Jablonec B – Živanice 2:1 (kon.) | Most/Souš – Kolín 0:0 (kon.)
FK Jablonec B
2:1 (0:1)
TJ Sokol Živanice
Sobota 19.08.2023, 10:15 • Areál Břízky • Česká fotbalová liga (B) • 3. kolo

Rezerva Jablonce vítězí nad Živanicemi 2:1! Domácí přitom od 7. minuty prohrávali a na vyrovnání si museli počkat až do 73. minuty, kdy se prosadil z penalty Jan Vošahlík. Stejný hráč pak o pár minut později další pokutový kop neproměnil, ovšem o osudu duelu nakonec rozhodla trefa Dominika Bredy. V závěru byl ještě vyloučen domácí Vošahlík, ovšem z nabídnuté přesilovky Východočeši nevytěžili alespoň srovnání stavu. (12:19:05)

90+5

90+4
    Poslední nákop přinesl zřejmě poslední šanci hostí! Jablonec podržel Reiner, který balón vytěsnil mimo bránu.

90+4
    Střídání v týmu FK Jablonec B:
    ze hřiště odchází Oliver Velich, přichází Adam Kubát.

90+3
    Domácí se zatím ubránili. Na půlce musel hrát brankář hosté Frydrych.

90+3
    Rohový kop pro hosty. Jedna z posledních šancí na vyrovnání...

90+1
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty!

90+1
    Domácí Dominik Breda ještě dostal žlutou kartu.

89
    Domácí budou dohrávat o deseti! Po druhé žluté kartě je vyloučen kapitán Jan Vošahlík.

88
    ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází Kryštof Karban.

87
    Střídání v týmu TJ Sokol Živanice:
    ze hřiště odchází Lukáš Polák, přichází Václav Pilný.

87
    ze hřiště odchází Lukáš Kopecký, přichází Sebastian Chocholatý.

87
    Domácím schází k vítězství i s nastavením možná pět minut.
    86. Dominik BREDA - 2:1

86
    Jablonec B právě vstřelil branku!
    Domácí přeci jen strhávají vedení na svou stranu! Frydrycha nachytal na švestkách DOMINIK BREDA, jehož střela z velké dálky k překvapení všech skončila za zády živanického brankáře.

85
    O nabíhajícího Martina Staňka se dobře postaral domácí obránce, který ho nepustil až do zakončení.

83
    Žlutou kartou byl potrestán domácí Petr Svoboda.
    80. Neproměněná penalta.

80
    Jan Vošahlík druhý pokutový kop nedává! Zvolil přízemní střelu k levé tyči, kterou chytá Luděk Frydrych!

80
    Michal Buriánek dostal za svůj zákrok žlutou kartu. Stejně byl potrestán také jeho spoluhráč Lukáš Kopecký za protesty.

79
    Buriánek fauloval v pokutovém území a Jablonec bude zahrávat druhou penaltu!

77
    Teď je to troku překopávaná z obou stran.

76
    Uvidíme, zda některý z týmů strhne v závěrečné čtvrthodině vedení na svou stranu.
    73. Jan VOŠAHLÍK - 1:1

73
    Pokutový kop s přehledem proměnil zkušený JAN VOŠAHLÍK! Domácí kapitán s bohatými prvoligovými zkušenostmi poslal Frydrycha na druhou stranu, než kam míč kopl.

72
    Žlutá karta pro tým TJ Sokol Živanice (Sebastien Langr).

72
    Penalta pro Jablonec! Jeden z domácích hráčů byl sestřelen v pokutovém území. Provinil se Sebastien Langr.

71
    ze hřiště odchází Martin Holec, přichází Jaroslav Straka,
    ze hřiště odchází Filip Zvěřina, přichází Filip Pánek.

70
    Hra byla opět zahájena. Hosté budou zahrávat roh.

68
    Rozhodčí nařizuje přestávku k občerstvení aktérů zápasu.

67
    Domácí příliš nezahrozili ani po rohovém kopu. Centrovaný míč dolétl do náruče neobtěžovaného brankáře Frydrycha.

66
    Fotbalisté Živanic to hrají velmi dobře a v posledních minutách vůbec nepouštějí soupeře do blízkosti své brány.

64
    Žlutou kartu vyfasoval hostující Tomáš Svoboda.

62
    Ostrý zákrok Bredy na jednoho z hráčů hostí. Obešlo se to bez karetního trestu.

61
    Za námi je hodina tohoto zápasu a jablonecké béčko s Živanicemi stále těsně prohrává.

57
    Hosté podnikli rychlý kontr, po němž bránu v dobré šanci přestřelil, tuším, Jan Nikodem!

57
    To Frydrych na druhé straně vyběhl včas a dobře a zachytil míč před nabíhajícími útočníky Jablonce.

55
    Brankář Reiner špatně odhadl situaci, vyběhl mimo pokutové území, ale u míče byl později než Martin Holec. Hráči Živanic se naštěstí pro domácí dostal už do velmi těžkého úhlu a nedokázal trefit prázdnou bránu!

53
    A mohlo být srovnáno! V pokutovém území hlavičkoval úplně volný jablonecký hráč, který však zamířil vedle pravé Frydrychovy tyče!

52
    Domácí podnikli akci na pravém křídle. Došlo k faulu a tak z toho bude standardní situace pro Severočechy.

50
    Nyní budou vhazovat fotbalisté Živanic. V tomto vedru mohou hru výrazně ovlivnit případná střídání. Čerství hráči by měli být znát.

47
    Hned první zakončení Jabloneckých po přestávce, které ale minulo bránu Živanic.

46
    ze hřiště odchází Jaroslav Diviš, přichází Jakub Gaši,
    ze hřiště odchází Adam Ritter, přichází Petr Svoboda,
    ze hřiště odchází Matěj Náprstek, přichází Evžen Malý.

46

Po prvním poločase prohrává Jablonec se Živanicemi 0:1. Jediný gól padl už v 7. minutě a byl připsán jako vlastní domácímu Jaroslavovi Divišovi. Severočeši pak v několika náznacích naráželi na dobře organizovanou defenzivu soupeře.

45+2

45+2
    Následoval roh. Míč si stáhl ze vzduchu brankář Reiner.

45+1
    Ještě zajímavá akce hostí! Před bránu si nabíhal Kopecký, před kterým na poslední chvíli zasahoval obránce. Kdyby míč prošel, byla by to v podstatě jasná situace ke skórování.

45
    Domácí nákop doputoval až do rukavic brankáře Frydrycha.

43
    Ofsajd byl odmáván domácímu Dominikovi Bredovi.

43
    Po rohu skončil míč v náručí Reinera, který rozehrává výhozem.

42
    Hosté nyní mohli navýšit své vedení! Výborným zákrokem se prezentoval Vojtěch Reiner, který míč vytáhl na roh.

41
    Momentálně se hraje především ve středu hřiště. Ani domácím nevyšla snaha přiblížit se k pokutovému území soupeře.

38
    Domácí útočnou snahu překazil ofsajd. Rozehrávat bude brankář Frydrych.

35
    Hra se teď celkem uklidnila. V tomhle počasí je také složité udržet celý poločas nějaké vyšší tempo.

31
    Půlhodina hry za námi. Živanice se poměrně rychle ujaly vedení a od té doby pozorně brání.

29
    Po rohovém kopu rozpoutali domácí v pokutovém území závar, ovšem defenziva soupeře vše zablokovala. Odražený balón pak uklidil z dálky nad bránu Patrik Schön.

29
    Příležitost domácích. Po centru z levé strany si v pokutovém území zpracoval balón Oliver Velich. Jeho střelu však protihráč srazil na roh.

28
    Hosté zkusili zakombinovat na své levé straně, ovšem Zvěřina se po finální přihrávce k balónu nedostal. Ten unikl do autu.

26
    Domácí Jan Vošahlík dostal žlutou kartu za ostřejší zákrok ve středu hřiště.

25
    Po krátké pauze se už opět hraje.

23
    Nyní byla nařízena přestávka k občerstvení hráčů.

21
    Standardka Jablonce. Po centru Náprstka se míč ocitl na hlavě Jana Vošahlíka, který ho nasměroval těsně nad břevno! To byla zatím největší domácí příležitost.

20
    Nikodem doběhl u rohového praporku dlouhý míč a pak odcentroval. Jablonecký obránce balón odehrál jen k Martinovi Holcovi, který z levé strany šestnáctky netrefil z voleje bránu.

16
    Přímý kop ze zajímavé pozice pro Jablonec. Ten zahrával David Nykrín, který však svou střelou netrefil bránu.

15
    Lukáš Kopecký si nabíhal na přihrávku za obranu. V souboji s domácím obráncem však jen posunul míč k brankáři Reinerovi.

14
    K odraženému míči se dostal Jaroslav Diviš. Střela mu ale vůbec nesedla a Luděk Frydrych v bráně Živanic mohl zůstat klidný.

12
    Hráči Živanic za sebou mají lepší vstup do zápasu. Jablonci se zatím příliš nedaří v přechodu do ofenzivy.
    7. Jaroslav DIVIŠ - 0:1

7
    Živanice právě vstřelily branku!
    Hosté se ujímají vedení! Nešťastný vlastní gól si vstřelil JAROSLAV DIVIŠ. Ten si srazil do sítě centrovaný míč před nabíhajícím Kopeckým.

5
    Jan Nikodem nebezpečně odcentroval z levé strany. Před bránou měl spoluhráče, ale defenziva Jablonce si dokázala poradit.

3
    Nikodemovi skočil skluzem pod nohy Diviš a čistě mu vypíchl míč za postranní čáru. Vhazovat budou hosté.

2
    Jeden z domácích hráčů špatně zpracoval míč a pustil do střelecké příležitosti soupeře ze Živanic. Ten zamířil zpoza šestnáctky vedle vzdálenější tyče.

1
    Jeden z hostujících hráčů zkusil překvapit jabloneckého brankáře Reinera hned po rozehrávce ze středového kruhu. Rozhodně mu to ale nesedlo podle představ a nákop skončil za bránou.

1

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu. Za malou chvíli se tedy začne hrát.

FK Jablonec B: Reiner – Diviš, Vošahlík (C), Hušek, Nykrín, Schön, Kubín, Ritter, Breda, Náprstek, Velich.
    Náhradníci: Bureš – Gaši, Svoboda, Karban, Malý, Kubát, Hanzlíček.
    Trenér: Benjamin Vomáčka

TJ Sokol Živanice: Frydrych – Spěvák, Vobejda, Zvěřina, Buriánek, Nikodem, Polák, Langr (C), Holec, Svoboda, Kopecký.
    Náhradníci: Čermák – F. Pánek, Chocholatý, Staněk, Pilný, Straka, D. Pánek.
    Trenér: Jiří Krejčí

Rozhodčí: Severýn – Zoufalý, Švorc.

FK Jablonec B:
    Rezerva Jablonce začala ročník solidně. Po domácí bezgólové remíze s Ústím dokázali Severočeši vyhrát 4:2 na půdě béčka Pardubic. V průběhu prvního poločasu Jablonečtí vedli už 3:0 po zásazích Krulicha, Schöna a Náprstka z penalty. Východočeši snižovali ještě do pauzy na rozdíl jediného gólu, ovšem krátce po změně stran zpečetil skóre svou druhou trefou 18letý Matouš Krulich.

TJ Sokol Živanice:
    Východočeský tým nezačal sezónu ve stanoveném termínu, jelikož v 1. kole byl jeho domácí duel s Kolínem odložen na září. Poté Živaničtí padli v rámci Poháru FAČR 0:1 na půdě divizního Hlinska a před týdnem pak ve svém prvním utkání v rámci ČFL podlehli 0:1 Mostu-Souši. To tedy není začátek ročníku, jaký si v Živanicích představovali.

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve 3. kole ČFL skupiny B se utkají rezerva Jablonce a Živanice. Domácí celek má po dvou kolech na kontě výhru a remízu. Živanice dosud odehrály pouze jedno utkání, v němž před týdnem doma podlehly Mostu-Souši 0:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.