Litva – Bulharsko 1:1 (kon.) | Lucembursko – Lichtenštejnsko 2:0 (kon.) | Ázerbájdžán – Estonsko 1:1 (kon.)
Černá Hora – Maďarsko 0:0 (kon.) | Norsko – Skotsko 1:2 (kon.) | Faerské ostrovy – Česko 0:3 (kon.)
Albánie – Moldavsko 2:0 (kon.) | Belgie – Rakousko 1:1 (kon.) | Portugalsko – Bosna 3:0 (kon.)
Island – Slovensko 1:2 (kon.) | Kypr – Gruzie 1:2 (kon.)
Norsko
1:2 (0:0)
Skotsko
Sobota 17.06.2023, 18:00 • Ullevaal Stadion, Oslo • Kvalifikace ME • Skupina A

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:0. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:12. (20:03:13)

Norům se ve druhé půli podařilo prolomit pevnou skotskou defenzívu díky penaltě v 61. minutě. Samozřejmě u tohoto gólu nemohl chybět Erling Haaland, jež byl faulován a nakonec i sám penaltu přesnou střelou k tyči proměnil. Ten samý hráč poté z lavičky sledoval, jak se první norská kvalifikační výhra během pár minut rozplynula. Nejprve vyrovnal v 87. minutě zápas po zmatcích v obraně Lyndon Dykes. O dvě minuty později Dykes přiklepl ve vápně míč Kennymu McLeanovi, jež otočil skóre na stranu hostů.
    Přestože se většinu času pouze bránili, berou Skotové další tři body do tabulky skupiny A a kvalifikaci do Německa mají ve svých rukách. Naopak Norové zůstávají na jednom bodu a Euro se jim vzdaluje. Skotové v úterý doma přivítají Gruzii, Norové pojedou na Kypr, kde už musí bezpodmínečně zvítězit. Pátý účastník skupiny Španělsko má nyní kvůli Lize národů volno.

90+6

90+6
    Stuart Armstrong vyvezl míč až k brankáři Nylandovi, Norové mají čas ještě na jeden nákop.

90+6
    Martin Ödegaard se snažil prostrčit míč na Elyonoussiho, jenže skotská obrana zasáhla včas.

90+5
    Domácí by nutně potřebovali vrátit na hřiště Haalanda, bez něj mají dlouhé nákopy velmi malou naději na úspěch.

90+3
    Tak tohle Norův vůbec nevyšlo. Martin Ödegaard chtěl zahrát nakrátko na Birgera Melinga, jenže jeho přihrávka byla nepřesná a skončila v zámezí.

90+2
    Jürgen Strand Larsen byl faulován uprostřed hřiště. Po dalším nákopu dopředu skončil Larsen na zemi opět. Martin Ödegaard si staví míč k přímému kopu.

90+1
    Střídání v týmu Skotsko:
    odchází John McGinn, přichází Dominic Hyam.

90
    Bylo nastaveno 6 minut.

90
    Situace se otočila o sto osmdesát stupňů během pár minut. Norové budou muset vše vsadit na útočnou kartu.
    89. Kenny MCLEAN - 1:2

89
    Skotsko právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelný obrat! Skotové se z druhé šance v zápase dočkali druhého gólu, když Lyndon Dykes přiklepl ve vápně míč KENNYMU MCLEANOVI, jež umístil míč přesně k pravé tyči.
    87. Lyndon DYKES - 1:1

87
    Zničehonic se Skotům povedlo vyrovnat! Přihrávka Scotta McTominaye našla jen Lea Östigaarda, od něhož se však míč odrazil k LYNDONU DYKESOVI, jež prostřelil Örjana Nylanda.