Rumunsko – J. Korea 2:5 (kon.) | Itálie – Polsko 2:4 (kon.) | Velká Británie – Litva 3:0 (kon.)
Rumunsko
2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Jižní Korea
Úterý 02.05.2023, 13:30 • Motorpoint Arena, Nottingham • Mistrovství světa - I. A Divize • 3. kolo

Střely na bránu: 17 – 36. (15:50:16)

Nejlepší hráči: Balazs Peter – Don Ku Lee.

Jihokorejci potvrdili roli favorita, po dvou porážkách zabrali jistým vítězstvím 5:2 nad Rumunskem, díky kterému se alespoň dočasně dostali pryč ze sestupové pozice.

Mužstvo z Asie bylo od úvodních minut jasně lepším týmem, přesto po první třetině svítil na světelné tabuli stav 1:1. V prostředním dějství už se tlak projevil i na skóre. Jižní Korea odskočila do dvoubrankového vedení, které ve třetí části ještě vylepšili Jin Kyu Park a Sihwan Kim, za Rumuny dokázal už jen zkorigovat konečnou podobu prohry Matyas Kovacs.

Svěřenci kouče Kima získali na turnaji ve Velké Británii první tři body a posunuli se v tabulce na páté místo před Litvu. Rumunsko zůstává čtvrté o skóre před dnešním soupeřem.

59:58
    V samotném závěru ještě dokázal vymyslet křižnou střelu zápěstím Mircea Constantin, Matt Dalton třetí puk ve své sít nepřipustil a zakročil pravým ramenem.

59:30
    Rumunský tlak neměl dlouhého trvání. Na modrou čáru obdržel nahrávku Jemeljaněnko, jenže nezvládl zpracování, takže se musel vracet.

58:45
    Zpoza brány vyslal nahrávku do brankoviště Jungwoo Jeon. Patrik Polc neměl ideální přehled o situaci, ale u pravé tyče měl přilepený pravý beton, právě jím zastavil pokus Parka.

58:26
    Balazs Peter si věřil až příliš. Po levém mantinelu získal útočnou třetinu, ale přes Ingyo Oha se před bránu natlačit nezvládl.

57:57
    Ihned po buly v útočné třetině od modré vypálil Hyeongcheol Song, jeden z bránících hráčů úspěšně blokoval levou nohou.

57:20
    Druhý ofsajd hráčů v modrých dresech v krátkém časovém sledu. Tentokráte jej způsobil Jin Hui Ahn, jemuž se puk smolně zamotal mezi brusle.

56:47
    Akci Jižní Koreji zastavil hvizdem čárový rozhodčí, netrpělivý Young Jun Lee neumožnil pokračovat v jízdě Sihwan Kimovi.

56:28
    Hráči ve žlutých dresech najednou začali hrát, podle všeho bude příliš pozdě. Zsombor Moltan se zprava vytočil před bránu, forhendem zakončil jen těsně vedle pravé tyče.
    55:24 Matyas KOVACS - 2:5

55:24
    Rumunsko právě vstřelilo branku!
    Timeout přinesl kýžené ovoce, Rumuni bleskově reagují na trefu soupeře, ale nadále ztrácí výrazně, a sice tři góly. Balazs Peter v situaci dvou na dva propasíroval puk do pravého kruhu na MATYASE KOVACSE a ten bez výraznějších komplikací trefil odkrytou bližší část brány. Asistence: Balazs Peter a Eduard Casaneanu.

54:45
    Oddechový čas pro Rumunsko.
    54:45 Sihwan KIM - 1:5

54:45
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    Evidujeme další gól v rumunské síti. Skrytou střelu Jin Kyu Parka ještě Polc s vypětím všech sil vyrazil, za dorážkou SIHWANA KIMA nad pravý beton už se jenom smutně podíval a vyčítavým pohledem pak zpražil pasivně stojící kolegy. Asistence: Don Ku Lee a Jungwoo Jeon.

53:45
    Hyunjin Jeong si vyměnil kus černé gumy s Yunsuk Leem, načež vyzkoušel forhendovou střelu, ta prosvištěla nad břevnem.

53:12
    Jin Kyu Park vyslal žabičku na Geonwoo Kima, jemuž vyšlo zpracování, nikoliv následná klička na dobře pozičně stojícího Gecseho.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 16. Filip (Fodor), 56. Kovacs (Peter, Casaneanu) – 5. Shin (Park, Y. J. Lee), 25. Y. S. Kang (D. K. Lee), 37. Jeon (Ahn, Oh), 52. Park (Y. J. Lee, Song), 55. Sihwan Kim (D. K. Lee, Jeon)

Rumunsko: Polc (Toke) – Sallo (C), Gecse, Bors, Borysenko, Jemeljaněnko (A), Rasulov, Creanga – Constantin (A), Zsombor Moltan, Zoltan Molnar – Farkas, Peter, Kovacs – Fodor, Gajdo, Filip – Teamriuc, Lymansky, Casaneanu.
    Trenér: Julius Penzes

Jižní Korea: Dalton (Y. Lee) – Nam, S. Lee, Song, Oh, D. K. Lee (C), Yoo, Jee – Y. S. Kang, Sangwook Kim, K. Kim – Jeon (A), Ahn (A), Shin – G. Kim, Park, Y. J. Lee, M. Kang, Jeong, Y. Lee – Sihwan Kim.
    Trenér: Woojae Kim

Rozhodčí: Dalton (GBR), Holm (SWE) – Kisil (GBR), Knosen (DEN)