Spišská N. Ves – HC Slovan 5:1 (kon.) | Nové Zámky – Košice 3:0 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 4:3 (kon.)
Humenné – Zvolen 2:5 (kon.) | Nitra – Michalovce 3:2 (po pr.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 1:6 (kon.)
HC MONACObet Banská Bystrica
4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
HK Poprad
sk Neděle 24.09.2023, 16:30Tipos Extraliga (SR) • 4. kolo

Basnká Bystrica v domácom prostredí vybojovala druhé víťazstvo v sezóne, keď zdolala Poprad najtesnejším spôsobom 4:3. Domáci vývoj zápasu obrátili vo svoj prospech v závere druhej tretiny a v tej poslednej sa dostali dvakrát do dvojgólového vedenia, ale hostia vždy dokázali gólovo odpovedať, lenže vyrovnávajúci gól v hre bez brankára už nestihli streliť. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám ešte príjemný zvyšok nedele! (18:54:19)

59:55
    Domáci však vyhrali vhadzovanie a dostali puk z obranného pásma, takže hosťom sa už nepodarí vyrovnať.

59:42
    Matoušek mohol rozhodnúť, ale hosťujúci obranca mu v poslednej chvíli nedovolil streliť piaty gól a teraz ešte jedno zakázané uvoľnenie od Banskej Bystrice.

58:46
    Čas sa pre hostí veľmi rýchlo kráti, tentokrát domáci vyhodili puk už radšej na zakázané uvoľnenie a bránia najtesnejší náskok.

56:47
    Poprad dal gól! Hostia to vykúšali hrať presilovku v power play a tento riskantný ťah im vyšiel, keď Svitanove prudké nahodenie dokázal šikovne tečovať TOMÁŠ ZÁBORSKÝ a Poprad opäť znižuje na rozdiel jedného gólu! Asistencie: Svitana

55:07
    Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
    Matoušek – 2 min., nedovolené bránenie.

55:00
    Oddychový čas pre tím HK Poprad.

53:53
    Banská Bystrica dala gól! Potvrdilo sa staré známe pravidlo nedáš-dostaneš, pretože domáci zakončili nenápadnú akciu možno rozhodujúcim gólom, keď od pravého mantinelu Wilkins našiel pred bránou CHRISTOPHERA TURNBULLA, ktorý pretlačil na dvakrát puk za chrbát striedajúceho brankára Voya a ten ešte k tomu tesne predtým prišiel o hokejku! Asistencie: Wilkins, Hora

53:15
    Skvelé prenesenie hry od hostí na ľavú stranu, kde mal palebnú pozíciu Kotvan a ešte lepšiu príležitosť pri dorážke mal Kukuča, lenže Belányi v oboch prípadoch zachránil domácich.

52:36
    Domáci musia byť vo väčšom pozore, pretože opäť vedú len o jeden gól a po zbytočne nepresnej rozohrávke sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

49:20
    Poprad dal gól! Hostia dostávajú nádej, aj keď táto akcia vôbec nemusela z pohľadu Banskej Bystrice skončiť inkasovaným gólom, lenže Wilde nedokázal puk odpáliť a posunul ho len k PATRIKOVI SVITANOVI, ktorý už dokázal zavesiť do hornej časti brány nechytateľne pre Belányiho! Asistencie: Kukuča, Brincko

47:13
    Hostia očividne zapli na vyššie obrátky a domáci sa tiež prispôsobili k vysokému tempu hry, tentokrát bola prihrávka pred bránu Voya zablokovaná.

43:21
    Banská Bystrica dala gól! Domáci idú do dôležitého vedenia o dva góly, keď FRANK HORA dostal prihrávku od Stránského tesne pred modrú čiaru a jeho na prvý pohľad jednoduchá strela skončila v bráne hostí aj kvôli tomu, že Voy mal zakrytý výhľad! Asistencia: Stránský

41:14
    Belányi radšej puk podržal po nahodení aj za cenu toho, že sa domáci budú musieť vrátiť pred vlastného brankára.

40:01
    Striedanie v tíme HK Poprad:
    z ihriska odchádza Rabčan, prichádza Voy.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Domáci sa postarali o nečakaný obrat v posledných piatich minútach druhej tretiny, keď ich najprv výrazne nabudil vyrovnávajúci zásah Velu a následne pokračovali v aktivite, ktorá vyvrcholila vedúcim gólom Gašpara. Banská Bystrica tak bude vstupovať do poslednej tretiny v lepšej pozícii a Poprad bude musieť reagovať po dvoch tvrdých ranách. Tretia tretina sa začne približne o 19:04.