Mladá Boleslav – Slavia 7:0 (po pr.) | Frýdek-M. – Přerov 1:0 (kon.) | Fehérvár – Mountfield HK 4:5 (po pr.)
K. Vary – Litvínov 3:2 (po pr.) | Kolín – Steel Wings Linz 10:1 (kon.) | Chomutov – Sokolov 1:3 (kon.)
Zlín – Zvolen 2:3 (0:2 po s.n.) | Znojmo – Modré Krídla 3:2 (po pr.) | Prostějov – Michalovce 5:3 (kon.)
Olomouc – Trenčín 7:1 (kon.) | Kometa Brno – HC Slovan 3:1 (kon.) | Vyškov – Opava 2:3 (kon.)
SHKM Hodonín – Havířov 3:6 (kon.) | Nový Jičín – Kopřivnice 4:5 (po pr.) | Ústí n/L – Děčín 0:0 (zruš.)
Kladno – Litoměřice 5:2 (kon.) | Příbram – Letňany 1:1 (1:0 po s.n.)
HK Nový Jičín
4:5 (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)
HC ISMM Kopřivnice
Čtvrtek 07.09.2023, 18:00 • Nový Jičín, Zimní stadion • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanoušky druholigového hokeje. Klasické derby mezi Novým Jičínem a Kopřivnicí se po týdnu přesune na led Ďáblů, kteří se Kopřivnici pokusí oplatit poslední porážku 5:4 po prodloužení.

Domácí Ďáblové mají za sebou čtyři přípravná utkání. Po výhře nad Bobry v prodloužení přišla vysoká porážka v Havířově. Novojičínští však na nevydařený zápas odpověděli vyrovnaným duelem v Kopřivnici, kde ztratili dvoubrankové vedení a nakonec prohráli v prodloužení. Naposledy zavítali na led Šumperku, odkud si i s nekompletní sestavou odvezli přesvědčivou výhru 4:0.

Svěřenci Ladislava Majkuse nastoupili do čtyř přátelských zápasů. Novou sezonu započali domácí výhrou nad Bobry, po které následovalo vysoké vítězství 6:1 nad havířovským AZetem. Kopřivničtí poté vyjeli do svého prvního venkovního utkání, když zavítali v rámci odvetného přípravného utkání do Valašského Meziříčí. Ve vzájemném střetnutí se opět projevila výhoda domácího prostředí, Bobři před svými fanoušky slavili výhru 5:3. Poslední utkání odehrála Kopřivnice před týdnem právě proti Ďáblům. V zápase nejdříve ztratila dvoubrankové vedení, ale následně dokázala otočit nepříznivý stav 2:4 na vítězství 5:4 v prodloužení.

HK Nový Jičín: Klimek (Hořejší) – Báchor, Holáň J., Hruška, Dudáš, Hanák, Janiczek – Tarnoczy, Sluštík J., Maliník, Konečný, Gebuaer, Flok, Hilšer, Kafka, Handl, Berka.
    Trenér: David Dostál

HC ISMM Kopřivnice: Baldik (Majer) – Krzak, Zeman, Marek, Bartošák, Spurný, Novák – Urban, Sluštík O., Kubík – Pargáč, Pindel, Mach M. – Indrst, Mach J., Suchý.
    Trenér: Ladislav Majkus.

00:01

00:29
    Icing hostů.

00:55
    Baldik nemusel zasahovat proti střele z levého kruhu.

01:14
    Domácí uklidňují hru za svou brankou.

01:24
    Kotouč byl tečovaný do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Baldikem.

01:40
    Kopřivnice nerozehrála přesně, ale následný útok Ďáblů ukončil odpískaný ofsajd.

01:57
    Puk mají na hokejkách hosté.

02:09
    Kotouče se zmocnili domácí, kteří se rychle vrátili před Baldika.

02:40
    Po protiútoku Kopřivnice si Klimek připisuje první zákrok v dnešním utkání.

03:11
    Ďáblové nerozehráli přesně a píská se zakázané uvolnění.

03:21
    Novojičínští vyhráli vhazování, jenže následný útok končí pouze dalším icingem.

03:32
    Další zakázané uvolnění domácího celku, hra se vrací před Klimka.

03:43
    Ďáblové šikovně vyhodili puk do středního pásma a jedou střídat.

03:59
    Pokus z mezikruží nemířil mezi tři tyče domácí branky.

04:21
    Na druhé straně pálil Flok, ale střela mu nesedla podle jeho představ.

04:38
    Baldik ukryl odražený kotouč pod svou lapačku.

05:01
    Novojíčínští se usadili v útočném pásmu.

05:25
    Puku se zmocnili hosté, kteří rozjíždějí novou útočnou akci.

05:49
    Ďáblové se dostali do přečíslení dva na jednoho, jenže akce ztroskotala na špatné přihrávce.

05:58
    Baldik vyráží střelu zblízka.

06:27
    Zakázaným uvolněním se provinila také Kopřivnice.

06:38
    Protiútok hostů byl zakončen střelou z pravé strany, Klimek zasáhl svými betony.

07:17
    Kafka vypálil nebezpečně z pravého kruhu, kotouč však poslal nad břevno.

07:49
    Kopřivničtí se při závaru před domácí brankou dostali k několika dorážkám, ale puk brankovou čáru nepřekročil.

08:22
    Kotouč končí v hledišti, bude se vhazovat ve středním pásmu.

08:40
    U mantinelu vybojovali puk domácí.

09:12
    Ďáblové nerozehráli přesně, kotouč se však rychle vrátil na jejich hokejky.

09:20
    Icing domácího celku.

09:30
    Klimek kryje nahození hostujícího obránce od modré čáry.

09:48
    Klimek vyráží další pokud od modré čáry.

10:00
    Hra se přesunula před Baldika.

10:15
    Hosté se po zisku kotouč rychle vrací do útočného pásma.

10:46
    Na druhé straně musel předvést své reflexy Baldik, jenž vytěsnil teč Kafky.

10:57
    Kopřivnice získala vhazování v útočném pásmu.

11:17
    Nepovedená přihrávka Maliníka nakonec projela jen kousek od levé tyče hostující branky.

11:39
    Konečný přihrával před branku, jenže nikoho ze svých spoluhráčů tam nenašel.

11:56
    Kopřivnice právě vstřelila branku! Hosté se dostávají do vedení! Po přihrávce Pargáče dostal kotouče za Klimkova záda VOJTĚCH PINDEL. Asistence: Jiří Pargáč a Matěj Mach.

12:57
    Hosté drží kotouč za svou brankou.

13:25
    Maliník našel před brankou osamoceného Konečného, jenže tomu se nepodařili usměrnit kotouč mezi tři tyče.

13:32
    Ofsajd Kopřivnice.

13:53
    Kafka se mohl dostat do samostatného úniku, ale přihrávka na něj neprošla.

14:30
    Útok hostů skončil nepřesnou přihrávkou.

14:49
    Puk získali hosté, kteří zakládají novou útočnou akci.

15:00
    Rozehrávka Kopřivnice končí pouze zakázaným uvolněním.

15:12
    Z levého kruhu pálil Spurný, ale Klimek si prostor mezi rukou a tělem pohlídal.

15:44
    Hraje se v blízkosti domácí branky.

15:57
    Protiútok Ďáblů zakončil z pravé strany Maliník, jeho bekhendový pokus skončil na betonech Baldika.

16:47
    Ofsajd Nového Jičína.

16:53
    Dudáš posílá puk za hostující branku.

17:02
    Baldik schoval kotouč pod svou lapačku. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

17:07
    Baldik si připisuje další zákrok lapačkou, tentokrát proti střele od modré čáry.

17:23
    Z pravé strany se dostal až před Baldika Hanák, jehož přízemní bekhendová střela končí na betonech kopřivnického brankáře.

18:06
    Nový Jičín právě vstřelil branku! Ďáblové srovnávají na 1:1! Adam Hilšer si všiml najíždějícího si DANA HANDLA, který ještě udělal Baldikovi kličku do protipohybu a vyrovnává na 1:1. Asistence: Adam Hilšer a Tomáš Hanák.

18:14
    Nový Jičín se provinil ofsajdem.

18:48
    Baldik vyráží kotouč po teči Konečného.

19:23
    Útok Kopřivnice byl zakončen nepřesnou střelou.

19:49

20:00

První třetina nabídla dvě branky. Hosté se nejdříve dostali do vedení po trefě Vojtěcha Pindela. Ďáblům se však podařilo ještě do přestávky srovnat. Adam Hilšer našel nikým nekrytého Dana Handla, který pohlednou kličkou vyrovnal stav utkání na 1:1.

Druhá třetina začne přibližně v 18:49.

20:01

20:07
    Domácí nahazují kotouč do útočného pásma.

20:24
    Ďáblové se usadili před kopřivnickou brankou.

20:33
    Baldik chytá kotouč do své lapačky.

20:50
    Baldik nyní vytáhl skvělí zákrok proti tečované střele od modré čáry. Kopřivnický brankář si poradil i s následnou dorážkou.

20:54
    Kotouč opustil hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

21:58
    Nový Jičín právě vstřelil branku! Aktivita Ďáblů na začátku druhé třetiny vedla ke vstřelenému gólu! Janiczek našel před brankou osamoceného DOMINKA KAFKU, který přesnou střelou posílá Ďábly do vedení. Asistence: Jan Janiczek.

22:29
    Jakub Mach prověřil Klimka nepříjemnou střelou zblízka.

23:12
    Po špatné přihrávce mohou zahrozit Ďáblové.

23:36
    Hruška nepřihrál přesně a puk získávají hosté.

23:51
    Kopřivnice se dostala do přečíslení, při kterém kotouč jen těsně minul horní tyč domácí branky.

24:34
    Na druhé straně musel zasahovat Baldik, jenž si pohlídal prostor u své levé tyče a následně přikryl kotouč svou lapačkou.

24:51
    Indrst a Suchý vyslali na Klimka dvě tvrdé rány, ty však nemířili mezi tři tyče.

25:26
    Kopřivnice právě vstřelila branku! Hosté vyrovnávají stav utkání na 2:2! Do samostatného úniku se dostal DOMINIK SUCHÝ, jenž překonal Klimka bekhendovou kličkou nad lapačku. Asistence: Filip Indrst.

26:01
    Ďáblové se při ponechané výhodě usadili před Baldikem.

26:12
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice:
    Krzak – 2 min., hákování.

26:25
    Hosté vyhazují puk za modrou čáru.

26:53
    Maliník zaváží puk zpět do útočného pásma.

27:01
    Kopřivnice právě vstřelila branku! Kopřivnice využívá chyby na modré čáře a dostává se do vedení! Domácí obraně opět ujel DOMINK SUCHÝ, který se tentokrát prosadil přesnou střelou do levého horního rohu. Asistence: Vojtěch Pindel.

27:18
    Ďáblům se nedaří dostat před hostující branku.

27:39
    Kopřivnice se opět osvobozuje.

28:09
    Hosté opět zahrozili ve vlastním oslabení. Střela Marka byla tečovaná do ochranné sítě.

28:12

28:27
    Konečný obešel dva kopřivnické hráče, jenže poté nepřihrál přesně.

28:46
    Urban tečoval střelu od mantinelu, Klimek byl pozorný.

29:15
    Bekhendový pokus Pindela na branku neprošel.

29:40
    Hosté nahazují kotouč za domácí branku, kde se jej zmocnili Ďáblové.

30:10
    Baldik vyráží střelu Floka z vrcholu levého kruhu.

30:31
    Hra se přesunula před Klimka.

30:45
    Suchý nebyl daleko od hattricku! Jeho teč vytěsnil Klimek svým ramenem.

31:34
    Tarnoczy neprošel přes tři bránicí hráče.

31:54
    Matěj Mach se natlačil před Klimka, přičemž byla posunuta branka Ďáblů. Vhazovat se bude po levé ruce domácího brankáře.

32:20
    Pohledná akce Kopřivnice skončila nepřesnou přihrávkou.

32:47
    Suchý v další šanci! Tentokrát netrefil skákavý kotouč před poloodkrytou brankou.

33:12
    Klimek chytá střelu od modré čáry do své lapačky.

33:52
    Spurný – 2 min., držení.

34:01
    Kotouč končí mezi diváky. Vhazování proběhne ve středním pásmu.

34:19
    Bartošák – 5 min. + OK, hrubost, odpyká Kubík.

Probíhá dlouhá diskuze mezi rozhodčími, trenéry a kapitány obou celků.

34:40
    Ďáblové kombinují v útočném pásmu při přesilové hře 5 na 3.

34:57
    Kafka s Pargáčem se vrátili zpět ke svým týmům na střídačky.

35:31
    Baldik se skvěle přesunul ke své levé tyči a podržel svůj tým dobrým zákrokem.

35:37
    Baldik vyráží střelu od modré čáry.

35:52
    Spurný opustil trestnou lavici.

36:16
    Nový Jičín právě vstřelil branku! Ďáblové využívají početní převahu a je opět srovnáno! Po střele od modré čáry si našel odražený kotouč ROBIN GEBAUER, jenže pohotovým zakončením překonal Baldika. Asistence: Stanislav Báchor.

36:42
    Domácí pokračují v přesilovce.

37:07
    Prudká střela Floka z levého kruhu končí v lapačce Baldika.

39:11
    Ďáblům se nedaří vrátit do útočného pásma.

39:19

39:51
    Po střele Konečného se k dorážce dostal Báchor, kterému se však nepodařilo zavést kotouč do odkryté branky.

40:00

Do druhé třetiny vstoupili lépe Ďáblové, kteří se také díky přesné střele Dominika Kafky dostali do vedení. Kopřivnici se však podařilo otočit stav utkání, když dva samostatné úniky proměnil Dominik Suchý. Poté přišla řada vyloučení, při kterém Bartošák obdržel pětiminutový trest za hrubost, čímž pro něj utkání skončilo. Novojičínští pak v dlouhé přesilovce vyrovnali na 3:3 po dorážce Robina Gebauera.

Třetí třetina začne přibližně v 19:47.

40:01

40:12
    Po střele Jana Sluštíka vyrazil Baldik kotouč pouze nad sebe a puk poté dopadl do brankoviště za jeho záda. Hostující obránci však kotouč včak odklidili.

41:25
    Hosté uklidňují hru za svou brankou.

41:55
    Přečíslení Ďáblů ztroskotalo na nepřesné přihrávce.

42:11
    Berka – 2 min., podrážení.

42:38
    Hosté se usadili před Klimkem.

43:18
    Domácí zaútočili ve vlastním oslabení, přečíslení však překombinovali.

43:49
    Kopřivničtí se vrátili do útočného pásma.

44:06
    Klimek se přesunul ke své levé tyči a podržel svůj tým důležitým zákrokem.