Olomouc B – Žižkov 0:2 (kon.) | Chrudim – Prostějov 6:2 (kon.) | Líšeň – Varnsdorf 2:1 (kon.)
Kroměříž – Opava 0:1 (kon.) | Dukla Praha – Jihlava 1:0 (kon.) | Vlašim – Příbram 3:1 (kon.)
Táborsko – Vyškov 1:1 (kon.)
FC SILON Táborsko
1:1 (0:0)
MFK Vyškov
Sobota 19.08.2023, 17:00 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tábor dnes hostí souboj o nejvyšší příčky, v němž proti sobě nastoupí hráč měsíce července a trenér měsíce července. Domácí Táborsko je čtvrté a hostí druhý Vyškov, který má jen o bod více. Táborsko po čtyřech výhrách v řadě v minulém kole v Jihlavě poprvé prohrálo. Díky Filově hattricku se radovala Vysočina 3:0. Hráč měsíce července Martin Pastornický ovšem letos vychytal v brance Táborska už tři čistá konta. Táborsko díky němu inkasovalo letos doma zatím jediný gól, o který se postarala Zbrojovka. Tábor je zatím nedobytnou pevností a svěřenci Romana Nádvorníka na hřišti v Kvapilově ulici neztratili ještě ani bod.

Vyškovský trenér Jan Kameník se svým týmem v nové sezoně stále neprohrál. Jedinou ztrátou byla remíza 1:1 ve čtvrtém kole ve Vlašimi. V minulém kole si Vyškovští poradili s rezervou Sigmy 1:0, teď je čeká jen o bod vzdálené Táborsko. „Nestavěl bych nějaký zápas na piedestal jenom kvůli tomu, že hrajeme proti soupeři, který je v tabulce kolem nás. Body se s každým týmem počítají úplně stejně a každé utkání má svoji důležitost. Z hlediska momentální prestiže ten zápas má svou hodnotu, ale tomu přikládáme minimální váhu,“ odmítá na webu fnliga.cz vyškovský trenér Jan Kameník, že by jeho tým měl na jihu Čech odehrát jeden ze zápasů ligového podzimu.

Poslední čtyři vzájemné zápasy nehovoří ani pro jeden celek. Každý z týmů vyhrál jednou a dvakrát remizoval. Obě remízy z předminulé (1:1) a minulé sezony (0:0) se zrodily v Táboře. Podaří se Táborsku doma konečně Vyškov porazit?

FC SILON Táborsko: Pastornický – P. Plachý, Novák, Koné, Foltyn – Bláha, Sojka, Dordić, Varačka, Kateřiňák – Šašinka.
    Náhradníci: Kerl – Tusjak, J. Mach, Zeman, Skopec, Javorek, Matoušek.

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko, Souaré, Coulibaly, Ramathan – F. Štěpánek, Kanakimana, Mafwenta, Eneme – Metsoko, Bayo.
    Náhradníci: Borek – Červeň, Lacík, Němeček, Touré, Vintr, Diallo.

Rozhodčí: Batík – Dohnálek, Žurovec.

Cenu Františka Hrdličky převzal ještě před výkopem lékař domácího mužstva Josef Balík. Dalším oceněným je brankář Táborska Martin Pastornický, který dostal cenu Hráč měsíce července.

1

3
    Úvodní minuty zatím příliš vzruchu nenabídly.

5
    Hosté rozehráli zajímavou standardku zleva, Táborští ji ovšem odhlavičkovali.

7
    Dlouhý míč na Šašinku hosté zajistili.

9
    Vyškov je více na míči, do gólovky se ovšem hosté stále nedostali.

13
    Nepřesný pas domácích kupředu končí jen u Ramanthana.

15
    Varačka zatáhl balon středem a vydal se na levé křídlo, jenže pas na střed se mu nepovedl.

17
    Akci domácích zleva mohl zakončit na druhé tyči Varačka, na míč ovšem nedosáhl. Táborsko doufalo alespoň v roh, nikdo ale balon netečoval.

17
    Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Golden Mafwenta).

19
    Roh Vyškova nebezpečím neskončil, Táborští odhlavičkovali míč do bezpečí.

20
    Bayo zkusil vypálit a trefil jednoho z domácích obránců.

21
    Ramanthan ztratil na půlce míč a Šašinka mohl vyrazit do brejku. Nakonec chtěl vyzvat k zakončení Sojku, ohrožením branky Vyškova ale nadějná akce neskončila.

24
    Rozhodčí poslal hráče se občerstvit.

26
    Nepřesná akce hostů končí v zámezí, Pastornický může rozehrát.

27
    Nepřesná narážečka zastavila akci domácích.

29
    Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Kessy Coulibaly).

30
    Standardka se domácím nepodařila. Na centr do vápna nikdo nedosáhl a hosté rozehrávají od branky.

32
    Štěpánek našel přihrávkou mezi obránce Baya, domácí v poslední chvíli poslali míč do bezpečí.

35
    Fanoušci stále na významnější šanci čekají.

37
    Eneme hledal před brankou centrem Metsoka, ten ovšem v akrobatické pozici balon netrefil.

38
    Po akci po levé straně získalo Táborsko rohový kop.

39
    Novák poslal Mafwentu k zemi a nadějně se rozvíjející akce hostů na půlce hřiště skončila.

40
    Nedorozumění v řadách hostů vyústilo v balon mimo hřiště. Pastornický může rozehrát.

43
    Hosté vybojovali rohový kop.

43
    Balon se po rohu nedostal ani před branku Táborska.

45
    Rozhodčí nastaví 2 minuty.

45+1
    Kone odvrátil nebezpečný míč za domácí obranu.

45+2
    První poločas skončil. Diváci se zatím branky nedočkali. Ani jeden z týmů si v prvním poločase nevypracoval gólovou šanci. Druhý poločas začne asi v 18:05.

46

46
    Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
    ze hřiště odchází Pavel Novák, přichází Luboš Tusjak.

46
    Šašinka dostal přihrávku za obranu, na míč ovšem v poslední chvíli nedosáhl. Gólman Stejskal vše jistil a skočil pro balon na zem.

49
    MFK Vyškov právě vstřelil branku! Přízemní centr z levé strany prošel bez povšimnutí přes celé vápno Táborska a IDJESSI YETHRO METSOKO poslal balon k tyči. Trenér Táborska Roman Nádvorník se hodně rozčiluje a žádá zřejmě ofsajd, místo toho povolal asistent rozhodčího svého kolegu hlavního, který udělil trenérovi Táborska žlutou kartu.

51
    Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Filip Štěpánek).

54
    Pastornický musel vytáhnout skvělý zákrok, aby zabránil dalšímu gólu – roh pro Vyškov.

55
    Domácí odhlavičkovali balon po rohu do bezpečí.

56
    ze hřiště odchází Alexandr Sojka, přichází Jan Mach,
    ze hřiště odchází Jakub Šašinka, přichází Jakub Matoušek.

57
    Penalta pro Táborsko! Matoušek byl na hřišti jen minutu a hned zařídil pro Táborsko obrovskou výhodu.

58
    Táborsko právě vstřelilo branku! K penaltě se postavil BOJAN DORDIČ a nekompromisní ranou o tyč srovnal na 1:1.

61
    Táborsko je při chuti a další nebezpečnou ránu vyslal Dordič.

64
    Hra se hodně otevřela a fanoušci sledují zajímavé akce.

67

69
    Střídání v týmu MFK Vyškov:
    ze hřiště odchází Filip Štěpánek, přichází Ondřej Vintr.

70
    Dnešní utkání sleduje 920 diváků.

71
    Přizvednutý centr skončil v Pastornického náruči.

71
    Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Ondřej Vintr).

76
    Vyškovští zahrozili po rohovém kopu, balon ale skončil ke štěstí Táborska mimo branku.

76
    ze hřiště odchází Matouš Varačka, přichází David Skopec.

78
    Domácí zbytečně ztratili balon, k jejich štěstí ale hosté pálili opět mimo branku.

79
    ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Amidou Diallo.

82
    Hosté jsou v posledních minutách směrem dopředu aktivnější.

85
    Dlouhý nákop domácích zajistil brankář Stejskal.

87
    Dordič hledal na hranici vápna Skopce, přihrávka ale nebyla přesná.

88
    ze hřiště odchází Santiago Eneme, přichází Barnabáš Lacík.

89
    Tusjak mohl rozhodnout! Dobrá střela jen těsně minula branku Vyškova, když balon proletěl nad břevnem.

90
    Rozhodčí Batík nastaví 3 minuty.

90+2
    ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Petr Javorek.

90+4
    Zřejmě poslední akce zápasu, hosté mají roh.

90+4
    Foltyn odhlavičkoval centr z rohu a zápas končí.

90+4
    Konec zápasu. Ve druhé půli už padly dvě branky a zápas Táborska s Vyškovem skončil remízou 1:1. Nejprve poslal hosty do vedení ve 49. minutě Metsoko, poté srovnal v 58. minutě na 1:1 z penalty Dordič. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda. (18:55:26)