Třinec – Přerov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Plzeň – Tábor 4:3 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 2:4 (kon.) | K. Vary – Slavia 8:3 (kon.) | Pardubice – Jihlava 6:2 (kon.)
Poruba – Zlín 2:3 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 8:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
HC ZUBR Přerov
Čtvrtek 07.09.2023, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Extraliga dorostu • 1 • Skupina B

Z WERK ARENY je to od nás pro dnešek vše, přejeme hezký večer. Od klávesnice se s vámi loučí Rostislav Niedoba. (18:59:13)

Oceláři dnes působili na ledě daleko kompaktněji, sebevědoměji a zkušeněji. I když žádným velkým rozdílem v skóre, nakonec berou v sezóně první body. Ve třetí třetině jsme už branku neviděli.

59:47
    Tady už vypadá, že je hotovo.

59:29
    Hostí se nemohou pro změnu dostat do útočného pásma, takže Trnka ani nemůže odjet na střídačku.

59:07
    Přerov drží puk v útočník pásmu, Trnka však setrvává na svém pracovišti.

58:22
    Domácí drží puk za brankou, přičemž se soupeř nesnaží ani napadat. Docela anomálie za tohoto stavu.

57:50
    Další střelu vyráží třinecký brankář do rohu.

57:25
    Přerovu se čas dramaticky krátí. Pro štěstí domácích ale teď Skácel udržel nahozený puk ve výstroji.

57:06
    Na ledě leží další přerovský hráč a hodně těžko se zvedá. Je to Filip Koudela. Hosty dnešní zápas skutečně bolí. Koudela je už na střídačce, snad bude v pořádku.

55:49
    Hosté mohli přece jen vyrovnat. Filip Vlk se ocitl sám před Skácelem, ale zakončil hodně nepřesně. Takovéto příležitosti Přerov nesmí zahazovat!

55:19
    Trnka krotí další nahozený, avšak docela nepříjemný kotouč.

54:02
    Jakoby se Oceláři snažili zasadit soupeři definitivní úder. Do žádné snahy o vyrovnání soupeře nepouštějí.

54:02
    Třinečtí hrají s kotoučem. Švančara zakončil po vyjetí z pozabranky. Jeho pokud byl pro Trnku absolutní malina.

52:30
    Iniciativu při hře pět na pět už přebírají opět domácí.

52:01
    Kde nic, tu nic. Hosté velkou příležitost trestuhodně zahodili. Za pět minut snad vystřelili na branku jen dvakrát.

51:38
    Ryšavý to zkoušel po delší době, jeho zakončení nemělo potřebnou razanci.

50:52
    Domácí teď zkušeně šetří cenné vteřinky s kotoučem na holi.

49:56
    Hostům zbývají z dlouhé přesilovky poslední dvě minuty. Třinečtí často a hlavně úspěšně vyhazují kotouče.

48:34
    David Skácel předvedl fantastický zákrok, když vyrazil střelu levým betonem. Tohle by si zasloužilo i účast ve Zlaté helmě!

46:55
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    David Lukas Holub – 5+KO, zásah do oblasti hlavy a krku.

Lukáš Mátl zůstal po zásahu Holuba dlouho ležet na ledě. Nakonec se s pomocí spoluhráčů na střídačku dostal a hned zamířil do kabin.

46:03
    I třetí početní výhoda domácích zůstane nevyužita.

45:45
    A další jeho rána končí vedle.

45:36
    Byrtusovu střelu Trnka vyráží.

44:38
    Oceláři hezky kombinovali v pásmu soupeře, samo se však vyhnali z útočného pásma.

44:11
    Nepřesný přechod do útoku domácích zastavuje ofsajd.

43:47
    Třetí přesilovka pro domácí. Podaří se ji Ocelářům konečně využít?

43:47
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Filip Frnka – 2 min., sekání.

43:16
    Zřetí část nám zatím nabízí poněkud kostrbatý hokej.

42:20
    Na druhé straně lapí kotouč pro změnu Skácel. Také bez větších potíží.

41:51
    Teď do nej pronikli domácí. Střela z uctivé vzdálenosti však nenadělala Trnkovi žádné problémy.

40:31
    Oba týmy hledají cestu do útočného pásma teď marně.

40:28
    Už, už to vypadalo, že Michal Rybnikár bude uháněl sám na Trnku. Hosté však dobře dostřídali a zabránili neštěstí.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:27.

Ve druhé třetině už konečně začaly padat góly a nebylo jich málo. I přes převahu domácího celku šel do vedení Přerov, když se prosadil Filip Frnka. Za dvě a půl minuty však domácí vyrovnali po střele Makuly. Uběhly pouhé dvě minuty a domácí už vedli. Přesně pálil tentokrát Matěj Weiss.

Hosté pak ve 34. minutě z ojedinělé šance vyrovnali, po samostatném úniku se jednou rukou prosadil z bekhendu Adam Dobřecký. Oceláři si však vzali ve druhé třetině vedení ještě jednou zpět. Třinecký kapitán Robin Švančara se dostal do úniku a přesnou střelou k levé tyči zakončil.

40:00

39:28
    Schovaná střela třineckého Byrtuse se lehce otřela o tyč. Domácí na konci druhé třetiny útočí.

38:45
    Makula dostal hit v blízkosti třinecké střídačky. Domácí útočník se naštěstí postavil na nohy sám.

38:27
    Trnka musel být hned pozorný. Po pár vteřinách si připsal první zákrok.

38:08
    Střídání v týmu HC ZUBR Přerov:
    ze hřiště odchází Robin Šejba, přichází Jonáš Trnka.

38:06
    Skácel musel být teď pozorný, hosté zaútočili z protiútoku.

37:33
    Třinec právě vstřelil branku!
    Kapitán Ocelářů vrací domácím barvám vedení! ŠVANČARA dostal krásnou přihrávku, jel sám na brankáře a chladnokrevně střelou k tyči zakončil.
    Asistence: Byrtus, Makula

36:43
    Hosté chvíli kombinovali v útočném pásmu v rohu kluziště. Nic kloudného však nevymysleli.

35:46
    Třinečtí jsou sice stále mírně aktivnější, ale jejich jistota z hokejek prozatím vyprchala.

35:06
    Švančara střílel z dobré pozice. O dorážku se pokusil z velkého úhlu Řípa. Obě situace brankář hostí zvládl.

34:26
    Na druhé straně teď zase zasahoval dvakrát ve krátkém sledu Šejba.

33:47
    Přerov právě vstřelil branku!
    Gólový úder z ojedinělé akce! ADAM DOBŘECKÝ přebruslil třineckou obranu a hokejkou v jedné ruce prostrčil Skácelovi puk mezi betony.
    Bez asistence.

33:27
    Hra je přerušena. David Miklas z Přerova se ocitl po souboji na ledě. Za pomoci spoluhráčů dokulhal na střídačku.

32:31
    Robin Švančara se prokličkoval až do zakončení. Šejba vyrazil před sebe, jeden z domácích hráčů se dostal ještě k dorážce. Kotouč však obloučkem přeplachtil hostující svatyni.

32:13
    Pro tentokrát to však hosté přestáli bez úhony.

31:55
    Oceláři znovu v útočné třetině.

31:18
    Přerovský brankář během posledních pár minut několikrát pokřikoval na své obránce, aby si hlídali soupeře. Sám si teď připsal další zákrok.

30:41
    Hosté se po delší době usadili v útočném pásmu. Z jejich snažení se dá vypíchnout snad jen zakončení bekhendem od Ryšavého, které šlo ale vedle.

29:10
    Holub pálil, Šejba vyráží, ale nikdo se k dorážce nedostal. Další pokus už přerovský brankář schoval v náruči.

28:50
    Pokusy Přerova o útočné výpady končí ve středním pásmu.

28:14
    Antonín Karas si vybruslil z pozabranky a vystřelil. Šejba jeho pokus kryje.

27:53
    Přerov se znovu osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

27:18
    Icing hostů. Teď hraje na ledě jen jeden tým.

26:41
    Oceláři pokračují v útoky. Vstřelené branky jim dodali na hokejky potřebný klid.

25:54
    A domácí vedou! Dominik Řípa zavezl puk do pásma, předal jej MATĚJI WEISSOVI a ten překonal Šejbu podruhé.
    Asistence: Řípa, Švančara.

25:16
    Třinečtí se vracejí ke své hře z první třetiny a přebírají zpátky aktivitu.

23:42
    Další střela se už ale ujala. Domácí zamkli soupeře v útočném pásmu. Rybnikár předal kotouč na hůl WIKTORA MAKULY a ten překonal střelou někde mezi betony hostujícího gólmana. Je vyrovnáno!
    Asistence: Rybnikár, Hrček

23:12
    Švančara pálí od levého mantinelu, přerovský brankář s touto střelou ale žádné velké starosti neměl.

22:40
    Teď byli domácí v ofsajdu, hra je přerušena.

22:26
    Oceláři snaží rychlou odpověď. Nemohou se však dostat do zakončení.

21:24
    Pozor, jsou to hosté, kdo skóruje! FILIP FRNKA si hezky srovnal kotouč na holi a propálil Skácela.
    Asistence: Mátl

20:24
    Třinecký Řípa byl při přechodu do útočného pásma lehce hákován holí soupeře. Rozhodčí to pustili.

20:01

Oba týmy se pozvolna vracejí z kabin na ledovou plochu. Rozhodčí je nabádají ke hře.

Druhá třetina začne přibližně v 17:40.

Oceláři vstoupili do první třetiny sezony aktivněji. Už ve druhé minutě se přerovský brankář Robin Šejba ocitl po velkou palbou domácích. Především jeho zásluhou hosté úvodní tlak přečkali.

Třineckým v první dvacetiminutovce nepomohly ani dvě přesilovky. Byli sice lepším týmem, avšak i po samostatném úniku Jakuba Blahuty svítí na ukazateli skóre bezbrankový stav.

20:00

19:48
    Ještě snaha domácích o útočný výpad, ale nic zajímavého z toho nebude.

19:01
    Z první části zbývá odkrojit poslední minuta.

18:45
    Přerov se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

18:19
    Už zase hrají na druhé straně domácí.

17:22
    Teď jsou to pro změnu hosté, kteří se snaží v útočné třetině něco vymyslet. Zatím však marně. Nedostali se k žádnému zakončení.

16:48
    Hosté úspěšně přečkali i druhé oslabení.

15:37
    Domácí v útočné třetině, z pravé strany pálil Makula. Bez gólového efektu.

15:08
    Holub prověřil brankáře Přerova překlepem od modré čáry. Ten však na kotouč velmi dobře viděl.

14:43
    Filip Vlk – 2 min., podrážení.

13:51
    Jakub Blahuta měl stoprocentní možnost! Byl před Šejbou úplně sám, ale minul.

13:01
    Švančara zkoušel přihrát napříč brankovištěm, Šejba jeho záměr vystihnul.

12:42
    Na druhé straně krotí po delší době puk taky Šejba. Vhazování v útočném pásmu domácích.

12:16
    Přerovští se začínají osmělovat. Koudela to zkoušel z úhlu bekhendem, ale i tohle Skácel zvládl.

11:10
    Další zákrok domácího brankáře. Kotouč mu vyrazil hůl z ruky, avšak více toho hosté nevymysleli.

10:43
    Tak přece jen si sáhnul na puk taky domácí brankář Skácel. Jednouchým zákrokem se ale alespoň trochu dostal do provozní teploty.

10:16
    Další zákrok přerovského brankáře.

09:33
    Hosté se snaží usadit v útočném pásmu, ale nedaří se jim moc dlouho držet puk. Třinečtí přistupují k soupeři velmi rychle.

09:10
    Šejba schoval nahození do lapačky. Hra je přerušena,

08:48
    I přes snahu domácího celku teď na nějakou šanci čekáme.

07:50
    Domácí stále diktují tempo hry.

07:07
    Opět Švančara v podobné pozici. Šejba vytěsnil puk vyrážečkou.

05:45
    Robin Švančara pálil z nadějné pozice mezi kruhy. Šejba zatím pozorný.

05:18
    Oba týmy střídají, třinečtí čekají na rozehrávku za vlastní brankou.

04:44
    Icing domácích po nepovedené rozehrávce.

04:05
    Třinečtí mají zatím lepší pohyb. Hrají víc na puku než soupeř.

03:00
    První přesilovka domácích zůstala nevyužita.

02:40
    Teď už nejsou domácí ve své přesilovce tak nebezpeční.

01:48
    Velké příležitosti domácích! Po střele od modré čáry Oceláři dvakrát doráželi z bezprostřední blízkosti, ale neprosadili se.

01:07
    Šejba má první zákrok, se střelou od modré čáry ale neměl problém.

00:40
    Marek Wasserbauer – 2 min., krosček.

00:27
    Rybníkár nahazoval od modré čáry na branku, nic z toho.

00:01

Ještě pokřiky a jdeme na to!

Oba celky už se řadí na modrých čarách.

HC Oceláři Třinec: Skácel (Javorek) – Marek, Byrtus (A), Kaleta, Trnka, Holub (A), Mrtka – Karas, Blahuta, Švancara (C), Morcinek, Hrček, Rybnikár, Řípa, Řehák, Makula, Hladoník, Weiss.
    Trenér: Marek Malík

HC ZUBR Přerov: Šejba (Trnka) – Špičák, Wasserbauer (A), Pohanka, Mozr, Matyáš, Kočara, Cífka – M. Ryšavý, Miklas, Švejcar, Došlík, Koudela (A), Dobřecký (C), Mátl, Kurial, Frnka, Vlk.
    Trenér: David Kudělka

Rozhodčí: Blaževič – Konvička, Klimek.

Zdravím všechny fanoušky dorosteneckého hokeje! Po letní přestávce se nám už konečně zase rozbíhá nová sezony Extraligy dorostu. V prostorách třinecké WERK ARÉNY si to dnes rozdají v prvním kole obhájci titulu z Třince proti Zubrům z Přerova.

V přípravném období Oceláři doslova váleli. V sedmi zápasech si připsali šest vítězství, nestačili pouze v posledním klání na Vítkovice. Na prestižním mezinárodním President Cupu pak brali bronzové medaile. Také letos bude Třinec patřit mezi největší favority soutěže.

Přerov sehrál celkem jedenáct přípravných utkání, z čehož je potřeba vyzdvihnout především závěrečnou pasáž. Tam Zubři zapsali čtyři výhry v řadě. V celkovém součtu mají pozitivní bilanci – sedm vítězství a tři porážky.

Vypadá to tak, že máme na úvod proti sobě dva velmi dobře připravené celky. Radovat se z úvodního vítězství sezony však bude jen jeden.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 24. Makula (Rybnikár, Hrček), 26. Weiss (Řípa, Švancara), 38. Švancara (Byrtus, Makula) – 22. Frnka (Mátl), 34. Dobřecký

HC Oceláři Třinec: Skácel (Javorek) – Marek, Byrtus, Kaleta, Trnka, Holub – Karas, Blahuta, Švancara – Morcinek, Hrček, Rybnikár – Řípa, Řehák, Makula – Hladoník, Weiss.

HC ZUBR Přerov: Šejba (39. Trnka) – Špičák, Wasserbauer, Pohanka, Mozr, Matyáš, Kočara, Cífka – M. Ryšavý, Miklas, Švejcar – Došlík, Koudela, Dobřecký – Mátl, Kurial, Frnka – Vlk.

Rozhodčí: Blaževič – Konvička, Klimek