Mountfield HK – Sparta 2:1 (4:2 po s.n.)
po s.n. (4:2)
Mountfield HK
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 10.08.2023, 12:45 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:45.

Vítám vás u dnešního utkání, ve kterém hradecký Mountfield vyzve v ČPP Aréně od 12:45 pražskou Spartu.

Svěřenci Martina Vágnera mají za sebou již pět přátelských utkání, ve kterých zaznamenali 3 výhry a dvě prohry. Již prvního srpnového dne se utkali s Bílými Tygry z Liberce, které přetlačili výsledkem 2:1. Následně se vydali na pardubický Turnaj O pohár primátora, kde sehráli čtyři klání s délkou základní doby 45 minut. Po dvou vítězstvích a dvou těsných prohrách se Lvi na turnaji umístili na celkově třetím místě.

Suverénní vítězové posledního ročníku DHL extraligy juniorů zatím v přípravě zvládli odehrát pouze dva zápasy, když minulý pátek vyjeli k přípravnému utkání s Duklou Jihlava. Dukla dokázala na ledě Pražanů Spartu přemoct a odvezla si výhru 3:1. Lépe se dařilo hostujícímu celku také při odvetě v Jihlavě, kterou Sparťané ovládli výsledkem 4:2.

Mountfield HK: Mrázek (Tuček) — Burda, Fiala, Bezpalec, J. Aschenbrenner, Samek, Pavelka, Hušek, Pavič — Prášek, Hora, Dommers, Jón, Matašovský, Vencl, Novotný, Zámečník, V. Aschenbrenner, Turena, Voděracký, Mach.
    Trenér: Martin Vágner

HC Sparta Praha: Kalista (Vedral) — David, Červenka, Šindelek, Samson, Barton, Byakov, Mack, Janský — Novák, Fábry, Hrubý, Holeček, Žmola, Hamršmíd, Pavlák, Odehnal, Vašíček, Daníček, Poláček.
    Trenér: Tomáš Netík.

Týmy už nastupují na ledovou plochu a utkání zanedlouho započne.

Obě družstva ještě čekají na příchod příslušné osoby, bez které utkání nemůže být zahájeno.

Led je ve vynikajícím stavu, jelikož byl pečlivě připraven na první přípravné utkání mužského A-týmu Mountfieldu, který v ČPP Aréně vyzve partnerský Kolín dnes od 17:00.

Zápas stále nebyl zahájen a hráči se snaží udržet v tempu bruslením kolem vlastních branek.

A už se dostavil jeden z hlavních sudích, tudíž úvodní buly je za dveřmi.

Pokřiky týmů jsou už také minulostí, rychlé plácnutí si s gólmany a můžeme na to.

00:01

00:06
    Úvodní vhazování ukořistil Mountfield, ihned ale přišla ztráta a Mrázek se musel poprvé v zápase činit.

00:24
    Matašovský se po nedůrazném bránění dostal ke střeleckému pokusu, zamířil však jen do výstroje Kalisty.

01:06
    Efektivní forčekink domácích nese své ovoce, Sparťané zatím nepůsobí v obraně jistě.

01:58
    Vynikající zachycení Voděrackého přineslo jen nepřesnou přihrávku na spoluhráče.

02:42
    Tvrdý hit inkasoval jeden ze sparťanských beků, po delší odmlce se dokázal zvednout z ledu.

02:59
    Hora tečoval nahození od modré, pomalejší projektil ale přizvednul vysoko nad.

03:05
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Samson – 2 min., sekání.

03:32
    První přesilovka domácích má zatím příliš nepřesností.

04:15
    Blok Sparty je kompaktní a nedovoluje ohrožení branky Kalisty.

04:48
    Pražané velmi chytře brání pásmo a Hradec je v nesnázích.

05:27
    Janský – 2 min., krosček.

05:48
    Hradec dostane přesilovkové repete a pokusí se otevřít skóre dnešního zápasu.

06:30
    Lvi nemohou rozehrát dle svých představ, Sparta hraje oslabení velmi efektivně.

07:25
    Pavelka ztratil puk na posledním hráči a nechal ujet Holečka do samostatného úniku, parádním zákrokem lapačkou se však blýskl Mrázek.

08:27
    Hradci nevyšla ani druhá početní výhoda, Pražané vše navíc obstáli bez větších šancí.

09:17
    Projevuje se i vysoký forčekink Pražanů, který dělá v rozehrávce domácích obrovské nepořádky.

10:13
    Sparta právě vstřelila branku!
    Puk se třepe v síti, první braku máme za námi! FRANTIŠEK DAVID se šikovně odpoutal od levého mantinelu prohazovačkou a přejel přes osu hřiště na pravý kruh. Díky dostatku času si srovnal puk v klidu na hokejku a přes blok vypálil v rychlosti do betonu. Kotouč se ovšem nevyzpytatelně vrátil zpátky Davidovi na hokejku, který už měl před prázdnou brankou lehkou práci. Bez asistence.

10:44
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Pavelka – 2 min., podrážení.

12:27
    Daníček mocně vypálil z pravého kruhu, puk se mezi tři tyče ale nevešel. Následný tlak Sparty v zakončení nevyústil.

13:30
    Unavený Hradec stěží stíhá technicky vybavenou Spartu, nakonec vyhazuje puk na zakázané uvolnění. Sparta ovšem přiznává teč, a tak se bude hrát ze středového kruhu.

14:38
    Daníček se proháčkoval od pravého mantinelu až před Mrázka, ten se skvěle natáhl a zvednutý kotouč zasahuje vyrážečkou.

15:48
    Šindelek šikovnou nahrávkou našel Hrubého, tomu zabránil v pokračování útočné akce ofsajd.

16:25
    Jakub Aschenbrenner si pohledně poradil na středovém kruhu proti dvěma Sparťanům kličkou, následné přenechání puku v útočné třetině už bylo ale nepřesné.

18:06
    Technická paráda brankou nekončí. Lukáš Novák si prohodil dva protihráče na modré čáře a dostal se až před branku, kde přizvednul touš jednoruč bekhendem. Mrázek byl pozorný a akrobaticky zasáhnul.

19:11
    David z levého kruhu mířil zápěstím na druhou branku v zápase, rychlá lapačka Mrázka ale krotí puk.

19:47
    Mach nejprve pálil ostře z levého kruhu do lapačky, o chvíli později se vydal do přečíslení tří na dva. Z první narazil puk Práškovi před branku, bek Sparty ale rychlé vrácení včas přečetl a střelu na poslední moment zblokoval.

20:00
    Vašíček – 2 min., hrubost.

20:00

První dvacetiminutovka je minulostí, Sparta se po vlažném začátku dostala do tempa a po dvou skvěle ubráněných oslabeních se vydala na útočný výpad, který František David zakončil vstřelenou brankou. Větší šance se kupily především před brankou domácího brankáře, ten ale stav drží pouze na rozdílu jedné branky. Lvi začnou druhou periodu v početní výhodě a budou se hnát za brzkým vyrovnáním.

20:01

20:06
    Hradec má kotouč na holích a může rozehrávat.

20:22
    Hora – 2 min., vysoká hůl.

20:22
    Bude se hrát 4 na 4, Hora zbytečně zasáhl jednoho z beků Sparty do hlavy.

20:39
    Žmola si stáhnul puk na levém kruhu a vystřelil do výstroje Mrázka.

21:50
    Hradec bojoval ve vlastním pásmu a vydoloval puk zpod držení Sparty.

22:36
    Hra se přelévá z jednoho konce kluziště na druhý, velké šance ale nepřicházejí.

23:17
    Vojtěch Aschenbrenner netrefil prudkou přihrávku přes brankoviště.

23:45
    Voděracký – 2 min., hákování.

23:47
    Vašíček se prodral před klec Mrázka, střela do protipohybu mu ale nenadělala větší problémy.

24:34
    Samson nahazuje od modré obloukem, Mrázek střelu viděl a s poklidem chytá.

24:59
    Teď stáli při Lvech všichni svatí. Odražený puk od betonu Mrázka přistál na holi Holečka, ten z úhlu míjí naprosto prázdnou branku.

25:53
    Hrajeme opět v plném počtu. Hradec bude muset přidat, v druhé periodě tlačí hlavně Sparta.

26:27
    Hradci docházejí zdánlivě síly, aktivní forčekink z jejich hry absolutně vymizel.

27:01
    Jón nabral rychlost a pálil přes hokejku z pravého kruhu, puk ale příliš nadzvednul a Hradec na branku pořád čeká.

27:59
    Lvi přidali v posledních minutách na tempu a spoustu práce má i Kalista.

28:43
    Nahození Lvů od modré neskončilo mezi třemi tyčemi.

29:08
    Odehnal zkusil své štěstí z úhlu, úspěšný nebyl ani následně nahazující Samson.

29:38
    Pavlák byl moc aktivní v brankovišti a rozhodčí si toho všimnul, bude následovat vhazování.

30:41
    Největší šance domácích končí nevyužita. Jakub Jón využil střídání beků Sparty a osamocený se hnal na branku Kalisty. Situaci zakončil střelou k levé tyči, kterou výborným zákrokem lapačkou pokryl Kalista.

32:06
    Hradec urputně brání vlastní pásmo, Pražané prozatím zůstávají na puku.

32:58
    Vojtěch Aschenbrenner vyhazuje pod tlakem na zakázané uvolnění.

33:07
    Tlak Sparty nekončí a Lvům pomalu dochází síly.

33:52
    Fiala inkasoval tvrdou ránu přímo do výstroje, puk v bolesti zahodil na zakázané uvolnění.

34:30
    Ondřej Zámečník ujel obraně Sparty a v další úniku Lvů vyzkoušel kličku do bekhendu, Kalista ale jeho úmysl přečetl a rychlým přesunutím situaci zpacifikoval.

35:00
    Hradečtí snad poprvé v zápase mají dlouhodobější tlak, branka ale ne a ne přijít.

35:16
    Mrázek skryl nahození od mantinelu do lapačky a přerušuje hru.

35:28
    Matašovský na skákavou nahrávku přes brankoviště nedosáhnul v kýžené intenzitě.

36:28
    Ofsajd přerušil útočný výpad Pražanů.

36:53
    Fiala nahodil od modré a touš Kalista pouze vyrazil před sebe. Hned tři hráči Mountfieldu čekali na dorážku před brankářem, ani jeden ale puk do sítě trestuhodně neusměrnil.

37:18
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradečtí v posledních minutách byli lepším celkem a po zásluze vyrovnávají. Po delším tlaku se Lvi zmohli na povedenou kombinaci, po které se puk nepředvídatelně odrazil na hůl VOJTĚCHA ASCHENBRENNERA, jenž z mezikruží nekompromisně zavěsil pod horní tyč. Asistence: Matěj Novotný, Adam Bezpalec.

38:47
    Hradečtí se hnali do přečíslení tří na jednoho, situaci ale přecházel faul.

38:54

39:04
    Lvi vyhazují touš k brance Kalisty a na chvilku si užijí odpočinku.

39:33
    Mrázek viděl na střelu z levého kruhu a puk schovává do rukavice.

39:55
    Hradečtí přečkali minutu oslabení bez úhony a v defenzivní práci budou pokračovat i ve třetí třetině.

40:00

Čtyřicet minut je za námi a stav je vyrovnaný – 1:1. Lvi se sice v úvodních minutách druhé třetiny obrovsky trápili a Sparťané měli spoustu příležitostí na navýšení vedení, v druhé desetiminutovce se výkon Východočechů výrazně zlepšil a po zásluze zařídil srovnání Vojtěch Aschenbrenner. Hradec ale bude muset v poslední třetině ustát hned z počátku oslabení, které potrvá 55 sekund.

Další třetina začne přibližně v 14:23.

40:01

40:06
    Hradec vítězí na vhazování a krátí vteřiny z probíhajícího oslabení.

40:36
    Sparta z početní výhody nic nevytěžila, Hradec se ale opět provinil a oslabení si zopakuje.

41:06

41:25
    Sparta neudržela puk před modrou čárou a dopustila se ofsajdu.

41:55
    Lvi šikovně brání i druhé oslabení v rychlém sledu, Pražané se zmohou jen na náhozy od modré.

42:26
    Fábry nezpracoval dlouhou přihrávku na mantinel a Východočeši oslabení ubrání.

43:30
    Jón se obětavě položil do golfáku od modré a ulehčil práci Mrázkovi.

44:19
    Kalista rozehrál jen na hůl útočníka Mountfieldu, střela přes hustý prostor od modré ale příliš škody nanadělala.

45:20
    Jakub Aschenbrenner se pomocí rychlých rukou proháčkoval přes forčekink hostů, spoluhráči ale slibný útok přespříliš zpomalili.

46:26
    Nepřesná rozehra domácích dostala Lvy zbytečně pod tlak.

47:55
    Odehnal – 2 min., podrážení.

47:55
    Hlavní sudí spatřil nedovolený zákrok a Hradec dostane početní výhodu.

48:24
    Houževnatý Samek vytlačil puk pomocí svého těla za modrou čáru.

49:01
    Fábry ujel při početní výhodě domácích do protiútoku a rychlým bruslením se dostal i do úniku. Tváří v tvář zakončil kličkou do bekhendu, kterou Mrázek zachytil pěkným zákrokem betonem.

50:13
    Pražané ubránili oslabení a počet hráčů na ledě se vyrovnal.

50:56
    Kličkující Pavič byl při útočném výpadu podražen, dle rozhodčího to ale bylo neúmyslné, takže se zákrok obejde bez trestu.

51:54
    Mrázek zachytil nahození do výstroje a puk putuje na buly.

51:58
    Sparťané si v útoku chytře neporadili a vyhnali se z pásma.

52:24
    Prášek – 2 min., napadení.

52:24
    Tvrdý zákrok Práška posoudil sudí jako nedovolený k velké nevoli domácí strany.

52:54
    Východočeši hrají oslabení aktivně, technicky vybavená Sparta ale dokáže podržet puk v pásmu.

54:05
    Domácí ubrání toto oslabení a rozhodující branka utkání stále chybí.

54:48
    Zámečník posouval puk po kličce do brankoviště, hokejkou zasáhnul vyjetý Kalista.

56:00
    Hamršmíd po velké chybě domácí obrany vyslal z pravého kruhu projektil směřující do levé šibenice, vyrážečkou ale pokus zneškodnil Mrázek.

57:20
    Po dalším zákroku Mrázka se udělal kolem domácího gólmana chumel, k větší šarvátce ale nedošlo.

57:46
    Vojtěch Aschenbrenner zblízka zvednul touš pod břevno, lapačkou ale skvěle zasáhnul pozorný Kalista.

58:46
    Hradec dokáže udržet kotouč v pásmu, větší šance ale z tlaku neplynou.

59:05
    Zakázaného uvolnění se dopustil hradecký Mountfield.

59:35
    Fábrymu sjel puk při střeleckém pokusu z hokejky, takže ho bruslí odsunul mimo nebezpečí hradecký obránce.

59:54
    Obě družstva dohrávají třetinu a čekají na třetí sirénu.

60:00

Stav je vyrovnaný s jedním gólem na obou stranách. Bude následovat prodloužení 3 na 3.

60:01

60:22
    Sparta má puk na hokejkách a počíná si opatrně.

60:53
    Holeček si vyjel s pukem před Mrázka a vypálil v dobré šanci do betonu.

61:26
    Kotouč teď mají domácí a hledají cestu k pokoření Kalisty.

61:56
    Zámečník pálil přes hokejku do ochranné sítě.

61:59
    Sparta vyhrává na buly a má puk v držení.

62:36
    Vašíček měl dostatek času i prostoru na střelu z levého kruhu, Mrázek pokus viděl a touš vyráží před sebe.

63:37
    Hora se vložil do střely od modré a blokuje pokus mimo tři tyče.

64:04
    Sparťané mají opět touš na hokejkách.

64:39
    Exkluzivní nahrávku obdržel Lukáš Novák, který únik vyřešil rychlou kličkou do bekhendu. Mrázek se natáhnul k pravé tyči a zachránil Východočechy.

64:50
    Žmola – 2 min., podrážení.

64:50
    Lvi si berou oddechový čas a plánují strategii.

64:58
    Plánování Hradeckých bylo marné, puk se zaseknul na buly a prodloužení končí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Čekají nás samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Marek Daníček si najel zprava a zavěsil bekhendem do bližší šibenice. Pohledné zakončení!

1. série
    1:1
    Další povedená klička do bekhendu končí brankou. Matěj Novotný zvolil zakončení nad beton rozhozeného Kalisty a řešení se mu vyplatilo.

2. série
    1:2
    Novák zaseknul před Mrázkem do forhendu a proměňuje.

2. série
    2:2
    Vojtěch Aschenbrenner poslal gólmana k druhé tyčce a zasunul touš po zemi do sítě.

3. série
    2:2
    Odehnal se pokusil o forhendový blafák, Mrázek jeho úmysl přečetl a dává Hradci velkou výhodu.

3. série
    3:2
    Marek Matašovský si s přehledem stáhnul puk na forhend a šikovně ho poslal za záda gólmana, který s rychlou střelou do protipohybu nemohl nic dělat.

4. série
    3:2
    Pomalý nájezd Vašíčka vyústil ve střelu na levou tyč, ke svému nezdaru ji ale o pár centimetrů minul.

4. série
    4:2
    Čtyři ze čtyř! Ondřej Zámečník si rychle srovnal puk na forhend, přehodil ho přes položený beton a Mountfield rázem vítězí nad Spartou!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
    Vítěznou branku má na svědomí forhendový blafák do protipohybu z režie MARKA MATAŠOVSKÉHO.

Po 65 minutách a čtyřech sériích nájezdů toto utkání finálně našlo vítěze. Je jím hradecký Mountfield, jenž v druhé třetině vyrovnal skóre nepříznivě vyvíjejícího se zápasu a bitvu na ledové ploše dovedl až do samostatných nájezdů. V té se mimořádně dařilo hradeckým juniorům, kteří proměnili všechny čtyři nájezdy a berou z dnešního klání výhru.

To je pro dnešek ode mne vše, přeji příjemný zbytek čtvrtečního odpoledne a na počtenou. (15:21:01)

Dominik Jarka

Branky a nahrávky: 38. Aschenbrenner (Novotný, Bezplaec), rozh. náj. Matašovský – 11. David