Bologna – AC Milán 1:1 (kon.) | Neapol – Hellas Verona 0:0 (kon.) | Inter – Monza 0:1 (kon.)
Bologna FC
1:1 (1:1)
AC Milán
Sobota 15.04.2023, 15:00 • Stadio Renato Dall'Ara, Bologna • Italská Serie A • 30. kolo

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:9. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:17. (16:58:10)

Remízovým výsledkem se rozchází v dnešním utkání domácí Bologna FC s hosty z AC Milán.
    Po raketovém startu boloňských, kteří už po 33 vteřinách skórovali díky Sansonemu, přišla poměrně dominantní hra AC, které se pět minut před koncem poločasu dočkalo a zásluhou Pobegy vyrovnalo.
    Milánský tým v druhé půli postupně nasazoval některé z hvězd, které šetřil, a na hřišti to šlo cítit. Po klidnějších cca dvaceti minutách druhé půle začal čím dál víc tlačit a dostávat se do gólových příležitostí. Rebić, Díaz ani Pobega ale výsledek otočit nedokázali a tak se body musí dělit. Bologna se tak bodově dotahuje na sedmý Juventus a AC Milán má nyní stejně bodů jako třetí AS Řím. Tyto celky ale budou své zápasy 30. kola ještě hrát.
    Toto je ode mě pro dnešek vše a děkuji za pozornost.

90+4

90+3
    Calabria ještě hledal centrem Pobegu. Hned poté mířil další centr na Ballo-Tourého, který se srazil se soupeřem a nic z toho nakonec nebylo. Senegalský bek ale nebyl daleko.

90+2
    Remíza je na spadnutí. Dominguez dobře zablokoval centr Kalulua.

90+2
    Poslední okamžiky utkání se odehrávají na polovině boloňského celku. Hodně se nabízí Díaz.

90+1
    Režie se ještě vrátila ke spornému momentu, kdy hosté reklamovali ruku. Záběr ukázal, že ke kontaktu s horní končetinou opravdu došlo, ale nezaviněně po odrazu míče.

90
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Rohový kop AC sbírá ze vzduchu Skorupski.

90
    Skvělě pronikl středem pole Brahim Díaz, našel nalevo Leãa, který mu míč na malé vápno vrátil mladý Španěl nedokázal trefit zpětný balón! Obrovská šance na závěr.

89
    Akce milánských končí ve vápně a celý tým sborově reklamuje ruku! Rozhodčí ale nereagoval.

88
    Bologna se dokázala na krátkou chvíli dostat za polovinu, ale o moc dál se nedostala. Je tu rychlý protiútok AC.

87
    Žlutá karta pro tým AC Milán (Aster Vranckx).

87
    AC Milán teď naprosto zamknul Bolognu FC na její obranné polovině.

87
    Pobega zkoušel vyslat Leãa a povedlo se. Portugalec míč stihl na hrací ploše a předal míč zpět spoluhráčům, kteří teď kombinují kolem vápna domácích.

85
    Střídání v týmu Bologna FC:
    ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Gary Medel.

84
    V posledních minutách je mnohem víc na míči domácí celek. Přišla však laciná ztráta a rychlý protiútok AC, který zakončil střelou nad bránu z kraje vápna a ve velmi dobré pozici Brahim Díaz!

82
    Levou nohou točil míč zpoza vrcholu vápna Lykogiannis. Jeho volný přímý kop však letěl několik metrů nad bránu. Tribunami to jen zklamaně zahučelo.