Florida – Carolina 4:2 (kon.) | Boston – Philadelphia 3:4 (0:2 po s.n.) | Montreal – Toronto 1:2 (kon.)
Ottawa – Winnipeg 3:1 (kon.) | Tampa – Carolina 4:0 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:2 (po pr.)
Anaheim – Los Angeles 3:4 (kon.) | Vegas – Arizona 3:1 (kon.) | Buffalo – Columbus 4:3 (kon.)
Tampa – Nashville 5:4 (kon.)
Anaheim Ducks
3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
Los Angeles Kings
Sobota 30.09.2023, 04:00 • Pechanga Arena, San Diego • Příprava NHL

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (06:37:28)

Střely na branku: 29 – 27

Je dobojováno. Domácím se povedlo ve třetí třetině dostat se svému soupeři na dostřel jediné branky a byli zpět ve hře. Mnohdy poté hostům zatápěli a nebyli daleko od srovnání stavu. Nakonec ale Kings vše ustáli a těsný náskok udrželi až do konce i při závěrečné powerplay domácích. Zapisují tak výhru v dalším přípravném duelu, Kačeři jsou naopak dnes jako poražený tým.

59:50
    Ještě jsou Ducks před Portillem, který má co dělat, aby další tlak před svou brankou ustál!

59:16
    Domácí jsou v šesti bez brankáře a zkoušejí vyrovnat. Vynutili si tlak před Portillem, ale ten famózním zákrokem jejich šanci zlikvidoval.

58:41
    Domácí celek je už v plném počtu.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:28
    Domácí se dostali k výhozu puku a poté směřovali před branku Kings, ale ke střele se nedostali. Poté se zpět do útoku vrací zase hosté.

56:41
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Benoit-Olivier Groulx – 2 min., hákování.

56:28
    Hosté mají ponechanou výhodu a pokud neskórují, zahrají si v závěru třetí třetiny přesilovou hru.

55:34
    Zakázané uvolnění Los Angeles stěhuje hru před Portilla, před kterým se tak znovu bude vhazovat.

55:17
    Na druhé straně pak musel jistit pokus z levé strany Erik Portilo, jenž bleskově přikryl touš pod lapačku a hra je opět zastavena. Vhazuje se na levém kruhu.

55:09
    Hosté se dostávali do další akce, kterou ale zastavilo postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

54:29
    Hosté ustáli další šanci Anaheimu a dostali kotouč do neutrální zóny, odtud pak zamířili před Clanga, ale o puk je tam obrala obrana Ducks.

54:15
    Na řadě je znovu komerční přestávka.

53:56
    Portillo musel být znovu pozorný ve své brance, domácí jsou totiž odhodláni vyrovnat a opět se dostali k nebezpečnému zakončení.

53:25
    Alex Turcotte si sjel k brankovišti domácích, jeho střela po zemi ale končí na pozorném Clangovi. Ten hru poté raději přerušuje a vhazovat se bude před jeho brankou.

53:09
    Další komerční přestávka.

52:57
    A další možnost pro Ducks, ti se znovu natlačili před branku Kings, ale jejich snaha byla bez gólového úspěchu.

51:49
    Agozzino se dostal do prostoru mezi kruhy, sjel si blíže brance soupeře, jeho zakončení zápěstím ale skončilo jen vedle Portillovy branky.

50:58
    Polovina třetí třetiny je pryč a hosté stále drží těsný náskok. Před chvílí měli šanci na jeho navýšení v oslabení, ale skóre se nezměnilo a domácí tak mají stále šanci na úspěch.

50:35
    Kings jsou v plném počtu.

49:19
    Ve vlastním oslabení se do velké šance dostal Thomas, jenž střelou z bekhendu na levé straně nechal vyniknout Clanga!

48:35
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Brandt Clarke – 2 min., podrážení.

48:22
    Regenda se dostal do zakončení před Portillem, ale jeho švih zastavila nakonec obrana Kings.

47:57

47:25
    Michail Malcev dostal přihrávku od Chromiaka, ale v těsné blízkosti Clanga neuspěl. Následně pak hosté čelili další akci domácích, ale vše ustáli.

46:33
    McLaughlin si sjel těsně před Erika Portilla a jeho pokus končí na jeho zákroku. Hra je přerušena a vhazovat se bude po levé ruce hostujícího brankáře.

Střely na branku: 25 – 21

45:26
    Domácí ožili a opět se dostali do zakončení před Portillem, ten byl připraven mezi třemi tyčemi a zasáhl.
    43:27 Nathan GAUCHER - 3:4

43:27
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A drama je na světě. Domácí se dostávají na dostřel svému soupeři a jsou zpět ve hře. Odražený kotouč těsně před Erikem Portillem našel NATHAN GAUCHER a jeho pohotová střela pak zapadla za záda hostujícího brankáře – 3:4. Asistence: Blake McLaughlin.

42:53
    Anaheim je v plném počtu.

41:58
    Střela z první od modré čáry z hole Spenceho končí na zákroku Clanga a poté se domácí celek osvobozuje výhozem až před Portilla.

41:33
    Hosté mají k dispozici další přesilovou hru a už se dostali do pásma soupeře, kde kombinují.

40:53
    Max Jones – 2 min., krosček.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:02.

Také druhá třetina je u konce. Hosté v ní přidali další gól a vedli 4:1. V závěru ale dokázal snížit Andrew Agozzino a ještě tak vrátil do hry svůj tým. Uvidíme, co nám ještě nabídne třetí dějství, které bude ještě asi napínavé.

40:00

39:45
    Domácí mají v závěru druhé třetiny k dispozici přesilovou hru a hned se dostali před branku soupeře, kde ale nevystřelili. Hosté se tak poté osvobozují.

39:12
    Brandt Clarke – 2 min., hákování.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:19
    Hned se tak domácí dostávají znovu do zápasu a opět zahrozili před Erikem Portillem, ten však zavřel brankoviště a pokus McLaughlina lapil.
    37:14 Andrew AGOZZINO - 2:4

37:14
    Nyní už se ale prosazují také domácí hráči a snižují na rozdíl dvou branek. Od zadního mantinelu přilétla přihrávka do prostoru mezi kruhy, kde byl s přesnou střelou připraven ANDREW AGOZZINO – 2:4. Asistence: Jackson LaCombe a Brett Leason.

36:47
    Portillo za vlastní brankou bekhendem poslal puk spoluhráči a ten hned zakládá z obranné třetiny další akci hostů. Ti jsou všude a domácí tak mají plné ruce práce.

36:07
    Portillo musel do zákroku, zastavil tak nebezpečnou střelu Hindse. Poté si puk berou znovu Kings a míří do další akce na druhou stranu.

34:30
    Martin Chromiak v těsné blízkosti přestřelil Clangovu branku. Akce pokračuje dále a puk mají na hokejkách stále hráči Los Angeles.

33:55
    Hosté prchli obraně soupeře a dostali se do zakončení, ale to bylo hodně nepřesné.

32:23
    Drew Helleson – 2 min., hrubost.

32:03
    T.J. Tynan – 2 min., držení.

31:20
    Střídání v týmu Anaheim Ducks:
    ze hřiště odchází Gibson, přichází Clang.

31:20
    Pavol Regenda – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

31:06
    Krygier si nabruslil ze středního pásma do toho útočného a chtěl přihrát mezi kruhy, ale jeho úmysl zmařila obrana Ducks.

30:04
    Jsme v polovině řádné hrací doby a Los Angeles má stále slušný tříbrankový náskok.

29:34

28:40
    Další závar před Gibsonem, ten nyní musel dvakrát zakročit a poté co měl puk ve své moci, zastavil hru. Následuje komerční pauza a poté se bude vhazovat před jeho svatyní.

27:34
    Andrew Agozzino – 2 min., vražení na hrazení.

27:26
    A nyní se už musel v brankovišti Gibson činit, když lapil další pokus agilních hostů. Hra je přerušena a následuje další komerční přestávka.

26:08
    Znovu hosté operovali před Gibsonem, ten se tentokráte nemusel ve svém brankovišti otáčet, pokus soupeře šel mimo.

24:18
    Hosté jsou stále hodně nebezpeční a Gibson musel znovu zasahovat.
    22:35 Hayden HODGSON - 1:4

22:35
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Další pohledná akce Los Angeles Kings a je to z jejich pohledu 4:1. Bleskově si do těsné blízkosti sjel HAYDEN HODGSON a švihem pak nedal tváří v tvář Gibsonovi žádnou šanci. Asistence: Jordan Spence.

21:23
    A další zákrok Gibsona, po kterém je hra přerušena. Po chvilce se tak bude vhazovat před jeho brankou.

20:28
    Do zakončení se hned na úvod druhé třetiny dostali znovu agilní Kings, ale puk končí na betonech Gibsona.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:05.

V první třetině je dobojováno. Tu ovládli hosté, kteří se dostali do vedení, Ducks ale v přesilové hře vyrovnali. Poté následovaly další dvě přesné střely Kings, kteří se tak dostali do dvoubrankového náskoku.

20:00
    19:11 Samuel FAGEMO - 1:3

19:11
    A ještě jeden gól v samotném závěru a Králové vedou rozdílem dvou branek. Od pravého hrazení nahodil puk před branku SAMUEL FAGEMO a nakonec se kotouč dostal překvapivě za záda Gibsona, kvůli nešťastné teči beka Luneaua – 1:3. Asistence: Alex Turcotte a Erik Portillo.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.
    18:19 Martin CHROMIAK - 1:2

18:19
    V závěru první třetiny se prosazují podruhé hosté a vracejí si tak zpět své vedení. Do prostoru mezi kruhy si nabruslil s pukem MARTIN CHROMIAK a následně pak švihem prostřelil Gibsona mezi jeho betony – 1:2. Asistence: T.J. Tynan a Michail Malcev.

18:03
    Zemmer zvednutou střelou z pravé strany zacílil těsně nad břevno Gibsona.

17:21
    Po levém křídle se do útočného pásma dostal Madden, ale obrana Ducks si poradila a dostala touš do své moci. Poté otáčí hru.

16:30
    Další šance domácích, kteří se znovu dostali do zakončení před brankou Portilla, ten se natáhl k levé tyči a nohou kotouč vyrazil do rohu obranného pásma.

16:00
    Následuje další komerční přestávka.
    14:14 Max JONES - 1:1

14:14
    A je vyrovnáno. Důrazný u brankoviště Kings byl MAX JONES, který nadvakrát protlačil v přesilové hře kotouč za brankovou čáru a začíná se znovu od začátku – 1:1. Asistence: Andrew Agozzino a Glenn Gawdin.

13:29
    Samuel Helenius – 2 min., vysoká hůl.

13:19
    Portillo se nyní pořádně zapotil, když se před něj natlačil Gaucher, jeho pokus ale skončil na betonech brankáře Los Angeles Kings.

12:03

11:54
    Jackson LaCombe střílel od modré čáry a jeho prudká rána byla zastavena soupeřem. Domácím se tak zatím nepovedlo vyrovnat.

11:06
    Na druhé straně to zkusil Alex Laferriere, i jeho pokus byl zastavena brankářem soupeře.

09:42
    Hinds to zkusil zápěstím před Portillem, ten nastavil lapačku a puk má ve své moci.

09:09
    Další pomoc od Portilla, ten pomohl rozehrát puk za svojí brankou a dopředu se hnali jeho spoluhráči, ovšem ke střele před Gibsonem se vůbec nedostali.

08:28
    Na řadě je první komerční přestávka.

08:18
    Uurho Vaakanainen se dostal ke střele před Portillem, ovšem ten si poradil a připsal další zákrok. Udržel tak těsné vedení Kings.
    06:37 Alex LAFERRIERE - 0:1

06:37
    Hosté se ujímají vedení, Brandt Clarke poslal přihrávku na levou stranu kousek před brankou Anaheimu, kde byl se svižným nápřahem připraven ALEX LAFERRIERE a trefil odkrytou klec soupeře – 0:1. Asistence: Brandt Clarke a Samuel Fagemo.

05:09
    Portillo si vyjel ze své branky, aby pomohl s rozehrávkou Kings, nakonec se ale k puku dostali Ducks a od modré čáry vyslal pokus Regenda, ale ten končí na betonu Portilla.

04:37
    Gawdin dorážel na brankovišti a poté tam byla velká mela, brankář Portillo to ale ustál a poté je hra zase zastavena.

04:12
    Chromiak znovu operoval před soupeřovou klecí, ale tentokráte se před Gibsonem nedokázal prosadit.

03:05
    Fagemo si sjížděl do těsné blízkosti Gibsona, kam směřoval také puk, jeho nápřah ale nevyšel a pouze promáchl. Rázem tak bylo po další šanci Kings.

02:45
    Thomas si nabruslil do prostoru mezi kruhy a jeho táhlá střela byla zastavena Portillem, hra je přerušena a buly bude vhozeno po jeho levé ruce.

01:22
    Hodgson obkroužil branku soupeře, dostal se před ní, ale horší to už bylo se zakončením, které končí vedle Gibsonovy tyče.

00:46
    Hned na úvod zápasu tu byla první šance hostů. Chromiak se vydal do pravého kruhu a jeho švih končí na pozorném Gibsonovi!

00:01

Anaheim Ducks: Gibson (Clang) – Luneau, Hinds, Helleson, Vaakanainen, LaCombe, White – Leason, Agozzino, Jones – Caulfield, Gawdin, Pastujov – Perreault, Groulx, Regenda – King, Gaucher, McLaughlin
    Trenér: Greg Cronin

Los Angeles Kings: Portillo (Ingram) – Clarke, Bjornfot, Spence, Booth, Santini, Krygier – Laferriere, Turcotte, Fagemo – Hodgson, Thomas, Pinelli – Chromiak, Tynan, Malcev – Madden, Helenius, Ziemmer
    Trenér: Todd McLellan.

Hosté z Los Angeles Kings mají za sebou už čtyři přípravné zápasy. První dva se odehrály v rámci Global Series v Austrálii v Melbourne. Králové dvakrát vyzvali Kojoty z Arizony. Nejprve vyhrála Arizona 5:3, druhý den pak Los Angeles vyhrálo těsně 3:2. Poté, jak už bylo zmíněno, prohráli 2:3 v prodloužení s Anaheimem. Naposledy pak sehráli duel ve Vegas, kde brali výhru 4:3 v nastavené hrací době. Jak si povedou dnes podruhé proti Anaheimu? Oplatí mu porážku?

V rámci přípravného období sehráli hokejisté z Anaheimu tři zápasy a zatím si vedou velmi dobře. V tom prvním porazili po prodloužení Los Angeles Kings 3:2 a zapsali první výhru. Následovalo utkání na půdě San Jose Sharks, kde byli Kačeři znovu úspěšní po výhře 4:2. A stejným výsledkem skončil i druhý zápas se Žraloky, tentokráte na domácí půdě. Zapíší dnes proti Kings čtvrtou výhru v řadě?

Hezké sobotní brzké ráno přeji všem příznivcům hokeje. Příprava před ostrým startem nového ročníku NHL je v plném proudu a my budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi týmy Anaheim Ducks a Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 15. Jones (Agozzino, Gawdin), 38. Agozzino (LaCombe, Leason), 44. Gaucher (McLaughlin) – 7. Laferriere (Clarke, Fagemo), 19. Chromiak (Tynan, Malcev), 20. Fagemo (Turcotte, Portillo), 23. Hodgson (Spence)

Anaheim Ducks: Gibson (32. Clang) – Luneau, Hinds, Helleson, Vaakanainen, LaCombe, White – Leason, Agozzino, Jones – Caulfield, Gawdin, Pastujov – Perreault, Groulx, Regenda – King, Gaucher, McLaughlin – Lundeström

Trenér: Todd McLellan