Švédsko – Jihoafr. republika 2:1 (kon.) | Nizozemsko – Portugalsko 1:0 (kon.) | Francie – Jamajka 0:0 (kon.)
Švédsko
2:1 (0:0)
Jihoafrická republika
Neděle 23.07.2023, 07:00 • Wellington Regional Stadium, Wellington • Mistrovství světa - ženy • Skupina G

Skončil první zápas skupiny G, ve kterém Švédsko potvrdilo papírové předpoklady a připisuje si tři body po výhře nad Jihoafrickou republikou. Zápas ale nebyl tak jednoznačný, tak si mnozí mysleli. První poločas byl ospalý, Švédky se neuměly prosadit a více střel si dokonce připsaly soupeřky. Do druhého poločasu vstoupily lépe hráčky Jihoafrické republiky, které se dostaly do vedení. Magaia ale musela po chvilce střídat, neboť se při zakončení zranila. Švédky poté zlepšily a zpřesnily hru a zásluhou toho bylo vyrovnání Rolföové v pětašedesáté minutě. Když už to vypadalo, že zápas skončí 1:1, vytvořily si Švédky závěrečný tlak a v poslední minutě základní hrací doby vstřelila branku Ilestedtová. Švédky si tak připisují důležité tři body do tabulky, naopak Jihoafrická republika na body z Mistrovství stále čeká. (09:03:23)

90+7
    90+6. Švédky mohly v posledních vteřinách potvrdit své vítězství

90+6
    Obrovská šance Švédského týmu! Segerová se dostala k hlavičce, Swartová ale vytáhla skvělý zákrok a míč vyrazila pryč z malého vápna!

90+6
    Kgoaleová odvrací míč na další rohový kop, tohle Švédkám vyhovuje.

90+5
    Asllaniová poslala centr do vápna, do zakončení se dostala Anderssonová a její střela byla sražena na rohový kop..

90+5
    Blomqvistová faulovaná na útočné polovině a sbírá cenné vteřinky.

90+4
    Mbaneová se dostala k zakončení, její pokus hlavou ale neměl potřebnou razanci.

90+3
    První rohový kop v zápase pro Jihoafrickou republiku.

90+2
    Švédky nechtějí znovu inkasovat a bojují o každý metr na hřišti. Tým z jihu Afriky to bude mít těžké.

90+1
    Útočný faul zastavuje útočné snažení Švédek a jejich soupeř jde do útoku.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 6 minut.

90
    Švédky ze závěrečného tlaku vstřelily vedoucí branku a všem se ulevilo. Teď jen chybí vedení udržet.
    89. Amanda ILESTEDTOVÁ - 2:1

89
    Švédsko právě vstřelilo branku! Tři korunky za minutu dvanáct vsítily branku a jdou do vedení! Skvělý centr na malé vápno, AMANDA ILESTEDTOVÁ využila své výšky a hlavou posílá míč přesně do sítě! – 2:1.

88
    Švédky mají k dispozici rohový kop.

88
    Janeová tvrdě sestřelila soupeřku a vidí žlutou kartu. Švédky mají míč na polovině soupeře.