Mladá Boleslav – Slavia 7:0 (po pr.) | Frýdek-M. – Přerov 1:0 (kon.) | Fehérvár – Mountfield HK 4:5 (po pr.)
K. Vary – Litvínov 3:2 (po pr.) | Kolín – Steel Wings Linz 10:1 (kon.) | Chomutov – Sokolov 1:3 (kon.)
Zlín – Zvolen 2:3 (0:2 po s.n.) | Znojmo – Modré Krídla 3:2 (po pr.) | Prostějov – Michalovce 5:3 (kon.)
Olomouc – Trenčín 7:1 (kon.) | Kometa Brno – HC Slovan 3:1 (kon.) | Vyškov – Opava 2:3 (kon.)
SHKM Hodonín – Havířov 3:6 (kon.) | Nový Jičín – Kopřivnice 4:5 (po pr.) | Ústí n/L – Děčín 0:0 (zruš.)
Kladno – Litoměřice 5:2 (kon.) | Příbram – Letňany 1:1 (1:0 po s.n.)
HC Frýdek-Místek
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC ZUBR Přerov
Čtvrtek 07.09.2023, 17:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásné čtvrteční odpoledne z Polárky! Od 17:00 nás zde čeká generálka na Chance ligu mezi domácím Frýdkem-Místkem a Přerovem.

HC Zubr Přerov

Přerovské hokejisty čeká šestá a zároveň poslední prověrka před novým ročníkem Chance ligy. Přípravu zvládli dvakrát vítězně. Nejdříve vyhráli jednoznačně ve Zlíně 3:0. V prodloužení také zdolali Znojmo 4:3. Přípravu provází samozřejmě i porážky, jinak tomu ani nebylo u Přerova. Domácí odvetu se Zlínem prohrál 0:3. Pár dní na to padnul i doma s Vsetínem (1:3). Poslední přátelák Zubrům také nevyšlel, když prohráli ve Vyškově také 1:3.
    V kádru Přerova by jsme vyloženě nějakou hvězdu nenašli, jelikož kádr je dost vyrovnaný, ale přeci jen jedno jméno stojí za zmínku. Darek Hejcman je bývalým útočníkem Zlína nebo Kadaňe. V přípravě zapsal jeden gól a stejný počet asistencí.

Hokejový Frýdek-Místek má již za sebou několik přátelských duelů. Před dnešní generálkou stihl odehrát osm zápasů. Vyhrát dokázal třikrát a to vždy proti slovenským soupeřům. V prodloužení porazil 1:0 Trenčín, vysoko 9:2 smáznul Zvolen a naposledy doma s Michalovcemi uspěl 5:3. Na úvod přípravy padnul s Havířovem (2:5) a Třincem (0:3). Prodloužení se mu nepovedlo s Tychy (2:3) a HK Olimpija (3:5). Po základní hrací době padl také 6:3 s Prostějovem.
    Kádr Frýdku disponuje kvalitními hráči a to díky spolupráci s Oceláři Třinec. Tou nejvýraznější je Vladimír Svačina, který v přípravě zaznamenal jeden gól a sedm asistencí.

HC Frýdek-Místek: Mokry (Šimonů) – Hrachovský, Urbanec (A), Haman, Výtisk (C), Hrůzek, Kowalczyk, Homola – Svačina, Toman, Doktor – Šuhaj, Veselý, Hotěk (A) – Ramik, Hudeček, Cedzo – Pastor, Geidl, Kozlík – Matěj
    Trenér: Martin Janeček

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – Černý, Adámek, Chroboček, Krisl (C), Cubo, Kudělka, Němec – Březina, Pechanec, Doležal (A) – Tomi, Hejcman, Indrák – Slusarczyk, Nemec, Svoboda – Dobša, Ministr, Chludil
    Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Vaněk, Rapák – Bartoň, Voznička.

Hráči obou celků mají za sebou rozbruslení. Po úpravě ledu bude moct dnešní utkání odstartovat.

Všichni aktéři dnešní generálky nastupují na ledovou plochu. Za pár chvil odstartuje tento zápas.

00:01

00:25
    O první střelecký pokus zápasu se odhodlal Ondřej Hrachovský, ale jeho střelu ze slotu kryje Postava.

01:00
    Nepřesné rozehrávky na obou stranách vedou k tomu, že se bojuje o střední pásmo.

01:50
    Ke střele z otočky se dostal domácí Adam Cedzo. Jeho střela byla slabá a proto ji vyráží Postava do rohu kluziště.

02:18
    Do přečíslení se mohl hnát Frýdek, jenže tuto snahu kazí brankář hostů.

03:24
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek:
    Jakub Doktor – 2 min., hákování.

04:05
    Při přesilovce dostal nabito David Chroboček, jenže jeho střela míří vedle branky a následnou dorážku likviduje Mokry.

04:36
    Se štěstím zachytil Jan Svoboda kotouč v útočném pásmu a tak v tlaku může Přerov pokračovat.

05:17
    Po bojích u mantinelu se objevil před brankářem Mokrym přerovský Lukáš Chludil. Mokry ale skvělým semaforem likviduje tuto střelu, která mířila pod břevno.

05:24
    Domácí přežili oslabení a mají i kotouč ve své moci.

06:21
    Za brankou vybojoval jeden z hráčů domácích puk a dostal ho před bránou, jenže Postava ho kryje do své lapačky. Čeká nás komerční přestávka.

06:35
    Tomáš Doležal se dostal z levé strany ke střele z velkého úhlu, pokus ale míří nad branku.

07:15
    Boj o puk v útočném rohu Frýdku. Kotouče se nakonec ujmuli domácí.

08:00
    David Dobša pro své přerovské spoluhráče vybojoval kotouč, ale jeho přihrávku před branku byla nepřesná.

08:47
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Ondřej Cubo – 2 min., držení.

09:10
    Radek Veselý dostal ideální přihrávku na střelu z první, jenže pokus míří mimo branku.

09:45
    Hosté se po boji za brankou dokázali výhozem vysvobodit.

10:22
    Nádherná kombinace přesilové formace domácích, které velel Svačina. Pokus ale gólman vyráží do ochranné sítě.

10:32
    Vhazování ve středním pásmu, jelikož domácí zahráli rukou.

10:47
    Hosté přežili přesilovou hru a proto zakládají za brankou útočnou akci.

11:40
    Nahození domácího obránce neznamená pro Frýdek nic vážného, protože obránci Přerova jsou u puku dříve.

11:59
    Zubři budou mít k dispozici vhazování v útočné fázi, protože kotouč skončil v ochranné síti.

12:47
    Po menším tlaku do brejku vyrazil domácí tým, jenže křížnou přihrávku zachytil Postava. Čeká nás komerční přestávka.

13:05
    Vladimír Svačina hledal žabičkou před brankou Tomana. Tuto přihrávku zachycuje pozorná obrana.

14:00
    Domácí stihli vystřídat a usazují se na útočné polovině.

14:15
    Tomáš Kudělka – 2 min., hrubost.

14:42
    Domácí sice vyhráli vhazování, ale po krátké kombinace jsou vyhnáni na obrannou polovinu.

15:19
    Na přihrávku si z modré čáry najel Haman, jeho pokus vyráží betonem hostující brankář.

15:51
    Frýdku se znovu nedaří kombinace a tak hosté vyhazují k Mokrému.

16:06
    Slabé nahození od modré čáry kryje Postava.

16:15
    I druhou přesilovou hru Přerov zvládl ubránit.

16:49
    Po menších zmatcích před Mokrym raději domácí brankář schovává kotouč pod svou lapačku.

17:10
    Další přerušení, tentokrát je zavinou tečovaný puk, který zamířil do hlediště.

17:38
    Jakub Doktor rozvíjel postupnou akci k brance Postavy, ale u střídaček Zubrů ho důrazně odstavuje obránce.

18:19
    Zubři se mohou přestěhovat k Mokrému, jelikož je pískáno zakázané uvolnění.

18:50
    Vojtěch Tomi se po levé straně dostal k puku, ale za brankou mu kotouč bere zkušený Výtisk.

19:21
    Zakázané uvolnění se také píská Přerovu. Domácí se mohou pokusit o závěrečný tlak v úvodní třetině.

19:46
    Formace vedená Janem Hudečkem ovšem nedokázala vytvořit tlak v útočné třetině.

20:00

Skončila úvodní třetina generálky mezi Frýdkem-Místkem a Přerovem. Sice se hraje hokej nahoru dolů, ale branku jsme zatím neviděli. Největší šanci zatím měl přerovský Lukáš Chludil, jenže skvělým semaforem ho vychytal Mokry. Nějaké střely měl k dispozici i Frýdek, se všemi si Postava věděl rady. Proto úvodní dějství končí bez branek.

Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

20:13
    David Chroboček se postaral o úvodní pokus ve 2.třetině, ale prudká střela minula branku.

20:30
    Ofsajd hráčů Přerova.

21:14
    Nadějný protiútok hostujícího Přerova zastavuje blokem obrana Frýdku.

22:00
    Přerov ale i nadále zůstává na útočné polovině Frýdku, jenže pomocí pomalých přihrávek se nemůže dostat k vážné střele.

22:17
    Tlak bude pokračovat, jelikož je domácím pískáno zakázané uvolnění.

22:42
    Daniel Ministr zavezl kotouč před branku domácích, zde ale nebyl žádný jeho spoluhráč včas.

23:36
    Frýdek se snaží založit útočnou akci od obrany, ale v druhé třetině je zatím přerovská defenziva pozorná.

24:23
    A naopak to jsou znovu Zubři, kteří si vytvářejí tlak v útočném pásmu.

25:13
    Do velké možnosti se dostal po dobrém důrazu Radek Veselý. Po několika kličkách se ale v brankovišti roztáhl Postava a střelu při ledě chytá. Následnou dorážku Šuhaje blokují obránci.

26:30
    Přerov znovu dokázal zklidnit hru a bojuje u mantinelu o kotouč. To vše se odehrává u střídačky Zubrů.

27:09
    Nahození domácího obránce od modré čáry kryje s klidem Postava. Komerční přestávka.

27:15
    David Březina – 2 min., vysoká hůl.

27:25
    Přesilovka nezačíná pro domácí vůbec dobře, jelikož Přerov vyhrál buly a vyhazuje do bezpečí.

28:09
    Ke dvěma střelám z modré čáry se dostal Daniel Kowalczyk. Oba pokusy ale Postava viděl a bezpečně je chytá.

28:47
    Kombinaci domácích zakončil nahozením Filip Haman. Slabou střelu vyráží hostující brankář.

29:03
    Na nebezpečnou střelu dostal nabito Radim Toman, prudká střela končí v lapačce bezchybného Postavy.

29:15
    Hosté přežili všechny nebezpečné střely a tak si můžou odškrtnout další ubráněnou přesilovku.

29:52
    Ofsajd přerovských hráčů přerušuje hru.

29:59
    V krátkém časovém sledu další ofsajd. Tentokrát se provinili domácí.

30:40
    Velkou chybu vyrobil Jan Výtisk, když jeho přihrávku vystihl centr Přerova. Celý požár hasí Filip Haman.

31:08
    A znovu mimo hru vystaveni hráči Přerova.

31:56
    Michal Hotěk se prokličkoval do útočného pásma, kde byl čistě tělem dohrán.

32:39
    Po boji o puk v rohu kluziště je zápas přerušen. Přerušení se využívá k další komerční přestávce.

33:02
    Dotěrný Tomáš Doležal se dostal ke střele ze slotu. Jeho střela ale nemíří mezi tři tyče Mokrého.

34:27
    Po individuální akci jednoho z hráčů Frýdku se píská ofsajd.

35:05
    Michal Ramik poslal přízemní střelu směrem branka Přerova. Před Postavou pravděpodobně někdo tečoval, ale brankář je pozorný.

35:45
    I Mokry musel na druhé straně dávat pozor, proto puk kryje pod lapačku.

36:28
    Nahození Přerova znamená, že hosté budou střídat, ale domácí se rychle ujali kotouče a míří dopředu.

37:15
    Několik hráčů bojovalo u mantinelu o puk. Kotouč se najednou vynořil u modré čáry. S tím ale obránce Frýdku nepočítal.

38:00
    Nahození domácího celku nikdo nepochopil a tak do útoku míří Přerov.

38:25
    Domácí si mohli hlasitě oddychnout! Přerovský Filip Hrůzek si připravil střelu od modré čáry. Přes několik hráčů nemohl Mokry vidět, a tak ho střela překonala. Jenže domácí brankář si dobře postavil bránu a kotouč míří do tyče.

39:07
    Jan Výtisk – 2 min., sekání.

39:30
    Hostům se přesilovka zatím moc nedaří, jelikož domácí vyhazují.

39:58
    K poslední střele napřáhl znovu Filip Hrůzek, ale střelu do lapačky zachytává domácí strážce branky.

40:00

Druhá třetina generálky mezi Frýdkem-Místkem a Přerovem je u konce. Ani v této části jsme branku neviděli. Platí to samé jako v třetině první. Hraje se rychlý hokej s několika střelami. Nebezpečnou akci si vypracoval frýdecký Radek Veselý, jenže po průniku ho vychytal Postava. Na konci třetiny poslal tvrdou střelu do tyče Mokrého přerovský Filip Hrůzek. Branka tedy nepadla, proto po dvou třetinách je stav zápasu 0:0.

Další třetina začne přibližně v 18:38.

40:01

40:36
    Hosté si přenesli do třetí části přesilovku, ale Chroboček se nedostal ke střele.

41:07
    Zbytek přesilovky se dohrál ve středním pásmu. Domácí jsou v plné počtu.

41:37
    Po závaru před brankou Mokrého se bude vhazovat na této části kluziště.

42:25
    Hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Ondřej Cubo.

42:45
    Do přihrávky Svačiny vložil hokejku jeden z hráčů Přerova a kotouč míří do ocharanné sítě.

43:14
    Vladimír Svačina si připravil na forhend nebezpečnou střelu zápěstím. Pokus překonal Postavu, ale zachraňuje ho branková konstrukce.

44:05
    Po ofsajdu domácích se vhazuje ve středním pásmu.

44:25
    Přerov je dnes v oslabení pozorný, jelikož další přesilovku dohrává na polovině Frýdku.

45:00
    Jeden z beků domácích zavezl puk za branku. Oba týmy mohou v klidu vystřídat.

45:29
    Slabé nahození domácích likviduje Postava. Rozehrávka leží na krku přerovských hráčů.

46:29
    Tomáš Doležal připravil střeleckou pozici Davidu Březinovi. Jeho střela je tečovaná a míří do sítě za brankou. Komerční přestávka.

47:06
    Michal Hotěk skvěle vypíchl kotouč domácím a hnal se do samostatného úniku, ale faulem ho zastavuje Vojtěch Tomi.
    Hotěk si vzal na starost i nájezd, ale střelou mezi betony na Postavu nevyzrál.

47:35
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Jan Hudeček dostal nabito od modré čáry. Prudkou střelu zblokovala domácí obrana pouze k ADAMU CEDZOVI, který uklízí z první kotouč do poloodkryté branky Postavy. Asistence: Jan Hudeček a Ondřej Hrachovský.
    47:35 Adam CEDZO - 1:0

49:00
    Frýdek pokračuje po brance v aktivní hře, ale jeho nebezpečné pokusy blokují obětaví obránci Přerova.

50:10
    Domácí prohráli buly v útočném pásmu, proto do útoku míří Zubři. Jenže i ti jsou v útoku nepřesní.

50:53
    Do defenzivy se výborně vrátil David Pastor. Díky této práci zamíří domácí do brejku.

51:40
    Brejková situace byla neúspěšná. Protiútok zakládá přerovský Robert Černý.

52:41
    S ohněm si zahrával Jan Výtisk, ale nakonec svou chybičku napravil.

53:18
    Frýdecký Daniel Kowalczyk zkoušel z modré čáry ohrozit Postavu, ale před ním dokázal obránce zablokovat střelu nohou.

54:27
    Na pozoru musel být i na druhé straně Vojtěch Mokry. V dnešním zápase je bezchybný, což potvrdil i teď. Komerční přestávka.

54:50
    Sérii nebezpečných střel měl k dispozici Přerov. Žádnou ale Mokry nemusel řešit.

55:26
    Útočné snažení Přerova je u konce. Do šance vyrážela formace Jana Hudečka, ta ale také neuspěla.

56:20
    S obrovskou dávkou štěstí udržel útočné pásmo Přerov a může se tlačit do šance.

56:48
    Což se také stalo, ale závar před brankou dokázal vyřešit Mokry. Bude se vhazovat právě před tímto brankářem.

57:04
    Domácí se dostávají pod tlak. Proto odpravují puk na zakázané uvolnění.

57:28
    Daniel Ministr vjel do útočného pásma moc brzo, proto se píská ofsajd.

57:55
    Nico Geidl se dostal za modrou čáru a hrozil slabou střelou bekhendem, kterou vyráží před sebe Postava.

58:38
    Přerov si uvědomuje, že už moc času nemá, ale nemůže se dostat k vážné šanci. Naopak Mokry rozehrává za svou brankou.

59:13
    Hosté odvolávají brankáře. Zkouší to v šesti.

59:30
    Tak to mohl být skvělý moment pro Vojtěcha Mokrého, který zkoušel přes celé hřiště vstřelit branku, ale pokus byl nepřesný.

59:46
    Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.

59:54
    V závěru zápasu dostal nabito od Roberta Černého David Březina. Prudká střela, ale těsně míjí branku Mokrého. Zbytek zápasu se dohraje v rohu kluziště.

Generálka mezi Frýdkem-Místkem a Přerovem je u svého konce! Nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 uspěl domácí celek. Po celé utkání se hrál rychlý hokej ze strany na strany. Oba týmy si vypracovali shodně šanci a oba také orazítkovali tyč. Jedinou branku zápasu vstřelil ve třetí třetině domácí Adam Cedzo, který zblokovanou střelu uklízel do prázdné branky. Přerov se ke konci utkání tlačil, ale branku vstřelit nedokázal.

To je pro dnešek úplně všechno! Užijte si zbytek čtvrtečního večera a u dalších textových přenosů naviděnou. (19:17:24)