Heidenheim – W. Brémy 4:2 (kon.) | Darmstadt – Mönchengladbach 3:3 (kon.)
1.FC Heidenheim 1846
4:2 (2:0)
Werder Brémy
Neděle 17.09.2023, 15:30 • Voith-Arena (Heidenheim) • Německá Bundesliga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Werder Brémy 11. místo, 3z. (1 – 0 – 2), skóre 4:5, 3 body
    I hosté v novém ročníku dvakrát okusili hořkost porážky. Nejprve doma padli s mistrem, Bayern utkání jednoznačně ovládl poměrem 0:4. No a pak přišel nepovedený duel na půdě Freiburgu, zde Brémy padly v šesté minutě nastavení druhého poločasu. Nesmíme opomenout ani prohru v poháru, kde Werder v polovině srpna padl na hřišti Viktorie Kolín nad Rýnem. Před reprezentační přestávkou ale doma Brémy porazily Mohuč vysoko 4:0. Podaří se hostům naskočit na vítěznou vlnku?

1.FC Heidenheim 1846, 15. místo, 3z. (0 – 1 – 2), skóre 4:7, 1 bod
    Domácí neměli bůhvíjak dobrý úvod do nového ročníku, dvě utkání nezvládli (Wolfsburg 2:0 a doma s Hoffenheimem 2:3) v tom posledním prohrávali v prvním dějství už poměrem 0:2. Jenže pak se na trávníku Signal Iduna Parku začali dít věci. Borussia Dortmund se nemohla prosadit (na střely sice vyhrála 27:20 a držení míče měla 63:47) a Heidenheim srovnal na konečných 2:2 brankami Erena Dinckiho a Tima Kleindiensta. Bod z venku by mohl být tím správným impulzem pro nakopnutí celku z bádenska-württemberska.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. V neděli 17. září pokračuje německá nejvyšší soutěž čtvrtým kolem, v něm na sebe narazí týmy 1.FC Heidenheim 1846 a Werder Brémy. Utkání patnáctého celku s tím jedenáctým začíná v 15:30.

1.FC Heidenheim 1846: K. Müller – Föhrenbach, Siersleben, Mainka (C), Traoré – Beste, Theuerkauf, Maloney, Dinkci – Kleindienst, Pieringer.
    Náhradníci: Eicher – Beck, Dovedan, Keller, Pick, Sessa, Schimmer, Schöppner, Thomalla.
    Trenér: Edin Teržič

Werder Brémy: Pavlenka – Jung, Friedl, Stark, Pieper, Weiser – Stage, Groß, Schmid – Woltemade, Kownacki.
    Náhradníci: Zetterer – Borré, Bittencourt, Deman, Ducksch, Lynen, Njinmah, Rapp, Veljković.
    Trenér: Ole Werner

Rozhodčí: Patrick Ittrich – Norbert Grudzinski, Lasse Koslowski.

-3
    Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

1

1
    Hosté z Brém rozehráli dnešní utkání, v bráně hostů nechybí Jiří Pavlenka.

2
    Brémy začaly velmi aktivně, nejdřív se do zakončení tlačil Schmid, ten ale neuspěl. Následně se k centru dostal Weiser, nebezpečný pokus do malého vápna odvrací pozorná obrana.

3
    Poprvé mají nějaký čas míč na svých kopačkách i domácí hráči, kteří ale kombinují zatím na své polovině.

4
    Theuerkauf faulovaný poblíž velkého vápna, hostující kapitán byl v souboji pozdě a nabídl tak domácím zajímavou standartní situaci.

4
    Beste se postavil k míči, trefil ale zeď! Hostující hráč ve zdi ale zahrál rukou, po menší chvilce je hlavní rozhodčí poslán k VARu a vypadá to, že se bude kopat penalta!

5
    Je tomu tak, hlavní rozhodčí se byl podívat na video a po konzultaci s videorozhodčím nařizuje pokutový kop pro domácí Heidenheim!

5
    Heidenheim právě vstřelil branku! Domácí se hned v úvodu utkání dostávají do vedení! K penaltě se postavil TIM KLEINDIENST, který s přehledem pokutový kop proměňuje a posílá svůj tým do vedení! – 1:0.

7
    Hosté se snažili o rychlou odpověď, vybojovali rohový kop, ze kterého ale brankáře domácích neohrozili. Brankář Müller bude rozehrávat od své branky.

8
    Pavlenka nyní riskantně rozehrál a může být rád, že z toho nebyla komplikace. Následně faulovaný Kownacki a hosté budou u míče.

9
    Dlouhý míč za obranu, Schmid ale na míč těsně nedosáhl, chyběl mu krok.

10
    Klíčový obranný zákrok nyní předvedl Stark, který tečoval lehce finální přihrávku soupeře a ten se tak do zakončení nedostal. Je z toho roh pro Heidenheim.

11
    Kleindienst zatím zatápí hostující obraně, nyní to ale přehnal s agresivitou a je mu pískán útočný faul.

12
    Domácí zatím působí lépe, Stark v obraně Werderu má dost práce a zatím určitě není spokojený s tím, jak se jeho tým prezentuje. Další střelecký pokus domácích, Maloney ale míč netrefil ideálně a ten končí mimo branku.

13
    Na druhé straně se rýsovala nadějná akce, Kownacki ale finální přihrávku nepřebral podle svých představ.

14
    Další pokus hostů byl nepřesný a pro míč si došel Müller, který okamžitě zakládá útok dlouhým nákopem.

15
    Hosté se pomalu osmělují, aktuálně drží míč na svých kopačkách a snaží se něco prospěšného vymyslet.

16
    Kombinace poblíž vápna nic nepřinesla, nepřesnost ve finální fázi zastavila útok Werderu.

17
    Na druhé straně rychlá akce domácích, centr Besteho skončil v rukavicích Pavlenky.

18
    Domácí získali míč a kombinovali na pravé straně, vybojovali alespoň rohový kop.

19
    Dobrý centr na hranici malého vápna, Siersleben se ale k hlavičce přes obránce nedostal. Domácí zůstali u míče a Dinkci posílal do vápna zajímavý míč, který ale příliš vzruchu nenadělal.

20
    Brémy kombinují na útočné polovině, zatím ale neumí najít prostor, kterým by se dostaly na dostřel branky Müllera.

21
    Zajímavá šance Werderu, Kownacki dostal míč do vápna a byl v pozici, ze které se dalo ohrozit branku. Hostující útočník ale při zakončení podklouzl a zakončení tak bylo prachbídné.

22
    Další střelecký pokus hostů, Stage dostal hodně prostoru na hranici vápna, jeho tvrdá střela ale trefila obránce stojící před ním.

23
    V posledních minutách to jsou hosté, kteří diktují tempo hry a Heidenheim jen brání. Další nebezpečí kolem šestnáctky, po zmatcích ale nakonec dokázali domácí obránci poslat míč pryč.

24
    Weiser to zkoušel individuálně, soupeř ho fauloval a Werder má k dispozici standartní situaci z pravé strany hřiště.

25
    Nebezpečný centr do vápna, ani jeden z útočníků se ale do zakončení nedostal. Domácí posílají míč daleko od své branky, míč si sebrali stopeři Werderu a opět zakládají útočnou akci.

26
    Nebezpečná hra autora zatím jediné branky zápasu, který měl nohu příliš vysoko. Domácí v posledních minutách neumí zachytit tempo hry a zklidnit situaci.

27
    Z ničeho nic se do obrovské šance dostali domácí hráči! Maloney poslal skvělý míč za obranu, Theuerkauf poslal míč do vápna a Kleindienst měl na kopačce druhý gól, Stark a Pavlenka ale skvěle zapracovali a nedovolili soupeři skórovat.

28
    Na druhé straně hezká akce, Weiser sklepl míč svému kolegovi, který ze záklonu branku přestřelil.

29
    Útočný faul teď zastavuje hru, Theuerkauf se z levé strany chtěl dostat až do vápna, počínal si ale nedovoleně.

30
    Střelecký pokus Dinkciho, který dostal příliš prostoru na velkém vápně. Jeho tvrdá střela levačkou těsně míjí prostor mezi třemi tyčemi, kde stojí Pavlenka.

31
    Brémy opět kolem šestnáctky soupeře, k žádnému zakončení se ale hosté nedostali. Platí tedy, že sice Brémy drží častěji míč na svých kopačkách, nebezpečnější jsou ale domácí.

32
    Po rychlé akci získává Heindenheim možnost zahrávat rohový kop.

33
    Beste to zkoušel z rohového kopu přímo, Pavlenka byl pozorný a míč ukryl ve svých rukavicích.

34
    Finální přihrávka hostů je zatím velmi špatná, Werder hraje pouze po hranici velkého vápna, poté to je pro ně zakleté.

35
    Woltemade dostal míč do útoku, proti přesile ale neměl šanci individuálně projít.

36
    Brémy kombinují s míčem, snaží se o vyrovnání, zatím ale Heidenheim pozorně brání.

37
    Vidíme nepřesnosti na obou stranách, ani jeden z týmů se neumí dostat do výraznější šance.

38
    Po delší době standartní situace, domácí mají k dispozici rohový kop.

39
    Beste znovu posílal míč do malého vápna, opět pozorná obrana Brém celou situaci pohlídala.

40
    Obrovská šance hostů! Schmid poslal přesný střílený míč do vápna, Stage měl před sebou odkrytou branku, byl ale u míče o setinku později a míč poslal ve skluzu nad branku!

41
    Další útočné snažení hostů, pomezní rozhodčí signalizuje ofsajd a ani tentokrát se Brémy nedočkají.

42
    Domácí uklidnili hru, kombinovali na vlastní polovině, poté se jeden z obránců rozhodl o dlouhý nákop na útočníka, to ale nepřineslo žádné ovoce.

43
    Blíží se konec prvního poločasu, Heidenheim stále drží jednobrankové vedení, musí být ale stále v pozoru, protože soupeř je nebezpečný a své šance má.

44
    Heidenheim právě vstřelil branku! Nádherná individuální akce a EREN DINKCI posílá svůj tým do vedení o dvě branky! Hráč, který v Heidenheimu hostuje právě z Brém, si vzal míč, pár hráčů obešel a pak se rozhodl vystřelit, Pavlenka byl na jeho pokus k tyči krátký! – 2:0.

45
    Vypadalo to, že když už by měla padnout branka, tak to bude do sítě domácích. Ti ale využili skvěle protiútok a zásluhou Dinkciho vedou o dvě branky.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+2
    Další výborný obranný zákrok, Theuerkauf na středu hřiště pozorný a soupeře do zakončení nepustil. Domácí fanoušci na tribunách slaví a podporují svůj tým, aby do poločasu neinkasoval.

45+3
    V poslední minutě nastavení si domácí drží míč na svých kopačkách, nakonec ale Kleindienst v útoku fauluje a jeho počínání hlavní rozhodčí viděl.

45+4

Skončil první poločas 4. kola Bundesligy, ve kterém domácí 1.FC Heidenheim 1846 vede nad Werder Brémy o dvě branky. Domácí celek navázal na dobrý zápas s Dortmundem, a dnes je na svého soupeře dobře připraven. Hned v úvodu utkání poslal domácí do vedení z penalty Kleindienst, minutu před poločasem navýšil vedení Dinkci, který v Heidenheimu hostuje právě z Brém. Hosté měli taktéž pár šancí, v zakončení ale selhali. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne přibližně v 16:34.

Oba týmy jsou zpět na hrací ploše.

46

46
    Hned trojí střídání o poločase připravil hostující trenér. Na hřišti už není Kownacki, Jung a Friedl, místo nich na druhý poločas přichází Ducksch, Deman a Veljković.

47
    Hosté měli v úvodu standartní situaci, Ducksch poslal centr do vápna a jeden z domácích obránců zahrál rukou! Hlavní rozhodčí přerušuje hru a vypadá to, že se bude zahrávat penalta.

48
    Je to tak, Brémy budou mít k dispozici pokutový kop. K míči se staví Ducksch.

49
    Werder právě vstřelil branku! Lepší start si hosté nemohli přát! Nově příchozí MARVIN DUCKSCH se postavil k míči, Müller sice jeho pokus vyrazil, na dorážku už ale neměl nárok! – 2:1.

50
    Domácí tedy vedou znovu pouze o gól a musí být na pozoru, Brémy vstoupily do druhé poloviny velmi aktivně a jsou na míči.

51
    První žlutou kartu zápasu vidí domácí Traoré.

52
    Náskok domácích mohl být pryč, Schmid se dostal do samostatného úniku, toho sice stíhali obránci, ale aspoň mu nedali klid v zakončení. Hostující ofenzivní zadák ale těsně minul branku Müllera.

53
    Domácí jsou v druhém poločase bez míče, Brémy diktují tempo hry a takhle nějak si určitě představovali, že budou hrát.

54
    Hosté potřebují zpřesnit hru, teď se totiž mohli dvakrát dostat do dobré pozice, předfinální fáze ale pokulhávala.

55
    Za potlesku fanoušků si domácí vyzkouší zahrát rohový kop a mohou chvilku pomýšlet i na útočné choutky.

56
    Siersleben se protlačil k hlavičce, jeho pokus ale míří nad břevno hostující branky.

57
    Vidíme boj o střed pole, domácí nechtějí pouze bránit a snaží se hrát víc dopředu. Je pravdou, že začátek byl z jejich strany hodně pasivní.

58
    Další velká šance hostů, Ducksch dostal míč na hranici penalty a mohl zakončovat z výhodné pozice, Siersleben mu ale skočil do střely a skvěle zabránil ohrožení branky Müllera.

59
    Hosté mají za necelých patnáct minut víc střeleckých pokusů, než za celý první poločas. Stále hýří mnohem větší aktivitou a domácí nemají zdaleka vyhráno.

60
    Brémy ztratily míč a dovolily soupeři podniknout protiútok, Heidenheim z této šance vybojoval alespoň rohový kop.

61
    Theuerkauf číhal na zadní tyči, tam se míč dostal a jeho střela byla sražena na další roh. Tentokrát přišel centr na přední tyč, obrana Werderu pozorná.

62
    Kleindienst si navedl míč z pravé strany a i zásluhou teče obrany nastřelil levou tyč Pavlenky!

63
    Domácí zůstali v tlaku, zahrávali další rohový kop, ze kterého ale nedokázali zahrozit, Dinkci byl totiž skvěle bráněn a obrana jej do zakončení nepustila.

64
    Werder právě vstřelil branku! Hosté po skvělém vstupu trochu polevili, přežili tlak soupeře a následně z první své šance skórují! Deman našel svým centrem ve vápně MITCHELLA WEISERA, který si naskočil na míč a hlavou pod břevno překonává brankáře! – 2:2.

65
    Další střídání na straně hostů. Ze hřiště odstupuje Woltemade, místo něj přichází Borré.

65
    Domácí se nevzdávají, vybojovali další rohový kop.

66
    Centr na přední tyč si pohlídala obrana a Pavlenka zasahovat nemusel. On sám bude rozehrávat od své branky odkopem.

67
    Domácí na míči, snaží se vzít si vedení zpět na svou stranu.

68
    Heidenheim právě vstřelil branku! Dlouho vyrovnaný stav netrval! Beste na levé straně poslal skvělý míč do vápna, kde byl připravený EREN DINKCI, který střelou k tyči z první nedal Pavlenkovi šanci! – 3:2.

69
    Traoré faulovaný a vybojoval pro svůj tým míč. Domácí vstřelený gól znovu nabudil a budou chtít znovu neinkasovat.

70
    Další faul hostů, tentokrát byl o míč nedovoleně obrán Dinkci, který tak může útočit na hattrick.

71
    Na centrovaný míč si naběhl Mainka, který protáhl Pavlenku, který si připsal velmi povedený zákrok. Pomezní rozhodčí ale zvedá praporek a signalizuje ofsajd, takže vzrušení na stadionu je zbytečné.

72
    Nepřesná rozehrávka Brém, míč končí až u Müllera a ten drží míč ve své moci.

73
    Moc nechybělo, a Heidenheim znovu vedl o dvě branky! Kleindienst se uvolnil ve vápně, jeho tvrdá střela těsně minula levou tyč Pavlenky.

73
    První střídání i na straně domácích. Ze hřiště odstupuje Theuerkauf a Pieringer, místo nich přichází Beck a Thomalia.

74
    Hosté se snažili ohrozit branku, střela Schmida z voleje ale nebyla přesná.

75
    Patnáct minut plus nastavení do konce zápasu, domácí vedou nejtěsnějším možným rozdílem a bojují o první výhru v nové sezóně.

75
    Heidenheim právě vstřelil branku! Velké zaváhání hostující obrany Heidenheim trestá! Kleindienst vedl míč středem hřiště, všiml si nabíhajícího hráče na levé straně, JAN-NIKLAS BESTE měl hodně prostoru a v zakončení se nemýlil! – 4:2.

76
    Vypadá to pro domácí velmi dobře, stále ale musí být v pozoru, protože Brémy umí hrát fotbal a uspokojení s výsledkem by se jim mohlo vymstít. Právě hosté jsou na útočné polovině a snaží se něco vymyslet.

77
    Heidenheim v obraně působí dobře, nepouští Brémy k ohrožení své branky.

78
    Ducksch a Schmid se snažili kombinovat na hranici vápna, neporozuměli si a brankář domácích je bez práce.

79
    Další útok Werderu, míč za obranu byl ale příliš dlouhý a Borré neměl šanci míč stihnout na hrací ploše.

80
    Deset minut a k tomu nějaké to nastavení, přesně tolik dělí domácí od první výhry v letošní sezóně. Aktuálně drží míč na svých kopačkách a za skandování fanoušků drží dvoubrankové vedení.

81
    Opět dvojice Ducksch a Schmid, kteří kombinovali na pravé straně. Míč se následně dostal k Weiserovi, kterého ale zradilo zpracování.

82
    Ze hřiště odchází autor dvou branek a jeden z nejlepších hráčů na hřišti Dinkci, místo něj přichází Sessa. Ze hřiště odchází i velmi aktivní Beste, místo něj přichází Pick.

83
    Brémy na útočné polovině, moc času jim ale nezbývá.

84
    Posílení útoku, hosté nemají na co čekat. Ze hřiště odstupuje Groß, místo něj přichází Njinmah.

85
    Pohledná kombinace na straně Brém, finální přihrávku ale vystihla domácí obrana.

86
    Tvrdý střet na středu hřiště, hosté zahrávali standartní situaci, centr do vápna ale nenadělal žádný problém domácím.

87
    Na hrací ploše zůstává ležet Pieper po jednom ze souboji s protihráčem a hra je přerušena.

88
    Stále se nehraje, s obráncem Brém to nevypadá vůbec dobře a zřejmě zápas nedohraje.

89
    Po menší pauze se pokračuje, domácí brankář rozehrává od své branky.

90
    Brémy mohly zdramatizovat zápas, Njinmah se probojoval za obranu a dostal se do zakončení, Müller ale předvedl skvělý zákrok a míč zneškodnil.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90+1
    Odchází střelec první branky zápasu Kleindienst, místo něj přichází Keller.

90+2
    Další šance, ve které byl Njinmah, ani tentokrát ale nevyzrál na dobře postaveného Müllera.

90+3
    Na druhé straně zastavuje útočné snažení Heidenheimu hlavní rozhodčí, který píská útočný faul.

90+4
    Ztráta Brém a domácí šli do protiútoku, na jehož konci byl střídající Pick, který svou technickou střelou posílá míč vysoko nad bránu.

90+5
    Stark na středu hřiště fauloval a to domácím vyhovuje, získávají cenné vteřinky a vyhlížejí první tři body v Bundeslize.

90+6
    Poslední vteřinky zápasu, Brémy měly k dispozici standartní situaci, centr ale nenašel žádného hráče.

90+6

Skončilo nám 4. kolo Bundesligy, ve kterém domácí 1.FC Heidenheim 1946 slaví premiérovou výhru v nejvyšší fotbalové soutěži. Werder Brémy ze čtyř střel na branku čtyřikrát inkasovali a odjíždí domů bez bodu.

Statistiky zápasu
    Držení míče: 47% – 53%
    Střely celkem: 19:11
    Střely na branku: 4:4
    Rohy: 10:1 (17:27:39)

David Bochňák

Branky: 5. Kleindienst (pen.), 44. Dinkci (Kleindienst), 68. Dinkci (Beste), 75. Beste (Kleindienst) – 49. Ducksch (pen.), 64. Weiser (Deman)

Karty:   51. Traoré (HEI)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 15:7. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 21:9.
    1.FC Heidenheim 1846: K. Müller – Föhrenbach, Siersleben, Mainka (C), Traoré – Beste (82. Pick), Theuerkauf (73. Beck), Maloney, Dinkci (82. Sessa) – Kleindienst (90+1. Keller), Pieringer (73. Thomalla).
    Náhradníci: Eicher – Dovedan, Schimmer, Schöppner.

Werder Brémy: Pavlenka – Jung (46. Deman), Friedl (46. Veljković), Stark, Pieper, Weiser – Stage, Groß (84. Njinmah), Schmid – Woltemade (65. Borré), Kownacki (46. Ducksch).
    Náhradníci: Zetterer – Bittencourt, Lynen, Rapp.

Rozhodčí: Patrick Ittrich – Norbert Grudzinski, Lasse Koslowski