Plzeň – Kölner Haie 3:2 (kon.) | Plzeň – Újpesti TE 6:3 (kon.)
Újpesti Torna Egylet
Pátek 04.08.2023, 17:15 • LOGSPEED CZ Aréna • Přípravné zápasy dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Krásné páteční odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na páteční den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od 17:15 se totiž v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně hraje druhý zápas třetího ročníku mezinárodního turnaje dorostu, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě maďarský celek Újpesti Torna Egylet.

Premiérový ročník ovládla domácí Škoda, která skolila vyhlášenou Akademii Salzburgu 2:1, brněnskou Kometu 5:2, německý Berlín 6:2, Chomutov 5:3 a na závěr, jako již jistý vítěz, padla v nájezdech s Libercem. Minulý rok hned v prvním zápase indiáni narazili, prohráli s německým Kolínem 2:3, přestože vedli 2:0. Poté svedla Škoda tuhou s Jihlavou, nájezdy nicméně zvládli lépe domácí. O den později stejným výsledkem 4:1 přehráli indiáni švédské Vikingy a Litvínov. Na závěr modrobílí porazili Liberec 2:1 po nájezdech, na vítězství v turnaji to přesto nestačilo, pohár nad hlavu zvedli hráči Jihlavy.

Letošní účastníci víkendového turnaje jsou mimo Plzně a Újpestu také Litvínov, Dukla Jihlava, Ingolstadt a německý Kolín nad Rýnem.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné dopoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Obě mužstva už mají za sebou jeden zápas na turnaji. V ranním utkání Plzeň porazila Kolín nad Rýnem těsně 3:2, maďarské mužstvo Újpesti nestačilo na Litvínov, kterému podlehlo vysoko 2:10.

HC Škoda Plzeň: Šátava (Pouska) – Kocek (C), Kamas (A), Hanzlík, Matějka, Brož, Fiala, Šulan – Winter, Fehér (A), Hanzák, Chasák, Pitter, Bartuška, Sokol, Přibyl, Fodor, Křepel, Slováček.
    Trenér: Michal Straka.

Újpesti Torna Egylet: Simonka (Szabó) – Ostoics, Gazsó, Vig, Nagy, Hermann, Prém, Henez, Varga, Molnár, Mathé, Gyulai – Tamási, Mayer, Lászlóffy, David, Apostol Néhmed, Rapos, Brehel, Sarközi.

Rozhodčí: Balák – Schmiedt, Uhlík.

00:01

00:30
    Plzeň se hned zkraje ujala kotouče, nastěhovala se do útočného pásma, avšak Kockovi přece jen černý nesmysl utekl a čárový rozhodčí píská ofsajd.

01:07
    Na druhé straně se dral do zakončení Mayer, ani Šátava zatím zasahovat nemusel, stále čekáme na první střelu na branku.

01:35
    Tentokrát už musel maďarský brankář do akce, Chasákovu střelu ale bez problémů vyrazil do rohu ledové plochy.

02:45
    Jiří Kamas si sjel od modré čáry před branku, přesného pasu se nicméně nedočkal. O mnoho lépe si později vedl Martin Winter, jeho bekhendové zakončení šlo však vedle brány.

03:51
    Plzeňané důrazně napadali hostující rozehrávku, výsledkem toho je, že maďarský celek se ho vyhozením zbavil.

04:23
    První vážnější situace a nečekaně mohli jít hosté do vedení. Ákos Attila Brehel si vybruslil od mantinelu před branku, Františka Šátavu nicméně nepřekonal.

05:38
    Jiří Kamas šikovně zavezl kotouč do útočné třetiny, odražený puk posléze vyplaval na modré čáře, kde byl Martin Winter, jeho ostrá rána ale mířila pouze doprostřed brány.

06:34
    Zatím sledujeme vyrovnané utkání, maďarský tým vůbec nedává najevo, že by měl být outsiderem dnešního zápasu.

08:05
    Petr Kocek podržel za brankou hostů kotouč, ten poté předal před branku, kde byli jeho spoluhráči, puk do sítě však nepropasírovali.

08:57
    Tečovaná rána od modré čáry, Simonka měl nyní štěstí, že puk šel vedle brány, jinak by s touto střelou moc nenadělal.

09:26
    Na opačné straně vyzkoušel pozornost Františka Šátavy Kilián Apostol, jeho prudká rána zápěstím skončila však jen na betonu domácího gólmana.

09:43
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Škodovka jde do vedení. ONDŘEJ PŘIBYL dobruslil vyhozený kotouč, z pravé strany si poté sjel k brankáři, kterého prostřelil ranou na bližší tyč. Asistence: Daniel Křepel.
    09:43 Ondřej PŘIBYL - 1:0

09:54
    Uběhlo pouhých jedenáct vteřin a po krásné plzeňské akci vedou domácí indiáni už o dvě branky. Winter dostal puk za záda obránců, čím jeli domácí ve dvou sami na brankáře. Hanzák předložil puk ideálně ADAMU FEHÉROVI, který měl před sebou již jen prázdnou bránu. Asistence: Jakub Hanzák, Martin Winter.
    09:54 Adam FEHÉR - 2:0

11:09
    Škodovka najednou přebrala naplno otěže zápasu a hostům pomalu již dochází dech.

11:53
    V další šanci se ocitl Štěpán Sokol, který střílel z pravého kruhu, tentokrát si Simonka svou bližší tyč svědomitě pohlídal.

12:53
    S góly se nám najednou roztrhl pytel. ADAM FEHÉR se dostal do samostatného úniku a brankáře Simonku překonal po precizně zvládnuté bekhendové kličce. Asistence: Jakub Hanzák.
    12:53 Adam FEHÉR - 3:0

13:36
    Po delší době musel do akce i František Šátava, ránu od pravého mantinelu nicméně dobře viděl a nedělalo mu problém kotouč vyrazit mimo své tři tyče.

14:32
    Zcela zapomenut zůstal na ose hřiště Štěpán Sokol, bohužel pro něj mířil pouze doprostřed brány, kde byl se svým zákrokem připravený Simonka.

15:13
    Adam Fehér měl již v šestnácté minutě na hokejce hattrick, ránu ke vzdálenější tyči ale Simonka vyrazil svou vyrážečkou.

16:11
    Újpesti TE vstřelili branku!
    Z ničeho nic přichází odpověď maďarského celku. JÁNOS BULCSÚ LÁSZLÓFFY nejprve z pravého kruhu trefil vzdálenější tyč, leč kotouč se k němu zase přívětivě odrazil a stejný hráč ho posléze dopravil do prázdné brány. Bez asistence.
    16:11 János Bulcsú LÁSZLÓFFY - 3:1

16:32
    To jsou panečku věci. Hosté se z ničeho nic dostali do brejku dvou na jednoho, Rapos předložil puk ideálně k druhé tyči, kde byl ÁKOS ATTILA BREHEL a ten pod betonem gólmana dopravil puk do sítě. Asistence: Maté Gergely Rapos.
    16:32 Ákos Attila BREHEL - 3:2

17:55
    Vyloučení v týmu Újpesti Torna Egylet:
    Vig – 2 min., hákování.

18:24
    Chasákovi přeskočil puk hokejku a hosté se poté dokázali celkem snadno osvobodit.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:40
    Plzeň dlouho držela puk, avšak nikdo se neodvážil ke střele. Hosté si ho nakonec získali pro sebe a přes všechny čáry ho dokázali vyhodit.

19:55

20:00

Je za námi první třetina, která nabídlo rovnou pět branek. Plzeň v polovině úvodního dějství během tří minut dokázala třikrát prosadit, avšak hosté v sedmnácté minutě během pár vteřin zadělali na drama, když dvakrát překonali Františka Šátavu. Nyní nás čeká patnáctiminutová přestávka.

20:01

20:41
    Vig – 2 min., podrážení.

20:59
    Kuntic David se dral do zakončení ve vlastním oslabení, hostující útočník zkusil střelu bekhendem k pravé tyči, Šátava byl připraven na svém místě.

21:36
    Ani druhá přesilová hra zatím neprobíhá dle not plzeňských indiánů, maďarský celek se již potřetí dokázala osvobodit.

22:11
    A zase ta samá písnička. Domácí musí opět začít od branky, kterou stráží František Šátava.

22:33
    Petr Kocek dostal puk ideálně proti hokejce, plzeňský kapitán pálil bez přípravy, avšak vedle brány.

22:41

23:54
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Přibyl – 2 min., držení.

24:04
    Marcell Mayer si dělal prostor u modré čáry, nakonec jeho rána byla sražená vysoko do ochranné sítě.

24:24
    I indiáni měli velkou příležitost ve vlastním oslabení. Jakub Hanzák pláchnul celé hostující obraně, brankáři udělal hezkou forhendovou kličku, branku avšak přestřelil.

25:24
    I domácí hokejisté se zatím brání v relativním klidu, hosté ještě Františka Šátavu nedokázali zaměstnat.

25:54

26:47
    Nervy tečou proudem, na ledě se strhla velká potyčka poblíž hostující střídačky. Bohužel nemohu prozradit, co bylo jejím zárodkem.

26:47
    Kamas – 5 min. + OK, bitka.

David – 5 min. + OK, bitka.

26:47
    Sokol – 2 min., hrubost.

27:08
    To snad není možné, i při tomto oslabení jel Jakub Hanzák sám na brankáře, nyní se plzeňský hráč rozhodl pro rychlou střelu, SImonka opět úspěšný.

28:23
    Ani tentokrát se hosté nemohou naplno usadit v útočné třetině, Plzeň se zatím bez problémů brání.

28:47

29:03
    Třetí samostatný nájezd během krátké a ani tentokrát z toho není branka. Nyní se na brankáře Simonku řítil sám Daniel Křepel, avšak ani o nebyl úspěšný.

29:57
    HATTRICK HERO! Indiáni svůj tlak přece jen přetavili v branku a po zásluze opět utíkají na rozdíl dvou branek. ADAM FEHÉR byl jako první u kotouče, následně se natlačil před branku a brankáři ho poslal přesně mezi betony. Asistence: Martin Winter, Marek Šulan.
    29:57 Adam FEHÉR - 4:2

30:42
    Jan Bartuška se vehementně dral za kotoučem, dvakrát ho získal, přesto ho ani jednou nedokázal poslat směr brána.

31:19
    V další slibné příležitost se ocitl Václav Pitter, který zůstal nepokrytý u pravé tyče, Simonka po jeho střele našel puk ve své rukavici.

32:33
    Hosté se nadále víceméně jen brání, nyní vyhodili kotouč jen tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Obě mužstva střídají.

33:35
    Úpjesti mohli jít do rychlého brejku, Petr Kocek se nicméně svědomitě vrátil a hosté nestihli ani vystřelit.

34:02
    Hra se poté rychle přesunula na opačnou stranu, na levém křídle měl hodně prostoru kolem sebe Štěpán Sokol. plzeňský útočník však trefil jen vzdálenější tyč.

35:17
    A domácí se zase řítili do otevřené obrany, tentokrát ve třech proti jednomu, Sokolovi ale tentokrát v nejméně vhodnou dobu puk přeskočil čepel hokejky a bylo po šanci.

36:36
    Tentokrát už domácí dotáhli svou akci do zdárného konce. Při dalším výpadu domácím opět utekl kotouč, leč Fehér puk dokázal vrátit před branku, kde byl Winter, ten se neunáhlil, všiml si lépe postaveného JAKUBA HANZÁKA, jenž již střílel jen do prázdné brány. Asistence: Martin Winter, Adam Fehér.
    36:36 Jakub HANZÁK - 5:2

37:07
    Akce hostujícího celku je zastavena čárovým rozhodčím, který odpískal ofsajd.

37:47
    Botond Nagy se snažil vystřelit od modré čáry, trefil však jen nohy bránícího hráče.

38:27
    Maďarský celek již má ve své bráně půltucet branek. ŠTĚPÁN SOKOL odebral hostům kotouč, následně vzal přečíslení dvou na jednoho na sebe a forvard Škody se trefil krásně pod horní tyčku. Asistence: Matyáš Fiala.
    38:27 Štěpán SOKOL - 6:2

39:02
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:50
    Hosté se dostali do útočného pásma, k ohrožení branky mají nicméně daleko.

40:00

Čtyřicet minut hry je minulostí. I ve druhé části dokázali vstřelit domácí tři branky, tentokrát však žádnou neinkasovali a vedou již 6:2. Ve druhé části nejprve dovršil svůj hattrick Adam Fehér, po něm stříleli ještě Hanzák a Sokol. Nechme se překvapit co přinese třetí třetina, která startuje po krátké přestávce.

40:01

40:29
    Třetí třetinu odšpuntoval svou ranou od modré čáry Zsombor Vig, jeho pokus nicméně našel Šátáva ve své lapačce.

41:22
    Maďarský celek má dobrý vstup do poslední třetiny, snaží se více hrát, ale málo zaměstnává domácího brankáře.

41:52
    Nagy – 2 min., krosček.

42:15
    Přesilové hry zatím nejsou ozdobou tohoto zápasu a ne jinak tomu je i tentokrát. Úpjesti už se dokázalo dvakrát za sebou osvobodit.

43:20
    Marcell Mayer navíc zaměstnal Františka Šátavu ve vlastním oslabení, hostující hráč mířil na lapačku, přestože puk domácí brankář nezachytil dle představ, puk skončil vedle branky.

43:52

44:47
    Plzeňané jeli ve třech téměř sami na bránu, celou situaci na sebe vzal z pravé strany Jan Chasák, brankář Geogò Simonka ale nadvakrát jeho zakončení dokázal pokrýt.

45:14
    V další příležitosti se ocitl Ondřej Přibyl, který dostal hezký pas na osu hřiště, plzeňský forvard však nesešteloval svá mířidla.

46:02
    Mayer na druhé straně mohl zase zakončit u levé tyče, jenomže beton Šátavy se mu přehodit nepodařilo.

47:22
    Další velká šance Škodovky! Adam Fehér se dostal do situace, kdy byl sám před brankářem, zadovkou ale ještě přenechal puk Janu Chasákovi, kterého ale SImonka dokázal vychytat.

48:17
    Krátce za modrou čárou napřáhl Ondřej Přibyl, jeho ránu stačil na poslední chvíli zastavit brankář maďarského týmu svou vyrážečkou.

48:36
    Nepříjemný moment pro Daniela Křepela. Ten se snažil založit útočnou akci, avšak v tu chvíli hosté střídali a on po mírném ataku narazil do otevřených vrátek. Snad bude vše v pořádku.

49:11
    Simonka opět v permanenci střel, opět zkusil své štěstí Ondřej Přibyl, lapačka brankář Úpjesti byla na svém místě.

49:59
    V polovině třetí třetiny se dostal z mezikruží ke střele Martin Winter, jeho prudký projektil lehce škrtl levou tyč.

50:29
    Na druhé straně se dral do zakončení Sárközi, ale jako první u kotouče byla lapačka Františka Šátavy.

50:42
    Další chyba v rozehrávce hostů. Jan Chasák jel sám na brankáře, po jeho střele opět zazvonila branková konstrukce.

51:15
    Brož – 2 min., napadení.

Osztoics – 2 min., napadení.

51:53
    Sokol – 2 min., podrážení.

51:53
    Oddechový čas pro tým Újpesti Torna Egylet.

52:20
    I v tomto oslabení se zatím Škodovka velmi dobře brání, hosté se ještě prakticky ani nedostali do útočné třetiny.

52:59
    František Šátava skvěle zareagoval na změnu hry a ránu z pravého kruhu ukryl do své lapačky. Za tento zákrok mu diváci mohli jen zatleskat.

53:53

54:24
    Těžko říct kolikáté přečíslení to bylo v tomto zápase. Přibyl v situaci dvou na jednoho našel na levém křídle Daniela Křepela, ten ale poslal kotouč jen do hrudního koše brankáře SImonky.

55:48
    K ojedinělé střele se dostal maďarský obránce Osztoics, avšak puk až k brankáři Škody nedoletěl. Utkání už mírně ztratilo své tempo a spíše se jen dohrává.

57:19
    Puk se nepříjemně odrazil před branku domácího brankáře, ten nicméně dával pozor a nenechal se touto situací překvapit.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:18
    Daniel Křepel si nabruslil do útočné třetiny, z vrcholu pravého kruhu vyzkoušel pozornost brankáře, ten puk přece jen našel ve své rukavici.

58:40
    Tak ještě jedna kosmetická úprava skóre. Marcell Mayer se řítil sám na Františka Šátavu, kterého překonat nedokázal. Avšak celá akce pokračovala a jeho práci dokončil JÁNOS BULCSÚ LÁSZLÉFFY, který dopravil puk za brankáře Škody. Asistence: Marcell Mayer.
    58:40 János Bulcsú LÁSZLÓFFY - 6:3

59:22
    I v poslední minutě musel do akce maskovaný muž inidánů, leč i přes snahu, na vítězství Škody se již nic nezmění.

Je dobojováno, Plzeň vítězí i ve druhém pátečním zápase, po Kolínu nad Rýnem porazila 6:3 maďarské Úpjesti, které naopak prohrálo i své druhé utkání. Hrdinou večera byl Adam Fehér, který hostům nasázel hattrick. Turnaj pokračuje zítra druhým dnem, kdy oba celky opět odehrají dva zápasy. (19:17:04)

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 10. Přibyl (Křepel), 10. Fehér (Hanzák, Winter), 13. Fehér (Hanzák), 30. Fehér (Winter, Šulan), 37. Hanzák (Winter, Fehér), 39. Sokol (Fiala) – 17. Lászlóffy, 17. Brehel (Rapos), 59. Lászlóffy (Mayer)