Litoměřice – Pardubice B 2:5 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 2:6 (kon.) | Třebíč – Jihlava 1:2 (kon.)
Kolín – Znojmo 5:0 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 3:4 (kon.) | Prostějov – Zlín 1:4 (kon.)
Slavia – Sokolov 1:4 (kon.)
HC Slavia Praha
1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
HC Baník Sokolov
Pondělí 25.09.2023, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny hokejové příznivce. Chance liga pokračuje v pondělí 5. kolem a my se zaměříme na souboj Slavie a Sokolova. Slavia zatím neprožívá povedený start do sezóny, neboť nasbírala zatím pouze jeden bod za prohru s Přerovem v prodloužení a jsou na posledním místě tabulky. Sokolov má aktuálně na kontě 8 bodů a drží 4. místo. Slavia v minulém zápase hrála v sobotu na ledě Poruby, kde padla těsně 3:4. Poruba vedla po první třetině 2:0, ve druhé části pak padly hned 4 branky. Ve třetí třetině se dokázal prosadit v 53. minutě hostující Brož, ale Slavii se pak už i přes závěrečný tlak nepovedlo srovnat a z Poruby se tak vrátila bez bodů.
    Západočeši naposledy hráli ve středu ve 3. kole na ledě Prostějova, odkud se vrátili svěřenci trenéra Marišky s porážkou 3:6. První třetinu vyhráli domácí poměrem 3:2, po dvou třetinách pak platilo skóre 4:3 a Sokolovu se pak ve třetí třetině už vyrovnat nepovedlo a ještě dvakrát inkasoval. V nedělní dohrávce 4. kola doma Sokolov vyhrál nad nováčkem ze Znojma 2:0. O výhře rozhodl Baník ve druhé třetině, kdy vstřelil oba své góly, kdy se trefil nejprve Martin Osmík ve 27. minutě a ve 35. minutě se trefil ještě Tureček.
    Co může Pražany těšit je produktivita kapitána Tomáše Knotka, který zatím zaznamenal 5 bodů (4+1) a je i třetím nejproduktivnějším hráčem soutěže a nejproduktivnějším hráčem Slavie a i jejím nejlepším střelcem. Na straně Sokolova je nejproduktivnějším hráčem útočník Roman Přikryl, který před sezónou přišel ze Vsetína. Přikryl zatím zapsal 5 bodů (2+3). Přikryl je i jedním ze tří nejlepších střelců týmu. Spolu s ním dva góly na kontě aktuálně mají Tomáš Vracovský a Štěpán Csamangó. Uvidíme, co nám pondělní vzájemný střet nabídne.
    Úvodní buly bude na led pražského Zimního stadionu Eden vhozeno v 18:00.

HC Slavia Praha: R. Málek (Volevecký) – Žovinec (A), Křepelka, Kremláček, Holý, Eliáš, Hrdinka, Stejskal – Všetečka, Knotek (C), J. Brož – Průžek, Kulda, V. Polák II – Helt, Žejdl (A), Závora – Simon, Havrda, Strnad.
    Trenér: Daniel Tvrzník

HC Baník Sokolov: Hamalčík (Michajlov) – M. Rohan (C), Tureček, Krajčík, D. Mikyska, Bulka, Klejna, Beran – Osmík, Kverka (A), Kružík – Vracovský, Vrdlovec, Csamango – Šlechta, D. Novotný, Křemen – V. Adamec, Kysela, Šmajda.
    Trenér: Tomáš Mariška

Rozhodčí: Bejček, Čáp – Štěpánek, Štofa,.

Oba týmy se rozcvičují na hrací ploše. Slavia nastoupí v bílých dresech, hosté ze Sokolova nastoupí v černých dresech.

Čtveřice rozhodčích už je na ledě.

Jako první nastupuje na ledovou plochu hostující Sokolov.

Nyní už nastupuje také domácí Slavia.

Před zápasem se ještě gratuluje bývalému útočníkovi Slavie Michalu Supovi, který včera oslavil 50. narozeniny.

00:01

00:24
    Křepelka chtěl poslat puk do jízdy svým spoluhráčům, jenže puku se místo toho zmocnili hosté.

01:01
    Vhazovat se bude před bránou Hamalčíka, který si připsal svůj první zásah utkání.

01:22
    Průžek byl při přechodu útočného pásma příliš rychlý a Slavii odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

01:29
    Hamalčík podržel puk ve své lapačce a znovu se vhazuje před jeho bránou.

01:33
    Hamalčík dostal zásah do masky a hra je přerušena. Buly ale bude před jeho brankou.

02:12
    První zákrok si připisuje také Málek, který podržel puk mezi svými betony. Buly před jeho bránou.

02:31
    Osmík se snažil přes dva protihráče protáhnout před Málka, ale domácí ho nepustili.

03:44
    První náznak domácí šance. Hostující obraně pláchl po levé straně domácí Strnad a střelou z kruhu vystřelil. Branku ale těsně minul.

04:05
    Na druhé straně další Málkův zákrok a vhazování před ním.

05:28
    Málek se nyní v přesilovce hostí dvakrát vyznamenal. Nejprve si poradil se střelou Vracovského z mezikruží, kterou vyrazil betonem a nyní má puk ve své výstroji.

05:55
    Vracovský znovu pálil z mezikruží, ale tentokrát minul branku a Málek nemusel zasahovat.

06:05
    Málek tentokrát už zasahuje a hra je přerušena.

06:16
    Domácí vyhazují a šetří cenné vteřinky.

06:38
    A znovu Slavia vyhazuje puk.

06:53

07:03
    Před brankou nebezpečně dorážel Všetečka, avšak Hamalčík jeho pokus vyrazil.

07:42
    V Edenu aktuálně probíhá první komerční přestávka.

V komerční pauze hlasatel připomíná, že dnes slaví 46. narozeniny současný trenér slávistických brankářů Roman Málek starší.

08:13
    Helt se odvážně probil mezi dvěma protihráči a dokázal vystřelit, ale Hamalčík zasáhl svým betonem.

09:09
    Kysela při vjetí do pásma s pukem upadl a daroval tak kotouč domácím.

09:44
    Hra přerušena, protože Hamalčík má puk v lapačce. Vhazuje se před jeho klecí.

09:57
    Další dobrá akce Slavie. Všetečka našel u levé tyčky kapitána Knotka, ale jeho pokus skončil v rukavici Hamalčíka.

10:11
    Sokolovu odpískán ofsajd. Csamangó po odpískání ještě odehrál puk, což se nelíbí domácím hráčům, kteří se k němu okamžitě sjeli, ale obejde se to bez vyloučení.

10:40
    Osmík z dobré pozice na levém kruhu pálil na Málka, ale branku přestřelil.

11:02
    Ofsajd odpískán domácím. Buly ve středním pásmu.

11:23
    Kuldova nahrávka mířila na Průžka, ale hostující obrana ho k puku nepustila.

13:01
    Žovinec pěkným pasem vysunul do jízdy Knotka, ale jeho ránu vytěsnil Hamalčík. Aktuálně probíhá komerční přestávka.

13:33
    Baník právě vstřelil branku! Sokolov se poměrně z ničeho dostává do vedení. Vracovský si najel s kotoučem do prostoru před levým kruhem, odkud puk poslal před bránu. Kotouč ve skrumáži vypadl na hůl ŠTĚPÁNA CSAMANGÓ, který poslal puk za Málka. Asistence: Tomáš Vracovský.
    13:33 Štěpán CSAMANGO - 0:1

15:41
    Sokolovu odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:35
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
    Martin Osmík – 2 min., držení.

16:53
    Holý pálil tvrdě od modré, ale trefil jen mantinel za Hamalčíkem.

17:07
    Hamalčík má kotouč v lapačce a vhazuje se před jeho bránou.

17:34
    Puk se po střele Poláka odrazil od betonu Hamalčíka, ale číhající Žejdl ho nedokázal uklidit do branky.

17:58
    V další šanci neuspěl Knotek, který už mířil do odkryté brány, ale Hamalčík se stihl přesunout.

18:53

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nabídla jeden gól, který vstřelili domácí. Slavia měla na začátku utkání více ze hry a měla i více šancí, ale nedokázala žádné využít i přes tlak v útočném pásmu. Ve 14. minutě ale Sokolov odskočil do vedení zásluhou branky, kterou dal Csamangó. Největší tlak měli Pražané ve své první přesilovce, ale ani Žejdl, ani Knotek nedokázali puk dostat za Hamalčíka, který zatím chytá velmi spolehlivě. Sešívaní tak odcházejí do šaten za stavu 0:1 a budou skládat plány na druhou dvacetiminutovku.

Další třetina začne přibližně v 18:53.

Oba týmy už jsou zpátky na ledové ploše.

20:01

20:15
    Puk se ocitl mimo hrací plochu a hra je přerušena. Vhazování před Málkem.

20:17
    Málek má kotouč v lapačce po střele hned z buly a další vhazování proběhne před jeho brankou.

22:41
    Klejnovu ránu vyrazil Málek a domácí pak měli štěstí, že se nikdo z hráčů Sokolova nedostal k dorážce.

22:52

23:39
    Baník právě vstřelil branku! Sokolov sice nevyužil přesilovku, ale nyní už vede o dvě branky. Šlechta našel na pravém kruhu DAVIDA NOVOTNÉHO, který mířil přesně do horní části Málkovy brány. Asistence: Robert Šlechta.
    23:39 David NOVOTNÝ - 0:2

24:30
    Na druhé straně hrozili domácí, ale Hamalčík vše zvládl a neinkasoval.

24:59
    Puk v lapačce Hamalčíka. Buly před jeho brankou.

25:10
    Csamangó pálil z levého kruhu, ale Málek vytěsnil pokus pravým betonem.

25:50
    Karel Křepelka – 2 min., podrážení.

26:08
    Baník právě vstřelil branku! Sokolov využívá velmi rychle přesilovku a vede už o tři góly. Po pěkné kombinaci našel Vracovský křižnou nahrávkou zpoza brány JAROMÍRA KVERKU, jenž z levého kruhu dostal puk pod Málkovým betonem do sítě. Asistence: Tomáš Vracovský a Daniel Kružík.
    26:08 Jaromír KVERKA - 0:3

27:09
    Zakázané uvolnění Sokolova. Buly před brankou Hamalčíka.

27:53
    Adamcovu střelu zblokoval jeden ze slávistů, takže se puk vznesl na chvíli do vzduchu.

28:37
    V Edenu probíhá komerční přestávka.

29:09
    Hamalčík je dnes bezchybný. Nyní zapisuje další zákrok, když má kotouč ve své lapačce a vhazovat se bude před jeho bránou.

30:09
    Domácí úplně zapomněli na Křemena, který ujel do brejku a přes domácího beka se dostal ke střele. Málek se ale přimáčkl ke své levé tyčce a nepustil kotouč do brány.

31:39
    Helt se probíjel do útočného pásma, ale byl o puk obrán.

31:42
    Icing Sokolova. Buly před Hamalčíkem.

32:08
    Puk v ochranné síti nad Hamalčíkovou brankou. Po komerční přestávce bude hra pokračovat.

32:16
    Křepelkova tvrdá rána od modré byla přizvednuta do ochranné sítě a přerušuje se.

32:35
    Slavii odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:03
    Eliášův pokus končí v ochranné síti. Vhazuje se před brankou Sokolova.

33:19
    Slavia vyhodila puk na zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje před Málka, kde se bude vhazovat.

34:03
    Všetečka chtěl hledat před bránou Knotka, ale puk z jeho hole se nějak záhadně dostal do vzduchu a skončil v lapačce Hamalčíka.

34:15
    Křepelkovu ránu od modré srazil někdo z hostujících beků vedle branky.

35:11
    Všetečka teď odpálil puk z pásma a Slavia může rychle vystřídat.

35:49
    Kremláček se na modré opřel do puku, ale jeho pokus Hamalčík i přes clonu viděl a sebral kotouč do lapačky.

37:20
    Velký závar před hostující brankou gólem nekončí. Knotek a další se snažili dostat puk za ležícího Hamalčíka, ale ten si poradil Následně jsme viděli pěstní výměnu mezi Průžkem a Turečkem.

37:20
    Současné vyloučení:
    Jiří Průžek – 2 min., hrubost.

David Tureček – 2 min., hrubost.

38:07

38:37
    Baník právě vstřelil branku! Sokolov se opět prosazuje a vede už o čtyři góly. Šlechta poslal puk na pravý kruh, kde se ke kotouči dostal FILIP KRAJČÍK, který tvrdou střelou propálil Málka, který už nedokázal na směr střely reagovat. Asistence: Robert Šlechta a Jaromír Kverka.
    38:37 Filip KRAJČÍK - 0:4

40:00

Druhá třetina je za námi. Slavii v téhle třetině úplně odešla aktivita z první třetiny a byl to naopak Sokolov, který se ujal iniciativy a zlepšenou hrou i pohybem dal domácím tři góly, které postupně dali Novotný, Kverka a Krajčík. Slavia si nevytvořila tlak ani v přesilovce, kterou sehrála. Jediným pozitivem pro Slavii může být potyčka Průžka, který se pustil do souboje s hostujícím Turečkem. Pokud chce Slavia pomýšlet na nějaké body z tohoto zápasu, bude muset ve třetí třetině hodně přidat a pokusit se alespoň zdramatizovat průběh utkání.

Další třetina začne přibližně v 19:44.

Oba týmy se vrací zpět na hrací plochu.

40:01

40:01
    Střídání v týmu HC Slavia Praha:
    ze hřiště odchází Roman Málek, přichází Tomáš Volevecký.

41:12
    Kremláček pálil od modré, ale trefil jenom jednoho z bránících hráčů Baníku.

41:38
    První zásah pro Voleveckého. Domácí brankář přikryl puk pod lapačku a vhazuje se před jeho bránou.

42:15
    Strnad se natahoval po kotouči, ale nahrávka byla moc dlouhá a domácí útočník se k němu nakonec nedostal.

42:58
    Kremláčkovu ránu od modré vykopl pravým betonem Hamalčík.

43:06

43:34
    Holý se opřel do puku tak vehementně, až při střele od modré zlomil hůl. Puk přesto dojel až k Hamalčíkovi, který svým zásahem přerušil hru.

43:46
    Střelecký pokus Helta lapil Hamalčík. Další buly před jeho brankou.

43:53
    Helt si špatně zpracoval puk, čímž se Slavia vyhnala z útočného pásma.

45:12
    Strnad nahazuje puk za bránu Sokolova a Slavia může střídat.

45:26
    Zakázané uvolnění Slavie. Buly před Voleveckým.

46:42
    Puk mimo hrací plochu. Po komerční pauze se bude pokračovat.

Dnešní utkání sleduje 591 diváků.

Hra je přerušena kvůli nerovnosti na ledě, která se nyní opravuje.

Všechno je zdá se vyřešeno, a tak se bude moci pokračovat dále ve hře.

47:50
    Kremláček vypálil, ale trefil jenom Hamalčíka, jenž tuhle ránu vyrazil.

48:37
    Filip Krajčík – 2 min., držení.

48:58
    Průžek vystřelil z pravého kruhu, ale Hamalčík zasáhl.

49:12
    Domácí dostali puk do brány, ale rozhodčí rozpažil a celá situace se ještě bude zkoumat na videu. Puk byl do branky úmyslně kopnut, a proto gól neplatí!

49:36
    Slavia právě vstřelila branku! Nyní už ale domácí dávají regulérní branku a snižují na 1:4! Žejdl vyzval nahrávkou ke střele kapitána TOMÁŠE KNOTKA, který ze svého oblíbeného prostoru v přesilovce, z levého kruhu, prolomil neprůstřelnost Hamalčíka. Využitá přesilovka. Asistence: Lukáš Žejdl a Vojtěch Polák.
    49:36 Tomáš KNOTEK - 1:4

51:01
    Slavia měla závar před Hamalčíkem, kterého se snažila překonat, ale rozhodčí hvizdem přerušil hru, protože Hamalčík už měl puk ve své výstroji, ze které mu posléze vypadl, ale i kdyby byl puk v brance, gól by neplatil.

51:37
    Další gól domácích, ale bude se znovu zkoumat videozáznam.

51:37
    Gól ale neplatí, video bylo znovu proti Slavii. Tentokrát je gól odvolán kvůli tomu, že puk nebyl celým objemem za brankovou čárou.

53:17
    Slavia rozjede akci zpoza vlastní brány a někteří hráči vystřídají.

53:46
    Sokolovu odpískán ofsajd a po komerční přestávce se tak bude vhazovat ve středním pásmu.

54:16
    Slavii odpískáno zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Voleveckým.

54:28
    Odpískána přihrávka rukou. Vhazování ve středním pásmu.

54:53
    Žejdl dostal do mezikruží nabito od Kremláčka, ale trefil jenom jednoho z bránících hráčů Sokolova.

55:01
    Následně zasahuje Hamalčík a hra je přerušena.

56:10
    Zakázané uvolnění Sokolova. Vhazovalo se ale ve středovém kruhu.

57:00
    Hrdinka pálil od pravého mantinelu, ale Hamalčík jeho pokus viděl a má kotouč ve své výstroji. Buly před jeho brankou.

57:29
    Křemen a Novotný ujeli do přečíslení 2 proti 2 a druhý jmenovaný po nahrávce Křemena vypálil, ale Volevecký vyrážečkou vyrazil kotouč.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:07
    Další Voleveckého zákrok. Domácí brankář má puk v lapačce a vhazuje se před jeho bránou.

58:23
    Potyčka kousek od sokolovské branky. Bude se vylučovat.

58:23
    Filip Eliáš – 2 min., hrubost.

Dalimil Mikyska – 2 min., hrubost.

Zápas je minulostí. Slavia se sice ve třetí třetině zlepšila a zásluhou kapitána Knotka se v 50. minutě alespoň jednou prosadila, ale i tak se už na víc nezmohla a Sokolov si odveze všechny tři body. Domácí musí mrzet také dva neuznané góly, které odvolalo video. První nebyl uznán kvůli úmyslnému kopnutí do puku a druhý kvůli tomu, že puk nepřešel celým objeme brankovou čáru. Slavia se tak znovu nedočkala tříbodového zisku a zůstává s jedním bodem na posledním místě tabulky, naopak Sokolov navázal na včerejší výhru doma se Znojmem a bere další tři body. Slavia tak bude muset přemýšlet, co zlepšit, aby v dalších zápasech mohla pomýšlet na body.

Z tohoto zápasu je to všechno. Z Edenu se s Vámi loučím a děkuji vám za pozornost. Budu se těšit na počtenou zase někdy příště. Hezký zbytek dne. (20:29:34)

Mateo

Branky a nahrávky: 50. Knotek (Žejdl, V. Polák II) – 14. Csamango (Vracovský), 24. D. Novotný (Šlechta), 27. Kverka (Vracovský, Kružík), 39. Krajčík (Šlechta, Kverka)

HC Slavia Praha: R. Málek (41. Volevecký) – Žovinec (A), Křepelka, Kremláček, Holý, Eliáš, Hrdinka, Stejskal – Všetečka, Knotek (C), J. Brož – Průžek, Kulda, V. Polák II – Helt, Žejdl (A), Závora – Simon, Havrda, Strnad.

Rozhodčí: Bejček, Čáp – Štěpánek, Štofa,