Olomouc – Karviná 3:1 (kon.) | Zlín – Sparta 0:1 (kon.) | Pardubice – Jablonec 0:0 (kon.)
Ostrava – Slovácko 0:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
0:0 (0:0)
1.FC Slovácko
Sobota 29.07.2023, 18:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 2. kolo

Skončilo nám utkání 2. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Slováckem. V tomto duelu jsme branku neviděli, a proto tedy mají oba celky po jednom bodu. Úvod mělo lepší Slovácko, ale druhá polovina prvního poločasu naopak patřila Ostravě. Krátce po pauze unikl domácí Tanko, který i vstřelil branku, ale ta kvůli ofsajdu nakonec neplatila. Baník pak byl o trochu lepší, ale v 80. minutě naděje na tři body pro domácí de facto uhasil faul Bitriho, jenž viděl červenou kartu. Slovácko ale přesilovku nevyužilo a z Ostravy odjíždí s bodem.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (19:59:44)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 8:1. Fauly: 17:8.

90+5

90+4
    Ondřej Mihálik naservíroval do vápna centr, naskakoval si na něj Juroška, ale také on fauloval Letáčka.

90+3
    Vlasij Siňavskij se po dobrém centru zleva dostal k zakončení hlavou, ale podobně jako Ladislav Almási minul. Možná to byla poslední větší příležitost tohoto duelu.

90+2
    Závěrečné minuty tráví na útočné polovině hostující celek, který už deset minut hraje přesilovku.

90+1
    Ve chvíli, kdy hlasatel oznámil, že nastavovat se budou 4 minuty, se Slovácko prokombinovalo do kvalitní pozice. Rigino Cicilia střílel z otočky a následně reklamoval, že trefil ruku Davida Lischky.

90
    Daniel Tetour poslal míč do vápna, kde hlavičkoval střídající Filip Blažek. Zamířil ale do středu brány, tam stál jistý Milan Heča.

89
    Další centr Ndefeho byl pro obranu hostů nepříjemný. Baník získal rohový kop.

88
    Matěj Valenta skluzem fauloval Davida Lischku, který se zrovna chystal rozehrát. Sudí Klíma tentokrát kartu vytahovat nebude.

87
    Gigli Ndefe kvalitním centrem našel na malém vápně hlavičkujícího Ladislava Almásiho, jehož zakončení zaplavalo asi metr nad bránu.

86
    V deseti hrající Baník se teď zásluhou Filipa Kaloče udržel na soupeřově polovině a získal i autové vhazování.

85
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Abdullahi Tanko, přichází Ladislav Almási.

84
    Gigli Ndefe celkem nešikovně prodloužil centrovaný míč za sebe, kam si nabíhal Rigino Cicilia, který ale zároveň fauloval Jiřího Letáčka, jenž se zrovna pro balón natahoval.

83
    Merchas Doski byl na zem seslán Ndefem, pískal se tedy další faul. Slovácko za chvíli rozehraje standardní situaci.

82
    ze hřiště odchází Ewerton, přichází Filip Blažek.
    81. Havlík pálil ze standardky těsně mimo

81
    Následný přímý kop rozehrál Marek Havlík. Středopolař Slovácka jen o pár centimetrů minul zadní tyč, tudíž Letáček si může oddechnout.