Nitra – Vsetín 5:1 (kon.) | K. Vary – Slavia 2:4 (kon.) | Sparta – Třinec 6:2 (kon.)
HK Nitra
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Neděle 13.08.2023, 09:30 • Sportovní hala FORTUNA, Praha - Holešovice • Billa Cup

V utkání o 5. místo na Billa Cupu zaslouženě vítězí hokejisté Nitry, kteří přehráli hokejisty Vsetína 5:1. V závěrečné třetině už Vsetínští neudrželi nervy a zbytečnými fauly Nitře konec zápasu usnadnili. V přesilovce v závěrečné třetině zvyšoval skóre Matúš Gubiš. (11:24:24)

59:23
    Koňaříkovi se zamotal puk mezi bruslemi, puk si bere opět Nitra.

59:00
    Probíhá poslední minuta zápasu.

57:56
    Minárovu střelu z pravého kruhu i následnou dorážku jeho spoluhráče Vyškovský vyráží.

56:56
    Nitra právě vstřelila branku!
    Nitra svou přesilovku využívá a zvyšuje tak svůj náskok již na 5:1! Přesnou střelou Vyškovského překonal MATÚŠ GUBIŠ. Bez asistence.

56:17
    Vyškovský po několika dorážkách přerušuje hru.

55:58
    Ackermannovu střelu z ostrého úhlu Vyškovský vyráží.

55:26
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Bláha – 2 min., podrážení.

55:15
    Do obrovské šance v podobě samostatného úniku se v oslabení dostal Krupa, nádherně Mandelíka vymíchal ale puk nakonec poslal těsně vedle levé tyčky!

54:37
    Vsetín zatím nepouští Nitru do útočného pásma.

53:58
    Němec – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování.

53:44
    Němcovu akci těsně před zakončením pokazila obrana Nitry.

52:44
    Po Bégerově zadovce se na levém kruhu ve výborné palebné pozici ocitl Katreniak, puk ale poslal těsně vedle vzdálenější tyčky.

52:15
    Béger se až do zakončení neprokličkoval.

51:31
    Ackermann vyslal střelu z pravého kruhu, následně ještě dorážel, ale oba pokusy si Vyškovský pohlídal.

50:48
    Oba týmy neúspěšně založily útok, puk je ve středním pásmu.

49:56
    Vyloučení v týmu HK Nitra:
    Meszároš – 2 min., hrubost.

Hynek – 2 min., hrubost.

49:03
    Švajda posílal zadovku na svého spoluhráče, který stál sám před brankou, tomu se ale svezl puk a Vyškovský má tak snadný zákrok.

48:09
    Mrázik pálil ze slotu, jeho ránu Vyškovský přizvedl mimo branku.

47:00
    Němcovu střelu po individuálním průniku likviduje Vyškovský.

46:32
    Bégerovu individuální akci těsně před brankou zastavuje soupeř.

45:55
    Jeden ze Slováků se obtočil kolem branky a zkusil Vyškovského překvapit u vzdálenější tyčky, brankář Vsetína se ale nenechal.

45:20
    Vyškovský teď řešil problémy před svou brankou, v závaru si puk nakonec našel.

44:51
    Drozd nebezpečně pálil z mezikruží, Mandelík vyráží.

44:05
    Byl odpískán faul Nitry, jeden ze Vsetínských ale v duchu fair play trest odvolal.

42:49
    Nitra ztratila puk v obranném pásmu, naštěstí pro Slováky ze ztráty Vsetínští nic nevytěžili.

41:57
    Mandelík si připisuje další zákrok.

41:39
    Meszároš z levého kruhu nastřelil Vyškovského hruď.

41:05
    Vsetínští už hrají v pěti a kombinují v útočném pásmu.

40:54
    Bláha projel sám až před Mandelíka, po důsledném obranném zákroku ale nezakončil.

40:39
    Šimončičovu střelu od modré chytá Vyškovský.

40:01

Druhá třetina přinesla další dva góly Nitry, která se prosadila v oslabení zásluhou Ackermanna a následně vedení navýšil Šimončič. Třetí třetinu týmy zahájí ve čtyřech.

40:00

39:47
    Němcovu rychlou střelu z pravého kruhu Mandelík vyráží.

39:42
    Katreniak – 2 min., podrážení.

39:37
    Vyškovský si pohlídal všechny dorážky a přerušuje hru.

39:03
    Posad – 2 min., nedovolené bránění.

37:48
    Mrázik nadvakrát Vyškovského nepřekonal.

37:12
    Po rychlém přechodu do útočného pásma si Nitranští rychle přihráli a z mezikruží Vyškovského překonal JAKUB ŠIMONČIČ, který tak zvyšuje vedení Nitry už na 4:1! Asistence: Damien Ackermann.

36:30
    Kučerňákovu střelu z ostrého úhlu vyráží Mandelík.

35:50
    Vsetínští si vyměňovali puk v útočném pásmu, Mandelíkovu branku však neohrozili.

34:30
    Dubec svou střelou od modré branku minul.

34:04
    Koňaříkova tečovaná střela skončila mimo branku.

33:00
    Týmy si teď nepřesnými přihrávkami vyměňují puk.

32:06
    Puk končí mimo ledovou plochu, vhazuje se v obranném pásmu Vsetína.

31:53
    Dubec střílel z levého kruhu, Mandelík betonem vyráží.

30:11
    Ve vlastním oslabení vsetínské obraně ujel DAMIEN ACKERMANN, který přesně vymetl levý horní roh Vyškovského branky a opět vrací Nitře dvoubrankové vedení! Bez asistence.

29:30
    Ofsajd Vsetína.

29:11
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Štefák.

28:32
    Mandelík musel vyjet daleko z branky, aby zabránil možnému samostatnému nájezdu Vsetínských! Puk se mu úspěšně podařilo dostat do bezpečí.

28:20
    Icing Vsetína.

28:12
    Nitra se úspěšně ubránila.

27:52
    Vsetín zakládá další útok až zpoza Vyškovského branky.

27:11
    Koňaříkovu střelu z pravého kruhu chytá Mandelík.

27:00
    Nitra se osvobozuje.

26:40
    Hynkova střela od modré byla zblokována.

26:23
    Vsetín po vyhraném vhazování kombinuje.

26:12
    Béger – 2 min., sekání.

25:55
    Hynkovo nahození od modré vyrazil Mandelík do rohu.

24:55
    Dubec po ubráněném oslabení zkusil překvapit Mandelíka z ostrého úhlu, neúspěšně.

24:08
    Šimončič nahazoval puk z levého kruhu, Vyškovský vyráží.

23:17
    Hynek se ve vlastním oslabení dostal ke střele, Mandelík zasahuje.

22:46
    Němec – 2 min., krosček.

22:17
    Šimončič v přečíslení zvolil střelu, zamířil ale těsně mimo Vyškovského branku

21:59
    Krupovu střelu z ostrého úhlu vyráží Mandelík.

21:41

21:17
    Ofsajd hokejistů Nitry.

20:27
    Spitzerova tečovaná střela od modré končí mimo Mandelíkovu branku.

20:01

Hokejisté Nitry měli bleskový vstup do utkání. Už po osmi vteřinách vystřelil Nitře vedení Damien Ackermann. Slováci své vedení později dokonce navýšili zásluhou Katreniaka. Dvoubrankové vedení však nedrželi dlouho, když se těsně před koncem třetiny prosadil Vsetín zásluhou Adama Němce. K vidění byly také tři přesilové hry, které ale zůstaly bez využití.

20:00

19:17
    Ofsajd Nitry.

19:00
    Ackermannouvu střelu z pravého kruhu vyráží Vyškovský zpátky do hry.

18:07
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Po šikovné rychlé přihrávce propálil Mandelíka z mezikruží ADAM NĚMEC a snižuje tak ztrátu Vsetína na jeden gól. Asistence: Sebastian Drozd.

17:45
    Mrázik se dostal do dobré pozice, ale nedostal přesnou přihrávku.

17:00
    Puk po souboji končí na střídačce Vsetína, vhazování po Vyškovského levici.

16:01
    Hokejisté Nitry využili výhody po zakázaném uvolnění Vsetína! Hned po vhazování dostal puk na levý kruh KAMIL KATRENIAK, který propálil Vyškovského! Asistence: Marko Béger.

15:15
    Plánkovu střelu vyrazil Mandelík, z protiútoku Šimončič trefil tyč!

14:39
    Jeden ze slovenských hokejistů nalil svou nepřesnou přihrávkou puk soupeři, ten však nezakončil přesně.

13:53
    Nitra se po neúspěšném útoku musí bránit.

12:47
    Mrázik zkusil zakončit pod horní tyčku, nepřesně.

12:20
    Ackermannovi se zamotal puk pod bruslemi, ale nakonec se protáhl až do zakončení. Bekhendem branku ale minul.

11:36
    Dubec – 2 min., sekání.

11:36
    Po několika dorážkách si ve vřavě před svým brankovištěm Mandelík našel puk a přerušuje hru.

11:01
    Kučerňákova střela končí v ochranné síti.

10:40
    Matyo – 2 min., hákování.

10:29
    Šimončičovu střelu z mezikruží vyrazil Vyškovský do rohu

10:02
    Bláha pálil z levého kruhu, trefil ale pouze hruď připraveného Mandelíka.

09:46
    Švajda se ve vlastním oslabení dostal ke střele, Vyškovský chytá puk do rukavice.

09:13
    A znovu musí Vsetín začít až ze svého obranného pásma.

08:44
    Vsetínu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

08:28

08:01
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Béger.

07:46
    Merašického střelu vyráží Vyškovský.

07:20
    Šimončič pálil z ostrého úhlu ale branku přestřelil.

06:53
    Hráči svádí souboj o puk v útočném pásmu Nitry.

05:50
    Jeden ze Slováků nebezpečně pálil od modré, Vyškovský chytá puk do lapačky.

05:34
    Po akci Němce následuje zakázané uvolnění Nitry.

05:00
    Meszároš střílel z pravého kruhu, branku minul.

04:22
    Krupa zavezl puk do útočného pásma a Vsetín se pokouší o kombinaci.

04:14

03:40
    Nitra neúspěšně založila útok, puk má Vsetín.

02:45
    Katreniakův průnik zastavil soupeř dobrým obranným zákrokem na modré čáře.

01:26
    První zákrok si připisuje po střele Němce Mandelík.

00:44
    Béger střílel z pravého kruhu, jeho střela jen těsně minula horní tyčku.

00:08
    Nitra se ihned po vhazování vřítila do útočného pásma a bleskově skóruje! DAMIEN ACKERMANN prostčil puk mezi betony Vyškovského a tomu puk projel až do branky. Bez asistence.

00:01

HK Nitra: Mandelík (Vierik) – Matyo, Pindéš, Bene, Gubiš, Ondruška, Štefák, Ackermann, Šimončič, Švajda, Béger, Meszároš, Katreniak, Jurík, Minár, Cseri, Merašický, Mrázik, Volešíni

VHK ROBE Vsetín: Vyškovský (David) – Spitzer, Hynek, Dubec, Koňařík, Šedlbauer, Karola, Němec, Bláha, Kučerňák, Nedzynski, Krupa, Drozd, Plánka, Klimša, Posad.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

Lucie Citterbartová

Alžběta Žižková

Branky a nahrávky: 1. Ackermann, 17. Katreniak (Béger.), 31. Ackermann, 38. Šimončič (Ackermann), 57. Gubiš – 19. Němec (Drozd)