Litva – Bulharsko 1:1 (kon.) | Lucembursko – Lichtenštejnsko 2:0 (kon.) | Ázerbájdžán – Estonsko 1:1 (kon.)
Černá Hora – Maďarsko 0:0 (kon.) | Norsko – Skotsko 1:2 (kon.) | Faerské ostrovy – Česko 0:3 (kon.)
Albánie – Moldavsko 2:0 (kon.) | Belgie – Rakousko 1:1 (kon.) | Portugalsko – Bosna 3:0 (kon.)
Island – Slovensko 1:2 (kon.) | Kypr – Gruzie 1:2 (kon.)
Lucembursko
2:0 (0:0)
Lichtenštejnsko
Sobota 17.06.2023, 15:00 • Stadium Luxembourg • Kvalifikace ME • Skupina J

První polovina zápasu byla zcela v režii domácího týmu. Lucembursko mělo více střel a trefilo i tyčku. V závěru poločasu se radoval z branky Yvandro Borges Sanches, jenže kvůli ofsajdu gól neplatil. Po prvním dějství platil bezbrankový stav. To se změnilo ve druhém poločase. Domácí dostal do vedení v 59. minutě DANEL SINANI, jenž doklepl míč do branky. No a pojistku přidal v závěru GERSON RODRIGUES, ten poslal míč levačkou přesně k tyčce. Lucembursko doma porazilo Lichtenštejnsko 2:0 a tři body zůstaly zaslouženě doma. (17:07:20)

90+4

90+4
    Gerson Rodrigues (Lucembursko) ještě reklamoval ruku soupeře před vápnem, ale rozhodčí byl jiného názoru.

90+3
    Gerson Rodrigues (Lucembursko) vybojoval balon a šel z levé strany do vápna. Navedl si balon na pravačku a přestřelil branku hostů.

90+2
    Domácí jsou na polovině soupeře a tahají čas.

90+1
    Rozhodčí nastavil 4 minuty.

90
    Střídání v týmu Lucembursko:
    ze hřiště odchází Yvandro Borges Sanches, přichází Timothé Rupil,
    ze hřiště odchází Marvin Martins, přichází Eldin Dzogovic.
    89. Gerson RODRIGUES - 2:0

89
    Lucembursko právě vstřelilo branku! Autorem branky je GERSON RODRIGUES. Tak přeci se jen domácí fanoušci dočkali druhého gólu. Gerson Rodrigues (Lucembursko) dostal míč na osu hřiště, podíval se, kde má své spoluhráče. No a nakonec poslal levačkou míč do sítě.

88
    Dennis Salanović (Lichtenštejnsko) šel do rychlého kontru do otevřené obrany. Aron Sele m ušel pomoci, ale dostal od svého parťáka míč jenom do kroku. Domácí jdou opět útočit.

87
    Gerson Rodrigues (Lucembursko) si dal delší rozběh. Dostal pravačkou míč nad zeď, balon ještě skočil, ale šel metr od tyčky branky hostů.

86
    Domácí jsou na míči a dobře tahají čas. Yvandro Borges Sanches byl faulován deset metrů před vápnem hostů.

85
    Niklas Beck (Lichtenštejnsko) se zřejmě zranil, hra je přerušena.

84
    Anthony Moris (Lucembursko) nechtěl riskovat a odpálil balon do autu.

83
    Enes Mahmutović (Lucembursko) se provinil, po neodpískaném bránění ve hře, faulem.

82
    Lucembursko ale rychle přišlo o balon.

82
    Gerson Rodrigues (Lucembursko) byl při brejku zastaven nedovoleně.

82
    Maxime Chanot (Lucembursko) ale dostal balon hlavou na chvíli do bezpečí.

Vít Káňa

Branky: 59. Da. Sinani (Rodrigues), 89. Rodrigues (M. Martins)

Karty:   23. Jans (LUX), 79. Chanot (LUX) – 28. Lüchinger (LIC), 77. Malin (LIC)

Držení míče: 74 % : 26 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 21:8. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 8:1. Fauly: 12:15.
    Lucembursko: Moris – M. Martins (90. Dzogovic), Mahmutović, Chanot – Jans (46. Bohnert), Barreiro, C. Martins, V. Thill (46. Rodrigues) – Borges Sanches (90. Rupil) – Curci (46. Olesen), Da. Sinani.
    Náhradníci: Schon, Pereira Cardoso – Gerson, Carlson, De. Sinani, Korac, Jonathans.

Trenér: Luc Holtz

Lichtenštejnsko: Büchel – Beck, Traber, Malin – Meier (55. Netzer), Hasler (C) (24. S. Wolfinger), Lüchinger (75. Hofer), Sele, Göppel (75. F. Wolfinger) – Saglam (55. Yildiz), Salanović.
    Náhradníci: Lo Russo, Foser – Marxer, Graber, Haas, M. Wolfinger.

Trenér: Konrad Fünfstück

Rozhodčí: Oleksiy Derevinskyi