll musel zasáhnout vyrážečkou.

23:26
    Columbus ve druhé části přidal směrem dopředu. Ránu Adama Boqvista z vrcholu pravého kruhu našel ve výstroji Woll.

24:23
    Blue Jackets nepříjemně forčekují a domácím se nedaří vyvážet puky přes střední pásmo. No, hosté oproti první třetině hodně změnili hru.

25:16
    Rozhodčí viděli hostující přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

25:31
    Jake McCabe se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jet Greaves si pro puk sáhl lapačkou.

26:04
    Billy Sweezey nastřeloval puk do ohně od pravého mantinelu. Spoluhráči se snažili tečovat, Woll však kotouč odráží do bezpečí.

27:25
    Domácí strhávají vedení na svou stranu! Vše začalo chybou Adama Boqvista, který špatnou rozehrávkou poslal domácí do přečíslení 3 na 1. David Kämpf nahrával Nicholasovi Abruzzesemu, jehož zakončení do poloodkryté branky ještě fantasticky vyrazil Greaves, ovšem dojíždějící ALEXANDER KERFOOT už měl snadnou práci. Asistence: Nicholas Abruzzese a David Kämpf
    27:25 Alexander KERFOOT - 2:1

28:13
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Boone Jenner – 2 min., držení.

29:12
    William Nylander střílel z pravého kruhu. Dorážet se pak snažil Tavares, jenž snad ani natřikrát nedostal puk za čáru přes betony Greavese!

29:49
    Další kvalitní zákrok Greavese! Ten si sáhl lapačkou pro švih Austona Matthewse z levého kruhu.

30:01
    Hosté vyhodili.

30:20
    Hosté jsou v plném počtu. Kuraly poslal do akce z trestné lavice naskočivšího Boonea Jennera. Ten střílel tvrdě, ale nad branku.

30:58
    Mohlo být srovnáno! Kirill Marčenko najížděl z levé strany na Wolla. Ten první střelu pokryl a následná dorážka minula bližší tyčku!

31:18
    Pokus Johnnyho Gaudreaua z pravého kruhu se rovněž nevměstnal mezi tyče.

31:38
    Od modré čáry střílel Justin Holl. Greaves hru přerušil a tak tu máme reklamní přestávku.

32:13
    Holl posílal puk před branku, kde číhal Michael Bunting. Před ním stačil přikrýt kotouč lapačkou Greaves.

32:31
    Domácí fanoušci se teď zlobí. Torontu bylo odpískáno zakázané uvolnění, byť byl Bunting u kotouče jako první. Tohle se asi mělo pustit.

33:17
    Bunting se tentokrát propracoval k bekhendovému zakončení, které si Greaves pohlídal.

34:05
    Z pravé strany pálil nad hostující branku Timothy Liljegren.

34:18
    Gavin Bayreuther střílel od modré čáry a úspěšný zákrok si připsal Joseph Woll. Čas na reklamní přestávku.

35:15
    Střely na branku – 31:13

35:35
    Holl předal puk doleva Jakeovi McCabeovi, který si popojel dopředu a vystřelil. Greaves má další úspěšný zákrok.

36:48
    Johnny Gaudreau si počkal, až mu z druhé vlny najede Adam Boqvist. Ten střílel hned po nahrávce. Woll si povyjel a kotouč zachytil.

37:17
    Alexander Kerfoot krosčekoval McKowna a Modré kabáty tak budou hrát přesilovku.

37:37
    Brodiemu se podařilo vyhodit.

37:58
    Johnny Gaudreau střílel jen do bránícího Noela Acciariho.

38:20
    Po ráně Johnsona dorážel u levé tyčky Boone Jenner. Nenašel však místo, kudy by puk prošel za záda Wolla.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny. Přesilovka Columbusu se pomalu chýlí ke konci.

39:19
    Těsně po jejím skončení se na pravé straně útočného pásma uvolnil Emil Bemström. Jeho střela končí ve výstroji Wolla.

39:44
    Eric Robinson se ještě prokličkoval až před domácí branku. Střelu mezi nohy si Woll pohlídal!

40:00

Ve druhé části pokračovala aktivita Toronta, ale i Columbus směrem dopředu přidal. K vidění tak byl poměrně zajímavý hokej. Oba brankáři své týmy několikrát podrželi. Skóre se měnilo pouze ve 28. minutě, kdy se domácí po Boqvistově chybě v rozehrávce dostali dostali do přečíslení 3 na 1. Abruzzeseho ještě vychytal Greaves, ale dorážející Alexander Kerfoot už měl před sebou odkrytou branku. Maple Leafs tak vedou 2:1.

Statistika
    Střely na bránu: 33 – 17 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Třetí třetina začne přibližně ve 2:56.

40:01

40:15
    Eric Robinson v první příležitosti třetí třetiny. Z pravé strany minul bližší horní růžek domácí branky.

40:56
    Auston Matthews se zleva protáhl až před branku. Šel do bekhendové kličky, po níž kotouč posunul těsně vedle vzdálenější tyčky!

41:05
    Nyní přišla střela Morgana Riellyho, po níž přerušil hru Greaves.

41:33
    Střelu Tima Berniho si našel Woll, který puk vyrazil.

42:05
    Liljegrenovu střelu tečoval William Nylander. Greaves ale zaujal správné postavení a puk zaplul do jeho výstroje.

42:35
    Andrew Peeke dostal přihrávku na osu a z této dobré pozice minul domácí branku.

43:10
    Justin Holl zkusil překvapit Greavese střelou z ostrého úhlu. Brankář Blue Jackets byl u bližší tyčky připraven.

44:25
    Mark Giordano střílel od levého mantinelu. Puk je v náručí Greavese, jenž se dnes pravděpodobně dostane nad 40 zákroků.

44:44
    Dopředu mířil Emil Bemström, jehož střelu zablokoval Giordano. Následně mohl pálit Sean Kuraly, ale také jeho domácí defenziva připravila o šanci.

45:26
    Nyní to zkoušel z ostrého úhlu opět Kuraly, Woll pozorný.

46:03
    Hosté odehráli velmi dobré střídání. Pětice domácích byla na ledě dlouho a až teď mohla vystřídat.

46:52
    Obránce Morgan Rielly se vydal dopředu na pozici falešného levého křídla. Střelu na vzdálenější tyčku vyráží Greaves.

47:35
    Domácí mají na kontě už 40 ran na branku. Pouze dva puky propadly za záda debutanta Jeta Greavese.

48:11
    Leafs odskakují na rozdíl dvou zásahů! Z levé strany nahazoval puk na branku Jake McCabe. Kotouč před brankovištěm tečoval ZACH ASTON-REESE a zasáhl ho tak, že se gumový předmět vznesl do vzduchu a obloučkem zapadl přes pravé rameno klekajícího Greavese do branky – 3:1. Asistence: Jake McCabe a Sam Lafferty.
    48:11 Zach ASTON-REESE - 3:1

49:47
    Projektil Kirilla Marčenka kryje Justin Woll. Následuje reklamní přestávka.

50:29
    William Nylander se natlačil zleva před branku hostí. Greaves jeho akci utnul dobrým zákrokem.

50:42
    Mezi kruhy číhal opět Nylander. Přihrávka tam šla, ale švédský útočník měl zablokovanou hůl.

52:03
    Hosté jsou v kontaktu! Na levém křídle nabral velkou rychlost ERIC ROBINSON. Střílel už z ostřejšího úhlu, ale trefil se naprosto přesně k bližší tyčce nad pravé rameno brankáře Wolla – 3:2. Bez asistence.
    52:03 Eric ROBINSON - 3:2

52:35
    Zakázané uvolnění hostí.

52:58
    Greaves přerušil hru po střele Morgana Riellyho. Následuje reklamní přestávka.

53:42
    Gavin Bayreuther šel nešikovně do souboje se Samem Laffertym a hokejkou sundal domácímu útočníkovi helmu. Ten to ustál ve zdraví, ovšem obránce Columbusu samozřejmě nemohl uniknout trestu za vysokou hůl.

54:37
    Z jedničky pálil William Nylander. Branku netrefil.

55:21
    Velký tlak domácích. Blue Jackets se štěstím odolávají!

55:36
    Giordano pálil od modré. Greaves vyrazil puk k Austonovi Matthewsovi, který minul odkrytou polovinu branky!

55:44
    Hosté v plném počtu. Toronto nevyužilo přesilovku, byť v ní zapsalo šest ran na branku.

56:41

56:52
    Po domácím ofsajdu tu máme poslední reklamní pauzu v zápase.

57:40
    Pomalu se blížíme do chvíle, kdy by měli hosté odvolat brankáře. K tomu samozřejmě potřebují získat pásmo.

58:05
    A branka Columbusu je prázdná!

58:34
    Ránu Marčenka obětavě zablokoval Acciari. Hosté ale zůstávají na puku a v pásmu.

58:57
    Je zřejmě rozhodnuto! K puku se dostal AUSTON MATTHEWS, který ho z vlastního obranného pásma nasměroval do opuštěné branky soupeře. Kanonýr Toronta si dnes vytvořil několik gólových šancí a konečně se tedy prosadil. Bez asistence.
    58:57 Auston MATTHEWS - 4:2

59:40
    Greaves už zůstává v brance. Zápas se dohrává.

Hokejisté Toronta dnes splnili roli favorita, když zvítězili nad Columbusem 4:2. Na výhru se však přes značnou střeleckou převahu dosti nadřeli. Hosty totiž držel nad vodou brankář Jet Greaves, jenž při svém debutu v NHL pochytal 46 ran soupeře.

Domácí poslal do vedení v 6. minutě Zach Aston-Reeves. Na jeho trefu odpověděl ještě v první třetině Jack Roslovic. V prostřední části padl jediný gól, který zaznamenal dorážkou do odkryté klece Alexander Kerfoot. V závěrečné dvacetiminutovce se podruhé v utkání trefil Zach Aston-Reeves, který šikovně tečoval střelu McCabea a Leafs vedli 3:1. Hosté ale ještě dokázali snížit. V 53. minutě nabral na levé straně velkou rychlost Eric Robinson, jenž navíc vystřelil naprosto přesně. V závěru pak Blue Jackets zkusili hru bez brankáře, ovšem jejich prázdnou svatyni trefil Auston Matthews.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Aston-Reese (Holl, Lafferty), 28. Kerfoot (Abruzzese, Kämpf), 49. Aston-Reese (McCabe, Lafferty), 59. Matthews – 13. Roslovic (K. Johnson, L. Foudy), 53. E. Robinson

Rozhodčí: Chmielewski, Syvret – Kovachik, Shewchyk

Diváci: 18 597