Nový Zéland – Belgie 1:4 (kon.) | Bulharsko – Mexiko 4:2 (kon.) | Turecko – SAE 0:8 (kon.)
Bulharsko
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Mexiko
Pondělí 17.04.2023, 15:30 • Silivrikapı Buz Pateni Salonu, Istanbul • Mistrovství světa - II. B Divize • 1. kolo

58:47
    A je po mexických nadějích. Dvě minuty za podražení dostává Christopher Mendez.

48:05
    Jack Rullan, který byl na začátku třetí třetiny hrubě faulován, se sice zase objevil na ledě, ale právě on je tím potrestaným. Dostává dvě minuty za hrubost. Zbytečně oslabil svůj tým.

42:43
    Tak to je obrovská šance pro Mexiko! Dvě minuty za hákování dostává Vasilev a Mexičané budou hrát proti třem!

40:58
    Utkání skončilo také pro Tomislava Georgieva. Ten dostává za naražení zezadu trest na pět minut plus do konce utkání.

37:47
    Vyloučení v týmu Mexiko:
    Alejandro Apud – 2 min., sekání.

34:29
    Dan Georgiev se dopustil faulu vysokou holí a Mexiko dostane příležitost zahrát si přesilovku.

31:33
    Místo toho se ale budou muset bránit. Alejandro Apud se provinil v útočném pásmu hákováním a Mexiko jde do čtyř.

25:20
    Fernando Ugarte – 2 min., podrážení.

20:19
    Jesus Garcia trefil soupeře hokejkou do obličeje a hned zkraje druhé třetiny svůj tým oslabil.

03:23
    Přesilovku si tentokrát zahrají Bulhaři. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Raul Bonilla.

01:13
    Dvě minuty za sekání dostává Bulhar Martin Nikolov.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 5. Gatčev (Yotov), 28. Nakov (Muhačev), 31. Vasilev, 56. Vasilev (Dilkov, Dilkov) – 2. Majul, 45. Tapia (Valencia, Macubara)

Bulharsko: Dimitrov (Karabadjakov) – K. Dikov, Gatčev (C), Boyadjiev, D. Georgiev, Muhačev, Stamenov, Dikov, Raynov – Vasilev, Dilkov, Yotov – Tčaliov (C), Nikolov, T. Georgiev (A) – Džorov, Nakov, V. Dikov – Kožuharov, Vačkov, Rodorov.
    Trenér: Tomáš Ceperko

Mexiko: Payro (de Antunano) – Ugarte (A), Ayala, Macubara, Rullan (A), Bonilla, Ch. Mendez – L. Valencia, E. Valencia, A. Valencia – Majul (C), Cuellar, Diaz – Chavez, Apud, Tapia – Ramos, Garcia, Rosales – Mendez
    Trenér: Diego de la Garma

Rozhodčí: Trpimir Piragič (CRO) – Nathan Carmichael (GBR), Taha Kavlakoglu (TUR)