Nitra – Vsetín 5:1 (kon.) | K. Vary – Slavia 2:4 (kon.) | Sparta – Třinec 6:2 (kon.)
HK Nitra
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Neděle 13.08.2023, 09:30 • Sportovní hala FORTUNA, Praha - Holešovice • Billa Cup

V utkání o 5. místo na Billa Cupu zaslouženě vítězí hokejisté Nitry, kteří přehráli hokejisty Vsetína 5:1. V závěrečné třetině už Vsetínští neudrželi nervy a zbytečnými fauly Nitře konec zápasu usnadnili. V přesilovce v závěrečné třetině zvyšoval skóre Matúš Gubiš. (11:24:24)

59:23
    Koňaříkovi se zamotal puk mezi bruslemi, puk si bere opět Nitra.

59:00
    Probíhá poslední minuta zápasu.

57:56
    Minárovu střelu z pravého kruhu i následnou dorážku jeho spoluhráče Vyškovský vyráží.

56:56
    Nitra právě vstřelila branku!
    Nitra svou přesilovku využívá a zvyšuje tak svůj náskok již na 5:1! Přesnou střelou Vyškovského překonal MATÚŠ GUBIŠ. Bez asistence.

56:17
    Vyškovský po několika dorážkách přerušuje hru.

55:58
    Ackermannovu střelu z ostrého úhlu Vyškovský vyráží.

55:26
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Bláha – 2 min., podrážení.

55:15
    Do obrovské šance v podobě samostatného úniku se v oslabení dostal Krupa, nádherně Mandelíka vymíchal ale puk nakonec poslal těsně vedle levé tyčky!

54:37
    Vsetín zatím nepouští Nitru do útočného pásma.

53:58
    Němec – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování.

53:44
    Němcovu akci těsně před zakončením pokazila obrana Nitry.

52:44
    Po Bégerově zadovce se na levém kruhu ve výborné palebné pozici ocitl Katreniak, puk ale poslal těsně vedle vzdálenější tyčky.

52:15
    Béger se až do zakončení neprokličkoval.

51:31
    Ackermann vyslal střelu z pravého kruhu, následně ještě dorážel, ale oba pokusy si Vyškovský pohlídal.

50:48
    Oba týmy neúspěšně založily útok, puk je ve středním pásmu.

49:56
    Vyloučení v týmu HK Nitra:
    Meszároš – 2 min., hrubost.

Hynek – 2 min., hrubost.

49:03
    Švajda posílal zadovku na svého spoluhráče, který stál sám před brankou, tomu se ale svezl puk a Vyškovský má tak snadný zákrok.

Lucie Citterbartová

Alžběta Žižková

Branky a nahrávky: 1. Ackermann, 17. Katreniak (Béger.), 31. Ackermann, 38. Šimončič (Ackermann), 57. Gubiš – 19. Němec (Drozd)

HK Nitra: Mandelík (Vierik) – Matyo, Pindéš, Bene, Gubiš, Ondruška, Štefák, Ackermann, Šimončič, Švajda, Béger, Meszároš, Katreniak, Jurík, Minár, Cseri, Merašický, Mrázik, Volešíni
    VHK ROBE Vsetín: Vyškovský (David) – Spitzer, Hynek, Dubec, Koňařík, Šedlbauer, Karola, Němec, Bláha, Kučerňák, Nedzynski, Krupa, Drozd, Plánka, Klimša, Posad