Nitra – Vsetín 5:1 (kon.) | K. Vary – Slavia 2:4 (kon.) | Sparta – Třinec 6:2 (kon.)
HK Nitra
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Neděle 13.08.2023, 09:30 • Sportovní hala FORTUNA, Praha - Holešovice • Billa Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

HK Nitra: Mandelík (Vierik) – Matyo, Pindéš, Bene, Gubiš, Ondruška, Štefák, Ackermann, Šimončič, Švajda, Béger, Meszároš, Katreniak, Jurík, Minár, Cseri, Merašický, Mrázik, Volešíni

VHK ROBE Vsetín: Vyškovský (David) – Spitzer, Hynek, Dubec, Koňařík, Šedlbauer, Karola, Němec, Bláha, Kučerňák, Nedzynski, Krupa, Drozd, Plánka, Klimša, Posad.

00:01

00:08
    Nitra právě vstřelila branku!
    Nitra se ihned po vhazování vřítila do útočného pásma a bleskově skóruje! DAMIEN ACKERMANN prostčil puk mezi betony Vyškovského a tomu puk projel až do branky. Bez asistence.

00:44
    Béger střílel z pravého kruhu, jeho střela jen těsně minula horní tyčku.

01:26
    První zákrok si připisuje po střele Němce Mandelík.

02:45
    Katreniakův průnik zastavil soupeř dobrým obranným zákrokem na modré čáře.

03:40
    Nitra neúspěšně založila útok, puk má Vsetín.

04:14
    Ofsajd Nitry.

04:22
    Krupa zavezl puk do útočného pásma a Vsetín se pokouší o kombinaci.

05:00
    Meszároš střílel z pravého kruhu, branku minul.

05:34
    Po akci Němce následuje zakázané uvolnění Nitry.

05:50
    Jeden ze Slováků nebezpečně pálil od modré, Vyškovský chytá puk do lapačky.

06:53
    Hráči svádí souboj o puk v útočném pásmu Nitry.

07:20
    Šimončič pálil z ostrého úhlu ale branku přestřelil.

07:46
    Merašického střelu vyráží Vyškovský.

08:01
    Vyloučení v týmu HK Nitra:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Béger.

08:28
    Nitra se osvobozuje.

08:44
    Vsetínu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

09:13
    A znovu musí Vsetín začít až ze svého obranného pásma.

09:46
    Švajda se ve vlastním oslabení dostal ke střele, Vyškovský chytá puk do rukavice.

10:02
    Bláha pálil z levého kruhu, trefil ale pouze hruď připraveného Mandelíka.

10:29
    Šimončičovu střelu z mezikruží vyrazil Vyškovský do rohu

10:40
    Matyo – 2 min., hákování.

11:01
    Kučerňákova střela končí v ochranné síti.

11:36
    Po několika dorážkách si ve vřavě před svým brankovištěm Mandelík našel puk a přerušuje hru.

11:36
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Dubec – 2 min., sekání.

12:20
    Ackermannovi se zamotal puk pod bruslemi, ale nakonec se protáhl až do zakončení. Bekhendem branku ale minul.

12:47
    Mrázik zkusil zakončit pod horní tyčku, nepřesně.

13:53
    Nitra se po neúspěšném útoku musí bránit.

14:39
    Jeden ze slovenských hokejistů nalil svou nepřesnou přihrávkou puk soupeři, ten však nezakončil přesně.

15:15
    Plánkovu střelu vyrazil Mandelík, z protiútoku Šimončič trefil tyč!

16:01
    Hokejisté Nitry využili výhody po zakázaném uvolnění Vsetína! Hned po vhazování dostal puk na levý kruh KAMIL KATRENIAK, který propálil Vyškovského! Asistence: Marko Béger.

17:00
    Puk po souboji končí na střídačce Vsetína, vhazování po Vyškovského levici.

17:45
    Mrázik se dostal do dobré pozice, ale nedostal přesnou přihrávku.

18:07
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Po šikovné rychlé přihrávce propálil Mandelíka z mezikruží ADAM NĚMEC a snižuje tak ztrátu Vsetína na jeden gól. Asistence: Sebastian Drozd.

19:00
    Ackermannouvu střelu z pravého kruhu vyráží Vyškovský zpátky do hry.

19:17

20:00

Hokejisté Nitry měli bleskový vstup do utkání. Už po osmi vteřinách vystřelil Nitře vedení Damien Ackermann. Slováci své vedení později dokonce navýšili zásluhou Katreniaka. Dvoubrankové vedení však nedrželi dlouho, když se těsně před koncem třetiny prosadil Vsetín zásluhou Adama Němce. K vidění byly také tři přesilové hry, které ale zůstaly bez využití.

20:01

20:27
    Spitzerova tečovaná střela od modré končí mimo Mandelíkovu branku.

21:17
    Ofsajd hokejistů Nitry.

21:41
    Ofsajd Vsetína.

21:59
    Krupovu střelu z ostrého úhlu vyráží Mandelík.

22:17
    Šimončič v přečíslení zvolil střelu, zamířil ale těsně mimo Vyškovského branku

22:46
    Němec – 2 min., krosček.

23:17
    Hynek se ve vlastním oslabení dostal ke střele, Mandelík zasahuje.

24:08
    Šimončič nahazoval puk z levého kruhu, Vyškovský vyráží.

24:55
    Dubec po ubráněném oslabení zkusil překvapit Mandelíka z ostrého úhlu, neúspěšně.

25:55
    Hynkovo nahození od modré vyrazil Mandelík do rohu.

26:12
    Béger – 2 min., sekání.

26:23
    Vsetín po vyhraném vhazování kombinuje.

26:40
    Hynkova střela od modré byla zblokována.

27:00

27:11
    Koňaříkovu střelu z pravého kruhu chytá Mandelík.

27:52
    Vsetín zakládá další útok až zpoza Vyškovského branky.

28:12
    Nitra se úspěšně ubránila.

28:20
    Icing Vsetína.

28:32
    Mandelík musel vyjet daleko z branky, aby zabránil možnému samostatnému nájezdu Vsetínských! Puk se mu úspěšně podařilo dostat do bezpečí.

29:11
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Štefák.

29:30

30:11
    Ve vlastním oslabení vsetínské obraně ujel DAMIEN ACKERMANN, který přesně vymetl levý horní roh Vyškovského branky a opět vrací Nitře dvoubrankové vedení! Bez asistence.

31:53
    Dubec střílel z levého kruhu, Mandelík betonem vyráží.

32:06
    Puk končí mimo ledovou plochu, vhazuje se v obranném pásmu Vsetína.

33:00
    Týmy si teď nepřesnými přihrávkami vyměňují puk.

34:04
    Koňaříkova tečovaná střela skončila mimo branku.

34:30
    Dubec svou střelou od modré branku minul.

35:50
    Vsetínští si vyměňovali puk v útočném pásmu, Mandelíkovu branku však neohrozili.

36:30
    Kučerňákovu střelu z ostrého úhlu vyráží Mandelík.

37:12
    Po rychlém přechodu do útočného pásma si Nitranští rychle přihráli a z mezikruží Vyškovského překonal JAKUB ŠIMONČIČ, který tak zvyšuje vedení Nitry už na 4:1! Asistence: Damien Ackermann.

37:48
    Mrázik nadvakrát Vyškovského nepřekonal.

39:03
    Posad – 2 min., nedovolené bránění.

39:37
    Vyškovský si pohlídal všechny dorážky a přerušuje hru.

39:42
    Katreniak – 2 min., podrážení.

39:47
    Němcovu rychlou střelu z pravého kruhu Mandelík vyráží.

40:00

Druhá třetina přinesla další dva góly Nitry, která se prosadila v oslabení zásluhou Ackermanna a následně vedení navýšil Šimončič. Třetí třetinu týmy zahájí ve čtyřech.

40:01

40:39
    Šimončičovu střelu od modré chytá Vyškovský.

40:54
    Bláha projel sám až před Mandelíka, po důsledném obranném zákroku ale nezakončil.

41:05
    Vsetínští už hrají v pěti a kombinují v útočném pásmu.

41:39
    Meszároš z levého kruhu nastřelil Vyškovského hruď.

41:57
    Mandelík si připisuje další zákrok.

42:49
    Nitra ztratila puk v obranném pásmu, naštěstí pro Slováky ze ztráty Vsetínští nic nevytěžili.

44:05
    Byl odpískán faul Nitry, jeden ze Vsetínských ale v duchu fair play trest odvolal.

44:51
    Drozd nebezpečně pálil z mezikruží, Mandelík vyráží.

45:20
    Vyškovský teď řešil problémy před svou brankou, v závaru si puk nakonec našel.

45:55
    Jeden ze Slováků se obtočil kolem branky a zkusil Vyškovského překvapit u vzdálenější tyčky, brankář Vsetína se ale nenechal.

46:32
    Bégerovu individuální akci těsně před brankou zastavuje soupeř.

47:00
    Němcovu střelu po individuálním průniku likviduje Vyškovský.

48:09
    Mrázik pálil ze slotu, jeho ránu Vyškovský přizvedl mimo branku.

49:03
    Švajda posílal zadovku na svého spoluhráče, který stál sám před brankou, tomu se ale svezl puk a Vyškovský má tak snadný zákrok.

49:56
    Meszároš – 2 min., hrubost.

Hynek – 2 min., hrubost.

50:48
    Oba týmy neúspěšně založily útok, puk je ve středním pásmu.

51:31
    Ackermann vyslal střelu z pravého kruhu, následně ještě dorážel, ale oba pokusy si Vyškovský pohlídal.

52:15
    Béger se až do zakončení neprokličkoval.

52:44
    Po Bégerově zadovce se na levém kruhu ve výborné palebné pozici ocitl Katreniak, puk ale poslal těsně vedle vzdálenější tyčky.

53:44
    Němcovu akci těsně před zakončením pokazila obrana Nitry.

53:58
    Němec – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování.

54:37
    Vsetín zatím nepouští Nitru do útočného pásma.

55:15
    Do obrovské šance v podobě samostatného úniku se v oslabení dostal Krupa, nádherně Mandelíka vymíchal ale puk nakonec poslal těsně vedle levé tyčky!

55:26
    Bláha – 2 min., podrážení.

55:58
    Ackermannovu střelu z ostrého úhlu Vyškovský vyráží.

56:17
    Vyškovský po několika dorážkách přerušuje hru.

56:56
    Nitra svou přesilovku využívá a zvyšuje tak svůj náskok již na 5:1! Přesnou střelou Vyškovského překonal MATÚŠ GUBIŠ. Bez asistence.

57:56
    Minárovu střelu z pravého kruhu i následnou dorážku jeho spoluhráče Vyškovský vyráží.

59:00
    Probíhá poslední minuta zápasu.

59:23
    Koňaříkovi se zamotal puk mezi bruslemi, puk si bere opět Nitra.

V utkání o 5. místo na Billa Cupu zaslouženě vítězí hokejisté Nitry, kteří přehráli hokejisty Vsetína 5:1. V závěrečné třetině už Vsetínští neudrželi nervy a zbytečnými fauly Nitře konec zápasu usnadnili. V přesilovce v závěrečné třetině zvyšoval skóre Matúš Gubiš. (11:24:24)

Lucie Citterbartová

Alžběta Žižková

Branky a nahrávky: 1. Ackermann, 17. Katreniak (Béger.), 31. Ackermann, 38. Šimončič (Ackermann), 57. Gubiš – 19. Němec (Drozd)