Zlín – Olomouc 0:1 (kon.) | Teplice – Slovácko 1:3 (kon.) | Jablonec – Liberec 1:1 (kon.)
Sparta – Slavia 3:3 (kon.)
AC Sparta Praha
3:3 (0:1)
SK Slavia Praha
Sobota 15.04.2023, 19:00 • epet Arena, Praha • FORTUNA:LIGA • 27. kolo

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:1. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:15. (21:09:00)

K poločasové přestávce se do šaten šlo za stavu 0:1, když nepříliš záživný první poločas přinesl jedinou branku ve 40. minutě, kdy se po rychlém přechodu Slavie do útoku prosadil Ivan Schranz.

Po změně stran se rozjela obrovská fotbalová šhow s mnoha šancemi i brankami. Po zvýšení Jurečky vedli sešívaní 2:0, Spartu ale vrátila do hry penaltová trefa Krejčího po faulu na Haraslína, vyrovnat pak po autovém vhazování dokázal Jaroslav Zelený, když dorazil Čvančarovu střelu odraženou od tyče.

Slavia se pak výrazně přiblížila vedení díky trefě Ogbua, jemuž nejdříve předcházela zahozená naprostá tutovka Hronka, po následném rohovém kopu už ale zimní posila Vršovických dokázala zvrátit skóre znovu ve prospěch hostů. Poslední slovo ale měli sparťané, respektive slávistický obránce Aiham Ousou, jenž si do vlastní branky srazil přihrávku Caspera Höjera.

Je za námi neuvěřitelně dramatické derby, které končí ve výsledku zaslouženou remízou 3:3, byť slávisté vedli 2:0, v závěru i 3:2, ovšem vlastní branka Aihama Ousoua zařídila dělbu bodů a v čele tabulky tak zůstává Sparta o dva body před svým úhlavním rivalem.

90+7

90+7
    Nepříliš povedenou střelu Qazima Laciho odrazila slávistická zeď, vzápětí rozhodčí Černý odpískal konec zápasu!

90+6
    Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Ibrahim Benjamin Traoré).

90+6
    Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha (Ladislav Krejčí ml.).

90+5
    Sparťané budou zahrávat standardní situaci ve vzdálenosti nějakých pětadvaceti metrů od branky, ovšem předtím ještě rozhodčí musí řešit další strkanici vypjatého závěru.

90+4
    Výsledkem předchozí strkanice je žlutá karta pro Tomáše Čvančaru.

90+4
    Po vyrovnávající brance vznikla hromadná mela v oblasti střídaček, poté i na hřišti.
    90+3. Aiham OUSOU - 3:3

90+3
    Sparta právě vstřelila branku! Vyrovnáno! Na dlouhý nákop si na levou stranu pokutového území naběhl Casper Höjer a jeho přihrávku před branku si do vlastní sítě srazil AIHAM OUSOU!

90+2
    Po centru Caspera Höjera ze standardní situace se k hlavičce dostal Tomáš Čvančara, ovšem v tísni mířil výrazně vedle hostující branky.

90+1
    Petr Hronek vidí žlutou kartu za podkopnutí Caspera Höjera.

90+1
    Rozhodčí Černý oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.

89
    Za nemístné protesty dostává žlutou kartu Qazim Laci.

88
    Sparťané se snaží útočit podél pravé postranní čáry, zatím to ale vede jen ke dvěma autovým vhazováním.

86
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází Igoh Ogbu, přichází Ondřej Kričfaluši.

Tomáš Kohlmann

Branky: 59. Krejčí ml. (pen.), 71. Zelený, 90+3. Ousou (vla.) – 40. Schranz (Jurečka), 54. Jurečka (M. Jurásek), 85. Ogbu (Masopust)

Karty:   45+3. Vitík (SPA), 76. Kuchta (SPA), 89. Laçi (SPA), 90+4. Čvančara (SPA), 90+6. Krejčí ml. (SPA) – 45+3. Pech (SLA), 58. Masopust (SLA), 58. Schranz (SLA), 90+1. Hronek (SLA), 90+6. Traoré (SLA)

Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:1. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:15.
    AC Sparta Praha: M. Kovář – Vitík, Sørensen, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Kairinen, Sadílek (81. Laçi), Zelený (76. Højer) – Čvančara, Kuchta (81. Mabil), Haraslín (76. Minčev).
    Náhradníci: Vorel – P. Vydra, Panák, Jankto, Pavelka, Karabec, Daněk.

Trenér: Brian Priske

SK Slavia Praha: O. Kolář – Masopust, Ogbu (86. Kričfaluši), Ousou, Oscar – Pech (46. M. Jurásek), Holeš (C), Provod (70. Traoré), Schranz (84. Hronek) – Van Buren, Jurečka (84. Tecl).
    Náhradníci: Mandous – Bořil, Šmiga, Konečný, Naskos, Beran.

Trenér: Jindřich Trpišovský