Ostrava B – Uničov 1:3 (kon.)
FC Baník Ostrava B
1:3 (1:1)
SK Uničov
Neděle 07.05.2023, 10:15 • TJ Sokol Markvartovice • Moravskoslezská fotbalová liga • 27. kolo

Máme za sebou zajímavé utkání 27. kola MSFL, ve kterém se Baník ujal v první půli vedení góle, Říhy, ale hosté v nastaveném čase úvodní pětačtyřicetiminutovky z penalty Ambrozkem srovnali. Uničovu patřil i závěr druhého poločasu, ve kterém nejprve poslal hosty do vedení Vichta a v samotném závěru pečetil výhru hostujícího celku Komenda. (12:14:38)

90+3

90+2
    Zápas se už jen dohrává. Uvízl má balon v rukavicích a jen velmi pomalu si jej staví na malé vápno k odkopu.

90+2
    Smékal se na hranici šestnáctky pokoušel hlavičkovat, ale jeho prodloužení centru zamířilo do zámezí. Odkopávat bude Uvízl.

90+1
    Sudí nastaví ve druhém poločasu tři minuty.

90
    Střídání v týmu SK Uničov:
    ze hřiště odchází Ambrozek, přichází Coufal.

89
    ze hřiště odchází Krč, přichází Kamas.
    88. Tomáš KOMENDA - 1:3

88
    Uničov právě vstřelil branku!
    Na centr ze standardky si parádně naskočil TOMÁŠ KOMENDA, který svou hlavičku mířil přesně k pravé Hrubého tyči. Domácí golman na míč nedosáhl a Uničov přidává třetí branku.

85
    Dlouhý nákop na Vichtu zachytil hostující útočník až za autovou čárou. Vhazování pro Baník.

84
    Baník zahrával rohový kop, míč ale proletěl šestnáctkou až do autu.

83
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B:
    ze hřiště odchází Zálešák, přichází Krupička.
    82. Jakub VICHTA - 1:2

82
    Hosté odcentrovali z pravé strany na zadní tyč, odkud hlavičkou vrátil míč na penaltu jeden z uničovských přesně na JAKUBA VICHTU a ten z voleje poslal míč do sítě.

81
    Rychlý brejk Baníku ukončila nepřesná přihrávka.

78
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava B (Temel).

77
    ze hřiště odchází Sečkář, přichází Hausknecht,
    ze hřiště odchází Svoboda, přichází Javůrek.

76
    Žlutá karta pro tým SK Uničov (Koutný).

76
    Po ostrém zákroku Koutného zůstává na trávníku Smékal.

75
    ze hřiště odchází Jaroň P., přichází Látal.

74
    Sečkářův centr na zadní tyč uklidil na roh jeden z bránících ostravských hráčů.

70
    Útočnou snahu Uničova hatí nepřesná přihrávka, Baníku bude vhazovat.

68
    Marek Jaroň fauloval Komendu, Uničov bude rozehrávat standardku.

67
    Na hřišti se toho moc zajímavého s posledních desítkách vteřin neděje. Míč mají v držení častěji hosté, ale ti si žádné příležitosti nevypracovali.

64
    ze hřiště odchází Charles, přichází Jaroň M.

63
    Pěkný průiková příhrávka na Smékala byla ke smůle domácích příliš dlouhá, u míče byl jako první Uvízl, který jej razantně poslal až na polovinu Baníku.

61
    Hostující Sečkář se při obranném skluzu na polovině hrací plochy sám zranil a potřebuje ošetření.

60
    Reteno to zkusil sympaticky z dobrých třiceti metrů, ale tato střela končí jen daleko za brankou Uničova.

58
    Uničov má míč na své polovině a snaží se vytáhnout zataženou obranu Baníku.

55
    Roh i následný centr ale defenziva Baníku zvládla na výbornou. Celou akci zakončila Ambrozkova střela ze třiceti metrů, která by však potřebovala ragbyové háčko.

54
    Komendovu hlavičku přizvedl jeden z domácích obránců nad bránu, Uničov má k dispozici rohový kop.

51
    Ze standardky se urodila zajímavá šance, když jeden z Baníkovských zakončoval technicky na pravou tyč. Balon proletěl jen pár decimetrů vedle uničovské brány.

50
    Charles tentokrát v ofenzivní činnosti. Domácíhráč byl faulován, standardka pro Baník.

49
    Míč z rohu přistál na hlavně Davida, ale zakončení mířilo příliš vysoko. Následovala krátká rozmíška, kterou ale ryhle utnul hlavní sudí.

48
    Charles nic nevymýšlel a ve vlastní šestnáctce poslal míč raději na roh.

47
    Hosté potáhli akci po levé straně, následoval dobrý centr do šestnáctky, který ale ostravský zadák poslal hlavou do bezpečí.

46
    ze hřiště odchází Drozd, přichází Temel,
    ze hřiště odchází Provazník, přichází Reteno.

46

Druhý poločas začne přibližně v 11:21.

Máme za sebou prvních pětačtyřicet minut, ve kterých byli v úvodu aktivnější hosté. Do vedení se ale přesto dostal Baník, když se v polovině poločasu prosadil kapitán Říha. Hosté odpoveděli v nastaveném čase úvodní půle, kdy se z penalty trefil Ambrozek. Baník bude ve druhé půli hrát o deseti, do kabin musel po druhé žluté předčasně zamířit Sanneh.

45+4
    45+3. Jan AMBROZEK - 1:1

45+3
    JAN AMBROZEK poslal míč přesně k levé tyči a i když Hrubý stranu vystihl, máme těsně před koncem poločasu vyrováno.

45+1
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým FC Baník Ostrava B (Sanneh).

45
    Uničov vstřelil branku, jenže těsně předtím bylo pískáno! Hosté budou v nastavení první půle kopat penaltu.

44
    Petr Jaroň uklouzl a míč mu utekl do zámezí. Uničov vhazuje na polovině hřiště.

42
    Další centr od rohového praporku, i tentokrát byl ale u míče nejdříve Hrubý.

40
    Rohový kop Uničvoa vyboxoval Hrubý až skoro na polovinu hřiště.

39
    Petr Jaroň podebral míč, ale ten letěl příliš daleko a Uvízl jej v klidu ukryl v náručí.

38
    Smékal byl stažen k zemi, Baník bude zahrávat standardku ze hruba pětadvaceti metrů.

36
    Střela domácího hráče z dobrých pětadvaceti metrů mířila doprostřed branky. Uvízl neměl s tímto pokusem žádný problém.

34
    Baník předvedl pěknou kobinaci, po které následoval centr po zemi z levé strany šestnáctky. Jen dobrý skluz jednoho z Uničovských zabránil tutovce Ostravy.

33
    Rohový kop Uničova na zadní tyč byl příliš dlouhý, vhazování pro Baník.

32
    Uničov rozehrával standardku od levé postranní čáry, na míč si ale nejlépe naskočil jeden z bránících hráčů, který jej odhlavičkoval daleko od své branky.

31
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava B (Sanneh).

30
    Ostrava trochu uklidňuje hru kombinačí na vlastní půli.

28
    Po rohu se rychle do brejku dostali domácí hráči. Nadějnou akci pokazila zpětna příhrávka, kterou na hlavnici šestnáctky uloupil uničovský hráč.

28
    Hosté dlouho kombinovali na levé straně útočné poloviny a vybojovali další roh.

26
    Na Uničovu jde vidět snaha o rychlou odpověď. Vybíral to ale v malém vápně přehnal s důrazem a je pískán útočný faul.
    23. Zdeněk ŘÍHA - 1:0

23
    Tým Ostrava B právě vstřelil branku!
    Domácí tým zničehonic udeřil! Po centru z rohu se Baník dostal k hlavičce, kterou Uvízl neudržel v rukavicích a kapitán domácího mužstva ZDENĚK ŘÍHA doklepl balon za brankovou čáru.

23
    Baník bude zahrávat rohový kop.

22
    Hra je přerušena, domácí tým se provinil faulem na středu hřiště.

20
    Ostravští jsou pod tlakem, Krč ale nemohl převzít míč mířící za obrannou linii Baníku, protože stál v ofsajdu.

17
    Hostující akce začala dobrým odkopem Uvízla, následně se míč dostal na hranici značky pokutového kopu k Vybíralovi, ale tomu zakončení nesedlo a míč mířil vysoko nad.

15
    Zálešák centroval do vápna, kde se k hlavičce dostal jeden z hostů. Jeho pokus měl razanci, ale chyběla mu přesnost.

10
    Baník se po rohu dostal k zakončení, ale hlavička mířila obloučkem hodně vysoko nad uničovskou bránu.

10
    Jeden z domácích napřáhl zpoza velkého vápna. Jeho bomba mířila dobře pod horní tyč, ale Uvizl ji dokázal vytlačit nad branku.

9
    První náznak útočné snahy také od domácích. Centr od pravé postranní čáry ale odhlavičkoval hostující stoper mimo šestnáctku.

7
    Poslední minuty hru doprovází řada nepřesností a míč se pohybuje téměř výhradně kolem půlící čáry.