Aston Villa – Newcastle 3:0 (kon.) | Everton – Fulham 1:3 (kon.) | Chelsea – Brighton 1:2 (kon.)
Southampton – Crystal Palace 0:2 (kon.) | Tottenham – Bournemouth 2:3 (kon.) | Wolverhampton – Brentford 2:0 (kon.)
Manchester City – Leicester 3:1 (kon.)
Everton FC
1:3 (1:1)
Fulham FC
Sobota 15.04.2023, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 31. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů na počtenou. (18:09:59)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:6.

Zápas je u konce a Fulham si z Goodison Parku odveze všechny tři body za výhru 3:1. Po vyrovnaném prvním poločase byl ten druhý jasně v režii hostů, kteří si hned v 51. minutě zásluhou Wilsona vzali zpět ztracené vedení. Od té doby se Everton prezentoval velmi nevýrazným výkonem, za což byl ještě jednou potrestán. Po chybě v domácí defenzivě navýšil náskok Cottagers James, jenž tak dnes zapsal gól a asistenci, a výrazně tak přispěl k první ligové výhře londýnského celku od 18. února.

90+7

90+6
    Žlutá karta pro tým Fulham FC (Bernd Leno).

90+5
    McNeil se po zisku vydal rychle dopředu, jenže byl rychle zdvojen a o balon přišel.

90+4
    Hosté rozehráli roh na krátkou vzdálenost a nyní budou chtít u praporku nastřádat několik vteřin.

90+3
    Vše hraje do karet Fulhamu. Tete se vydal dopředu a odrazem od Mykolenka poslal míč do autu.

90+2
    Domácí už působí hodně odevzdaným dojmem. Závěrečné minuty se tak zřejmě budou dohrávat v poklidném tempu.

90+1
    Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno šest minut.

90
    Střídání v týmu Fulham FC:
    ze hřiště odchází Daniel James, přichází Carlos Vinícius.

90
    Na opačném konci hřiště střílel Garner, ovšem ani on bránu netrefil.

89
    Naopak dopředu se vydali hosté a James měl na kopačce svůj druhý gól v utkání, ale jeho přízemní pokus prolétl těsně kolem tyče.

88
    Do konce už moc času nezbývá a Evertonu se vůbec nedaří vytvořit si nějaký závěrečný tlak.

87
    Lukić napřáhl ke střele zpoza vápna a jeho rána nebyla špatná, nicméně Pickford dobře zasáhl.

86
    V dalším náběhu byl Simms, před kterým pro změnu uzmul míč pro sebe brankář Leno.

85
    ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Saša Lukić.

84
    Davies si zabíhal za obranu na průnikovou nahrávku Iwobiho, ale míč na hrací ploše nezastihl.

83
    Už se opět hraje a balon mají v držení hráči Evertonu, kteří však kombinují daleko od brány Bernda Lena.

Jáchym Tůma

Branky: 35. McNeil (Garner) – 22. Reed (D. James), 51. H. Wilson (Willian), 68. D. James

Karty:   27. Gueye (EVE), 70. D. Gray (EVE), 80. Mykolenko (EVE) – 81. Adarabioyo (FHM), 90+6. Leno (FHM)

Everton FC: Pickford (C) – Godfrey (58. Patterson), Keane, Tarkowski, Mykolenko – Iwobi, Gueye (69. T. Davies), Garner, McNeil – D. Gray, Maupay (74. Simms).
    Náhradníci: Begović – Mina, Holgate, Coady, Mills, Samuels-Smith.

Trenér: Sean Dyche

Fulham FC: Leno – Tete, Adarabioyo, Ream, A. Robinson – Reed (85. Lukić), Palhinha – Willian (79. Decordova-Reid), A. Pereira (79. Cairney), H. Wilson – D. James (90. Vinícius).
    Náhradníci: Rodák – Duffy, Soares, Diop, Solomon.

Trenér: Marco Silva

Rozhodčí: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn