Arizona – St. Louis 5:1 (kon.) | Los Angeles – Arizona 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 3:2 (2:0 po s.n.)
Ottawa – Toronto 3:2 (kon.) | Washington – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Colorado – Minnesota 3:4 (kon.)
Boston – NY Rangers 3:0 (kon.)
Los Angeles Kings
3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Arizona Coyotes
Neděle 24.09.2023, 06:05 • Rod Laver Arena, Melbourne • Příprava NHL

Zápas v Melbourne je u konce a dnes se z výhry radoval tým Los Angeles. Ten v poslední třetině zabral a hned v úvodu překonal Vejmelku ranou z kruhu Adrian Kempe. Ve 48. minutě už LA vedlo, o což se střelou od modré čáry postaral Jacob Moverare. Arizona se pak samozřejmě snažila o srovnání, střídající David Rittich byl ovšem ve skvělé formě a všechny výpady zastavil. Arizona v závěru zkusila power-play, tu ale potrestal svou dnes druhou brankou Adrian Kempe. Nebylo to ovšem vše, neboť 17 sekund před koncem ještě snížil Travis Dermott a odmazal tak Rittichovu nulu.
    Po utkání si oba celky střihly ještě samostatné nájezdy, ty ve čtvrté sérii rozhodl Kevin Fiala z Los Angeles.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (09:13:48)

Utkání sledovalo 13 188 diváků.

Statistiky

Střely na bránu: 36 – 33 | Přesilová hra: 1/5 – 1/3 | Trestné minuty: 8 – 12
    Kevin Fiala rozhodl dodatečné nájezdy pro Los Angeles

Fiala předvedl dokonalý blafák, poslal Vejmelku doprava a sám zakončil do odkryté branky. Cooley pak nechal vyniknout Ritticha, ten mu vypíchl puk. Takže i v samostatných nájezdech dnes uspěl tým z Los Angeles.

Moore za LA trefil Vejmelkův postoj, Carcone trefil Rittichovu lapačku.

Danault zkusil blafák, Vejmelka jej vybruslil. Haytonovi při pokusu o střelu sjel puk z hole.

I dnes se ještě po zápase jednou nájezdy, začíná LA. Grundstrom Vejmelku nepřekonal, Maccelli pak trefil Rittichův beton.

59:55
    Netrefena prázdná branka Arizony, takže je tu zakázané uvolnění a ještě jedno buly před Rittichem.

59:43
    No a tak tu máme ještě drama a Arizona bude pokračovat ve hře bez brankáře. Byť se tedy bude vhazovat ve středním pásmu.
    59:43 Travis DERMOTT - 3:2

59:43
    Arizona právě vstřelila branku!
    Tak ještě rozhodnuto není, Arizoně se daří snížit. Při power-play dostal prostor Carcone, naservíroval příhru na brankoviště, kde strčil hůl TRAVIS DERMOTT a sklepl puk za Ritticha – 3:2. Asistence: Michael Carcone, Alexander Kerfoot.
    59:20 Adrian KEMPE - 3:1

59:20
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tak asi máme rozhodnuto. K puku se dostal ADRIAN KEMPE a dokázal celkem bez problémů trefit prázdnou branku – 3:1. Asistence: Quinton Byfield, Vladislav Gavrikov.

58:40
    Vejmelka je na střídačce, je tu power-play Arizony!
    58:06 Moore trefil Vejmelkovu tyčku

58:06
    Moore v další šanci, nyní využil zaváhání obrany, jenže své sólo zakončil jen střelou do tyčky!
    57:44 Šance LA na gól

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 41. Kempe (Fiala, Spence), 48. Moverare (Gavrikov, Grundstrom), 60. Kempe (Byfield, Gavrikov) – 12. Hayton (Keller, Durzi), 60. Dermott (Carcone, Kerfoot)

Los Angeles Kings: Talbot (41. Rittich) – Anderson, Björnfot, Moverare, Gavrikov, Spence, Englund – Kaliyev, Dubois, Fiala – Grundstrom, Danault, Moore – Kempe, Turcotte, Byfield – Doty, Anderson-Dolan, Fagemo.
    Trenér: Tod McLellan

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Välimäki, Dumba, Dermott, Durzi, Soderström, Moser – Schmaltz, Keller, Guenther, Kerfoot, Zucker, Bjugstad, McBain, Hayton, Carcone, Maccelli, Crouse, Cooley.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Mills, MacPherson

Diváci: 13 188