Plzeň – Litvínov 6:3 (kon.)
konec
HC Škoda Plzeň
6:3 (3:0, 2:1, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Středa 13.09.2023, 17:00 • LOGSPEED CZ Aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
   
  Krásný podvečer z plzeňské LOGSPEED CZ Arény. V rámci středeční předehrávky sedmého kola DHL extraligy juniorů se proti sobě utkají týmy HC Škoda Plzeň a HC VERVA Litvínov.
   
  HC VERVA Litvínov se momentálně s osmi body nachází na pátém místě západní skupiny. Ze šesti duelů vyhráli Chemici hned ten úvodní s Mladou Boleslaví 7:5 a poté domácí zápas s pražskou Spartou 2:1. Z dalších čtyř duelů si družina trenéra Martina Tvrzníka připsala čtyři porážky, nicméně dvakrát až po prodloužení. Naposledy Litvínov padl na ledě Liberce 0:4. Poradí si s Plzní?
   
  HC Škoda Plzeň se v letošní sezoně zatím poměrně trápí. Ze šesti duelů vyhráli Západočeši pouze jeden domácí zápas s Karlovými Vary a patří jim tak poslední místo v rámci celé extraligy. Dále už si indiáni připsali body jen proti Mladé Boleslavi po porážce v prodloužení. V posledním zápase modrobílá družina padla na ledě Hradce Králové po velké přestřelce 5:7. Podaří se Plzni podruhé v sezoně zvítězit?
   
  Úvodní sestavy:

  HC Škoda Plzeň: Houdek (D. Jansa) – Houdek (A), Dolhý (C), Skok, Hodinář, Hromádka, Cícha, Prošek – A. Dvořák, M. Soukup, Šiler – Pešek, Mazanec (A), Hála – Řehoř, Matějka, M. Hořejší – Makovec.
  Trenér: Petr Vojan

  HC VERVA Litvínov: Kubík (Stránský) – M. Hora (A), Vaverčák, Zachariáš, Werner, Bystřický, Soušek, Prokeš – Dohnal, D. Čech (A), O. Postl I – Bednařík, Višněvskij, L. Tůma – Hauptvogel, Peroutka, Dej (C) – D. Horský, Ducháček, Špaček.
  Trenér: Martin Tvrzník

  Rozhodčí: Hucl, Hacaperka – Rubáš, Sýkora.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:08
  Úvodní buly vyhráli hosté, ale ihned poslali kotouč na icing a bude se tak vhazovat v jejich pásmu.
   
  00:45
  Makovec s kotoučem na holi přes modrou čáru neprošel a k puku se dostává Verva.
   
  01:35
  Odražený pokus Denise Řehoře propadl až k Cíchovi, který se ve velké šanci na pravém kruhu neprosadil a minul bránu.
   
  03:14
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Autorem branky je JIŘÍ MATĚJKA. Domácí tým jde rychle do vedení a využívá tak svého počátečního tlaku. Jan Skok dostal ideálně nabito na modrou čáru, odkud na Kubíka vyslal tvrdou ránu. Skokův pokus litvínovskému brankáři vypadl jen k Jiřímu Matějkovi, který už měl snadnou práci. Asistence: Skok a Hála.
   
  04:31
  Indiáni pokračují ve velkém tlaku a Litvínov nestíhá. Nyní musel Kubík likvidovat ránu Matěje Houdka od modré.
   
  05:28
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Autorem branky je DANIEL HÁLA. A je to o dvě branky! Zmatky v litvínovské obraně pokračují. Nyní si defenziva hostů nepohlídala Daniela Hálu, který si vybruslil mezi kruhy a následně prostřelil Adama Kubíka. Asistence: Jan Skok
   
  06:07
  Litvínov není schopný dostat se z obranného pásma a nápor Západočechů pokračuje i nadále. Od modré nyní nebezpečně pálil Jakub Hromádka.
   
  06:59
  Skokův pokus se odrazil až do středního pásma a indiáni musí zakládat novou útočnou akci.
   
  08:13
  Marek Hořejší si našel puk ve shluku těl před ním, vybruslil si mezi kruhy a pálil. Adam Kubík byl připravem.
   
  09:41
  Další z útočných akcí Plzeňských. Chvilkami to působí, jako by si domácí s Litvínovem hráli. Obraz hry je naprosto jednostranný a Chemici téměř nejsou schopni vyjet z obranné třetiny.
   
  10:44
  Další z útočných kombinací Plzně skončila u Jana Hodináře. Ten se po úseku přihrávek rozhodl vystřelit, ale před bránou nikdo z jeho spoluhráčů neclonil a Adam Kubík tak jeho pokus pohodlně lapil.
   
  11:59
  Po dlouhé době se hosté dostali do útočného pásma, ale dlouho zde nepobyli a opět je u puku domácí Škodovka.
   
  12:54
  Čech si s kotoučem na holi vybruslil až na vrcholky kruhů, ale jeho následné zakončení skončilo vysoko nad Houdkovou bránou.
   
  14:13
  Litvnínov výrazně vysunul své napadání, z čehož nyní vyústilo zakázané uvolnění Plzeňských. Hra se nám přeci jen více srovnává.
   
  14:33
  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
  Matěj Zachariáš – 2 min., podrážení.
   
  15:02
  Verva se zatím dobře brání a už dvakrát vyhodila kotouč.
   
  15:33
  Úmysl Adamu Dvořákovi nevyšel podle jeho představ a Litvnínov se osvobozuje. Na led skáče druhá přesilovková formace domácích.
   
  16:30
  Hodinářovo nahození vyplavalo u Ondřeje Peška, který to okamžitě zkusil. Jeho střele však scházela přesnost a skončila tak vedle.
   
  17:44
  Aleš Mazanec zavezl puk do útočné třetiny a dobrým napadáním vybojoval pro Plzeň vhazování v útočném pásmu.
   
  18:22
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Autorem branky je ADAM DVOŘÁK. Krásnou individuální akci vyšperkoval Jakub Šiler chytrou přihrávkou na Adama Dvořáka, který už jen dorazil puk do odkryté klece. Asistence: Jakub Šiler.
   
  18:52
  Litvnínovští hráči nyní dali příliš prostoru Ondřeji Peškovi, který se od pravého mantinelu natlačil až před Adama Kubíka, ale na toho už si nepřišel.
   
  19:30
  Šťastný odraz od brusle Denise Řehoře rozezvučil litvínovskou tyč!
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  První třetina je minulostí a Plzeň po ní zaslouženě vede nad Litvínovem 3:0. Škodovka svého soupeře jednoznačně přehrála a odměnou jsou pro ni tři vstřelené branky. Skóre otevřel z dorážky Jiří Matějka, na kterého navázali svými trefami Daniel Hála a Adam Dvořák. Litvínov si za celou třetinu téměř nic nevypracoval a mladičký Štěpán Houdek tak zatím drží nulu. Druhá část začne v 17:49.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:19
  Druhá část začala rychle zostra. Hned po dvaceti vteřinách využil dobrého napadání Dvořáka Jakub Šiler a z úhlu prověřil Kubíka.
   
  21:45
  Jiří Špaček využil zaváhání Jana Skoka a uháněl do brejku. Ve svém úniku zvolil ještě brzdu a následně přihrával na své spoluhráče. To se mu však nepovedlo.
   
  22:16
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
  Aleš Mazanec – 2 min., sekání.
   
  22:55
  Skrytý pokus Matěje Hory nadělal Štěpánu Houdkovi menší potíže, neboť měl zacloněný výhled.
   
  24:00
  Hosté si při přesilové hře vypracovali hned tři dobré šance! Z hranice kruhů pálil nejnebezpečněji Bednařík, ale ani on se neprosadil.
   
  24:52
  Marek Soukup hledal před bránou Dvořáka, ale ten přestřelil.
   
  25:20
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Autorem branky je JIŘÍ MATĚJKA. A je to 4:0! Jiří Matějka přidává svou druhou branku v zápase. Plzeňský útočník využil dobré přihrávky Adama Dvořáka a z předbrankového prostoru nekompromisně zavěsil. Asistence: Adam Dvořák a Jan Hodinář.
   
  25:20
  Střídání v týmu HC VERVA Litvínov:
  ze hřiště odchází Adam Kubík, přichází Štěpán Stránský.
   
  25:47
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
  Petr Makovec – 2 min., hrubost.

  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
  Matěj Hora – 2 min., napadení.
   
  26:16
  Dvě velké šance Jakuba Šilera! Domácí útočník nejprve nevyužil dobré přihrávky před bránu a bekhendem se neprosadil. Následně si ještě vybruslil na vrchol pravého kruhu, odkud Stránský jeho pokus vykryl.
   
  27:16
  Pokus Jakuba Hromádky skončil nad, ale Plzeň zůstává na kotouči.
   
  27:52
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
  Jakub Hromádka – 2 min., hrubost.

  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
  Dominik Čech – 2 min., hrubost.
   
  28:25
  Zadovka Jakuba Šilera na Adama Dvořáka neprošla a do protiútoku míří hosté.
   
  29:18
  Petr Makovec nahozený kotouč vybojovat nedokázal a hra se přelila na druhou stranu. Z velké dálky to zkusil litvínovský Bednařík a Štěpán Houdek raději přidržel puk ve své výstroji.
   
  30:00
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Autorem branky je MAREK HOŘEJŠÍ. Škodovka přidává další branku a v polovině zápasu už je to 5:0. Do střely Hynka Proška od modré čáry vložil hůl Marek Hořejší a kotouč skončil až za zády bezmocného Stránského. Asistence: Hynek Prošek a Denis Řehoř.
   
  31:24
  Hála v přečíslení dvou na jednoho zvolil okamžitou střelu, ale svůj pokus nasměroval vysoko nad.
   
  32:20
  Tutovky indiánů pokračují a hra hostů se naprosto rozpadá. Aleš Mazanec chytře přenechal puk Hodinářovi, před kterým se otevřela mezera a plzeňský obránce si sjel až na levý kruh. Zakončil ovšem jen do hrudi Stránského.
   
  33:26
  Cíchova dělovka od modré čáry skončila vedle a Západočeši musí pro puk do středního pásma.
   
  34:04
  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
  Daniel Dej – 2 min., hákování.
   
  34:11
  Hned z úvodu přesilové hry to zkusil Jakub Šiler. Mířil však nepřesně, ale u kotouče zůstává domácí tým.
   
  35:17
  Adam Dvořák našel přesnou křižnou přihrávkou Hálu. Jemu však kotouč v ideální pozici utekl a tutovka Plzně tak byla zažehnána.
   
  35:31
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Autorem branky je ONDŘEJ POSTL. Verva snižuje zásluhou Ondřeje Postla. Litvínovský útočník si při vlastním oslabení dokázal najít odražený puk a dopravil ho za záda Štěpána Houdka. Asistence: Jakub Bednařík a Matěj Hora.
   
  35:45
  Před Denisem Řehořem zívala prázdná brána a mohl tak rychle odpovědět, avšak forvard domácích trefil jen tyč!
   
  37:22
  Dominik Čech se prosmýkl přes plzeňské beky a dostal se až před Štěpána Houdka. Na poslední chvíli mu však do jeho hole jeden z obránců zasáhl a on tak nezakončil.
   
  37:57
  Střelu Wernera od pravého mantinelu Štěpán Houdek kryje a následuje vhazování po jeho levici.
   
  38:20
  Nedůslednost Daniela Hály mohl potrestat Horský, který mu sebral kotouč v předbrankovém prostoru. Litvínovský útočník v obrovské příležitosti jen přestřelil svatyni Plzeňských.
   
  39:30
  Úroveň hry Chemiků se od poloviny utkání rapidně zvedla a najednou dělá aktivní přístup hostí Plzni problémy. Litvínov je nyní Plzni vyrovnaným soupeřem, což se v předešlé části říci nedalo.
   
  39:52
  Obránci Plzně už nic riskovat nebudou a raději přidrží kotouč ve vlastní třetině.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Druhá část je za námi. První deseti minutovku měla stejně jako celou první třetinu pod kontrolou Plzeň. Indiáni ze svého náporu vytěžili další dvě branky a vedli tak 5:0. Podruhé se prosadil Jiří Matějka a záhy i Marek Hořejší. Litvnínov odpověděl ve 36. minutě zásluhou Ondřeje Postla, který snižoval na 1:5. V závěru dějství už se hosté svou hrou Škodovce vyrovnali a mohli přidat další branku, to se však nestalo. Do třetí třetiny, která začne v 18:36, tak jdeme za stavu 5:1 pro Plzeň.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:46
  Lepší vstup do třetiny měli opět domácí. První útok Plzně se okamžitě nastěhoval do útočného pásma, kde hra pokračuje.
   
  41:15
  Před Skokem se otevřela hotová dálnice. Plzeňský bek si sjel až na levý kruh, ale ve velké šanci pouze přestřelil.
   
  42:26
  Litvínovský Hora si našel cestu skrz střední pásmo a následně udržel pro Vervu kotouč.
   
  43:38
  Litvínovský obránce Veverčák našlápl za vlastní bránou a rozhodl se podpořit útok. S kotoučem projel až za bránu domácích, kde mu byl puk odebrán.
   
  44:48
  Jakub Šiler viděl najetého Soukupa a adresoval mu přihrávku. Marek Soukup ve své možnosti puk za záda Stránského nedostal.
   
  45:53
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Autorem branky je ONDŘEJ PEŠEK. Šestý gól indiánů vstřelil Ondřej Pešek. Tomu předložil puk do jízdy Daniel Hála a Pešek tváří v tvář Stránskému uspěl kličkou do forhendu. Asistence: Daniel Hála a Jan Hodinář.
   
  47:45
  Jan Hodinář si vybruslil od modré až do střely, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
   
  49:43
  Pohlednou kombinaci Plzně se snažil vyšperkovat Matěj Houdek přihrávkou do prázdné brány na Adam Dolhého. Houdkovi úmysl ovšem nevyšel podle představ a Dolhého hůl minul.
   
  52:10
  Třetí lajna domácích si nyní měnila kotouč v pásmu, až nakonec dobře vystoupil Peroutka a vybojoval pro Litvínov hrací předmět.
   
  53:57
  Hála se zpoza brány snažil natlačit před Stránského, ale na poslední chvíli byl odzbrojen.
   
  54:15
  Po dobrém napadání si Petr Makovec sjel až před bránu, kde zcela osamocen svůj bekhendový pokus poslal pouze nad.
   
  54:51
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
  Jakub Hromádka – 2 min., podrážení.
   
  54:55
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
  Matěj Houdek – 2 min., sevření puku rukou.
   
  55:22
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Autorem branky je JAKUB BEDNAŘÍK. Litvínov svou dvojnásobnou přesilovku rychle využívá zásluhou Jakuba Bednaříka. Velký kus práce ale odvedl Ondřej Postl, jenž mu naservíroval puk pohlednou křižnou přihrávkou a Bednařík ranou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ondřej Postl a Dominik Čech.
   
  56:29
  Hosté to zkouší i nadále a znovu to byl Bednařík. Ještě při přesilové hře to zkusil vytáhlý útočník na zadní tyč, ale Štěpán Houdek si s jeho ranou poradil.
   
  58:02
  Denis Řehoř zavezl puk do útočného pásma a následně přihrál Hořejšímu. Marek Hořejší nic nevymýšlel a zkusil to střelou přes obránce. Ta však skončila až v ochranné síti.
   
  58:34
  Denis Řehoř se uvolnil krásnou stahovačkou přes obránce, ale následné zakončení se mu už tolik nepovedlo. Z levé strany bránu Stránského přestřelil.
   
  58:47
  Oddechový čas pro tým HC VERVA Litvínov.
   
  58:47
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
  Hynek Prošek – 2+2, vysoká hůl.
   
  58:54
  Škodovka se ihned osvobozuje a Verva musí pro puk až do vlastní třetiny.
   
  59:40
  Horova střela skončila vysoko nad, ale u puku zůstávají hosté.
   
  59:59
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Autorem branky je DOMINIK ČECH. V poslední vteřině ještě stihl zkorigovat skóre litvínovský Dominik Čech. Útočník hostů si našel volný kotouč po Horově střele a dopravil ho do branky. Asistence: Matěj Hora a Jan Peroutka.
   
  Konec zápasu.
   
  Je konec! Plzeňská Škodovka nakonec vítězí nad Litvínovem 6:3 a zapisuje tak druhé vítězství v sezoně. Ve třetí třetině jsme viděli celkem tři branky. Nejprve na 6:1 zvyšoval plzeňský Ondřej Pešek. Za nepříznivého stavu dokázali Chemici korigovat skóre dvěma brankami. Na gól Jakuba Bednaříka navázal Dominik Čech trefou sekundu před koncem. Rozdíl ve skóre už byl ale příliš vysoký a Litvínov více nezmohl. Ode mne to je pro dnešek vše a budu se těšit u dalších hokejových přenosů. (19:12:29)
  Marken.cz

  Jiří (PLZ) Beníšek

  Branky a nahrávky: 4. J. Matějka (Skok, Hála), 6. Hála (Skok), 19. A. Dvořák (Šiler), 26. J. Matějka (A. Dvořák, Hodinář), 30. M. Hořejší (Prošek, Řehoř), 46. Pešek (Hála, Hodinář) – 36. O. Postl I (Bednařík, M. Hora), 56. Bednařík (O. Postl I, D. Čech), 60. D. Čech (M. Hora, Peroutka)


  HC Škoda Plzeň: Š. Houdek (D. Jansa) – M. Houdek (A), Dolhý (C), Skok, Hodinář, Hromádka, Cícha, Prošek – A. Dvořák, M. Soukup, Šiler – Pešek, Mazanec (A), Hála – Řehoř, Šimák, M. Hořejší – Sabiniok, J. Matějka, Makovec.
  Trenér: Petr Vojan

  HC VERVA Litvínov: Kubík (26. Stránský) – M. Hora (A), Vaverčák, Zachariáš, Werner, Bystřický, Soušek, Prokeš – Dohnal, D. Čech (A), O. Postl I – Bednařík, Višněvskij, L. Tůma – Hauptvogel, Peroutka, Dej (C) – D. Horský, Ducháček, Špaček.
  Trenér: Martin Tvrzník

  Rozhodčí: Hucl, Hacaperka – Rubáš, Sýkora

  Diváci: 88
  ocianews.com